Esileht Kodunurk Prussakad üürikorteris

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Prussakad üürikorteris

Postitas:
Kägu

No täitsa jama lugu. Kolisin Lasnamäele ligi 2a tagasi ning alguses ei mingit probleemi. Nüüd aga selle aasta algusest on prussakatega üks pidev jama-väga tihti näen neid vannitoas. Nüüd viimastel päevadel olen neid kohanud ka köögis ja elutoas. Pihustan cobrat, vahepeal pole u 1-2 nädalat järjest nähagi, aga kui ilmuvad, siis ka u 7-8 tükki korraga. Nüüd proovin veel ka süstla ja püünisega, aga kas aitab, on kaheldav. Omanikuga pole julgenud rääkidagi. Kas oleks mõistlik tellida prussakatõrje või ehk oskate midagi omalt poolt soovitada,sest asi on tõesti ikka päris jama. Täpsemalt tegu siis Pikri tn Lasnamäel. Äkki keegi elab siinkandis, on prussakatega muresid?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alusta omanikust. Üksinda tõrjuda on pointless. Seda tuleb teha kogu majas korraga.

Ma ilmselt vaataks juba uusi pakkumisi sinu asemel, sest mul on suur prussakafoobia.

Cobra on ilmselt suht kasutu,sellega mürgitad ennast ka. Kuuldavasti on olemas mingi asi, mida pannakse neile nö söödaks, mida nad siis pessa veavad ja siis seal ka teisi mürgitavad… ilmselt google aitab.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestikeelset nime ei tea, aga nt Amazonist või mujalt e-kaubamajadest saab tellida “Diatomaceous Earth” nimelist valget pulbrit mida põrandale puistada. Inimestele ja koduloomadele on see ohutu, isegi süüa võib seda, aga putukad tapab ära. Aga jah, üürikorteri korral peaks omanik tegelema ja arvatavasti KÜ kaudu korraldama, et kogu majas tehakse, muidu prussakad põgenevad mürgitamise ajaks lihtsalt naabrite poole ja pärast tulevad tagasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prussakageel on väga kiire ja tõhus. Nad tassivad selle pessa ja siis hukkuvad kõik järjest. Samuti kestab selle toime mitu nädalat ja nii hukkuvad ka vahepeal kooruvad prussakad.

Geeli peaks paljudes kohtades müügil olema, sh ehituspoed, aga saab ka nt siit: https://aednik24.ee/toode/prussaka-geelsoot-ecogel-5g/

 

 

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Omanikuga pole julgenud rääkidagi.

Mis sul siis viga on? Ja kas sellepärast tegidki teema, et omanik siitkaudu probleemist teada saaks? (nagu kombeks)

Loomulikult räägi omanikuga.
Ja selge see, et siis tuleb juba ühistu kaudu hakata uurima, kas sul naabritest on keegi viimasel ajal muutunud, vahetunud, jooma hakanud vms.
Sest keegi naabritest on nad lihtsalt sisse toonud ja nüüd kasvatab neid. Eks nad muidugi jooksevad maja peale laiali ka.

PS. Kust nad sisse pääsevad?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimesed on ikka nii erinevad. Esimene asi oleks olnud omaniku teavitamine ning see peaks olema tema mure ja kohustus, et korralik tõrje saaks tellitud.

Ei julenud rääkida????? Miks küll?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei julenud rääkida????? Miks küll?

eks neid omanikke on ka igasuguseid hulle, mõnega tõesti ei julge rääkida, hakkab esimese hooga lõugama, et oma viga ja tõrje võetakse tagatisrahast maha. halvemal juhul leiab üldse, et peaks üürilepingu üles ütlema.

Aga tõrje osas on nii, et peaks tõesti tegema majal tervenisti ja see on juba KÜ asi korraldada.  Kui seal enne ei olnud prussakaid ja nüüd on, ju siis kolisid naabriteks mingid uued inimesed, kellega prussakad kaasa tulid. Kui sa ise ühel päeval kolima hakkad, siis pead väga hoolikas olema, et ise uude kohta neid kaasa ei vea. Nad võivad kaasa kolida näiteks kodumasinate sees (teler, külmkapp), mööbli sees, raamatu vahel jne.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi omanikuga rääkida. Saad veel muidu hiljem süüdistuse, et tassisid prussakad korterisse!

Paralleelselt jätkad tõrjega, panen kuhu saad seina äärtesse jne pulbrit, lõksud jne. Aga kuna kogumajatõrje on ühistu teema, siis ainult omanik saab sellega tegeleda.

Kortermajad võiksid üldse regulaarselt iga paari aasta tagant kahjuritõrjet teha, mitte oodata kuni probleem suureks tekib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei julenud rääkida????? Miks küll?

Eks ta jah, kardab, et omanik hakkab teda ennast süüdistama.
Aga TA ju mainis, et ta elab seal juba 2 aastat. Oleks ta ise nö. prussakainimene, siis oleks jama juba 2a tagasi olnud.
Praegu ilmselgelt TA süüdi ei ole ja sisse on nad toonud keegi uutest naabritest/üürilistest kõrval, all, üleval jne. Seega, ole marurahulik.

AGa endiselt: KUSTKAUDU nad korterisse tulevad?
Igasugused seina ja põrandapraod, torude ümbrused annab ju kinni vahutada/teipida/betoonida mida iganes.
Ventavad? – Sõltub, kuidas see on ehitatud.
Praokil aken vist langeb ka varsti ära, väljas läheb ju jahedaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aliexpressist saab prussaka mürksööta tellida. Üliodav valge pulber, kunagi oli Eestis müügis “Hiina valge pulbri” nimega vm. Selle saab prussakate käiguteedele panna. Hakkab mõjuma 1-2 päevaga, siis laibad ümberringi. Peab hoidma vähemalt paar nädalat, aga võib vabalt kuudeks jätta – kui kunagi peaks mõni naabri juurest tulema, siis on mürk koge valmis ootamas. Aga kahjuks üksinda on väga raske neist lahti saada, kui naabrid midagi ei tee. Need jalutavad korterite vahel. Üksi saab ainult vähendada või peaaegu lahti.

Peab panema sellisesse kohta, kus lapsed ega lemmikloomad kokku ei puutu, muidugi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

PS. Kust nad sisse pääsevad?

Kuidas prussakaid endale koju saada? Piisab sellest, kui asetada näiteks kott (käekott, seljakott, poekott) põrandale kuskil, kus prussakaid leidub (ka nt poes, külas vms) ja siis poeb mõni sulle kotti ning viid ta koju… Kodus aga paljuneb, paljunemise edukus sõltub kättesaadavast toidust ja varjevõimalustest.

Prussakaid võib ajuti leiduda ka korralike ja puhaste inimeste kodudes ja toitlustusasutustes (kuni avastatakse ja tehakse tõrje).

 

Teemaalgataja, vestle kindlasti omanikuga. Mul on üürikinnisvara ja on ka olnud juhtumeid, kus prussakad kolivad sisse. Mina omanikuna tahaksin võimalikult kiiresti sellest teada ja lahendusi otsida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas prussakaid endale koju saada? Piisab sellest,

Ma pidasin silmas, kuidas naabri omad tulevad.

Ise muidugi võid kogemata munad vms omale koju tassida, see on hoopis teine teema.
Aga täiskasvanud isend on ju üsna suur ja igast paneelipraost päris läbi ei roni. Isegi tänapäevane pistikupesa on pisut kahtlane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on küll veidi imelik, et omanikule ei julge rääkida, aga no ju on selleks omad põhjused. Ma soovitaks sel juhul ühistu esimehegagi ühendust võtta ja talle teada anda ning küsida, kas on ka mujalt kaebusi tulnud. Äkki on teisedki korterid sellega hädas, siis oleks mõistlik pakkuda kogu majale tõrje tellida. Sel juhul tuleb korteri hind palju odavam kui üksikuna võttes ja omanik ei saa ka otseselt sind süüdistada, et prussakad majas. Kes tõrje maksab, peate ilmselt omavahel kokku leppima.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Prussakad üürikorteris