Esileht Pereelu ja suhted Psühholoogiline ahistamine naiste poolt ja retrospektiiv

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Psühholoogiline ahistamine naiste poolt ja retrospektiiv

Postitas:

Tänase Merilo valguses räägiks ühe loo.

Elasid mees ja naine. Ma ei tea, kuidas nende suhe alguse sai, sain nendega tuttavaks ca 15-20 a tagasi. Mõlemad paarilised on 60-65 kandis.

Naispool on pidevalt enda meest maha teinud. Seltskonnas, isegi mehe juuresolekul. Kõik, kes on naisega kokku puutunud, on saanud kuulda detailselt, kui aeglane, rumal, perspektiivitu, tuim jne on mees. Mees, kusjuures, ei ole kunagi ütelnud kellegi kuuldes naise kohta halvasti! Tean, et nad vahel kisklevad, aga kõige hullem, mida on mees naisele ütlenud, on naise psse saatnud ja õue läinud.

Mees on ehitanud kolm maja — kahekordne elumaja 70-ndates, saun ja suveköök, pesuköök jne 80-ndatel ja kahekordne kõrvalhoone — garaaz, uus kelder, suvetuba 90 alguses. Majas on auto, suur aed, traktor. Mees teeb igal aastal enda metsas puid ahjude-kaminate jaoks jne. Terve elu on naine käitunud äärmisel inetult oma mehega, kuid mees ei ole naist kunagi jätnud.

Naisel läks 5 aastat tagasi tervis halvaks — südamega probleemid ja avastati ka kasvaja. Mees oli kõrval, tegi mida vaja, abistas, kus vaja.

Neil on kaks last — poeg ja tütar. Mõlemad on juba täiskasvanud, mõlemal oma pere. Tänaseks päevaks on laste suhtlemine emaga väga minimaalne, sest mõlemad on aru saanud, kui inetult on käitunud ema.

Hiljuti halvenes ema tervis ja ta viidi haiglasse. Üks asi viis teisele ja ema olukord oli ajutiselt üpris kriitiline. Õnneks sai kõik korda, kuid uus hoop ei lasknud ennast kaua oodata — emal on väga sügav depressioon tänaseks. Depressioon tekkis kahel põhjusel — ema ei saa enam tööl käia ja kadus ära päevane tegevus, mis viis selleni, et ema sai aru, et tema elu hakkab otsi kokku tõmbama. Ja kuidas siis ema oma elu on elanud? Ta on terve elu mõnitanud, ahistanud ja halvustanud inimest, kes suure tõenäosusega on tema kõrval elu lõpuni ja kes ei ole kunagi naist löönud, temasse halvasti suhtunud, vaid alati hoolivalt temaga koos olnud. Ta naine ei ole kunagi pidanud millestki puudust tundma, mitu katust pea kohal, tuba soe, kõht täis jne. Ja nüüd saab naine aru, mida ta korraldanud on. Lapsed on talle selja keeranud ja justnagu kiusu pärast on tema kõrvale jäänud inimene, kellele ta on kõige rohkem haiget teinud.

Tänasel päeval istub ema voodiserval, kõigutab ennast edasi ja tagasi, nutab ning kahetseb kõike seda, mida elu jooksul teinud on. Ta on mehe ees vabandanud, laste ees vabandanud jne, kuid see ei muuda midagi — mis tehtud, see tehtud. Lapsed ei ole andestanud talle, kuid mees ei leia, et naine peaks vabandama, sest arvab, ega ta mingi ideaalinimene ometigi ole.

Ehk mida ma tahan selle ütleda: raha rahaks naised, õigus õiguseks. Elu lõpus te peate enda tegemistele tagasi vaatama, kas see elu, mida te elanud olete, on ikka midagi väärt olnud. Lihtne on eksmeest lüpsta, lapsi peita ja kohtuga kembelda. Aga ei tasu unustada, et me kõik teeme vigu. Teevad mehed vigu, teevad naised vigu. See on elu. Suhteliselt nukker, kui elu lõpus olete te kibestunud ja üksi, olete ilma oma meestest ja lapsed ei taha teiega suhelda, sest teil oli “seaduslik õigus”.

Tänud tähelepanu eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vanaema selline, kes pidevalt halvustas oma meest. Ei usu, et ta aru on saanud, et halvasti käitus, aga veel 95 aastaselt elab ta seetõttu üksi, et keegi ei taha temaga koos elada, tervis on tal õnneks antud. Samas minu onu on täpselt samasugune, halvustab pidevalt seltskonnas oma naist.

Ei ole siin vahet kas naine või mees. Selliseid inimesi ikka leidub meie hulgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kui põnevad on need umbmäärased “tean väga hästi ühte paari juba 20 aastat ja sõna-sõnalt tean ka seda, mis nende kodus toimub ja kui palju kedagi kuskile saadetud on” teemad.

Aga ei tasu unustada, et me kõik teeme vigu. Teevad mehed vigu, teevad naised vigu.

Ja ometi on sellistes teemades alati üks pool ülim inglike, puhas kui prillikivi ja teine pool üdini vastik inimene, kes ainuisikuliselt neid vigu teeb. Ja teemaalgataja, ühe “lihtsalt hea tuttavana” muidugi teab ka, et seal peres 100% nii ongi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk mida ma tahan selle ütleda: raha rahaks naised, õigus õiguseks. Elu lõpus te peate enda tegemistele tagasi vaatama, kas see elu, mida te elanud olete, on ikka midagi väärt olnud. Lihtne on eksmeest lüpsta, lapsi peita ja kohtuga kembelda. Aga ei tasu unustada, et me kõik teeme vigu. Teevad mehed vigu, teevad naised vigu. See on elu. Suhteliselt nukker, kui elu lõpus olete te kibestunud ja üksi, olete ilma oma meestest ja lapsed ei taha teiega suhelda, sest teil oli “seaduslik õigus”.

Ma ei saa aru, mismoodi see Meriloo teemasse puutub?
Või mis su point on üldse?
Kas sa tegid siin praegu järelduse, et kõik emad, kes eksmeestelt laste jaoks elatist küsivad, käituvad oma meestega nii, nagu sinu kirjeldatud naine või mida? Väga meelevaldne järeldus.
Samamoodi peaks ütlema nendele isadele, kes lastele elatist maksta ei taha ja järjest uute tibide järele jooksevad – raha rahaks, mehed, tibid tibideks, aga elu lõpul peate oma tegemistele elule tagasi vaatama, kas see elu, mida te elanud olete, on ikka midagi väärt olnud. Lihtne on sissetulekuid peita, kohtutäituritele vilistada ja laste emaga kembelda. /…/ Suhteliselt nukker, kui elu lõpus olete te kibestunud ja üksi, olete ilma oma tibidest ja lapsed ei taha teiega suhelda, sest teil oli “vaja seda raha mujal”, teil oli enda meelest “õigus täiel rinnal elada ja omateenitud sissetulek enda peale kulutada” ja te ei tahtnud “lapsi järelmaksuga”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 14:56; 01.12 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub meeste halvustamisse naise poolt, siis ma tean kah ühte paari, kus naine tagaselja oma meest kirub, kolleegide juuresolekul. Mitte väga räigelt, aga ikka riivab kõrvu. Ja kui ikka paar korda kuus töö juures ära tuleb, et “issand, mees on mul täitsa tobu või täielik mühakas”, siis võtab mõtlema küll, et miks nad üldse koos on. Mingu lahku ja kirugu siis üksteist.
Aga näe, 25-s aasta jookseb kooselu. Pole neil probleeme elatiste ega laste jagamistega, kõik toimib. Kui palju neil garaaže või suvetubasid on, seda ma muidugi ei tea, ma üritan ennast eemale hoida, kui ta oma pereelust heietama hakkab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 14:56; 01.12 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga iga inimesega käitutakse nii nagu tema seda lubab. minu ema eitab isa alkoholiprobleemi, iga pidu joob isa ennast täis ja ema ajab teda särasilmi autosse. Solvub, kui temaga sellest räägime ja enam ei räägi kah. Nimelt ütlesin, et lapselapsi saab näha meie juures, kui isa on purjus – siis lapsi maale ei too. Et mis jutt, isa ei joo, no natuke võtab, kes siis ei võta jne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see Meriloo asjasse puutub? Oma lastele elatise mittemaksmine ei ole vabandatav.

Mu mehe sõbral on ka vaimselt manipuleeriv naine. Mees tohib sõpradega väljas käia aga kodus peab olema täpselt kell 22. Kui hiljaks jääb, pidi pärast mitu päeva mossitamine olema. Ükskord oli see mees oma sõprade pool ja vaatas filmi ning siis hakkas pool tundi enne filmi lõppu astuma, sest muidu ei jõua õigeks ajaks koju. Erandjuhud pole läbiräägitavad. Naine hakkab talle juba kell 21 iga kümne minu tagant sõnumeid saatma, et kas tuled juba koju. Mees võpatab iga kord kui sõnum tuleb.

Naine tahtis omale sünnipäevaks ainult ühte asja: et mees oma lemmikjope ära viskaks. Jope oli normaalne aga naisele ei meeldinud väidetavalt selline stiil.

Mees haiseb kuna ta tohib ainult 1-2 korda nädalas duši all käia ettekäändel, et muidu lähevad veearved suureks (mõlemad käivad tööl ja teenivad normaalselt). Kui julgeb duši alla minna, on suur tüli majas. Me pole küsinud aga ta vist peale seksi ka ei tohi duši alla minna.

Naine kontrollib avalikel üritustel, mis mees sööb ja joob. Ütleb teiste kuuldes, et ära nüüd rohkem kartulit omale ette tõsta või et sulle kooki küll pole vaja (mees ei ole ülekaaluline).

Ma leian, et on täiesti normaalne kui see mees sellisest suhtest lahkuks. Neil on väike laps ka. Ma ei näe samas mitte mingit õigustust, et mees oma lapsele elatist ei maksaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellised naised muutuvad lahku minnes veel eriti jubedateks. kui enam mehe kallal võtta ei saa, võetakse laste ja nende kaaslaste kallal. mul ka üks aastaid koos olnud paar oli selline, kus naine muudkui näägutas, solvas seltskonna ees oma meest, mõnitas jne. ma koguaeg mõtlesin, et miks ta küll pidi sellist asja üldse välja ütlema, kuidas ta ei taju, et seltskonnal on piinlik tema pärast? kui siis mees minema läks, naise tema arvete ja eluga omapäi jättis, siis oli draamat mitmekordselt. hoopis naisele tehti liiga, sest alles siis jõudis talle kohale, mis kulud on üldse elamisel ja tema palk ei saagi enam ainult välimuse peale minna. seda, kuidas naine ise oma külmuse, suuvärgi ja pealiskaudsusega oma mehe armukese juurde lükkas, seda naine muidugi ei näe. ega seda ei saa talle ka öelda, sest muidu saab ütlejast endast tema klatsi täiemahuline ohver. ise tunnen sama, et lõpplahendus toimub tegelikult vanaduses. tean vanainimesi, kellel tehakse elu viimase minutini võimalikult mugavaks, kelle juurde kogunetakse ja kellest pidevalt hoolitakse ja tean ka selliseid, kus vanur visatakse esimesse kõige odavamasse vanadekodusse ja linnukese kirjasaamise pärast käiakse maksimaalselt kord aastas kiirelt nägu näitamas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Ka minul on üks tuttav, kes üsna suureliselt oma reisidest ja kasukatest kõneles. Mees oli rikas, naine sai oma palga puhtalt küüntesse-soengutesse panna. Mehe vastu oli suhteliselt nipsakas, oli ta ju ilus “tüdruk”. Ja siis, viiekümnendate hakul armus mees noorde neiusse. Naisel sõitis katus ikka täiesti ära. Nüüd sai jah aru, mis on raha väärtus. Et üksi on sant jääda. Ja lastega pole ka suhted head, ei mina tea, mis nende silmad näinud, kõrvad kuulnud on.
Aga eks vanasõna ütleb ka, et iga pott leiab kord oma kaane. Neid mitteharmoonilisi paare on meie ümber ikka kõvasti enam kui teisi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore teema illustreerimaks, kuidas külamutid ja pooltuttavad teavad niiiii täpselt, kuidas sina oma elu ikka elad ja pidanuksid elama, kes kuidas panustas, mida tegi, kas toetas ja kuidas kodus käitus. Ja ei häbene ladrata ega tagaselja targutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore teema illustreerimaks, kuidas külamutid ja pooltuttavad teavad niiiii täpselt, kuidas sina oma elu ikka elad ja pidanuksid elama, kes kuidas panustas, mida tegi, kas toetas ja kuidas kodus käitus. Ja ei häbene ladrata ega tagaselja targutada.

Ma nägin ka siin ainult seda osa 🙂
“Jutt” ise oli moraalitseda üritav pullik*ka..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka väga imelik teema. Lapsed ei suuda andeks anda seda, et isa mõnitati, aga isa ennast see isegi ei häirinud? Võib-olla isale isegi meeldis selline kohtlemine, äkki on enesepiinaja kalduvustega või on naisel muid häid omadusi? Kuidas need lapsed paremad on kui ema? Jätavad vaese mõnitatud isa üksi koormat kandma?
ja 65 pole mingi elu lõpp. Täitsa elujõus inimese iga. Pastakast imetud mõttetu moraalitsev looke. Aga moraali ju pole

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ema ja isa olid sarnane paar. isa on nüüdseks surnud, tal oli lõpus ikka väga suur masendus ja tüdimus, väga kurb kustumine oli.
aga ema saeb nüüd minu ja venna närve, nii palju kui see tal vähegi õnnestub. tervis on tal vilets, ise enam abita hakkama ei saa, aga ikka laseb edasi. mitte millestki ei ole aru saanud ega kahetse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru, teemaalgataja, mis su jutu mõte on – et kuigi naisel on “seaduslik õigus” millelegi (ilmselt siis kas elatisele või abielu korral poolele ühisvarale), siis heade suhete nimel tuleks jätta see seaduslik õigus välja nõudmata, sest mees on muidu tore vms? Ma küll ei saa aru, miks naised peaks laskma ennast jalge alla tallata “heade suhete” nimel? Sest kui mingist “seaduslikust õigusest” juttu on, siis ega need suhted niikuinii enam head pole, siis on ju niikuinii teemaks kas vara jagamine või lahutus või laste jagamine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat lugedes meenus kohe lömastaja…
http://nihilist.fm/koorijuhtidest-ja-lomastajatest/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean mitut paari, kus naine näägutab, viriseb, haliseb ja pööritab silmi, nii et piinlik on kõrvalt vaadata.
Samas ma tean mitut paari, kus naine ei tee eriti teist nägugi, kui mees ta persse saadab. Mina haaraks selle peale kohe südamest, sest nii minu lapsepõlveperes kui ka oma peres kui ka lähisugulaste peres on see ennekuulmatu, et naine seda talub üle 1 korra. Vägisõnad mehe poolt on aga neis peredes tavalised.

Ühes olen ma aga 100% kindel – füüsilist vägivalda ei õigusta miski. Ükskõik kui palju naine ei näägutaks või mees ei sõimaks, teda seepeale lüüa, tõugata, visata, peksta ei ole mingit õigustust! Mitte kunagi, mitte mingit.

Selline mõtteviis, et füüsiline vägivald on hullem vägivald kui vaimne vägivald, ongi koolikiusamise alustala. Kui ikka ei lööda, pole probleemi. Tegelikult on vaimne vägivald kümnetes kordades hullem.

Mis puutub peksmisesse paarisuhtes, siis kui just ei ole tegu olukorraga, kus purjus mees naisele tappa annab (oma osa saavad ka koer, külmkapp ja samagonniaparaat), siis jõutaksegi peksmiseni pikaajalise vaimse vägivalla kaudu. Selleks on kaks teed: kui mees on loomult vägivaldne manipulaator, siis ta tambib enne naise enesehinnangu porisse ja siis alles hakkab lööma. Normaalse enesehinnanguga naine läheb minema, ei lase end peksta. Aga koduvägivalla all kannatavad naised lasevad ennast ju aastaid ja aastaid peksta ning mõnitada. Teine viis saada kolakat on närida ja näägutada ja mõnitada ja sõimata ja siis võib-olla mehel äkki plahvatab ja siis virutab. Ei tunne tolligi kaastunnet nende süstemaatiliselt vaimset vägivalda tarvitavate naiste vastu, kes selle pärast mehelt peksa on saanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 09:58; 12.12 02:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääd mõnitava või ülikontrolliva mehe/naisega “laste pärast” kokku – ei suuda kaasa tunda.

Aga mida aeg edasi, seda kindlam on, et peadki kokku jääma. Eriti kui lapsi on mitu. Pärast tänaste elatiste maksmist jääb vähestel niipalju palka järgi, et ka ise elada saaks ja elatised muudkui kasvavad. Küllalt on mehi, kes pärast tööpäeva tulevad koju, viskavad söögi näkku ja kaovad garaaži või kuurialla kuni “õrnem-pool” on magama läinud, sest lahkuminekut endale lubada ei saa aga ühes ruumis enam ka olla ei kannata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 11:04; 11.12 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean mitut paari, kus naine näägutab, viriseb, haliseb ja pööritab silmi, nii et piinlik on kõrvalt vaadata.
Samas ma tean mitut paari, kus naine ei tee eriti teist nägugi, kui mees ta persse saadab. Mina haaraks selle peale kohe südamest, sest nii minu lapsepõlveperes kui ka oma peres kui ka lähisugulaste peres on see ennekuulmatu, et naine seda talub üle 1 korra. Vägisõnad mehe poolt on aga neis peredes tavalised.

Ühes olen ma aga 100% kindel – füüsilist vägivalda ei õigusta miski. Ükskõik kui palju naine ei näägutaks või mees ei sõimaks, teda seepeale lüüa, tõugata, visata, peksta ei ole mingit õigustust! Mitte kunagi, mitte mingit.

Selline mõtteviis, et füüsiline vägivald on hullem vägivald kui vaimne vägivald, ongi koolikiusamise alustala. Kui ikka ei lööda, pole probleemi. Tegelikult on vaimne vägivald kümnetes kordades hullem.

Mis puutub peksmisesse paarisuhtes, siis kui just ei ole tegu olukorraga, kus purjus mees naisele tappa annab (oma osa saavad ka koer, külmkapp ja samagonniaparaat), siis jõutaksegi peksmiseni pikaajalise vaimse vägivalla kaudu. Selleks on kaks teed: kui mees on loomult vägivaldne manipulaator, siis ta tambib enne naise enesehinnangu porisse ja siis alles hakkab lööma. Normaalse enesehinnanguga naine läheb minema, ei lase end peksta. Aga koduvägivalla all kannatavad naised lasevad ennast ju aastaid ja aastaid peksta ning mõnitada. Teine viis saada kolakat on närida ja näägutada ja mõnitada ja sõimata ja siis võib-olla mehel äkki plahvatab ja siis virutab. Ei tunne tolligi kaastunnet nende süstemaatiliselt vaimset vägivalda tarvitavate naiste vastu, kes selle pärast mehelt peksa on saanud.

Tere!
Arvan ka:
Minu tütar, kes näeb välja ilus nagu küborg Lara, vat temast tulebki filosoof ja maailma kõige targem ja edukam inimene, näitleja ja lavastaja ühes isikus, sekka paar raamatut. Vaibanärimisest võõrutatud, lemmikloomad olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole eriti usutav, et kuni kolmanda sünnini oli normaalne, pärast kuuendat muutus idioodiks.

Ütleb ju vanarahva-tarkuski:
Naised loodavad, et mehed muutuvad – ei muutu;
mehed loodavad, et naised ei muutu, aga näet, kurat – muutuvad.

Eriti raseduse ajal ja sünnituse järel, kui hormonaalne tasakaal pendeldab teab kuhu. Mõni võtab pärast sünnitamist mehe jäädavalt seksilt maha, teisest saab kodus türann. On ka paremaid näiteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 11:04; 11.12 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised loodavad, et mehed muutuvad – ei muutu

see on lausa teisitimõtlemine, milline kunst ja milline kultuur; vau – sügav!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab mees vahel kodus nii, et tolmab, on rabe ja lohakas, saadab rumalusi korda, pärast ise ka õnnetu, kui midagi ära lõhkunud kiirustades või rumalaid oste teinud. AGA teiste inimeste ees kiidan kuningaks, äi mul lausa ütles kord, et jajah ta saab minust aru, naine peabki meest kiitma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi õpingute ajal perevägivalda analüüsides küsis selle valdkonna spetsialist õppurite käest: kas naist peksev mees läheb ja peksab ka ülemust, kui see “näägutab”? Ei peksa ju… järelikult suudab end ohjeldada küll. Ehk siis: peksab naist “näägutamise” pärast, sest arvab, et võib. Nii lihtne see ongi.

Ja mis on “näägutamine” või “psühhoterror”? Üks mees kunagi kurtis, kuidas naised manipuleerivad oma küsimustega tuleviku kohta -aga naised lihtsalt tahavad selgust saada, mis värk nende vahel on, mees aga eelistab seda “värki” mitte defineerida. No nii need naised siis manipuleerivad… Teine kurtis, et tema eksnaine ei rääkinud talle kunagi oma soovidest – no ja kui siis kohtus naisega, kes seda tegi, oli naine “kamandav”.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 22:05; 12.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On lootust, et Sinu tütar jõuab ka “tippspordis” oma ala tippu, pead lihtsalt meelde tuletama kuidas too vägistamiselugu täpsemalt toimus ja kõik oma lapsele ausalt ära kõnelema, siis mõistetakse kohut, saavutatakse võrdsus, ju keegi ka tõelise armastuse ning rahu enda sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi õpingute ajal perevägivalda analüüsides küsis selle valdkonna spetsialist õppurite käest: kas naist peksev mees läheb ja peksab ka ülemust, kui see “näägutab”? Ei peksa ju… järelikult suudab end ohjeldada küll. Ehk siis: peksab naist “näägutamise” pärast, sest arvab, et võib. Nii lihtne see ongi.

Ja mis on “näägutamine” või “psühhoterror”? Üks mees kunagi kurtis, kuidas naised manipuleerivad oma küsimustega tuleviku kohta -aga naised lihtsalt tahavad selgust saada, mis värk nende vahel on, mees aga eelistab seda “värki” mitte defineerida. No nii need naised siis manipuleerivad… Teine kurtis, et tema eksnaine ei rääkinud talle kunagi oma soovidest – no ja kui siis kohtus naisega, kes seda tegi, oli naine “kamandav”.

See ülemusega võrdlemine on ju demagoogia. Ülemus ei ole inimese jaoks kõige lähedasem inimene maailmas, aga abikaasa on. Ideaalis vähemalt. Igatahes on ta keegi, kes tunneb inimest väga-väga hästi. Lähedasel on alati võimalik rohkem haiget teha kui võõral. Ja kui ülemus näägutab nii hullusti kui tõeliselt näägutav naine, siis tuleb vist iga inimene töölt ära.

Nii et ära tule rääkima näägutavatest naistest, kui sa pole näinud. Ja kui vaimne vägivald ei ole vägivald, siis miks peetakse koolikiusamist ja küberkiusamist probleemiks? Seksuaalne ahistamine on ka enamasti ainult verbaalne, aga oi kui palju kisa sellest. Mina naisena leian, et vägivald on vägivald. Ja ärme ajame segamini tõelist vägivaldset meest ja sellist, kes ühel hetkel plahvatab naise saagimise käes. Tõeliselt vägivaldne mees ei pruugi iial kätt naise vastu tõsta, aga ometi naisel hakkavad hirmust käed värisema, kui näeb mehe autot maja ette pööravat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 09:58; 12.12 02:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei õigusta “näägutamist”, aga tean mehi, kes kodus lillegi ei liigutaks, kui naine tagant ei ajaks. Naine siis “näägutab”. Aga mida teha – naine ükski kõike ei jõua. Samas on ka mees sellega harjunud – ikkagi mugav, kui ei pea ise mõtlema mida tegema peaks.

Ja osale paaridest on peresisene vägivald – olgu verbaalne või füüsiline – omamoodi vajadus ja sõltuvus. Selles on “kirge”. Nagu üks mees oma vanemaid kommenteeris: tülitsesid, tülitsesid – ja siis läksid ja keppisid, nii et maa mustas.

Loomulikult on psühhoterror terror, aga vähe on neid mehi, kes lõpmatult naise psühhoterrori all kannatavad. Naised meeste oma all küll – ja sageli kaasneb ikkagi ka füüsiline vägivald.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 22:05; 12.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Psühholoogiline ahistamine naiste poolt ja retrospektiiv

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.