Esileht Lapse ootamine Pruun veritsus raseduse alguses, millal minna näitama?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Pruun veritsus raseduse alguses, millal minna näitama?

Postitas:

Rasedust peaks päevade ja arvatava ovulatsiooni aja järgi olema viis nädalat ja natuke peale. Käisin mõned päevad tagasi end günekoloogiline näitamas, sest ühel pool alakõhus olid tugevad valud, günekoloog nägi emakas lootekoti alget, aga muud midagi ei näinud.
Täna hakkas pruunikalt määrima. Ämmaemanda aeg on rohkem kui nädala pärast.
Kas peaks enne näitama minema? Samas esiteks ei saa nad nii varase raseduse puhul teha nagunii midagi ja teiseks ei saa südametööd nii varases järgus veel näha olla, nii et seda ei saa kindlaks teha, kas on peetunud või on kõik korras.
Ma ei tea, mida teha. Ühelt poolt näib kasutu niisama emosse minna, kui nad midagi teha ei saa, teisalt aga kümme päeva oodata teadmatuses on ka jama.
Mida tavaliselt peetumis- või katkemisohu korral tehakse, kas minnakse näitama või oodatakse korralist aega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi käi EMOs ära, näevad kas on midagi alles või on juba puhastuma hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootaksin korralist arstiaega. Nii varakult ei tehta midagi ja sul vastuvõtuaeg juba nii lähedal ka. Kui määrimine jätkub või tugevamaks muutub, siis võib-olla tasuks tõesti EMOsse minna, aga kui see oli ühekordne asi, siis pole mõtet sinna minna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pruun määrimine ei tähenda katkemist. Räägin hiljutisest oma kogemusest mul määris ka 3 v4 korda raseduse alguses. Arvasin ka kõik on, aga ei läinud suuremaks see ja emose ei läinud. Kui veritsus läheb suuremaks ja punasemaks siis on mõtet minna. Pigem oota ja vaata kuidas kulgeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ootama ei jääks. Käiks emos ära, saaks asja selgeks, et kas on põhjust muretseda või mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pruuni määrimisega ei läheks. Jälgiks olukorda. Mul endal ka oli raseduse alguses paar korda määrimist. Esimesel korral tormasin kohe erakorralisse, nutsin seal lahinal, no ei suutnud.. olin juba kindel, et nüüd on kõik. Tegelikult ei olnud midagi ja kõik oli hästi. Arst ütles ka, et raseduse alguses esimestel kuudel võib see täitsa tavaline olla. Vana veri koguneb vaikselt öösel ja siis hommikul ntx püsti tõustes hakkab kõik korraga välja tulema, siis paanika lahti.
Kui veri on juba heledam punane, läheks kohe kindlasti emo-sse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikeses raseduse faasis ei saa ju niikuinii midagi teha. Kui peab katkema, oli see looduslik valik. Lisaks ei pruugi vähene määrimine tõesti kohe katkemist tähendada – lihtsalt vereeritus seal “allpool” suureneb ja tupes võivad pisikesed veresooned katki minna ja väikest veritsust põhjustada. Mulle seletas arst kunagi nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täpselt sama. Beež voolus ja kohati vereribad. Kindluse mõttes käisin ITK EMOs. Vaadati üle, 5n südamelööke ega midagi veel ei näe. Öeldi,et see määrimine on nii väike (ehkki endal on hirmus). Kui punane veri tekib, tule tagasi. Sellises seisus nad midagi teha v rasedust säilitada nagunii ei saa. Jätka oma normaalset elurütmi. Raseduse peamine katkemise põhjus on kromosoomides,see munaraku ja seemneraku ühinemine pidi olema nii keeruline protsess,et nii palju asju võib valesti minna, öeldi. Kui nii on, siis see rasedus on nagunii määratud katkema. Ehk et ei sina ega nemad ei saa praegu katkemise tõenäosust vähendada. Kui pruunikas, siis lihtsalt oota. Kui reaalne veri, mine EMOsse.
Mul on tänaseks 8+n ja pruunikas voolus oli aeg-ajalt päev paar ja tänaseks enam pole. Niiet mõistan su muret ja oskan vaid öelda, et rahune. Usalda elu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kahjuks viitas vähene pruunikas määrimine sellele, et rasedus oli peetunud. Mina läheksin emosse.
Esimese raseduse alguses samuti määris, siis sain duphastoni tablette, rasedus säilis ja määrimine kadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlema rasedusega alguses määrinud pruunikalt ja olen käinud emos. Mõlemal korral kirjutati ravi, esimene kord Duphaston, teisel kortal sama toimeainega, aga teise nimega rohi. Esimene rasedus lõppes terve lapse sünniga ja teine on hetkel poole peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul viitas pruun määrimine madalale progesteroonile. Kirjutati Duphastoni ja kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ultrahelis on juba ära nähtud emakasisene rasedus, siis hetkel oleks ainuke asi, kui määrib nt progesterooni vähesusest, siis on võimalik rasedust hoida ja päästa. Samas see progesterooni asendusravi ei päästa kromosoomveaga jm katkemisele määratud rasedusi.
Ma ei tea, kas sellise murega naistenõuandla valvearstile või sünnitusmaja valvetuppa vms (ei usu, et haigla emost abi saad) minnes saad sealt retsepti progesteroonile (kasvõi duphastoni tablett) või kehitatakse õlgu, et looduslik valik, oleneb arstist. 10 päeva sellega ei ootaks, vaid üritaks ikka kiiremini, kasvõi tasulise peogesterooni analüüsi ise teha, et arstil oleks kohe tulemus olemas. Kõik võib olla ka täiesti korras, aga võib ähvardada katkemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul läheb, Teemaalgataja?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal kirjutakakse Duphastoni ja millal mitte? Mul on ntks eelnevalt olnud katkemine 6 nädalal ja peetumine 8ndal. Nüüd on 5+6 rasedust ja määrib pruunikalt, aga ühtegi tabletti ei kirjutatud, öeldi lihtsalt et ennast tuleks hoida ja rahulikult võtta.
Kas peaksin siiski nõudma endale mingeid ravimeid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul määris kaht esimest last oodates mõlemal korral 7.-9. nädala paiku. Esimene kord käisin EMOs, kõik oli korras, kästi lihtsalt rahulikult võtta. Teist last oodates ei näinud mõtet minna, vaid ootasin korralist aega, kõik oligi igati korras, mõlemal korral sündsid õigeaegsed ja terved lapsed.
Kusjuures nende kahe raseduse vahele mahtus veel üks peetumine, kus mul ei esinenud absoluutselt mingit määrimist..
Kolmandat last oodates ei esinenud samuti mingit määrimist, sündis samuti õigeaegne ja terve laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Pruun veritsus raseduse alguses, millal minna näitama?