Esileht Ilu ja tervis Psühhiastri epikriis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Psühhiastri epikriis

Postitas:
Kägu

Mul on selli e ääretult tobe küsimus, aga noh, küsija suu pihta ei lööda.

Lugesin ühte oma aastate tagust epikriisi. Seal oli kirjas, et ma olen impulsiivset tüüpi ebastabiilne isik, lisaks ka mõttekäik on enesekeskne. See esimene pool on täiesti loogiline, kuna ma olin seal suitsiidi pärast. Nüüd olen ma saanud korralikku ravi ja kõik on korras. Mis aga mul kuklas tiksub, on see enesekesksus, sest see tuli mulle halva üllatusena. Kuidas ma saan aru kas ma olen siiani enesekeskne? Ma olen kaks päeva kõik oma inimsuhted läbi hekseldanud ja ma ei suuda aru saada kas ma olen siiani selline. Muidugi olen ma ka oma lähedastelt küsinud, aga nad ütlevad, et ma ei ole. Osa minust kardab, et ehk nad ei taha seda mulle öelda.
Minu ema on hästi enesekeskne ja ma ei taha samasugune olla. Kuidas mul oleks võimalik sellest ise aru saada, kas ma olen või ei?

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega tõesti ei lööda, aga see teema on juba ammu siin läbi hekseldatud. Psühhiaater on inimene nagu iga teinegi. Tal on oma arvamus, aga see võib olla ainult osaliselt tõene või suisa vale. Saa juba üle, see on ühe inimese arvamus lühiajalise kokkupuute järel. Püüa siis edaspidi empaatilisem olla kui see sind nii riivas. Ega see kahjuks tule.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesekeskne mõttekäik on depressiivsele inimesel väga väga omane. Psühhiaater kirjeldab ju sinu hetkeseisundit, milline inimene või isiksus sa tegelikult oled ta ju ei tea, sest pole sind ju niiöelda mittedepressiivsena näinudki.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit mõtet ei ole nämmutada mingeid aastatetaguseid epikriise, eriti veel mingit üksikut lauset või sõna. Selline põdemine näitab, et ikka vist ei ole kõik korras ka praegu.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit mõtet ei ole nämmutada mingeid aastatetaguseid epikriise, eriti veel mingit üksikut lauset või sõna. Selline põdemine näitab, et ikka vist ei ole kõik korras ka praegu.

Öelda, et kõik ei ole korras ainult tänu sellele, et ta küsib selle kohta, on veidi lamp(ja õel!).  Nagu ma aru saan, siis ta ema on selline ja on täiesti loogiline, et ta muretseb, et äkki tal on sama probleem. Ikka öeldakse, et käbi ei kuku kännust kaugele.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki selle mõtte ketramine iseenest on juba natuke enesekeskne? 🙂

 

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki selle mõtte ketramine iseenest on juba natuke enesekeskne? ????

Kuidas? Kui inimene analüüsib oma käitumist, et aru saada kas ta käitub inimestega enesekeskselt, teeb ta ainuüksi juba selle mõtte pärast enesekeskseks?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki selle mõtte ketramine iseenest on juba natuke enesekeskne? ????

Selgita palun.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ei tasu südamesse võtta neid. Ma ei ole isegi käinud vaatamas enda omi, sest ma ei taha teada, kuidas psühhiaater mind näeb. Ja tean ette, et reageeriksin täpselt nii nagu sina. Kõige olulisem on see, et ravi toimib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See enesekesksus on huvitav asi. -oska öelda ei, sina oled oma elu tähtsam isik, oma vajadused kõigepealt jne on tänapäeval nagu loosungid

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu Perekoolist varemgi lugeda saanud – psühhiaatri epikriisi ei ole eriti tervislik lugeda. 😀

Mina enda oma olen jätnud just siit loetu põhjal lugemata.

Psühhiaater näeb patsienti üldiselt suhteliselt lühikest aega. Eks nad üritavad selle aja jooksul midagi arvata. See ei tähenda, et see kõik tõsi oleks. See on ühe inimese nägemus asjast.

Enesekeskuse sõna võib ju ka tuleneda suitsiidimõtetest. Kui nt öelda, et mind ei huvita, mis mahajääjatest saab või mida nemad tunnevad, siis saabki juba enesekesksuse sõna kirja panna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuste eest! Tegelikult muidugi, kus tema peaks mind teadma kui ta mind nii vähe nägi. Ja tõesti, suitsiid on üsna enesekeskne.

Miks ma üldse muretsesin? Mu üks vanem pole psühhiliselt terve(nartsissism jne) ning mingi osa minust kardab, et ma olen samasugune. Tema näiteks ei saa aru, et tal mida viga on. Ja pärast selle epikriisi lugemist ma mõtlesin, et äkki mul on ka mingid temaga sarnased jooned, millest ma ise aru ei saa. Võimalik, et mul on lihtsalt nii suur hirm muutuda tema sarnaseks. Võibolla peaks uuesti teraapiasse minema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla peaks uuesti teraapiasse minema.

Ilmselt küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina näiteks olen küll enesekeskne. Enamustes olukordades hindan omas mõttes esimeseks, mis see minu jaoks tähendab, siis alles mõtlen teistele. Kardetavalt olen ka seltskonnas see, kes arvab, et tema arvamust on kõigil oluline teada. Tahan vastuseid oma küsimustele, tahan, et mind kuulataks. Kindlasti midagi veel. Kas mul on nüüd sellest kõigest lähtuvalt psüühiline probleem? Ma arvan, et ei ole. Lihtsalt võiks õppida paremini käituma lõpuks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjas oli ju, et mõttekäik oli enesekeskne. St sinu mõtted selle hetkel seal kabinetis. Ei olnud ju kirjas, et oledki alati enesekeskne. Lihtsalt sellel hetkel seal vastuvõtul olid su mõtted enesekesksed. Ära neid mõtteid rohkem mõtle ja korras.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis aja järgi see epikriis koostataks. Üks on käinud 6a aga epikriisi küll digiloos pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ühel eelpoolkirjutajal oli väga väga õigus, kui ta ütles, et depressioon ongi väga enesekeskne haigus.

Ma ise hakkasin enda hinnagul üsnagi raske depressiooni tõttu antidepressante võtma suvel. Ei psühhiaatri juures ei käinud, sest järjekorrad olid liiga pikad ja sobivat polnud – ravimid kirjutas välja perearst. Üks asi, mis väga väsitas, oligi see, et ma kogu aeg mõtlesin enda asjade (peamiselt suitsiidi) peale ja kui paha mul oli.  Ma usun, et ümbritsevad ei saanud arugi, kui halvas kohas ma endaga olin ja kindlasti poleks nad mind enesekesksuses süüdistanud. Nüüd, pool aastat hiljem, on seda enda probleemidele mõtlemist palju vähem ja palju kergem on olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatri juures tehakse tavaliselt erinevaid teste. Vastad küsimustikele jne. Võib-olla selle põhjal said hinnangu, et oled enesekeskne?

Samuti võib nimetada enesetapu sooritajat enesekeskseks. See on ju tegu, kus mõeldakse vaid endale ega muretseta mahajääjate tunnete pärast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju tegu, kus mõeldakse vaid endale ega muretseta mahajääjate tunnete pärast.

Või siis mõeldakse hoopis vastupidi, et ilma minuta oleks mahajääjatel ikka parem olla.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju tegu, kus mõeldakse vaid endale ega muretseta mahajääjate tunnete pärast.

Või siis mõeldakse hoopis vastupidi, et ilma minuta oleks mahajääjatel ikka parem olla.

Ei usu, et oleks mitte ühtki sellist juhust olemas!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et oleks mitte ühtki sellist juhust olemas!

Grammatiliselt väga huvitav lause, peab kohe korduvalt lugema

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et oleks mitte ühtki sellist juhust olemas!

Grammatiliselt väga huvitav lause, peab kohe korduvalt lugema

Ma ka siin nikastan ajusid…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kirjas, et nartsissisist. Kahtlustan ilmaasjata meest jne

Haiglasse sattusin, kui mees jõulueel tuli välja pärast 25.a abielu, et vajab abielust puhkust ja kedagi teist ei ole, aga pere ka enam ei sobi.

Olin olnud põhiline perehoidja 2 lapsele ja majapidamisele, mehele.

Mees nn meremees ja elas oma elu. Käis kus tahtis, tegeles oma hobidega. Olime harjunud.

Ravijärgselt selgus, et tal paariaastane laps välismaal ja tema nn uus naine otsustas meie koju kolida. A meie lastega ees.

Mees on väga intelligentne, kena, jätab väga hea mulje kõigile, eriti naistele, kes teda ei tunne. Mina võtsin seda elu paratamatusena. Kui selgus naistele, et ka jõukas, siis ka naiste maiuspala. Tutvusime, kui oli vaene nohkarist tudengirott.

Tänaselpäeval tänan psühhiaatrit, et mind august välja aitas ja mõtlen, et ega tema mu mehega teste ei teinud, teda analüüsinud, info minu kohta jälle sai ta temalt.

Peris õnnelik nüüd, kui see kõik seljataga. Elame lastega tagasihoidlikku ja rahulikku elu ja saame hästi nüüd hakkama ka ilma mehe toeta (tal nii suured laenud, ei saa kuidagi exlaste kasvatamisse panustada)

Selle diagnoosi panin lukku, see seal on ps. Poolt väljamõeldud isik. Kes mind tunneb, teab, et milline lahtine inimene olen nii lastele, sõpradele, tutvus kui töökaaslastele.

Nüüd tõesti egoistlik ka iseendale. Lapsed tublid, kallid ja hakkavad ise, ise enda jõul endale ka majanduslikult jalgu alla saama.

Elu on täitsa ilus!

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes plaanib/teostab suitsiidi on a priori enesekeskne. Miks? Sest ta ei mõtle sellele, mida tema tegu teiste jaoks põhjustab, ergo totaalne egoism.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust neid psühhiaatrite epikriise üldse näha saab? Ma olen ka korduvalt psühhiaatrite juures käinud, sh ka statsionaaris viibinud, ometi ei leia ma kusagilt kandeid enda kohta. Digiloos ju peaks olema, v seal nii ammuseid ei ole, mul on vist viimane ca aastast 2005 või 2006.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digiloos ju peaks olema, v seal nii ammuseid ei ole, mul on vist viimane ca aastast 2005 või 2006.

Need on jah liiga vanad asjad digiloo jaoks, sel ajal see alles loodi ja alguses ei olnud tervishoiuasutuste jaoks liitumine kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digiloos ju peaks olema, v seal nii ammuseid ei ole, mul on vist viimane ca aastast 2005 või 2006.

Need on jah liiga vanad asjad digiloo jaoks, sel ajal see alles loodi ja alguses ei olnud tervishoiuasutuste jaoks liitumine kohustuslik.

Kahju. Oleks huvitav lugeda. Aga, kas sellisel juhul oleks siiski kusagilt mujalt võimalik oma psühhiaatrilise haigusloo kannetele ligi pääseda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digiloos ju peaks olema, v seal nii ammuseid ei ole, mul on vist viimane ca aastast 2005 või 2006.

Need on jah liiga vanad asjad digiloo jaoks, sel ajal see alles loodi ja alguses ei olnud tervishoiuasutuste jaoks liitumine kohustuslik.

Kahju. Oleks huvitav lugeda. Aga, kas sellisel juhul oleks siiski kusagilt mujalt võimalik oma psühhiaatrilise haigusloo kannetele ligi pääseda?

Paberkaart raviasutuse arhiivis on ilmselt ainus võimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digiloos ju peaks olema, v seal nii ammuseid ei ole, mul on vist viimane ca aastast 2005 või 2006.

Need on jah liiga vanad asjad digiloo jaoks, sel ajal see alles loodi ja alguses ei olnud tervishoiuasutuste jaoks liitumine kohustuslik.

Kahju. Oleks huvitav lugeda. Aga, kas sellisel juhul oleks siiski kusagilt mujalt võimalik oma psühhiaatrilise haigusloo kannetele ligi pääseda?

Paberkaart raviasutuse arhiivis on ilmselt ainus võimalus.

Aga neid on patsiendil õigus näha küsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digiloos ju peaks olema, v seal nii ammuseid ei ole, mul on vist viimane ca aastast 2005 või 2006.

Need on jah liiga vanad asjad digiloo jaoks, sel ajal see alles loodi ja alguses ei olnud tervishoiuasutuste jaoks liitumine kohustuslik.

Kahju. Oleks huvitav lugeda. Aga, kas sellisel juhul oleks siiski kusagilt mujalt võimalik oma psühhiaatrilise haigusloo kannetele ligi pääseda?

Paberkaart raviasutuse arhiivis on ilmselt ainus võimalus.

Aga neid on patsiendil õigus näha küsida?

Loomulikult, sinu terviseandmed on sinu omad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis Psühhiastri epikriis