Esileht Kodunurk Prügisorteerimisest (põhiliselt biojäätmed)

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Prügisorteerimisest (põhiliselt biojäätmed)

Postitas:

Elan kortermajas. Maja juures on olmeprügi, biojäätmete ja paberikonteiner. Üle tee on ka pakendile ja klaasile konteiner. Neid kõiki sorteerime, lisaks ka taara. Riided kas taaskasutusse või riietekonteinerisse.

Biojäätmete jaoks oli köögis see klassikaline läikivast metallist ümmargune pedaaliga prügikastike, aga kuna põnn tahtis ka ise üle sotteerima hakata, kolis see tööpinnale. Oli ebamugav kasutada, sest kaas ei püsi lahti. Ostsime hoopis sellise https://www.josephjoseph.com/en-eu/stack-4 õnnestus sooduka ajal saada. Väga rahul.
Ja sisse läheb selline kott http://www.biobag.ee/toode/biobag-produce-bags/ neid tavalisi väikseid kilekotte ei teki jah, kuna kasutan poes korduvkasutatavaid kotte.

Ise peame sorteerimist normaalseks, aga iga kord, kui prügi välja viin, tekib küsimus, et mis teistel kupli all toimub: paberikonteineris on tetrapakid, biojäätmetesse pannakse kilekotte jne….

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 23:18; 06.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kortermajas. Maja juures on olmeprügi, biojäätmete ja paberikonteiner. Üle tee on ka pakendile ja klaasile konteiner. Neid kõiki sorteerime, lisaks ka taara. Riided kas taaskasutusse või riietekonteinerisse.

Biojäätmete jaoks oli köögis see klassikaline läikivast metallist ümmargune pedaaliga prügikastike, aga kuna põnn tahtis ka ise üle sotteerima hakata, kolis see tööpinnale. Oli ebamugav kasutada, sest kaas ei püsi lahti. Ostsime hoopis sellise https://www.josephjoseph.com/en-eu/stack-4 õnnestus sooduka ajal saada. Väga rahul.

Ja sisse läheb selline kott http://www.biobag.ee/toode/biobag-produce-bags/ neid tavalisi väikseid kilekotte ei teki jah, kuna kasutan poes korduvkasutatavaid kotte.

Ise peame sorteerimist normaalseks, aga iga kord, kui prügi välja viin, tekib küsimus, et mis teistel kupli all toimub: paberikonteineris on tetrapakid, biojäätmetesse pannakse kilekotte jne….

Teistel, kes ei pane biobag-ga vaid tavalise või puuviljade kilekotiga, toimub kupliall raha kokkuhoid. Eriti jabur on hakata 25€ eest prügikotti ostma, kui prügijaamas nagunnii sorteeritakse need uuesti üle eradatakse plastikkotid. Maksad ju selle eest nagunii ja sa veel topelt, kuna ostad biolaguneva koti.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 10:05; 05.02 10:49; 06.02 09:02; 07.02 13:16; 09.02 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tekib küsimus – mida siis panna üldprügisse? Kasutatud hügieeniside ja üksik vana sokk?

minu meelest on see põhiküsimus. praegu on vist kord, et prügikonteinerit peab tühjendama vähemalt korra kuus. kas selle maniakaalse prügisorteerimisele sundimise juures ollakse ka valmis lubama seda, et nn üldprügile mõeldud konteinerit tohiks tühjendada korra aastas? ma millegipärast ei usu seda. minul näiteks oleks täpselt selline olukord, kui ma peaksin hakkama biojäätmeid eraldi koguma. kuna elan üksi, siis ei teki mul ei ühte ega teist eriti. pakendeid sorteerin korralikult ja praegu lähebki minu prügisse natuke bio-d ja natuke muud. kui ma nüüd peaksin hakkama biojäätmeid eraldi sorteerima, siis see tähendakski selle “puuviljakoti”täit biojäätmeid kuus(mõnikord kaks) ning üldprügi kogun vast aasta jooksul nii palju, et vajaks äraviimist. ja ei, ma ei liialda, mul on juba praegu kilekotiteenus ning mitte kunagi ei ole kott prügi täis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 09:30; 06.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tekib küsimus – mida siis panna üldprügisse? Kasutatud hügieeniside ja üksik vana sokk?

minu meelest on see põhiküsimus. praegu on vist kord, et prügikonteinerit peab tühjendama vähemalt korra kuus. kas selle maniakaalse prügisorteerimisele sundimise juures ollakse ka valmis lubama seda, et nn üldprügile mõeldud konteinerit tohiks tühjendada korra aastas? ma millegipärast ei usu seda. minul näiteks oleks täpselt selline olukord, kui ma peaksin hakkama biojäätmeid eraldi koguma. kuna elan üksi, siis ei teki mul ei ühte ega teist eriti. pakendeid sorteerin korralikult ja praegu lähebki minu prügisse natuke bio-d ja natuke muud. kui ma nüüd peaksin hakkama biojäätmeid eraldi sorteerima, siis see tähendakski selle “puuviljakoti”täit biojäätmeid kuus(mõnikord kaks) ning üldprügi kogun vast aasta jooksul nii palju, et vajaks äraviimist. ja ei, ma ei liialda, mul on juba praegu kilekotiteenus ning mitte kunagi ei ole kott prügi täis.

aga mis sellest oleks, kui sa annaksid selle pooltühja koti ära? prügi sorteerimise sügavam mõte on ikka milleski muus kui ainult hinna odavnemises.

tõsi, konteinerivahetus on tehtud ebamõistlikult kalliks, kuid kahjuks ei ole selle üle mingit teemat tõusetunud. samas on ka prügivedu nii odav, et puudub motivatsioon konteinerivahetuseks. kui ma praegu oma 240 l konteineri väiksema vastu vahetaksin, siis tasuks see mul veohinna alanemisega ära vast 10 a pärast ja seda ka ilma veohinna tõusu arvestamata. see 240 l konteiner ei saa meie 5-liikmelisel perel kuu ajaga kunagi täis, tavaliselt on umbes pool. pakendikott seevastu saab ääreni täis ja tihtipeale tuleb teine kott lisaks võtta (ja me ei pane sinna paberit ega panditaarat).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 12:44; 04.02 17:13; 04.02 17:32; 05.02 14:52; 06.02 10:32; 07.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mis sellest oleks, kui sa annaksid selle pooltühja koti ära? prügi sorteerimise sügavam mõte on ikka milleski muus kui ainult hinna odavnemises.

ma ei saa küsimusest aru. ma annan praegugi pooltühje kotte ära. minu küsimus oli, kas ma võin edaspidi oma ühte sokki aastas korra ära anda. rääkides sügavamast mõttest – kuidas minu biojäätmed, mis on pandud kilekotti, et neid saaks üldse ära anda, eks, keskkonda säästavad?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 09:30; 06.02 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kortermajas. Maja juures on olmeprügi, biojäätmete ja paberikonteiner. Üle tee on ka pakendile ja klaasile konteiner. Neid kõiki sorteerime, lisaks ka taara. Riided kas taaskasutusse või riietekonteinerisse.

Biojäätmete jaoks oli köögis see klassikaline läikivast metallist ümmargune pedaaliga prügikastike, aga kuna põnn tahtis ka ise üle sotteerima hakata, kolis see tööpinnale. Oli ebamugav kasutada, sest kaas ei püsi lahti. Ostsime hoopis sellise https://www.josephjoseph.com/en-eu/stack-4 õnnestus sooduka ajal saada. Väga rahul.

Ja sisse läheb selline kott http://www.biobag.ee/toode/biobag-produce-bags/ neid tavalisi väikseid kilekotte ei teki jah, kuna kasutan poes korduvkasutatavaid kotte.

Ise peame sorteerimist normaalseks, aga iga kord, kui prügi välja viin, tekib küsimus, et mis teistel kupli all toimub: paberikonteineris on tetrapakid, biojäätmetesse pannakse kilekotte jne….

Teistel, kes ei pane biobag-ga vaid tavalise või puuviljade kilekotiga, toimub kupliall raha kokkuhoid. Eriti jabur on hakata 25€ eest prügikotti ostma, kui prügijaamas nagunnii sorteeritakse need uuesti üle eradatakse plastikkotid. Maksad ju selle eest nagunii ja sa veel topelt, kuna ostad biolaguneva koti.

Vastavalt meie KOVi nõuetele, võib panna biojäätmete konteinerisse panna oma jäätmeid biolagunevas kilekotis, pappkastis või paberkotis. Või valad lahtiselt jäätmed sinna ja oma kilekoti viskad olmejäätmete konteinerisse.

Kust pärineb su info, et keegi hakkab neid tuhanseid kilekotikesi sorteerima, avama jne? Naljatilk.
Jah, sõelutakse ilmselt läbi kuidagi, aga no plastiaegune kompost…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 23:18; 06.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, ma ei saa aru, miks peab biojäätmeid üldse kilekotti koguma. Kas pärast tühjendamist on raske ämber ära loputada? Või on ämbriga trepist kõndimine üle jõu käiv?

Eramaja. Komposteerime, biojäätmed kogume väiksesse ämbrisse ja seda tühjendame iga päev või üle päeva. Haisema midagi ei lähe nii lühikese ajaga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 14:07; 10.02 21:29; 16.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi tundus ka endale biojäätmete sorteerimine ebamugav, kuid peale seda on see lihtne, kui ostsin endale vastava kaanega ämbrikese:
https://www.k-rauta.ee/p/brabantia-soft-and-go-6l-grey/943v
see on mul kraanikausi all sahtli küljes hoidikus ja hästi mugav on otse sinna sisse nt kartuleid koorida. Meie muide peame seda tühjendama keskmiselt üle päeva, sest tarbime suure perega palju värsket kraami (banaanikoored, õunasüdamed, igasugu juurviljakoored).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sorteerin biojäätmeid juba aastaid. Alguses kasutasin kinnist ämbrit, aga see lahendus ei toiminud, suvel tekkis meeletult äädikakärbseid ja ega see lõhn ka kuigi meeldiv ei olnud.
Hiljem võtsin kasutusele sellise korvi https://www.biobag.ee/toode/maxair-kompostikorv-3x-biobag-6l/ . Haisuga enam probleemi pole. Toidujäätmed pigem nagu kuivavad ära seal sees, isegi vedelikku ei jää koti põhja. Ma muidugi suppi ega muud sellist vedelat sinna ei vala ka.
Korvi sees kasutan Biobagi 8L kotte. Alguses küll taaskasutasin neid poest saadavaid puuviljakotte, mida 6 sendiga osta saab.. aga nende kvaliteet oli nii halb, et teinekord oli kotil juba enne poest väljumist augud sees. Biobagi kottidega saan 1x nädalas jäätmed suurde konteinerisse viia ja kott on ilusti terve. Kusjuures, nad vist isegi toodavad oma kotte Eestis.

Tavalise kotiga biojäätmeid konteinerisse viia ei tohi. See, kas prügijaamas biojäätmed uuesti üle sorteeritakse oleneb vist jäätmejaamast. Olen kuulnud, et prügivedajad võivad arvele tekitada nö “tühisõidu”, kui autojuht näeb ilmselgeid võõriseid konteineris. Jäätmejaamad vist ka juba üsna karmilt vaatavad üle, mis neile kohale tuuakse. Kõik ebasobiv dokumenteeritakse kirjalikult. Ilmselt neil vedajatele ka mingid konkreetsed nõuded.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kortermajas. Maja juures on olmeprügi, biojäätmete ja paberikonteiner. Üle tee on ka pakendile ja klaasile konteiner. Neid kõiki sorteerime, lisaks ka taara. Riided kas taaskasutusse või riietekonteinerisse.

Biojäätmete jaoks oli köögis see klassikaline läikivast metallist ümmargune pedaaliga prügikastike, aga kuna põnn tahtis ka ise üle sotteerima hakata, kolis see tööpinnale. Oli ebamugav kasutada, sest kaas ei püsi lahti. Ostsime hoopis sellise https://www.josephjoseph.com/en-eu/stack-4 õnnestus sooduka ajal saada. Väga rahul.

Ja sisse läheb selline kott http://www.biobag.ee/toode/biobag-produce-bags/ neid tavalisi väikseid kilekotte ei teki jah, kuna kasutan poes korduvkasutatavaid kotte.

Ise peame sorteerimist normaalseks, aga iga kord, kui prügi välja viin, tekib küsimus, et mis teistel kupli all toimub: paberikonteineris on tetrapakid, biojäätmetesse pannakse kilekotte jne….

Teistel, kes ei pane biobag-ga vaid tavalise või puuviljade kilekotiga, toimub kupliall raha kokkuhoid. Eriti jabur on hakata 25€ eest prügikotti ostma, kui prügijaamas nagunnii sorteeritakse need uuesti üle eradatakse plastikkotid. Maksad ju selle eest nagunii ja sa veel topelt, kuna ostad biolaguneva koti.

Vastavalt meie KOVi nõuetele, võib panna biojäätmete konteinerisse panna oma jäätmeid biolagunevas kilekotis, pappkastis või paberkotis. Või valad lahtiselt jäätmed sinna ja oma kilekoti viskad olmejäätmete konteinerisse.

Kust pärineb su info, et keegi hakkab neid tuhanseid kilekotikesi sorteerima, avama jne? Naljatilk.

Jah, sõelutakse ilmselt läbi kuidagi, aga no plastiaegune kompost…

Sa ise oled üks paras tilk. Vaata keskkonna alaseid saateid, külasta jäätmejaama ja näed ise milline suur ülesorteerimine seal käib. Hinda tõstavad nagunii iga aasta aga äri käibki selle peal, et usalda ja kontrolli sest kui neile tulevad komisjonid EL kontrollima siis peab kõik perfekte olema.
Sina ja teie küla teete nii nagu prügifirma soovib ja ootab samas enamus Lasnamäe elanikest laseb sellele jutule suure kaarega soru ja paneb prügi sinna konteineri kuhu tahab või mugavam. Parem maksavad topelttasu, kui hirmsasti ajusid kurvitada selle sorteerimise ja haisutamisega omas kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 10:05; 05.02 10:49; 06.02 09:02; 07.02 13:16; 09.02 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ja teie küla teete nii nagu prügifirma soovib ja ootab samas enamus Lasnamäe elanikest laseb sellele jutule suure kaarega soru ja paneb prügi sinna konteineri kuhu tahab või mugavam. Parem maksavad topelttasu, kui hirmsasti ajusid kurvitada selle sorteerimise ja haisutamisega omas kodus.

oot, ja see on siis piisav põhjus, miks ise ka samamoodi toimida? et kohe kindlasti mitte midagi ei muutuks?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 12:44; 04.02 17:13; 04.02 17:32; 05.02 14:52; 06.02 10:32; 07.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tekib küsimus – mida siis panna üldprügisse? Kasutatud hügieeniside ja üksik vana sokk? Süsteem on hetkel üles ehitatud nõnda, et kõik, mille konteiner pole mugavalt käeulatuses, läheb üldi. Selle eest saab prügifirma 2x raha: kord ühistult ja teine kord soojajaamalt, kellele see kütusena müüakse. kasumlik äri.

aga mis probleem sellega oleks, kui paneksid olmeprügisse sidemed ja üksikud sokid? see ei too ju mingit jama kaasa, vastupidi. see, et prügifirma teenib kaks korda olmeprügi pealt, on tõsi, aga miks sa seda soodustada tahad?

Sest see on EBAMÕISTLIK ja liigselt koormav lahendus minu kui elaniku jaoks. mul suurde prügikotti vaid pakendid kogunevadki, sekka mõni üksik sodi või esikust kokkupühitud liiv. üldprügi koosneb 95% pakenditest: tehniliselt võttes see ongi pakendikonteiner – sorteeritagu! ma EI HAKKA selle suure kotiga kusagile eraldi minema idiooti mängima.

normaalne olukord näeb välja järgmine: jäätmejaam ise hoiustab ja sorteerib – mida nad aga ei tee, sest palju mõistlikum on see energiaks konverteerida kuiet ümber töödelda. kas saate aru, et peamine kitsaskoht on see, et keegi ei vaja reaalselt seda ümbertöödeldavat prahti? see ei ole väärtuslik toormaterjal. selle eraldi väljasorteerimine ja hoiustamine on liiga kallis/energiamahukas tegevus.

pikaajaline lahendus pole mitte see lollakas ümbertöötlemine (keskkonda saastab nii tootmine kui ka ümbertöötlemine) vaid kardinaalne mõtteviisi muutmine pakendite osas (kile ja plasti kategrooriline ärakeelamine pakendina). see jällegi ei saa olema kuigi mugav.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 06:46; 09.02 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tekib küsimus – mida siis panna üldprügisse? Kasutatud hügieeniside ja üksik vana sokk? Süsteem on hetkel üles ehitatud nõnda, et kõik, mille konteiner pole mugavalt käeulatuses, läheb üldi. Selle eest saab prügifirma 2x raha: kord ühistult ja teine kord soojajaamalt, kellele see kütusena müüakse. kasumlik äri.

aga mis probleem sellega oleks, kui paneksid olmeprügisse sidemed ja üksikud sokid? see ei too ju mingit jama kaasa, vastupidi. see, et prügifirma teenib kaks korda olmeprügi pealt, on tõsi, aga miks sa seda soodustada tahad?

Sest see on EBAMÕISTLIK ja liigselt koormav lahendus minu kui elaniku jaoks. mul suurde prügikotti vaid pakendid kogunevadki, sekka mõni üksik sodi või esikust kokkupühitud liiv. üldprügi koosneb 95% pakenditest: tehniliselt võttes see ongi pakendikonteiner – sorteeritagu! ma EI HAKKA selle suure kotiga kusagile eraldi minema idiooti mängima.

normaalne olukord näeb välja järgmine: jäätmejaam ise hoiustab ja sorteerib – mida nad aga ei tee, sest palju mõistlikum on see energiaks konverteerida kuiet ümber töödelda. kas saate aru, et peamine kitsaskoht on see, et keegi ei vaja reaalselt seda ümbertöödeldavat prahti? see ei ole väärtuslik toormaterjal. selle eraldi väljasorteerimine ja hoiustamine on liiga kallis/energiamahukas tegevus.

pikaajaline lahendus pole mitte see lollakas ümbertöötlemine (keskkonda saastab nii tootmine kui ka ümbertöötlemine) vaid kardinaalne mõtteviisi muutmine pakendite osas (kile ja plasti kategrooriline ärakeelamine pakendina). see jällegi ei saa olema kuigi mugav.

Mitte ainult plastikust vaid ka tetrast(mis pidi kõige hullem olema) ja papist ja penost ja sellest vorstikilest ja vaakumpakendist jms. mis mul,ei tule pähegi nimetada. Et maailma rikkus ühtlasemalt jaotuks ongi vaja hakata regiooniti jälle tootma tarbeesemeid, et neid ei peaks nii maru palju pakendama ja transportima. Mida lähemal tarbijale tooteid valmistada seda loodussõbralikum see tegevus oleks.
Pealegi 800km meist ida pool ei huvita suurt kedagi see pakenditesorteerimine või toidujäätmete kompsteerimine. Kõik viiakse linna serva prügimäele ja sealsed elanikud siis sorteerivadki nii palju, kui neil eluks vaja. Mingi jõukam viiendik Euraasia mandrist sorteerib ja näeb vaeva aga ega see veel maailma päästa. Lihtsalt viskavad oma raskelt teenitud tulu tuulde.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.02 10:05; 05.02 10:49; 06.02 09:02; 07.02 13:16; 09.02 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogun prügikastis kikekotti. Konteineris sopsutan koti tühjaks ja kott löheb olmekonteinerisse. Kilekotti biojäätmete konteinerisse ei pane, olgugi et läbipaistev.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 04:58; 16.02 13:42; 16.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraanikausi all on väike 25l prügikast kuhu panen biolaguneva prügikoti.

Kui suur siis suur prügikast on kui 25l on väike?

Prügikast on 50l. Vm need prügikotid mida sinna panen.
Kui veel on küsimusi, siis mul on veel nõukaaegne köögimööbel mille kraanikausi kappi need mahutan ja 5 pereliiget. See 25l bioprügi saab 1-2päevaga täis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 19:39; 10.02 07:35; 10.02 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogun biojäätmeid väikesesse kilekotti, mis seisab olmeprügiämbri kõrval kapis. Mõnikord, kui kott alt puhas, valan selle biojäätmekonteinerisse tühjaks ja kott olmeprügisse, tihti panen siiski koos kilekotiga sinna.
Otsin kilekotikesele alternatiivi, et ei peaks poest neid kotte regulaarselt koos puuviljaga tooma.
Pakendikonteiner on meil paralleeltänavas, nii et meie kortermaja juurde seda ilmselt ei tule.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 08:50; 10.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mis sellest oleks, kui sa annaksid selle pooltühja koti ära?

Kus on kokkuhoid ja keskkonnasäästlikkus, kui prügiauto käib kord kuus paari soki järel?
Miks on kodanik kohustatud iga kuu pooliku prügikoti ära andma ja selle eest täiskoti hinda maksma?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraanikausi all on väike 25l prügikast kuhu panen biolaguneva prügikoti.

Kui suur siis suur prügikast on kui 25l on väike?

Prügikast on 50l. Vm need prügikotid mida sinna panen.

Kui veel on küsimusi, siis mul on veel nõukaaegne köögimööbel mille kraanikausi kappi need mahutan ja 5 pereliiget. See 25l bioprügi saab 1-2päevaga täis.

Et siis ei tohigi 25l prügikast bioprügi jaoks köögis olla? Või mida siin miinustatakse?

Parimad on näiteks maxima 30l biolagunevad prügikotid. Need ei lagune kergesti ja hind ka OK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 19:39; 10.02 07:35; 10.02 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogun biojäätmeid väikesesse kilekotti, mis seisab olmeprügiämbri kõrval kapis. Mõnikord, kui kott alt puhas, valan selle biojäätmekonteinerisse tühjaks ja kott olmeprügisse, tihti panen siiski koos kilekotiga sinna.

Otsin kilekotikesele alternatiivi, et ei peaks poest neid kotte regulaarselt koos puuviljaga tooma.

Pakendikonteiner on meil paralleeltänavas, nii et meie kortermaja juurde seda ilmselt ei tule.

Otsid alternatiivi, aga selle peale ei tule, et kott mingi taaskasutatava nõu, näiteks ÄMBRI vastu vahetada??

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 14:07; 10.02 21:29; 16.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogun biojäätmeid väikesesse kilekotti, mis seisab olmeprügiämbri kõrval kapis. Mõnikord, kui kott alt puhas, valan selle biojäätmekonteinerisse tühjaks ja kott olmeprügisse, tihti panen siiski koos kilekotiga sinna.

Otsin kilekotikesele alternatiivi, et ei peaks poest neid kotte regulaarselt koos puuviljaga tooma.

Pakendikonteiner on meil paralleeltänavas, nii et meie kortermaja juurde seda ilmselt ei tule.

Otsid alternatiivi, aga selle peale ei tule, et kott mingi taaskasutatava nõu, näiteks ÄMBRI vastu vahetada??

No tulen ikka selle peale, sellist paraja suurusega ämbrit otsingi, mis suurema ämbri kõrvale kappi mahuks. Ja ilmselt tuleb see ämber siis poodi minnes prügikastide kõrvale ootama jätta nagu nõukaajal.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 08:50; 10.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen üliharva prügi välja viima ainult selle pärast. Kogu prügi liigub meie peres välja muu väljaminemise raames, enamasti hommmikul tööle minnes. See ämbrivärk ei toimiks (tule tagasi tuppa 4. korrusele ämbrit pesema).
Ikka kilekott, lihtsalt kotisisu läheb biosse ja kott ise olmesse.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 04:58; 16.02 13:42; 16.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen üliharva prügi välja viima ainult selle pärast. Kogu prügi liigub meie peres välja muu väljaminemise raames, enamasti hommmikul tööle minnes. See ämbrivärk ei toimiks (tule tagasi tuppa 4. korrusele ämbrit pesema).

Ikka kilekott, lihtsalt kotisisu läheb biosse ja kott ise olmesse.

Tegelikult võtaks see eraldi käimine sinu päevasest ajast vaid max 5 minutit. Lisaks oleks ka tervislik liikumine. Prioriteetide küsimus, selle 5 min leiaks päevas igaüks, kui tahta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 14:07; 10.02 21:29; 16.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen üliharva prügi välja viima ainult selle pärast. Kogu prügi liigub meie peres välja muu väljaminemise raames, enamasti hommmikul tööle minnes. See ämbrivärk ei toimiks (tule tagasi tuppa 4. korrusele ämbrit pesema).

Ikka kilekott, lihtsalt kotisisu läheb biosse ja kott ise olmesse.

Tegelikult võtaks see eraldi käimine sinu päevasest ajast vaid max 5 minutit. Lisaks oleks ka tervislik liikumine. Prioriteetide küsimus, selle 5 min leiaks päevas igaüks, kui tahta.

Mina ei taha. Mu hommikud on kiired ja päevad tegemisi täis (sh tervislikku liikumist). Mulle sobib minu praegune lahendus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 04:58; 16.02 13:42; 16.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ostsin oma biojäätmete konteineri nüüd ära ja hakkasin sorteerima, aga olen segaduses. Nt Biobagiga kaasas olnud lehel on kirjas, et sinna sobivad ka majapidamispaber ja pabersalvrätid. Tartu linna kodulehel olevas juhendis aga neid lubatud asjade nimekirjas ei ole, on hoopis kirjas, et paberijäägid sinna ei sobi. Ragnsellsi lehel on kirjas, et majapidamispaber ja salvakad sobivad, samuti määrdunud papp ja paber, ka munarestid. Teiseks on Biobagi lehel kirjas, et sobivad ka teepakid. Minul on aga kuskilt jäänud meelde info, et tavalised teepakid sisaldavad ka plastikut ja kas seda mikroplasti on siis komposti hulka vaja? Kolmandaks on Tartu linna juhendis kirjas, et sinna ei sobi ka ühekordsed nõud. Ok, neid tekib niikuinii väga harva, aga mõnikord siiski. Mis kasu on sellest, kui ma ostan ekstra papist nõud ja topsid, kui need lähevad ikka olmesse (kas need siis ei komposteeru?)? Ja on ju olemas ka ekstra (kallimad) komposteeruvad ühekordse nõud… Neid siis ka ei tohi panna? (Aitäh sellele, kes oskab vastata 🙂 )

Pakendisorteerimiseni ma vist niipea ei jõua. Ka kõrvaltänavast on konteiner kadunud ja asub nüüd veel kaugemal. Ei kujuta ette, et lähen lapse ja koeraga kott käe otsas ning tulen siis sama targalt tagasi, sest konteiner on juhtumisi täis (nagu aru saan, on see sage probleem). Sama probleem on nt ka maja juures oleva paberikonteineriga, aga sealt pole oma paberihunnikuga nii raske tuppa tagasi kõndida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 09:55; 04.02 10:29; 21.02 12:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Kodunurk Prügisorteerimisest (põhiliselt biojäätmed)