Esileht Kodunurk prügi sorteerimine ja pesemine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: prügi sorteerimine ja pesemine

Postitas:

1.Kui puhtad peavad olema tetrapakid, piima/jogurti omad, et need sobivad vastavasse konteinerisse?
2.kas kilepakendis ostetud kartulipudru pakend peab olema täitsa puhas, et sinna konteinerisse võiks visata?
3.kui kiirelt laguneb biolagunev kilekott?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://ragnsells.ee/kuukiri/mida-tahendab-puhas-pakend-kas-pakendeid-pead-pesema/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) toidujääkideta ja loputatud, mitte mõtetult küüritud
2) vt eelmine vastus (kuigi mingi pulbriga kilekott on mõistlikum panna olmeprügisse, mitte pesta, kilekotte üldse raske pesta), mina loen pakendiks küll n leiva/saia vms kilekotti, mitte aga jahu vms oma

3) biolagunev on vahel ka ekslik info (üsna sageli märgitakse sõna „biolagunev“ ka kottidele, millele seda lisada ei tohiks-nimelt segatakse mõnikord taimset päritolu materjali (nt maisitärklist) tavaliste taaskasutatavate kilekottide massi sisse ja sellisel juhul saavutatakse näiline kiire lagunemine sest maisitärklis kõduneb kompostis, aga plastik laguneb imepisikesteks tükikesteks, mis segunevad kompostiga, aga ei lagune bioplastikuga samas tempos, tekib eemaletõukav plastikumass, mis võib sattuda elusorganismidesse).
Kui on tõesti biolagunev( tehtud 100% bakterite poolt ära söödavast materjalist, näiteks maisi-, kookose- ja riisitärklisest, sojavalgust vms), siis laguneb u 6k jooksul, sõltuvalt muidugi keskkonnast kuhu satub(niiskus, hapnik, happelisus jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lugesin kunagi mingit materjali, kus oli selgelt kirjas, et pesema ei pea. Puhas tähendab, et TÜHI. St et sa ei viiska poolikut jogurtipakki pakendisse.

Minuarust on see sorteerimine niigi tehtud võimalikult ebamugavaks – paljudel pakendikonteineritel saab enam-vähem ühekaupa pakendeid sisse panna, on ainult pisike pilu. Justkui ma käiks ühe pudeli kaupa toomas prügi, mitte et mul on kodus tavaline ümber + prügikott pakendijäätmete jaoks. Külas on meil 2 konteinerit, millest ühel ongi ainult peeniksed pilud, teisel avaneb ka 1 väiksem luuk neljast, mis tihti viib selleni, et luugi alt on pilgeni täis ja midagi enam sisse ei pressi, samas teise sotsas, kust ei avane on ruumi küll veel…. kui ma peaksin selle ebamugavuse juures veel pakendeid pesema ka hakkama (ja vett kulutama, mida tegelikult lõppkokkuvõttes kulub arvestatav kogus), siis ma ei sorteeriks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus, mida sorteerin on toidujäätmed – on endal komposter, ja klaastaara, selle jaoks on külakeskuses konteiner. Elektroonikaromudele on ka, aga neid ju iga päev ei teki. Kõik muu läheb kokku ja nii palju kui mina olen näinud, on prügiveo masinal ka täpselt üks sahtel, kuhu kogu prügi läheb. Kas ksukil peenemates kohatdes on veel eraldi pakendikonteinerid? Ja mis teil sel juhul üldse prügisse läheb, meil peamiselt pakendid seal ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas just peenem koht, aga Tallinnas on jah pakendikonteinerid. Olmeprügisse läheb suht vähe. Nädalaga tekib 3 inimesel max 30 l kotitäis olmeprügi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu piirkonnas (ilmselt ka mujal) on lausa pakenditeenus. Saad suure inimesekõrguse kilekoti, kogud sinna oma pakendeid ja kord kuus kokkulepitud ajal käib masin järel ja võtab selle koti ära ja annab asemele uue koti. Maksma ei pea midagi ja oma pakendeid ei pea ka kuskile tassima, ainult kott tuleb kokkulepitud ajaks välja tõsta. See teenus muidugi rohkem eramajadele suunatud, aga kujutan ette, et väiksemad kortermajad võivad ka liituda.

Ja see auto käibki eraldi pakendikottidel järel, mitte midagi muud ta sinna ei kalla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ksukil peenemates kohatdes on veel eraldi pakendikonteinerid? Ja mis teil sel juhul üldse prügisse läheb, meil peamiselt pakendid seal ongi.

minu meelest on terve eesti pakendikonteinereid täis, mitte ainult peenemad kohad. meil nt suvekodus on korralik sorteerimine eriti oluline, kuna pakendid saab keskusesse viia, olmeprügi jaoks aga kohta pole. lähim koht olmeprügist seaduslikul viisil lahti saada on 50 km kaugusel linnas asuv jäätmejaam. kunagi oli meie külal prügikonteiner, aga piisas mõnest pohhuistist suvitajast, kes täitsid selle esimese nädala jooksul veekanistrite ja alkoholipudelitega ning leping lõpetati. päris nõme oli igakuiselt kinni maksta üksikute inimeste lollust.

linnas on meil viis inimest ja suudame täita (või enamasti siiski ei suuda täita) 240 liitrise konteineri kuus. pakendeid tuleb rohkem kui teist samapalju, need viib ragnsells eraldi tasuta ära. ma ei kujuta ette olukorda, kus paneksin kõik prahi sorteerimata prügikasti – maksaksin ära eo eest topelt, auto peaks käima topelt ja töõdeldavat prügi oleks topelt. milleks?

see paljude pakendikonteinerite väikeste avade teema on muidugi tobe, mind ka häirib, et ma maal pean hakkama oma pakendeid veel ükshaaval uuesti kotist välja võtma ja konteinerisse toppima, aga eks see ole meie endi tekitatud – suure avaga konteinerisse viivad inimesed lihtsalt oma olmeprügi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olmeprügisse läheb suht vähe. Nädalaga tekib 3 inimesel max 30 l kotitäis olmeprügi.

Ma ei tea, kas siin on nulliga eksitud, meie kolmeliikmelises peres tekib ikka pigem pool 3-liitrise koti täit või vähemgi olmeprügi nädalas: vahel mõni auguga sokk või ribadeks kantud pesutükk, leivakottide klambrid, katkiläinud taldrik või muu ese, lisaks kilekott kompostiämbrist (ma ekstra biolagunevaid ei ole ostnud, sest komposteerin ise) ja mõnikord toiduga määrdunud kilekotid. Valdav osa on pakend ja komposti tekib ka rohkem kui nn olmeprügi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul töötleb koer jogurtitopsid ja lihapakendid enne üle, säravad nagu prillikivi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk prügi sorteerimine ja pesemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.