Esileht Kodunurk Prügisorteerimisest (põhiliselt biojäätmed)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Prügisorteerimisest (põhiliselt biojäätmed)

Postitas:

Kes sorteerivad biojäätmeid? Eile Ringvaates tuli see teema jälle üles ja pean häbiga tunnistama, et võtan hoogu aastaid, aga siiani ei ole ma biojäätmeid eraldi sorteerinud. Konteiner on maja juures täitsa olemas ja tegelikult on kuritegelik seda mitte teha, kui tingimused selleks on loodud. Niisiis – kuhu kogute ja kuidas konteinerisse viite? Tean, et minu ämm nt kogub väikeste läbipaistvate kilekottide sisse, millega koos väidetavalt võib need ära visata (et kile vist sorteeritakse välja? ja peaasi, et kott on läbipaistev, et oleks näha, et seal tõepoolest on biojäätmed). Minul kodus neid väikseid kotte eriti ei teki, sest puuvilja-köögivilja ostan poest korduvkasutatavate kottidega. Ja mida vähem kilekotte, seda parem ju… Pealegi sealt kotist levib ikka spetsiifilist haisu tuppa ka. Et mingi kaanega anum vist on parem. Muidugi loogika ütleb, et ega see eraldi kogutud biojääde ei saa haiseda rohkem, kui üldprügisse visatud biojääde. Kas tohib need biojäätmed kuskilt oma kogumisanumast kallata otse (lahtiselt) biojäätmete konteinerisse? Küsin, sest tavalist prügi ju lahtiselt visata ei tohi.

Ah ja veel… Mul pole küll selle kohta ühtegi küsimust, aga avaldan nördimust selle üle, et ikka veel ei ole kortermajade juures reegliks kohustuslikud pakendikonteinerid, kui kuskil läheduses on üldkasutatav… sest mis ma jalutan sinna oma laste, koera ja prügikotiga, kui kohale jõudes selgub, et konteiner ajab lausa üle ääre. Raudselt möödujad viskavad sinna ka suvalist prügi. Nn pakendikonteinerist on meil ainult joogipakendikonteiner (milleks??? selle viin ju pandiraha eest ära niikuinii), mida tühjendavad põhiliselt kodutud.
Võib-olla ma olen laisk ja loll (no natuke kindlasti mõlemat), aga mul on siiski tunne, et kui see oleks inimestele veel lihtsamaks ja konkreetsemaks tehtud, siis sorteeritaks ka rohkem. St pole raketiteadus endale kraanikausi alla kappi mitu jaotust organiseerida, aga kui ma pean ekstra nuputama kuhu ja millal ja kas ma neid asju viia saan, siis on lihtne käega lüüa. Ka paberikonteineriga on nii, et enne peab luuret tegema, kas saab ära viia, sest suurem osa ajast on see kuhjaga täis.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 09:55; 04.02 10:29; 21.02 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis maja? Kortermaja, eramaja,ridamaja?
Ma ei tea milline see joogipakendi konteiner on aga ilmselt see siiski mõeldud nende mahlapakkide ja tetrapakendite jaoks.
Enam mugavamaks seda sorteerimist on raske teha. Selleks peaks siis igasse eluruumi vedama torud mida mööda prügi liiguks kogumismahutisse. See toob aga jällegi kaas putukad elutoas nagu nõukaaeg 9kordsetes oligi, kui sai prügi koridoris asuvasse püstakusse toppida. Tavaliselt olid need ka umbes.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 10:05; 05.02 10:49; 06.02 09:02; 07.02 13:16; 09.02 09:58;
To report this post you need to login first.

kortermaja, kogume eraldi pakendit, pappi, biojäätmeid.
Kodus lahendasin biojäätmete kogumise nii, et on emaileeritud mitte eriti suur (ca 7l) nõu, millel tihedalt sulguv tihendiga kaas. Selle sisse panen läbipaistva prügikoti. Nii koguneb bioprügi ca 1 nõutäis nädalas. See on ka max, kuna seal tekivad igal juhul käärimisprotsessid ja hakkab haisema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis maja? Kortermaja, eramaja,ridamaja?

Ma ei tea milline see joogipakendi konteiner on aga ilmselt see siiski mõeldud nende mahlapakkide ja tetrapakendite jaoks.

Enam mugavamaks seda sorteerimist on raske teha. Selleks peaks siis igasse eluruumi vedama torud mida mööda prügi liiguks kogumismahutisse. See toob aga jällegi kaas putukad elutoas nagu nõukaaeg 9kordsetes oligi, kui sai prügi koridoris asuvasse püstakusse toppida. Tavaliselt olid need ka umbes.

On kirjas, et kortermaja. Meil on jah kahjuks just nii, et see joogipakend on just nimelt klaas- ja metallpakend, mitte tetrapakid. See viimane oleks loogiline jah. Aga meil on see tegelikult panditaarakast, mis on absurdne.
Biojäätmete jaoks ma mingeid torusid tõesti ei tahaks. Kirjutasin ka, et biojöätmete jaoks on piisavad tingimused loodud. Virisesin pakendi äraviimise tingimuste üle, sest ühiskasutatavad konteinerid kuskil kõrvaltänavas on tihti täis ja sinna visatakse ka muud laga, mis rikub ära ka korraliku pakendi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 09:55; 04.02 10:29; 21.02 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei sorteeri. Ainult pakendid viin kodu lähedal asuvasse pakendikonteinerisse. Ja taara viin automaati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kogun külmiku kõrvale nendesse tavalistesse pappkottidesse, mida poes kilekoti asemel saab, ja hoian seda avatuna. Alt ei leki ja ei haise ka. (10x enne hakkab haisema mingi kanalihapakend mis on olmeprügis kraanikausi all).

Alt ei leki, sees on tavaliselt majapidamissalvakad, juurikate otsad-koored, banaanikoored jms. Liha ja suures koguses toidujääke mul niimoodi üle ei jää, et peaks sinna panema, ja vedelat jääki muidugi üldse ei tohigi biolagunevasse panna.

Eks sõltub kui palju bioprügi toota, meie kaheliikmelises peres selline süsteem praegu veel töötab. Viin olmeprügiga umbes iga 5 päeva tagant välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin sellise bioämbri. Kahjuks, see firma, kes neid müüs hetkel neid ei müü. Võibolla hoopis lõpetas, ei tea. Need nädavad head välja ja on haisulukk ka.
https://chilli.ee/vaata-toodet/stiilsed-mbrid-biojtmete-liigiti-kogumiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tavaline ämber rõdul, soojemal ajal viin igapäev ära ja pesen, aga praegu külmaga, siis kui täis saab.
On n-ö klaasitud rõdu(suured klaasid, et saad avada ja sulgeda vastavalt vajadusele), seega loomad/linnud ligi ei pääse.
Tavaprügi, pakend, paber lähevad kraanikausi alla konteineritesse ja taara ka kotiga rõdul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elasin korteris (kolisin 6a tagasi eramajja), siis juba oli meil biojäätmete konteiner ja sorteerisin kõik eraldi. Mul oli kraanikausi all kapis väiksem prügiämber biolaguneva kotiga nende jäätmete jaoks – tühjendasin ülepäeviti, muidu hakkas seal juba lagunemisprotsessid ja vettimine jne. Mistõttu ei ole biojäätmete jaoks suurt prügiämbrit vaja. Ja ilma kaaneta hoidsin, kaane all hakkas kõik haisema. Samas ei sorteerinud siis pakendit, kuna maja juures ei olnud siis konteinerit ja see konteiner asus kuskil napaka koha peal, mis ei jäänud kunagi marsruudile.

nüüd elame erajas. Pakendi sorteerime eraldi – tänava alguses on konteiner, kuhu siis nt tööle minnes saab ära visata. Ekstra loputada ma pakendeid ei viitsi – ehk kui on mingid vanaks läinud jogurtipõhjad pakendis, läheb olmeprügisse. pakendi sorteerimine tuli meil praktilisest vajadusest – meie oma konteiner ajas pidevalt üle ääre ja kuna iganädalast prügivedu ega suuremat konteinerit ei tahtnud, tegime proovi sorteerimisega.

Biojäätmeid sorteerin ainult soojal ajal ja ainult kompostikõlbulikku. Soojal ajal seetõttu, et ei viitsi külmal ajal õhtuti üle hoovi kompostikasti juurde minna 😀 Ja kompostikõlbuliku all pean valdavalt silmas taimsed jäägid + munakoored, et oleks kõlbulik köögiviljapeenras kasutamiseks (loomsete jäätmetega on antibiootikumide jmt teema, mistõttu tänapäeval ei sooitata komposti panna). Kohvipaksu ja banaanikoori kasutan ka roosiväetisena 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei sorteeri. Ainult pakendid viin kodu lähedal asuvasse pakendikonteinerisse. Ja taara viin automaati.

no kuidas sa siis ei sorteeri – kõige nutusemas seisus ongi hetkel pakendi eraldi sorteerimine. Kortermajades läheb 90 % pakendist olmejäätmetesse.
Olmejäätmed omakorda koosnevad 90% pakendist. Iga kortermajas pakendit sorteeriv inimene peaks saama medali:), sest süsteem on nii halvasti korraldatud.

Linnas kogun biod ainult siis kui teen süüa. 1-2 korda nädalas. Kogun väiksesse kilekotti ja viin kohe ära. Jooksev õunasüda läheb olmeprügisse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 12:07; 04.02 16:02; 04.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biojäätmetele on ju biolagunevad kotid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kortermajas pakendit sorteeriv inimene peaks saama medali:), sest süsteem on nii halvasti korraldatud.

kui ma vaatan oma kortermajas elavaid vanemaid, siis ei ole süsteemil midagi häda – paberi- ja pakendikonteinerid on olmeprügi konteineri kõrval ja midagi veel mugavamat ei oskaks ma välja mõelda.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 12:44; 04.02 17:13; 04.02 17:32; 05.02 14:52; 06.02 10:32; 07.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil järgmine biojäätmete sorteerimise kord majas:
1. teismeline poeg – hävitab oma sõpradega kappidest kõik, mis vähegi söödav.
2. suur hundikoer – valmis üle lakkuma kõik jogurti ja majoneesipakid, pudrulõpud, liha ja kalarasv jmt läheb kui kuumale kerisele
3. linnud – koisid täis kuivained lähevad lindude söögimajja
4. need asjad, mida eelpoolnimetatud tegelased ei söö, nt kartulikoored, mädanenud õunad keldrist jne lähevad aianurgas olevasse kompostikasti (kohvipaks läheb ka meil otse roosipeenrasse)

ei mingit vajadust eraldi biojäätmete konteineri järgi.

pakenditega on nii: paber-kartong lähevad ahju või puupliidi alla,
plastpakendid tänava otsas olevasse linna pakendikonteinerisse.
koeratoidu plekkpurgid kogunevad keldrisse ja viime paar korda aastas vanaraua kokkuostu.

olmejäätmete konteiner olemas, seda tühjendatakse korra kuus, aga üldjuhul on see tühjendamise hetkel pooltühi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biojäätmete puhul ei pea nõu olema teab mis peen – peaasi, et see oleks VÄIKE ja piisavalt tugev, et kannataks sagedast pesemist. Ning seda väikest nõud tihti tühjendada ja pesta – vähemalt ülepäeva. Suurt nõud ei tasu soetada, sest seal hakkab kõik käärima ja hallitama.

Tohib küll biojäätmete kasti ilma kotita kallutada. Need läbipaistvad kotid ongi ju tegelikult rohkem segav element (mis tuleb välja sorteerida) seal.

Meil on tavaline sangaga väike plastämber (nagu paljud marjakorjamiseks kasutavad). “Biod” lähevad meil kompostihunnikusse. Hunnikus on meil puulehed (maja ümbrusest kokkuriisutud) ja biojäätmed, aeg-ajalt rehitsen puulehti biojäätmetele katteks peale. Konteineri vajadust pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:16; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma vaatan oma kortermajas elavaid vanemaid, siis ei ole süsteemil midagi häda – paberi- ja pakendikonteinerid on olmeprügi konteineri kõrval ja midagi veel mugavamat ei oskaks ma välja mõelda.

Jah, ongi normaalne, et pakendikonteiner on segaolmejäätete konteineri kõrval.

Aga mäletan, et kuidas ma kunagi korteris elades oma hoolikalt eraldi kogutud pakendikotiga naabertänavasse kõmpisin ja siis oli konteiner peaaegu alati ääreni täis. Ükskord, kui ma oma pakendeid sinna jõuga toppisin, hakkas konteineri kõrval seisev asotsiaalide grupp minu tegevust kommenteerima ja naerma. Eks ma siis muigasin virilalt kaasa, aga mõtlesin küll, et hullumaja, miks see tegevus nii ebameeldivaks tehtud peab olema?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:16; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ongi normaalne, et pakendikonteiner on segaolmejäätete konteineri kõrval.

pakendikonteiner on ainult 5% kortermajadest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 12:07; 04.02 16:02; 04.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ongi normaalne, et pakendikonteiner on segaolmejäätete konteineri kõrval.

pakendikonteiner on ainult 5% kortermajadest.

tõesti või? lasnamäel on küll pealtnäha iga maja ees.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 12:44; 04.02 17:13; 04.02 17:32; 05.02 14:52; 06.02 10:32; 07.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakendikonteiner on ainult 5% kortermajadest.

tõesti või? lasnamäel on küll pealtnäha iga maja ees.[/quote]

ega sa paberikonteineriga segamini aja?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 12:07; 04.02 16:02; 04.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakendikonteiner on ainult 5% kortermajadest.

tõesti või? lasnamäel on küll pealtnäha iga maja ees.

ega sa paberikonteineriga segamini aja?[/quote]

ei, ei aja.

minu meelest on juba päris tükk aega (vähemalt tln linnas, teiste kohtade osas ei oska kaasa rääkida) võimalik korteriühistutel tellida pakendikonteiner, mille tühjendamine on tasuta. tvo, eto, pakendiringlus – kõik peaksid pakkuma seda teenust.

maakodus on meil küll pakenditega kohati väga keeruline olnud, sest vallakeskuses olev konteiner on juba kaks päeva pärast tühjendamist täis. huvi pärast vaatasin, mis seis praegu on, ja näen, et isegi hajaasutstusega piirkonnas on võimalik pakendite kohtkogumine ja 150 l äravedu maksab 73 senti! no mis põhjusi saaks veel tuua, et prügi mitte sorteerida?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 12:44; 04.02 17:13; 04.02 17:32; 05.02 14:52; 06.02 10:32; 07.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel ei ole pakendi kogumise võimalust selle teema ka ühistu koosolekul üles on võtnud?

Bio kogun pisikesse kaanega prügiämbrisse, sisse biolagunev kott (prismas hea hinnaga).

Meil probleemiks pigem see, et ümbritsevad korterelamud pole endale pakendi konteinerit tellinud ja reaalselt igapäevane teema, et naabermaja hoovist tuleb keegi oma pakendiprügiga. Ilmselt tuleb kinniehitamise teema tõstatada koosolekul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraanikausi all on väike 25l prügikast kuhu panen biolaguneva prügikoti. Kui see täis saab, viime välja. Prügikastil on kaas. Haisu pole. Meil kortermaja juures juba vist 10 aastat biojäätmete konteiner.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 19:39; 10.02 07:35; 10.02 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meie majal biojäätmete konteinerit ei ole siis neid ei sorteeri. On pakendikonteiner ja segaprügi konteiner. Pakendid sorteerin eraldi, papi ja paberi sorteerin eraldi ning viin kõrvaltänaval asuvasse konteinerisse. Klaasi viin samuti kõrvaltänavale klaasikonteinerisse. Kui oleks biojäätmete konteiner siis sorteeriks need ka eraldi, kaanega ämber ei võta palju ruumi ja tühjnedada tuleks seda niikuinii regulaarselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraanikausi all on väike 25l prügikast kuhu panen biolaguneva prügikoti.

Kui suur siis suur prügikast on kui 25l on väike?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biojäätmeid on mõistlik ja mugav sorteerida.
Aga pakendid lähevad kõik üldprügisse, sest ma ei hakka eraldi koguma mingit saasta, mida pean viima kusagile kaubanduskeskuse parklasse konteinerisse ja ÜKSHAAVAL mingist august sisse toppima. Vabandage – ma pole idioot.
Lisaks tekib küsimus – mida siis panna üldprügisse? Kasutatud hügieeniside ja üksik vana sokk? Süsteem on hetkel üles ehitatud nõnda, et kõik, mille konteiner pole mugavalt käeulatuses, läheb üldi. Selle eest saab prügifirma 2x raha: kord ühistult ja teine kord soojajaamalt, kellele see kütusena müüakse. kasumlik äri.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 06:46; 09.02 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kortermajas, mul ei ole biojäätmeid eraldi kuhugi panna.
Meie vallas puudub biolagunevate jäätmete vedu ja käitlemine. Ametlik vastus järelpärimisele oli panna kõik olmejäätmete konteinerisse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:51; 05.02 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kortermajas, mul ei ole biojäätmeid eraldi kuhugi panna.

Meie vallas puudub biolagunevate jäätmete vedu ja käitlemine. Ametlik vastus järelpärimisele oli panna kõik olmejäätmete konteinerisse.

Kui teie kortermaja kõik elanikud on biojäätmete sorteerimisest huvitatud, siis saaksite ju soetada endale korraliku ja viisaka kiirkompostri. Kas ühelgi elanikul kuskil aiamaad ei ole, kes võiks olla huvitatud kompostri sisu endalevõtmisest, kui kompost valmis on? Siis äkki saab mõne lähema talunikuga kokku leppida?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sorteerivad biojäätmeid? Eile Ringvaates tuli see teema jälle üles ja pean häbiga tunnistama, et võtan hoogu aastaid, aga siiani ei ole ma biojäätmeid eraldi sorteerinud. Konteiner on maja juures täitsa olemas ja tegelikult on kuritegelik seda mitte teha, kui tingimused selleks on loodud. Niisiis – kuhu kogute ja kuidas konteinerisse viite? Tean, et minu ämm nt kogub väikeste läbipaistvate kilekottide sisse, millega koos väidetavalt võib need ära visata (et kile vist sorteeritakse välja? ja peaasi, et kott on läbipaistev, et oleks näha, et seal tõepoolest on biojäätmed). Minul kodus neid väikseid kotte eriti ei teki, sest puuvilja-köögivilja ostan poest korduvkasutatavate kottidega. Ja mida vähem kilekotte, seda parem ju… Pealegi sealt kotist levib ikka spetsiifilist haisu tuppa ka. Et mingi kaanega anum vist on parem. Muidugi loogika ütleb, et ega see eraldi kogutud biojääde ei saa haiseda rohkem, kui üldprügisse visatud biojääde. Kas tohib need biojäätmed kuskilt oma kogumisanumast kallata otse (lahtiselt) biojäätmete konteinerisse? Küsin, sest tavalist prügi ju lahtiselt visata ei tohi.

Ah ja veel… Mul pole küll selle kohta ühtegi küsimust, aga avaldan nördimust selle üle, et ikka veel ei ole kortermajade juures reegliks kohustuslikud pakendikonteinerid, kui kuskil läheduses on üldkasutatav… sest mis ma jalutan sinna oma laste, koera ja prügikotiga, kui kohale jõudes selgub, et konteiner ajab lausa üle ääre. Raudselt möödujad viskavad sinna ka suvalist prügi. Nn pakendikonteinerist on meil ainult joogipakendikonteiner (milleks??? selle viin ju pandiraha eest ära niikuinii), mida tühjendavad põhiliselt kodutud.

Võib-olla ma olen laisk ja loll (no natuke kindlasti mõlemat), aga mul on siiski tunne, et kui see oleks inimestele veel lihtsamaks ja konkreetsemaks tehtud, siis sorteeritaks ka rohkem. St pole raketiteadus endale kraanikausi alla kappi mitu jaotust organiseerida, aga kui ma pean ekstra nuputama kuhu ja millal ja kas ma neid asju viia saan, siis on lihtne käega lüüa. Ka paberikonteineriga on nii, et enne peab luuret tegema, kas saab ära viia, sest suurem osa ajast on see kuhjaga täis.

Mis maja? Kortermaja, eramaja,ridamaja?

Ma ei tea milline see joogipakendi konteiner on aga ilmselt see siiski mõeldud nende mahlapakkide ja tetrapakendite jaoks.

Enam mugavamaks seda sorteerimist on raske teha. Selleks peaks siis igasse eluruumi vedama torud mida mööda prügi liiguks kogumismahutisse. See toob aga jällegi kaas putukad elutoas nagu nõukaaeg 9kordsetes oligi, kui sai prügi koridoris asuvasse püstakusse toppida. Tavaliselt olid need ka umbes.

On kirjas, et kortermaja. Meil on jah kahjuks just nii, et see joogipakend on just nimelt klaas- ja metallpakend, mitte tetrapakid. See viimane oleks loogiline jah. Aga meil on see tegelikult panditaarakast, mis on absurdne.

Biojäätmete jaoks ma mingeid torusid tõesti ei tahaks. Kirjutasin ka, et biojöätmete jaoks on piisavad tingimused loodud. Virisesin pakendi äraviimise tingimuste üle, sest ühiskasutatavad konteinerid kuskil kõrvaltänavas on tihti täis ja sinna visatakse ka muud laga, mis rikub ära ka korraliku pakendi.

Et siis, mis otsast peaks aru saama, et sina just kortermajas elad ja selle prügi sortimisest kirjutad?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 10:05; 05.02 10:49; 06.02 09:02; 07.02 13:16; 09.02 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tekib küsimus – mida siis panna üldprügisse? Kasutatud hügieeniside ja üksik vana sokk? Süsteem on hetkel üles ehitatud nõnda, et kõik, mille konteiner pole mugavalt käeulatuses, läheb üldi. Selle eest saab prügifirma 2x raha: kord ühistult ja teine kord soojajaamalt, kellele see kütusena müüakse. kasumlik äri.

aga mis probleem sellega oleks, kui paneksid olmeprügisse sidemed ja üksikud sokid? see ei too ju mingit jama kaasa, vastupidi. see, et prügifirma teenib kaks korda olmeprügi pealt, on tõsi, aga miks sa seda soodustada tahad?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 12:44; 04.02 17:13; 04.02 17:32; 05.02 14:52; 06.02 10:32; 07.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teie kortermaja kõik elanikud on biojäätmete sorteerimisest huvitatud

Ei ole kõik huvitatud. Aga huvitav, et sa ei näinud probleemi selles, et terve omavalitsuse tasandil seda vajalikuks pole peetud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:51; 05.02 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlen selles biolagunevas kotis toitujäätmete viimist konteinerisse, see “biolagunev” on ikka toidukraamist olulisemalt püsivam kraam. Endal kompostikast aianurgas ja viin kraanikausi all olevast karbikesest (~2l, voodriks taaskasutatud puuvilja-kilekott, mille pärast tühjendamist olmeprügisse viskan)
See paberi, eriti reklaamlehtede ära põletamine pole üldse keskkonnasõbralik. Linnas eramajade piirkonnas võib vist sellise asjaga kergelt naabritega tülli minna.
Pakendikogumiseks on 100l must kilekott, selle viin autoga lähimasse pakendikonteinerisse. Koos panditaaraga, seda tekib meil kuus 2-3 ühikut. Kõik pakendid peseme üsna puhtaks, siis ei lähe see kotitäis enne täitumist haisema ja on kogu käitlusahela mõttes õigem.
Olmeprügi 240l konteinerit kaks inimest kuu ajaga täita ei suuda, alati on kogumispäeva eel tore võimalus ebavajalikke asju otsida ja nendega konteinerit täita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Prügisorteerimisest (põhiliselt biojäätmed)