Esileht Ilu ja tervis Psoriaas

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Psoriaas

Postitas:

Mul on see tüütu, vastik ja kole nahahaigus olnud lapsest saati. Kui olin teismeline (hetkel olen 32) varjasin seda väga ja valetasin sageli, et mul on mingi allergia, et oma punetavaid ja ketendavaid laike kuidagi arusaadavamalt ja valutumalt selgitada. Kartsin põlastust ja seda, et sõbrad ning koolikaaslased võivad arvata, et see on nakkav või teab veel mida. Sel ajal ma ei teadnud ühtegi teist inimest kellel see haigus võiks olla. Tänapäeval aga kuulen tihti, et tuttavad või nende sõbrad-tuttavad põevad samuti seda haigust. Huvitav, kas see haigus on hakanud ajaga inimeste seas laiemalt levima või varem ei julgetud sellest kõnelda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem jah see, et inimesed on aru saanud, et seda ei maksa häbeneda ja teadlikkus on tõusnud. Minu mehel on see ja ta ka ei taha, et teised seda märkasid, aga vähemalt seda saab raviga leevendada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haigus on närvidega seotud. Psühhosomaatiline.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haigus on närvidega seotud. Psühhosomaatiline.

Just. Kuigi minu puhul on imelik see, et psoriaas lõi mul äärmiselt tugevalt välja kui olin 37 ja oma arust elasin täiesti tavalist elu. Seejärel kadus ja pole nii tugevalt enam kunagi tagasi tulnud (olen hetkel 51), kuigi olen üle elanud lähedase kadunuksjäämise ja surma, vägivaldse alkohoolikust mehe, lahutuse ja lapse keerulise haiguse. Inimene on üks kummaline olend.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 23:29; 17.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka lapsest saadik psoriaas olnud ja täpselt samamoodi peitsin, häbenesin ja rääkisin allergiast kui teismeline olin. Nüüd lähenen 40-le, enesekindlust on juurde tulnud ja räägin sellest palju vabamalt, õnneks on selles vanuses ka küsijaid vähemaks jäänud.

Seost närvidega ei näe. Mul on olnud elus väga rahulikke ja stabiilseid aegu, mil haigus on väga hullult ägenenud (kehatüvi peaaegu üleni kaetud, pluss ka kätel ja jalgadel, näos ja peas), aga on olnud ka äärmiselt pingelisi ja raskeid aegu, mil mõni üksik täpp. Tuleb ja läheb nagu ise tahab, mina ei ole küll mingit seaduspära avastanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haigus on närvidega seotud. Psühhosomaatiline.

Ära räägi rumalusi, see on autoimmuunhaigus.
Stress võib seda muidugi süvendada, aga mitte põhjustada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttava peres on see, vanaisal ja nüüd lapselapselgi (vahepealne põlvkond jäi välja).
Nemad soetasid juba üle 10 aasta tagasi Hispaaniasse elamise, et talvisel ajal seal olla – kliima pidi selle haigusega soodsamalt mõjuma. Käivad seal vaheldumisi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli/on ka psoriaas. Pm ülekeha olin täis väljaarvatud nägu ja pea. Käisin nahaarstil, ei midagi. Tehti vereproove jne. Ükspäev nahaarst suunas mind edasi kurguarstile. Kuna mul oli noorena väga tihti angiin, siis pm oli see mu vere ära rikkunud ja tekitas mul psoriaasi. Suunati kurgumandleid eemaldama. Peale mandlite eemaldamist kadus ka psoriaas peaaegu täielikult. Nüüd üksikud laigud vaid küünarnukkidel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haigus on närvidega seotud. Psühhosomaatiline.

Ei ole psühhosomaatiline. Psoriaaas on autoimmuunhaigus. Stress võib kaasa aidata, kuid ei ole peamine põhjus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See haigus on närvidega seotud. Psühhosomaatiline.

Ei ole psühhosomaatiline. Psoriaaas on autoimmuunhaigus. Stress võib kaasa aidata, kuid ei ole peamine põhjus.

https://tervis.elu24.ee/6857405/millest-tekivad-psuhhosomaatilised-haigused

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 23:29; 17.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Psoriaas