Esileht Ilu ja tervis Psühhiaater

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Psühhiaater

Postitas:
Kägu

Tere, teab keegi head psühhiaatrit Tartus? Võiks olla selline vähe empaatilisem, kes viitsiks süveneda ja kaaluks enne kui midagi välja kirjutab, selgitaks miks see ravim. Teeks teste eelnevalt vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teste ta peab tegema siis?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teste ta peab tegema siis?

Rasedustest, koroonatest …

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, teab keegi head psühhiaatrit Tartus? Võiks olla selline vähe empaatilisem, kes viitsiks süveneda ja kaaluks enne kui midagi välja kirjutab, selgitaks miks see ravim. Teeks teste eelnevalt vms.

Selliseid pole ammu enam!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul saab psühhiaater suunata sind psühholoogile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teste teevad kliinilised psühholoogid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Jah, pigem alust niipidi, et esmalt lähed kliinilise psühholoogi vastuvõtule, tema testib ning kui leiab, et võiksid medikamentoosset ravi saadab, suunab su psühhiaatrile.
Kliinilisi psühholooge on erapraksistes omajagu. Võid alustada aga ka perearstist, kes saab saatekirja anda psühholoogile (sellisel juhul saad tasuta).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule on küll psühhiaater teinud emotsionaalse enesetunde küsimustikku, et kaardistada depressiooni ja ärevuse taset.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Jah, pigem alust niipidi, et esmalt lähed kliinilise psühholoogi vastuvõtule, tema testib ning kui leiab, et võiksid medikamentoosset ravi saadab, suunab su psühhiaatrile.

Kliinilisi psühholooge on erapraksistes omajagu. Võid alustada aga ka perearstist, kes saab saatekirja anda psühholoogile (sellisel juhul saad tasuta).

Enamasti ei saa tasuta – need psühholoogid võtavad selle võrra väiksema visiiditasu, ca 20-25 euri tuleb ikkagi ise maksta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule on küll psühhiaater teinud emotsionaalse enesetunde küsimustikku, et kaardistada depressiooni ja ärevuse taset.

Mulle tegi ka seda üks pensionärist psühhiaater. Teised enam ammu ei kasuta sellist asja.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Jah, pigem alust niipidi, et esmalt lähed kliinilise psühholoogi vastuvõtule, tema testib ning kui leiab, et võiksid medikamentoosset ravi saadab, suunab su psühhiaatrile.

Kliinilisi psühholooge on erapraksistes omajagu. Võid alustada aga ka perearstist, kes saab saatekirja anda psühholoogile (sellisel juhul saad tasuta).

Ikka niipidi, et kõigepealt psühhiaater ja tema suunab psühholoogile ja siis juba otse sellise juurde, kellest konkreetse probleemi puhul abi on. Niipidi on ainult visiiditasu eest, kui on haigekassa leping.
Minu psühhiaater tegi küll mingi testi, tervele rodule küsimustele vastasin enne, kui ta ravi määras.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid juba ei saada psühhiaater psühholoogi juurde kuna aegu lihtsalt pole. Minu depressioon oli nii tõsine, et arst tahtis haiglasse suunata aga tavalist psühholoogilist abi ei saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pean ootama aega ühele kindlale psühholoogile ca pool aastat. Kuna tema tegeleb selle probleemiga. Umbes pool on oodatud.

Sina alusta perearstist, tema teeb testi, mida siin mainitakse. See küsimustik EEK-2 on netis olemas, aga tulemuste selgitusi ei ole. Kui väga vaja, suunab su psühhiaatrile,  kui nii suur häda ei ole, psühholoogile (ise pead otsima).

Ka perearst võib antidepressanti kirjutada ja sinna juurde selgitusi anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid juba ei saada psühhiaater psühholoogi juurde kuna aegu lihtsalt pole. Minu depressioon oli nii tõsine, et arst tahtis haiglasse suunata aga tavalist psühholoogilist abi ei saanud.

Huvitav, minu psühhiaater küll saadab. Saatis kaks aastat tagasi ja just paar nädalat tagasi tegi uue saatekirja, kuna eelmised korrad olid otsas. Aegu on ka.
Küll on tegemist haigekassa lepinguga TLN erakliinikuga, kuhu süsteemist väljastpoolt on üsna võimatu löögile saada, aga majasiseselt pole probleemi. Sellepärast soovitasingi ennem psühhiaatri juurde minna, et minul niipidi töötab. Just tühistasin oma vastuvõtuaja psühholoogi juurde ja uue sain juba kolme nädala pärast. Tuttav käib samas kliinikus ja ka samamoodi pole mingit probleemi, aga kui ta perearsti saatekirjaga tahtis aega saada, siis öeldi, et aegu pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud vastuste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid ise endale selle testi teha, kui sinu arust see aitab sul diagnoosi panna: https://sellavio.ee/test/emotsionaalse-enesetunde-kusimustik-eek-2/, saad tulemused ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid juba ei saada psühhiaater psühholoogi juurde kuna aegu lihtsalt pole. Minu depressioon oli nii tõsine, et arst tahtis haiglasse suunata aga tavalist psühholoogilist abi ei saanud.

Huvitav, minu psühhiaater küll saadab. Saatis kaks aastat tagasi ja just paar nädalat tagasi tegi uue saatekirja, kuna eelmised korrad olid otsas. Aegu on ka.

Küll on tegemist haigekassa lepinguga TLN erakliinikuga, kuhu süsteemist väljastpoolt on üsna võimatu löögile saada, aga majasiseselt pole probleemi. Sellepärast soovitasingi ennem psühhiaatri juurde minna, et minul niipidi töötab. Just tühistasin oma vastuvõtuaja psühholoogi juurde ja uue sain juba kolme nädala pärast. Tuttav käib samas kliinikus ja ka samamoodi pole mingit probleemi, aga kui ta perearsti saatekirjaga tahtis aega saada, siis öeldi, et aegu pole.

Huvitav, mina küsisin just oma psühhiaatrilt saatekirja psühholoogile ja ta ütles, et temal seda võimalust ei ole, ainult perearstil. Ja perearst saab maks 3 korraks selle saatekirja anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaid juba ei saada psühhiaater psühholoogi juurde kuna aegu lihtsalt pole. Minu depressioon oli nii tõsine, et arst tahtis haiglasse suunata aga tavalist psühholoogilist abi ei saanud.

Huvitav, minu psühhiaater küll saadab. Saatis kaks aastat tagasi ja just paar nädalat tagasi tegi uue saatekirja, kuna eelmised korrad olid otsas. Aegu on ka.

Küll on tegemist haigekassa lepinguga TLN erakliinikuga, kuhu süsteemist väljastpoolt on üsna võimatu löögile saada, aga majasiseselt pole probleemi. Sellepärast soovitasingi ennem psühhiaatri juurde minna, et minul niipidi töötab. Just tühistasin oma vastuvõtuaja psühholoogi juurde ja uue sain juba kolme nädala pärast. Tuttav käib samas kliinikus ja ka samamoodi pole mingit probleemi, aga kui ta perearsti saatekirjaga tahtis aega saada, siis öeldi, et aegu pole.

Huvitav, mina küsisin just oma psühhiaatrilt saatekirja psühholoogile ja ta ütles, et temal seda võimalust ei ole, ainult perearstil. Ja perearst saab maks 3 korraks selle saatekirja anda.

Perearst saab anda SK nii mitmeks korraks, kui on tal teraapiafondis raha. 3, 10 või 30 korda, ülemist piiri pole. Tavaliselt antakse 5-10x ja siis vajadusel uus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühholoog ei ole tervishoiuteenuse osutaja, mistõttu ei saa mitte keegi tema juurde ka saatekirja teha.

Esmatasandil võib perearst saata oma teraapiafondi rahadest inimese psühholoogi juurde. See on puhtalt perearsti otsustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Psühhiaater