Esileht Ilu ja tervis Psoriaas

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Psoriaas

Postitas:

Tere, kas siin on kedagi kellel on ka psoriaas. Ja kas keegi teab ka sellest midagi, et kust maalt või kui hull peab haigus olema et toetust saada (nn.pension) vms?? Olen kuulnud, et sellepärast antakse seda, sest rohud selle raviks on väga kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seda põdenud peaaegu eluaeg, aga ei ole mingits pensionist sellega seoses kuulnud. Kujutan ette, et see peaks totaalselt juba elu segama – nt olema mõjutanud liigeseid jne, siis ehk, aga tõesti ei tea. Tavaline sügelev lööve ei põhjusta ju töövõimetust siiski. On küll kulukas see ravi, aga töövõimetuspension tähendab seda, et töövõime on vähenenud või hävinud haiguse tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

vaata siit infot nahahaiguste leevendamise kohta kanepiõliga ka ilma kalli ravita: http://kanepitooted.perfectplant.ee/uuringud, samuti olen lugenud kasulikku ja huvitavat siit:
/http://www.biore.ee/psoriaas-sellega-toimetulek.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi soovitas keegi siinsamas foorumis Kartalin salvi ja otsustasin ära proovida. Täielik imevahend minu jaoks! Umbes 4 aastat sain ühe purgiga hakkama, kui hakkas otsa saama, selgus, et rohi on nime vahetanud ja see on nüüd Biocartalen, maksab umbes 20 eurot. Apteegist saab ilma retseptita.

Tegemist on roheka veidi kummaliselt lõhnava plögaga, mida tuleb vatitikuga otse täppidele kanda. Esimesel 1-2 nädalal võib veidi isegi punasemaks ajada, aga siis hakkab tagasi tõmbuma. Minul esimesel kasutamisel kadusid mõne kuuga kõik täpid täiesti ära ja jäidki ära mitmeks kuuks. Siis ilmusid mõned tagasi, aga kui rohtu peale panin, kadusid jälle.

Kuskilt foorumist olen lugenud, et see rohi määrib riideid, aga mina ei ole sellega sugugi nõus, peale kannad seda ju suhteliselt õhukese kihina ja minu riiete peal pole küll ühtki märki sellest kunagi olnud. Lõhn on ka minu jaoks täiesti ok. Ma ei kujuta ette, mis saab kui see rohi kunagi müügilt peaks kaduma… Ette osta on ka imelik, sest kulub seda vähe, ikka palju aastaid saab ühest.

Jube haigus lihtsalt, olen kõike proovinud sellega võitlemisel, kalaõlikapseleid ja soolavanne ja usinat kreemitamist ja mida kõike veel. Miski ei paista mõjuvat. Samuti ei oska ma ägenemise faase seostada toitumise ega stressiga, kuigi arstid väidavad, et on seos.

Tahan lihtsalt seda öelda, et ravi kallidus sõltub ravimist. Minu jaoks on see ainus tõhus variant ja sealjuures soodne ka. Ja arsti poolt välja kirjutatavad hormoonsalvid on ju soodustusega psoriaatikutele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 20:03; 22.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttaval oli päris hullusti psoriaas arenenud ja ta sai sellest täiesti puhtaks toitumisega ja stressivaba eluga. Paari aasta pärast kui elu tal stressirohkeks läks tuli psoriaas jälle tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on psoriaad olnud nüüdseks juba kuskil 25 aastat. Viimased 14 kahjuks ka liigestes, kuigi sellest sain teadlikuks alles umbes 5 aastat tagasi liigesvaevustega haiglasse sattudes ja järjepidevat ravi olen saanud 2,5aastat. Töövõimetuspensioni saab psoriaasi korral kahel juhul: 1) enam kui 50% kehapinnast on sellega kaetud minimaalselt 3kuud aastas või 2) kui psoriaas on liigestes ehk siis vajad autoimmuunse põletiku ravi.

Omadest kogemustest soovitan soojalt korralikult ravida ja anda kõik, et haigus võimalikult vähe aktiivne oleks. Minul kahjuks rahulikku perioodi polegi olnud peale 10. eluaastat, ravi või ära ravi, tulemus on sama: maksimaalselt suudan puhtaks saada 2/3 peanahast, kuid mitte enamat. Praegusel hetkel on mul umbes 10kond pisikest täpikest kehal, lisaks sellele on peanahk seda löövet tihedalt täis. Tänu liigestesse tunginud psoriaasile on mu igapäevasteks saatjateks pidev valu suurtes liigestes ja ka nende jäikus peale pikalt ühes asendis olemist (tunnused on väga-väga sarnased reumatoidartriidiga ja kahjuks on ka prognoos sarnane).

PS. Psoriaas on kahjuks geneetilise eelsoodumusega haigus, mis võib avalduda kui vastavad retsessiivsed alleelid satuvad kokku ja on ka sobiv keskkond (stressi-, allergeenirohke).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan peanahale Diprosalicut ja väga hästi aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 20:03; 22.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline väga kergekujuline vorm ja avaldub varakevadel, siis käin paar korda solaariumis ja asi korras. Edasi on abiks juba suvine päike.
Osadel teeb päike asja just hullemaks. Eks solaariumiga sama lugu, aga tasub järele proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Psoriaas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.