Esileht Ilu ja tervis Psühhiastri epikriis

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Psühhiastri epikriis

Postitas:
Kägu

Inimene, kes plaanib/teostab suitsiidi on a priori enesekeskne. Miks? Sest ta ei mõtle sellele, mida tema tegu teiste jaoks põhjustab, ergo totaalne egoism.

Päris egoistlik on sünnitada siia maailma laps ja panna ta luba küsimata võitlema üksikute inimeste ning ühiskonna õelusega. Ma olen vahelduva eduga soovinud surra nooremalt kui 10-aastaselt. Ei väljenda seda kellelegi, sest “elu on ju ilus”, mängin siis kaasa ja teen head nägu. Kadestan äkksurma surijaid, raskesse haigusesse surijaid, sest nemad on kangelased, ja neil oleks justkui õigus olla rahus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes plaanib/teostab suitsiidi on a priori enesekeskne. Miks? Sest ta ei mõtle sellele, mida tema tegu teiste jaoks põhjustab, ergo totaalne egoism.

Kui inimene juba suitsiidi plaanib/teostab, siis ei olegi ta enam võimaline eriti ratsionaalselt mõtlema. See on täielik tunnelvisioon, kus ei eksisteeri midagi muud peale väljakannatamatu psüühilise/emotsionaalse valu, millele tundub olevat ainult üks moodus leevendust leida. Oodata sellises seisus inimeselt mingit ratsionaalsust või teistele pingsalt mõtlemist oleks ju narrus. Ega hea tervise juures ja oma eluga rahulolev inimene sellise teo peale mõtlema ei hakkakski.

Ka tugeva füüsilise valuga inimesed keskenduvad ainult oma valule, nad ei märka sel hetkel kõrvalolevaid inimesi. Füüsilise valuga inimestelt ei oodata, et nad oma valu lihtsalt minema mõtleksid, kuid psüühilise valuga inimestelt seda millegipärast oodatakse. Ja suhtutakse neisse halvustavalt, kui nad seda teha ei suuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes plaanib/teostab suitsiidi on a priori enesekeskne. Miks? Sest ta ei mõtle sellele, mida tema tegu teiste jaoks põhjustab, ergo totaalne egoism.

Päris egoistlik on sünnitada siia maailma laps ja panna ta luba küsimata võitlema üksikute inimeste ning ühiskonna õelusega. Ma olen vahelduva eduga soovinud surra nooremalt kui 10-aastaselt. Ei väljenda seda kellelegi, sest “elu on ju ilus”, mängin siis kaasa ja teen head nägu. Kadestan äkksurma surijaid, raskesse haigusesse surijaid, sest nemad on kangelased, ja neil oleks justkui õigus olla rahus.

Aga nad ilmselt ei ole tahtnud olla sellises rahus.

Ma loodan, et kasutada proffesionaalset abi oma vaimse tervise osas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis Psühhiastri epikriis