Esileht Kodunurk Prügi sorteerimine- millise jäätme alla?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Prügi sorteerimine- millise jäätme alla?

Postitas:

Mul ema helistas, on teine pensioni eelik. Kuna ta teab, et mina suht usin prügi sorteerija, siis tahtis nõu. Millise jäätme alla liigitub kasutuskõlbmatu pann? Jäin vastuse võlgu, ausalt. Mida teha hästi suurte klaaspurkidega, mis klaastaara konteinerisse ei mahu? Tal maja ees paberi-, bio- ja üldprügi konteiner. Poe juurde konteineritesse viib klaasi ja pakendite jäätmed. Suurte purkidega marssis koju tagasi ja nüüd seisavad purgid jälle kodus, kuniks lahenduse välja nuputame. Millise jäätme alla käib pann? Aidake, juhe koos.
Tänan ette kaasamõtlejaid:)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 22:05; 17.03 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pann las viskab tavalisse kasti, kilekoti sees ja nii, et keegi ei näe.
Jutt sellega lõppenud.
Klaaspurgid kannatab nende kontide ülemise suure kaane vahelt sisse toppida.
Sealt pudeliaugust jah ei mahu. Ülikorrektne inimene, kes kaant puutuda ei julge, lööb kodus keldris ja plekkämbris nad kildudeks ja topib siis tykkhaaval.

P.S. Pann on tegelt vanametall aga seda sinna viia on tobedus2.
No tulge koju, nii euroks ei saa kätte ära minna. Sortjaam võtab selle panni ise metalli hulka välja ja saab 0,05 senti selle eest omale.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 23:07; 17.03 09:09; 19.03 09:25; 19.03 11:41; 19.03 21:54; 26.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pann tuleb anda lastele liivakasti mängimiseks ja pori keetmiseks 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tulge koju, nii euroks ei saa kätte ära minna. Sortjaam võtab selle panni ise metalli hulka välja ja saab 0,05 senti selle eest omale.[/quote]

Saage aru, tegu on üksi elava, kohe pensionile jääva naisterahvaga. Ta on umbes aasta (igavusest ehk?) maniakaalne sorteerija, püüab oma ökojälge lapselaste jaoks minimaalseks muuta. Ütles veel, et alles hiljuti olla uudistes läbi käinud, et Euroopa Liit plaanib prügisorteerimise muudatust, kus iga kortermaja juures hakkab olema 5 prügikasti. Ta lihtsalt püüab ajaga kaasas käia ja tubli olla…
Mina pole nii püüdlik, aga on ju tore, kui selliseid aktiviste leidub. Temasuguste tõttu ongi planeet puhtam ja taaskasutuse protsent parem.
Mina ise olen lihtsalt see rumaluke, kes ei oska vastata küsimusele, et milline konteiner või jäätme liik, seepärast küsisingi nõu. Ta helistab mulle ju homme jälle, kuna tal mure suur…

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 22:05; 17.03 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pann läheb Kuusakoski vanaraua vasruvōttu. Plastvars tuleb ära vōtta ja plaat jääkide kasti panna. Kui teflonpann siis tuleb ohtlike jäätmete vasruvōttu punkti viia. Suured klaaspurgid tuleb viia klaasikonteinerisse millel on suurem kaas. Tuleb lihtsalt otsida rohkem.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise olen lihtsalt see rumaluke, kes ei oska vastata küsimusele, et milline konteiner või jäätme liik, seepärast küsisingi nõu. Ta helistab mulle ju homme jälle, kuna tal mure suur…

Ole siis pai, ära soovita talle seda vanametalli vastuvõttu.
Kui ta ühe panniga sinna kohale läheb, saab vaeseke lihtsalt sõimata. Ja nende suured kaalud ei fikseerikski sellist väikest massi.
Las paneb olmeprügi hulka ja kõik on rahul.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 23:07; 17.03 09:09; 19.03 09:25; 19.03 11:41; 19.03 21:54; 26.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minge metsa oma metallikokkuostuga, pann on ilmselgelt olmeprügi!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.envir.ee/et/jaatmete-sortimine
segaolmejäätmetesse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pann-segaolmejäätmed
Klaaspurgid-klaasikonteiner või pakendikonteiner (paljudes kohtades polegi klaasikonteinerit eraldi ja ka pudelid/purgid jne pannakse pakendikonteinerisse).

Juhend ütleb ka, et
võib klaaspakendi panna segapakendikonteinerisse

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 11:48; 19.03 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks küsimus, et kuhu tuleb panna surnud hiir? Biojäätmed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:12; 19.03 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli ema sul!
Oleks selliseid inimesi vaid rohkem.

Aga jah – pann läheb segaolmejäätmete hulka. Olmeprügi käiakase prügifirmas suurte võimsate magnetitega üle.
Klaaspurkide osas võid teda ise aidata – paljud otsivad suuri klaaspurke. Eriti hinnatud on 3l ja 5l purgid. Tee foto ja pane ära andmiseks ülesse nt FB-s tasuta asjade grupis, spunk.ee või kas või osta.ee-s 10 sendiga.
Tavaliselt on külades kuskil ka oma infotahvel. Paneks või sinnagi käsikirjalise kuulutuse ülesse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:16; 27.03 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks küsimus, et kuhu tuleb panna surnud hiir? Biojäätmed?

pakend ta igal juhul ei ole ju 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline küsimus, kuhu panna üle tähtaja läinud konservid? Nt moosid vms hoidised, mis on klaas/plekkpurgis.

Biojäätmetesse ei saa nii vedelat asja kallata. Kui on paar purki, siis kallaks WC-st alla, aga mu tuttaval vanaproual neid sadades. Terve elu kogunud, sest “äkki tuleb sõda”. Ootan soovitusi, mis nendega teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline küsimus, kuhu panna üle tähtaja läinud konservid? Nt moosid vms hoidised, mis on klaas/plekkpurgis.

Kui ei ole reaalne, et osa enne kellelegi pakud (värskemad)…kuigi ise ei riskiks kaua seisnud ning võõra inimese tehtud hoidiseid kasutada. Kui võimalik on enne taarast eraldada st moos ära visata ja purk kergelt loputada ning siis purgid klaasikonteinerisse või segapakendisse.

Kui seda ei tee, siis koos sisuga
OLMEPRÜGISSE

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 11:48; 19.03 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks viia nii panni kui suured klaaspurgid jäätmejaama. Kui plastikvars enne eemaldada, saab metallpanni eest mõne sendi. Teflonpann saab ka kohe õigesse kohta. Ning klaaspurke ei pea ka ise purustama hakkama.

Vanad hoidised võiks ikka tühjendada biojäätmesse. Kui just sadat purki korraga ei pane, siis võib ka muu jäätme vahel vedelam olla. Purgi loputad ja paned klaasi või metalli/pakendi hulka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:31; 19.03 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks viia nii panni kui suured klaaspurgid jäätmejaama. Kui plastikvars enne eemaldada, saab metallpanni eest mõne sendi.

Sinu soovituse järgi: (kuusakoskis)
Autoga sõidad suurele kaalule, vanametall on peal. Siis loobitakse metall maha ja autoga uuesti kaalule.
Vahe eest saad 11 senti/kg eest.

Kui autot pole, siis sina ilmselt lähed seisad ise kaalule, pann peos. Saad teada, et laalud koos panniga nii ja niipalju. Viskad panni metallihunnikusse ja uuesti kaalule. Kuna seisad pisut teise kohta, siis kaal näitab endise 60kg asemel 62.
Maksad 22 senti varastatud metalli eest kassasse ja lahkud rõõmsalt. Sest sa ikkagi ei ole ülekaaluline…:)

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 23:07; 17.03 09:09; 19.03 09:25; 19.03 11:41; 19.03 21:54; 26.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on paar purki, siis kallaks WC-st alla, aga mu tuttaval vanaproual neid sadades. Terve elu kogunud, sest “äkki tuleb sõda”. Ootan soovitusi, mis nendega teha.

Kui endal tuttavat (poti)põllumeest ei ole, kelle kompostihunnikusse see kraam sokutada, siis ma ausalt öeldes ei teagi. Guugeldasin vedelate toidujäätmete kohta ja tulemused olid ainult “ei tohi panna” – biolagunevate jäätmete hulka, aia- ja haljastusjäätmete hulka, jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline küsimus, kuhu panna üle tähtaja läinud konservid? Nt moosid vms hoidised, mis on klaas/plekkpurgis.

Kui moose on rohkem pange osta.ee – sse. Nimetus ongi et “käärima läinud moosid”.
Alghinnaks 0.1€ ja kindel tingimus et ise tuleb järgi ja viib kõik, k.a. mittemoosid, minema. (tehku mis tahab nendega)
Teatud seltskond ostab ära ja töötleb ümber. (maakeeli ajab samakaks)
Taaskasutus ja väga trendikas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 23:07; 17.03 09:09; 19.03 09:25; 19.03 11:41; 19.03 21:54; 26.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema helistas, on teine pensioni eelik. Kuna ta teab, et mina suht usin prügi sorteerija, siis tahtis nõu. Millise jäätme alla liigitub kasutuskõlbmatu pann? Jäin vastuse võlgu, ausalt. Mida teha hästi suurte klaaspurkidega, mis klaastaara konteinerisse ei mahu? Tal maja ees paberi-, bio- ja üldprügi konteiner. Poe juurde konteineritesse viib klaasi ja pakendite jäätmed. Suurte purkidega marssis koju tagasi ja nüüd seisavad purgid jälle kodus, kuniks lahenduse välja nuputame. Millise jäätme alla käib pann? Aidake, juhe koos.

Tänan ette kaasamõtlejaid:)

Purkidega poleks tagasi marssinud, oleks konteineri kõrvale jätnud, kes sisse teeb oleks ära korjanud. Pann läheb minul prügikasti, ei hakka mina sellega mööda linna kolistama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks viia nii panni kui suured klaaspurgid jäätmejaama. Kui plastikvars enne eemaldada, saab metallpanni eest mõne sendi.

Sinu soovituse järgi: (kuusakoskis)

Autoga sõidad suurele kaalule, vanametall on peal. Siis loobitakse metall maha ja autoga uuesti kaalule.

Vahe eest saad 11 senti/kg eest.

Kui autot pole, siis sina ilmselt lähed seisad ise kaalule, pann peos. Saad teada, et laalud koos panniga nii ja niipalju. Viskad panni metallihunnikusse ja uuesti kaalule. Kuna seisad pisut teise kohta, siis kaal näitab endise 60kg asemel 62.

Maksad 22 senti varastatud metalli eest kassasse ja lahkud rõõmsalt. Sest sa ikkagi ei ole ülekaaluline…:)

Kuusakoski ei ole jäätmejaam. Jäätmejaamas on ka väiksemad kaalud olemas. Põhimõtteliselt võid ka peotäie kruvisid vanapetalliks müüa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 08:31; 19.03 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuusakoski ei ole jäätmejaam. Jäätmejaamas on ka väiksemad kaalud olemas. Põhimõtteliselt võid ka peotäie kruvisid vanapetalliks müüa.

Jäätmejaamades ju prügi toomise eest peale ei maksta? Osa asju võetakse tasuta vastu (metall, vanad värvid, mööbel), osade eest pead ise maksma (ehitus- ja olmejäätmed).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:12; 19.03 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi suured klaaspurgid viitavad varasemale samaka ajamisele. Saatsin IP jne teadagi kuhu … 😛

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuusakoski ei ole jäätmejaam. Jäätmejaamas on ka väiksemad kaalud olemas. Põhimõtteliselt võid ka peotäie kruvisid vanapetalliks müüa.

Linki?
Mida ei tule…sest ei ole olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 23:07; 17.03 09:09; 19.03 09:25; 19.03 11:41; 19.03 21:54; 26.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema tahab oma ökoloogilist jalajälge vähendada, siis ta ei loobi oma kasutuskõlblikke purke kuhugi klaasikonteinerisse, vaid leiab uue omaniku. Näiteks spunk.ee, FBs on taaskasutusgrupid (prügi aardeks jmt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 01:10; 26.03 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks küsimus, et kuhu tuleb panna surnud hiir? Biojäätmed?

Sügavkülma, kui kohe tarvis ei lähe.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 01:10; 26.03 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügavkülma, kui kohe tarvis ei lähe.

.
Kas sa oled seesama, kes sädeleva näoga tõuseb või on teid siin perekoolis juba mitu? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 23:07; 17.03 09:09; 19.03 09:25; 19.03 11:41; 19.03 21:54; 26.03 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks küsimus, et kuhu tuleb panna surnud hiir? Biojäätmed?

Sügavkülma, kui kohe tarvis ei lähe.

🙂
Mul tegi laps kunagi uurimustööd, mille tarvis oli eelnevalt vaja koguda tarude juures käivaid/elavaid liike ja taimi. Elas siis selle tarvis mõnda aega mu vanemate juures Kesk-Eestis.
Mingi hetk oli püünises suur rott, kelle prepareerimiseks ei olnud tal piisavalt prepareerimisvedelikku ja -nõud.
No tahtis poiss siis roti säilitamiseks vanaemale sügavkülma panna.
Miskipärast ja täiesti arusaamatul põhjusel läks vanaema pöördesse, kui poisi rotiga külmiku juurest avastas…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:16; 27.03 08:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Prügi sorteerimine- millise jäätme alla?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.