Esileht Ajaviite- ja muud jutud Proua minister pakub tööd

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Proua minister pakub tööd

Postitas:
Kägu

Ka sel korral libiseb proua Komblusminister üle iibe parandamise vahenditest ja soovitab maksta lihttöö tegijatele kõrgemat palka. Olen täiesti nõus temaga, kes ei tahaks saada rohkem palka.

Sooviks teie käest saada teada, et millise palga eest olete nõus loobuma oma praegusest ametist ja asuma tööle kirjakandja või kojamehena?

Lugeda saab siit

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei loobuks nende tööde kasuks, aga selliseid inimesi on küll, kes praegu istuvad kodus töötu abiraha või osalise töövõime toetusega, aga teeksid meeleldi mingit tööd, kui saadava palga eest midagigi rohkem lubada saaks. Kui kojamehele või kirjakandjale pakutakse 3 eurot tunnis, tööd iga päev paar tundi, siis selge, et targem on kodus pöidlaid keerutada, kui vihma ja tuulega väljas uhada. Ja arvata, et immigrandid selle naljapalgaga meil tööle hakkavad, on ka ikka naiivne lootus. Küll saavad needki hiljemalt poole aasta pärast aru, mis rahaga meil söönuks saab ning mis siin asjad maksavad.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mujal (Lääne-Euroopa ja muu) on palgad üsna keskmise lähedal ja pole suurt palgavahet. Eestis on palgavahe aga väga suur olenevalt mis tööd sa teed.

EESTIS:
IT – minul palk 3500 eurot
Sotsiaaltöötaja – 800 eurot
Koristaja – 540 eurot

SOOMES:
IT – 4000 eurot
Sotsiaaltöötaja – 3000 eurot
Koristaja – 2000 eurot.

Kui meil on olenevalt sektorist palgavahe oma 5000 eurot, siis skandiaavias on see vahe 2000 max 2000 eurot.

Eestis on : kas oled vaene, oled keskmine või oled rikas
Soomes: oled keskmine või keskmisest rikkam.

See ongi see vahe. Keegi pole öelnud, et koristaja palk peab Eestis olema 2000 eurot aga olenevalt sektorist ei tohiks olla palgavahe liiga suur. Kui koristaja saaks kätte oma 800 eurot, siis oleks see juba suur saavutus.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi pole öelnud, et koristaja palk peab Eestis olema 2000 eurot aga olenevalt sektorist ei tohiks olla palgavahe liiga suur. Kui koristaja saaks kätte oma 800 eurot, siis oleks see juba suur saavutus.

Koristaja palgatõus saab tulla sinu palga arvelt. Kas oled nõus saama palka 2500€, et koristaja saaks 1300€?

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga imelik loogika. Kui välismaal palgatõus ei tule teiste inimeste arvelt, siis Eestis tuleb? Umbes sama loogika, et kui Eestis oleks Soome palgad, siis Soomes maksab 1 liiter piima 1 eurot, Eestis aga 5 eurot kuna palk saab tulla ainult hindadest. NO IKKA EI SAA.

RIMI kasum Lätis on 45 miljonit eurot, palk 450 eurot, RIMI kasum Eestis on 2 miljonit eurot, palk 760 eurot.
Macdonaldsi kasum on 6 miljardit dollarit aga töötajad saavad miinimumpalka. Samas minu venna firma kasumi on 20 000 eurot ja töötajad teenivad Eesti keskmist. Seega oleneb ikkagi kõik sellest kui ahne on firma ülemus. Suurem kasum ei tähenda suuremat palka.

Seega loll jutt suhu tagasi, et EESTI on maailmas ainuke riik kust kõrgem palk saab tulla ainult hinnatõusu või kellegi teise arvelt.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga imelik loogika. Kui välismaal palgatõus ei tule teiste inimeste arvelt, siis Eestis tuleb? Umbes sama loogika, et kui Eestis oleks Soome palgad, siis Soomes maksab 1 liiter piima 1 eurot, Eestis aga 5 eurot kuna palk saab tulla ainult hindadest. NO IKKA EI SAA.

RIMI kasum Lätis on 45 miljonit eurot, palk 450 eurot, RIMI kasum Eestis on 2 miljonit eurot, palk 760 eurot.

Macdonaldsi kasum on 6 miljardit dollarit aga töötajad saavad miinimumpalka. Samas minu venna firma kasumi on 20 000 eurot ja töötajad teenivad Eesti keskmist. Seega oleneb ikkagi kõik sellest kui ahne on firma ülemus. Suurem kasum ei tähenda suuremat palka.

Seega loll jutt suhu tagasi, et EESTI on maailmas ainuke riik kust kõrgem palk saab tulla ainult hinnatõusu või kellegi teise arvelt.

Maksupoliitika määrab, kui palju keegi teenib. Soomes on läbi aegade võimul olnud vasakpoolsed, nemad võtavad rikastelt ja jagavad vaestele. Eestis on võimul olnud paremliberaalid, nemad jätavad rikkused rikastele ja vaesed imevad näppu. Firma kasum on palkade kujunemisel teisejärguline. Iga ettevõtja maksab nii väikest palka, kui seadused seda võimaldavad ja töötegija on nõus.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mingi ettevõte, teeks toodangut, mis oleks kallim kui teiste oma ja reklaamis ütleks, et meie ettevõttes saab koristaja 2000 eurot kätte, siis mina ostaks selle kallima toote, kui on võimalik. Palka maksavad ju ikkagi lõpuks tarbijad. Proua minister ka ei saaks mingit tasu, kui kui poleks inimesi, kes toodavad väärtust, mida ollakse valmis ostma.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga ettevõtja maksab nii väikest palka, kui seadused seda võimaldavad ja töötegija on nõus.

Sugugi mitte, sest niimoodi käituv ettevõtja peab arvestama suure kaadrivoolavusega. Mis näiteks jaekaubanduses või puhastusteeninduses on loomulik on mõnes teises valdkonnas mõeldamatu.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju sa oled kursis avaliku sektori palkadega? Kas palka makstakse kasumist või on siiski üks palgafond, kust üritatakse kõigile selle valdkonna keskmist maksta? Oletame, et jutt on koolist. Palgafond on üks kindel summa. Kelle palga arvelt koristajate, keda koolis on päris mitu, palka tõstetakse? Jäetakse mõni õpetaja palkamata? Makstakse kõigile õpetajatele vähem, et koristajatele rohkem maksta? Või on sul veel mõni allikas, kust koristajate palgatõus tulla võiks? Jaga seda meiega, sest ma usun, et kõik riigisektoris töötavad juhid sooviks oma töötajatele rohkem palka sellest allikast saada.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju sa oled kursis avaliku sektori palkadega? Kas palka makstakse kasumist või on siiski üks palgafond, kust üritatakse kõigile selle valdkonna keskmist maksta? Oletame, et jutt on koolist. Palgafond on üks kindel summa. Kelle palga arvelt koristajate, keda koolis on päris mitu, palka tõstetakse? Jäetakse mõni õpetaja palkamata? Makstakse kõigile õpetajatele vähem, et koristajatele rohkem maksta? Või on sul veel mõni allikas, kust koristajate palgatõus tulla võiks? Jaga seda meiega, sest ma usun, et kõik riigisektoris töötavad juhid sooviks oma töötajatele rohkem palka sellest allikast saada.

No riigifirmade juhid saaks ikka päris paljudele töötajatele rohkem maksta, kui nad selliseid summasid endale ei maksaks. Kui nad seda tõesti tahaksid.
https://majandus24.postimees.ee/6544778/riigifirma-juhtide-palgad-kes-teenib-kuus-17-000-eurot-kes-saab-miinimumpalka

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No riigifirmade juhid saaks oma palkadest ikka päris paljudele töötajatele rohkem maksta. Kui nad seda tõesti tahaksid.

Jutt oli koolist, mitte riigifirmadest. Koolidirektorite keksmine netopalkk on 1507 eurot
https://www.palgad.ee/salaryinfo/tippjuhtimine/koolidirektor

Kuidas ümber jagada? Dirketor ise saaks 500 neto ja kaks koristajat kumbki 500 juurde senisele palgale?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Macdonaldsi kasum on 6 miljardit dollarit aga töötajad saavad miinimumpalka.

Ei saa. Põhiplk on umbes kahekordne miinimum ja sinna lisanduvad lisatasud.

https://www.indeed.com/cmp/McDonald%27s/salaries
https://www.reuters.com/article/us-mcdonalds-minimumwage/mcdonalds-raising-average-worker-wage-to-about-10-an-hour-idUSKBN0MS5A220150402

Google ikka aitab, ehk lihtööline saab reeglina miinimumist <10% enam ja erandjuhtudel KOGUNI 30% enam. Eesti mõistes siis 600-700 eurot bruto. Lisame juurde veel selle, et Eestis on vähemalt solidaarne ravikindlustus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.indeed.com/cmp/McDonald%27s/salaries
https://www.reuters.com/article/us-mcdonalds-minimumwage/mcdonalds-raising-average-worker-wage-to-about-10-an-hour-idUSKBN0MS5A220150402

Google ikka aitab, ehk lihtööline saab reeglina miinimumist <10% enam ja erandjuhtudel KOGUNI 30% enam. Eesti mõistes siis 600-700 eurot bruto. Lisame juurde veel selle, et Eestis on vähemalt solidaarne ravikindlustus.

Sa oled kiire:) Ma kustutasin oma postituse vähem kui minut peale postitamist, sest taipasin, et ajasin sassi McDonaldsi ja Circle K 😀 Aju lühiühendus ilmselt. Aga sa juba jõudsid näha ja tsiteerida. Vabandan, et oma aju lühiühendusega segadust tekitan, McDonaldsi palkaisd ma tõesti ei teadnud, teadsin circle K omasid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

McDonaldsi palkaisd ma tõesti ei teadnud, teadsin circle K omasid.

Lühis kestab sul. Selge see, et inimene pidas golbaalselt Mäkki silmas, mitte sinu Tln Sõpruse pst Mäkki või Võru Circle K-d.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled kiire:) Ma kustutasin oma postituse vähem kui minut peale postitamist, sest taipasin, et ajasin sassi McDonaldsi ja Circle K 😀 Aju lühiühendus ilmselt. Aga sa juba jõudsid näha ja tsiteerida. Vabandan, et oma aju lühiühendusega segadust tekitan, McDonaldsi palkaisd ma tõesti ei teadnud, teadsin circle K omasid.

Postitasid ju 14.48 ja 14.49 ja esimene on endiselt alles. Circle K´ga on muidu meil selline lugu, et L-Virus on kolm jaama ja vähemalt ühte, kui mitte kahte vajatakse kogu aeg töötajat. Hinnanguline keskmine brutopalk on neil 1 039.18 EUR, seega kaks miinimumi+lisatasu ei tule kuidagi välja. Saaks tavaline tanklatöötaja tõesti 1080+lisatasu, läheks isegi sinna tööle ja mingit järjepidevat tööjõu otsimist ei eksisteeriks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Postitasid ju 14.48 ja 14.49 ja esimene on endiselt alles. Circle K´ga on muidu meil selline lugu, et L-Virus on kolm jaama ja vähemalt ühte, kui mitte kahte vajatakse kogu aeg töötajat. Hinnanguline keskmine brutopalk on neil 1 039.18 EUR, seega kaks miinimumi+lisatasu ei tule kuidagi välja. Saaks tavaline tanklatöötaja tõesti 1080+lisatasu, läheks isegi sinna tööle ja mingit järjepidevat tööjõu otsimist ei eksisteeriks.

Uups, see pidi nüüd küll mingi perekooli kala olema, et punktiga üle kirjutades ta selle uue postina lisas. Vabandan veel kord.

Jah, pisut vähem, kui kaks miinimupalka oli siiski, 800 + lisatasu siis, kui miinimiupalk oli 470 kuus. Nii et eksisin ka siin täsusega, aga üle 2 miinimupalga sai see inimene kätte küll Tallinna circle K-s töötades.

Ma arvan, et paljud siiski ei läheks ka kahe miinimumi pluss lisatasu eest sinna pikemaks ajaks tööle. Vahetutega töö, teha tuleb kõike, mina ei tahaks igatahes. Mu laps töötas seal koolivaheagadel, sealt ka mu palga teadmine.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil siin väikelinnas kimab postiljon ringi Eesti Posti kuudiautoga. Ei mingit tuisu ja tormi käes rattaga väntamist. Ma ei ole veendunud, et selle autoga tiirutmise eest peaks saama sama palju kui õpetaja. Loomulikult peaks iga ausa ameti eest saama inimväärset palka, aga oleks ebaõiglane kui töö eest, mis ei eelda rohkem kui põhiharidus, saab sama palju palka kui kõrgharidust eeldaval ametikohal. Kõik palgad võiks Eestis suuremad olla.

Ma ei tea – tuisus, pimeda ja libedaga tiirutamine ei ole sugugi lihtne, olgugi et mitte jala vaid autoga. Miks niimoodi teist ametit maha teha? Ja mis sel õpetajal siis kurta – päevad läbi soojas, valges, mugavustega majas, puhas töö, hea tööaeg, pikk puhkus jne. Äkki peaks üldse vähem maksma? Võib ju ise varavalges autoga tiirutama minna.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või sai isegi aru, et iivet üks minister kuidagi ei tõsta ja nüüd otsib muid teemasid targutamiseks.

Oot, sa ei ole siiani aru saanud, et mitte Solman ei hakanud targutama, vaid Luman hakkas?
Ja ei julgenud otse öelda, et ta tahab mitte Ukrainast vaid Senegalist omale töölisi tuua. Sokkides mingitest postiljonidest ja prügimeestest, kes kohe-kohe lahkuvad ja me sureme prügisse.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot ei tiiruta ta varavalges. Post tuleb meil kasti enne lõunat, mil väljas täitsa valge juba.

Valdavalt on postiljoni tööaja algus 06.00 ja kusagil väikelinnas on töö veel lihtne võrreldes maapiirkonnaga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen elanud ka Tallinnas ja seal oli ta tõesti varavalges väljas, aga seda varem saab koju ka. Aga mina läksin Tallinnas täpselt samal ajal tööle, kui postiljon askeldas. Ja minu tööpäev kestis ikka õhtuni välja. Siin väikelinnas ei näe iial postiljoni varavalges. Perioodika vist lihtsalt ei jõua nii vara jaotuspunkti. Mis selles ringi sõitmises küll nii rasket? Bussijuhid, kes läbi terve Eesti peavad sõitma iga ilmaga ning vastutama lisaks kõigele ka reisijate elu eest, teevad siis suisa ropprasket tööd, kui juba küla vahel postiautoga sõitmine on midagi meeletut rasket.

Kuule, sa ei saa üldse ju matsule pihta, muudkui jahud siin, mis seal rasket on-mis seal rasket on! Oluline ei ole ju, kelle töö on raskem, vaid et iga töö eest tahab inimene saada sellist palka, et sellega omal hinge sees hoiab. See postiljonidele pakutav tunnihind + 0,75 kohta, sest täiskoha tunnid ei tule täis, teeb kokku täpselt sellise summa, mille kohta öeldakse, et elamiseks vähe, suremiseks palju. Ja linnas ei sõida nad mingi postiautoga ringi, täitsa oma jala peal käivad, postikott kaelas.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks siis tehakse seda rasket füüsilist tööd, kui saab selle asemel nagu plikplaks õppida midagi tubast tegema?

Aga miks siis kurdad, et see tubane töö on “üks raskemaid”, kes keelab kergemale tööle minna. Ehk pole ajude liigutamine sinu jaoks. 😀

+3
-2
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Proua minister pakub tööd