Esileht Erivajadustega laps Psühholoog Tartus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Psühholoog Tartus

Postitas:
Kägu

Kas oskaks keegi soovitada head psühholoogi, kes tegeleb aspergeri sündroomi diagnoosi saanud lastega?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole ju diagnoosis, vaid mis on lapse probleem? Ja kui vana on laps?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps 15. Alles hiljuti diagnoosi saanud. Tahaks leida head psühholoogi, kellelt nõu küsida ja lihtsalt rääkida. Laps ka segaduses, ei teamis temaga toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti Autismiühingu fb leheküljel on selline teade:
Psühholoogilise nõustamise vestlusring

Laupäeval, 12.mail kell 11.00-14.00 ootame autismispektri häirega laste vanemaid kevadisse vestlusringi.
Vanemate vestlusring toimub Tartus, Rahu tn 8 (Tartu Puuetega Inimeste Kojas). Vanematega vestlevad kliiniline psühholoog Katrin Pruulmann ja kliiniline psühholoog Margit Koolmeister. Vestlusringi ootame autismispektri häiretega laste vanemaid, kes soovivad aidata ennast ja teisi.
Ürituse omaosalustasu on 2 EUR, mille saab tasuda kohapeal.
Palume osaleda soovijatel ette registreerida tel 5119685 või meilil: autismeesti(ät)gmail.com
Kui te olete registreerunud, kuid mingil põhjusel siiski ei saa osaleda, siis palume kindlasti sellest ka teavitada vähemalt ürituse toimumise päeva kella 10-ks!

Millest ma järeldan, et nimetatud psühholoogid võiksid kursis olla autismispektri häire teemaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen tütrega käinud nii Pruulmani kui Koolmeistri juures. Pruulman oli täitsa tore, oskas nõu anda aspergeri teemal, aga samas ma nagu targemaks ka väga ei saanud. Koolmeistriga mul samuti ei tekkinud seda äratundmist.
Kuna minu 13.a laps on selline piiripealne, kellele pole diagnoosi välja pandud (viimatine ADOS uuringu tulemus 7), siis temaga tegelemisest keegi väga ei huvitu. Olen abi otsinud aastate jooksul siit ja sealt. Põhiline vastus on olnud, et kui hakkama saate, siis polegi nagu hullu. Et inimesed ongi erinevad… No eks me ikka saame hakkama, aga mure lapse pärast ikka on ju vahel. Peamiselt tema eraklikkuse ja olematu suhtlemisvajaduse pärast.

Aga viimati kliinikumis kohtusin ka Ivika Põldsepaga ja vot temaga oli väga kosutav vestelda. Ta oskas aspergerite teemal väga palju rääkida ja nõu anda. Nii et teda julgen soovitada. Ta peaks Kliinikumis kliinilise psühholoogina töötama.

Aga kui tohib uudishimutseda, siis kuidas te 15. aasta vanuses alles diagnoosini jõudsite? Kas kahtlusi oli ka varasemalt. Ja mis murede tõttu üldse diagnoos tuli? Millised eripärad lapsel on? Mis tulemus teil ADOS testil oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.
Arstide juurde pöördusime unehäirete tõttu. Väiksemana ei polnud mingeid muresid.
Pöördeliseks kujunes teismeiga. Eakaaslastega suhtlemine ka vähene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan pigem rehabilitatsiooniteenusega alustada.
Dorpatis näiteks ja kasutada ka eripedagoogi teenust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu Asperger sai ka diagnoosi alles 13-selt (praegu 15) ja seda põhjusel, et lihtsalt ei olnud võimalik pääseda psühhiaatrile. Aastaid püüdsime, aga Tartus (vb ka mujal?) öeldi otse välja, et lastepsühhiaatrid uusi nimesid ei võta ja meie õnnetuseks meie varasem psühhiaater oli ära Soome läinud. Lõpuks, kui asjad ikka väga üle pea kasvasid ja kannatus katkes, läksime tasulisse ja seal imestati väga, et meil ikka veel diagnoosi pole….

Aga teemast. Lemme Haldre, Tartu Laste Tugikeskus. Meie jaoks absoluutselt asendamatu inimene ja ainus, kellest on tõesti silmnähtavalt abi olnud (laps käinud 5 erineva psühholoogi juures aastate jooksul). Ma ei tea, miks teised minu lapsega (või laps nendega?) seda õiget kontakti saanud ei ole…
Pruulman ja Koolmeister meile igal juhul ei sobinud kohe üldse…

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Erivajadustega laps Psühholoog Tartus