Esileht Koolilaps Puberteet ja enesehoolitsus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Puberteet ja enesehoolitsus

Postitas:

Kuidas teie varapubekad enda eest hoolitsevad? Meil on asi täiesti hulluks läinud 11-aastane “unustab” pidevalt hambad pesta. Meeldetuletuse peale kehitab õlgu v teatab, et hiljem. Juukseid keeldub kammimast. Tema juuresolekul matab higilehk hinge, higipulka pole meeles v ei taha kasutada, pesemas käib suure vingumise peale korra v 2 nädalas…

Kuidas teha talle selgeks, et neid tegevusi on vaja? Kusjuures muidu tegemist pigem ebakindla lapsega aga see, et tema lähedal on ebameeldiv olla, teda ei huvita. 🙁

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 07:31; 20.08 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht sama seis, vanemal poisil tuli suur muutus üleöö 14-15 kui hakkas tüdrukute vastu huvi tundma. Nooremad poisid ise eelistavad ka põrsaelu elada, aitab ainult pidev järgikäimine ja asjade meeldetuletamine mis vaja teha. Samuti igapäevane rutiin riiete osas, kõik alusriided särgid, trussikud, sokid, sukapüksid lähevad igapäev pessu ja hommikul puhtad asemele.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, kammist üldse ei räägi.
Ikka konkreetse karjumisega, muud pole teha

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 13-aastane poeg, kes nüüdseks pesemise vajadusest on küll aru saanud, aga sokkide vahetamine ei tule tal alati pähe ning vahetevahel on ka T-särgid mustad või katkised, seda tuleb veel osutada. Enese igapäevane pesemine on tekkinud umbes kahe viimase aastaga, üsna ilma erilise torkimiseta. Küllap on oma roll siin ka sellel, et ta käib trennis ning seal treener ka pidevalt norib, kui “juustu paned” ehk ei pese end peale trenni.
Ma arvan, et see tuleb kõigil kunagi ise, kui nad oma higilõhna ise tundma hakkavad või siis tunnevad sõprade haisu ja mõtlevad, et kas ise ka haisevad. Tüdrukud on muidugi ka tugev stiimul.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, kamanda ja kannata aasta või paar ja sa ei saa teda enam vannitoast välja. Deodorandipilved matavad hinge ja riideid vahetatakse viis korda päevas. Peeglist saab põhiline aksessuaar ja juuksuriarved väljuvad eelarvest. Kolmel korral läbi elatud.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul endal küll poisse kodus pole, aga sugulaste hulgas see-eest hulgaliselt teismelisi ja eelteismelisi. peab ütlema, et eranditult kõik on enda eest hoolitsemises väga püüdlikud ja tähelepanelikud, nii et mul isegi pole kokkupuudet pesemist-kammimist vältivate poistega. pigem on vastupidi, mõni poiss veedab vannitoas ja peegli ees rohkem aega kui tüdrukud. aga olen aru saanud, et isegi kui on kerge probleem, siis peaks see tõesti lahenema paari aasta jooksul. üldine suund on ikka selline, et ka noormehed on hoolitsetud ja hoolitsemata olles torkad kohe negatiivselt silma. iseasi, kui vara või hilja see konkreetsele poisile endale kohale jõuab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on selline kombinatsioon – võib unustada hambad pesta ja küüsi ei viitsi lõigata ega pead pesta piisavalt tihti, aga see-eest üritab vahepeal end sidrunimahlaga “blondeerida” ja mingeid palsameid pähe määrida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 12:21; 20.08 17:05;
To report this post you need to login first.

Arusaamatu, kuidas teil peres sellised räpakotid kasvavad! Olen ikka arvanud, et hügieeniharjumused tulevad lapsepõlvest kaasa, ja kõikide mu tuttavate näited on seda arvamust vaid kinnitanud. Pole mu tutvusringkonnas ühtegi räpast teismelist. Aga siit Perekoolist loeb küll tihti, kuidas liigne peapesu on patt ning kuidas mees üldse hambaid ei pese või räpase londiga voodisse ronib. Äkki peate ikka ise peeglisse vaatama?

+4
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Jutt käib muide tüdrukust… Mina ega mees ei jäta hambaid pesemata, oleme pestud-kammitud. Plika pesigi varem harvem end aga enne puberteedi algust püsisid ka juuksed puhtad pikemalt ja higilehk oli vaid pärast aktiivsemat liikumist. Hambaharjaga ei pidanud ka sabas jooksma. Umbes aasta eest lapses toimusid nii esimesed füüsilised kui psüühilised muutused. Olen püüdnud seletada, põhjendada, arutada, kurjustada, sundida. Kopp on ees. No loodan, et saab ehk millalgi ise aru.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 07:31; 20.08 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna pesi oma lapsi kord nädalas ja nüüd on tulemus käes – 15aastane tütar ei viitsi üldse pesta, juuksed rasvast pulkas, higihais käib üle pea. Aga küüned on värvitud ja meik näos.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sellises vanuses just vastupidine probleem – ema ei lubanud pesta (praegu olen 24). Ta ise pesi end kord nädalas, juukseid võisin pesta max 2x nädalas (vahel pesin ja föönitasin kiiruga kui ta poes käis, õppisin sellise kiiruse ära, et isegi imestan). Olime keskklass, vett ei pidanud keetma ega tulnud see ka boilerist, et keegi teine oleks pidanud kannatama mu pesemiste pärast, kuid ikka “lähed oma elu peale ja siis pese end või 7 korda päevas”. Mäletan, et tegin toona lausa mingisse foorumisse postituse, et mida teha, kui ema ei luba pesta. Vahel astusin ta keelust üle ja läksin pessu, siis kas märatses ukse taga, et mida ma enda aruga teen või tõmbas vannitoas ukse lahti (kui ma seal samas alasti pesus olin). Isa tegi mul füüsiliselt rasket tööd ja tema “tohtis” end pesta millal tahtis (tema ka vee eest maksis), aga mina, kes ma päevad läbi ainult koolis istusin, ei saanud ju ometi mitte millegi tegemisest mustaks saada. See iga päev või ülepäeviti enda pesemine olla täielik mooduvärk, nõukogude ajal küll nii ei tehtud! Tõsiselt jube aeg oli, ta üldse ei saanud aru, et puberteedi ajal keha areneb ning higistataksegi rohkem kui 6 aastased. Teemaalgataja vastata ei oskagi, sain vähemalt endast välja kirjutada, ütle nt lapsele, et kus tal ikka veab, et tohib end nii tihti pesta, mõni (mina) küll ei tohtinud 😀

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisiga on lihtsam – me laseme ta nudiks ja ei olegi midagi kammida. Pesemisega on see, et lihtsalt meie peres maksab ema sõna ja poisid teavad seda. Peremata hammastega ei minda magama ega hommikul uksest välja. Kord nädalas käib kogu pere saunas, kuna on ka bassein, siis oleme ujumisriietes. Pärast mehi pesen, koorin jne mina. Nädala sees käiakse dushi all, kui ei – siis lasen vanni vett täis ja kupatan sinna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 16:47; 20.08 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisiga on lihtsam – me laseme ta nudiks ja ei olegi midagi kammida. Pesemisega on see, et lihtsalt meie peres maksab ema sõna ja poisid teavad seda. Peremata hammastega ei minda magama ega hommikul uksest välja. Kord nädalas käib kogu pere saunas, kuna on ka bassein, siis oleme ujumisriietes. Pärast mehi pesen, koorin jne mina. Nädala sees käiakse dushi all, kui ei – siis lasen vanni vett täis ja kupatan sinna.

Pubekas laseb end “nudiks lasta” ja kuulab sõna ka veel? Siis on vedanud.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 12:21; 20.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle tundub ka, et see probleem ei ole ju äkki tekkinud. Ilmselt lapsepõlvest saati halvad hügeeniharjumused. Lihtsalt hormonaalse tasakaalu muutumisega annavad need nüüd tunda. Ja kui neid praegu ei muuda, siis on 2 variant:
a) sinu lapsest kasvab tõeline räpakoll või b) täielik pedant

Täiskasvanu eas tean väga intelligentseid ja huvitavaid inimene, kellega suhtlemise muudab keeruliseks puudulik hügeen. Lisaks on koolieas üks suurimaid tõrjutuse põhjuseid just halb hügeen. Ei meeldi kellelgi suhelda, kui suust tuleb oksehaisu või riided ja juuksed haisevad. Niiet edu!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisiga on lihtsam – me laseme ta nudiks ja ei olegi midagi kammida. Pesemisega on see, et lihtsalt meie peres maksab ema sõna ja poisid teavad seda. Peremata hammastega ei minda magama ega hommikul uksest välja. Kord nädalas käib kogu pere saunas, kuna on ka bassein, siis oleme ujumisriietes. Pärast mehi pesen, koorin jne mina. Nädala sees käiakse dushi all, kui ei – siis lasen vanni vett täis ja kupatan sinna.

Teismelisest lapsest räägid ikka või?
Kõlab rohkem nagu selline algkooliealine kõige rohkem, et kõigega vastuvaidlemata nõus ja ema laseb vett vanni. Teismeline poolte asjade vastu protestib ja see, et ema vannivee valmis paneb, peaks lihtsalt piinlikustunnet valmistama.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See periood tuleb lihtsalt üle elada. Olen näinud mitme lapse peal sarnast mustrit, kõigepelt puberteedi alguses nn räpakuse periood ja siis hiljem teine äärmus, kus käiakse mitu korda päevas pesemas, lõhnapilv üle pea.
Endal on laps selles esimeses faasis (11a just saanud). Polegi muud teha, kui ise hambahari pihku panna ja õhtul pesema saata. Riided panen ise enamasti valmis, iga päev uued sokid ja alukad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisiga on lihtsam – me laseme ta nudiks ja ei olegi midagi kammida. Pesemisega on see, et lihtsalt meie peres maksab ema sõna ja poisid teavad seda. Peremata hammastega ei minda magama ega hommikul uksest välja. Kord nädalas käib kogu pere saunas, kuna on ka bassein, siis oleme ujumisriietes. Pärast mehi pesen, koorin jne mina. Nädala sees käiakse dushi all, kui ei – siis lasen vanni vett täis ja kupatan sinna.

Teismelisest lapsest räägid ikka või?

Kõlab rohkem nagu selline algkooliealine kõige rohkem, et kõigega vastuvaidlemata nõus ja ema laseb vett vanni. Teismeline poolte asjade vastu protestib ja see, et ema vannivee valmis paneb, peaks lihtsalt piinlikustunnet valmistama.

Jutt on 11-aastastest ju, jah – tõesti lasevad. Vanem laps on nüüd 15 ja hügeeniga, juuste hooldamisega on kõik korras. Kui ei viitsi juuste eest hoolitseda, siis ei jäägi midagi üle. Olen tegelikult väga hea ema, aga on nõudmisi, millest ma ei tagane – tubade korrashoid, hügeen, tervislik toitumine ja õppimine. Samas on neil ka ka piisavalt vabad käed.
Kui ei pese – panen vannivee jooksma ja suunan vannituppa, kuna ei ole mingit soovi elada ühes elamises põrsastega.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 16:47; 20.08 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kuidas teil peres sellised räpakotid kasvavad! Olen ikka arvanud, et hügieeniharjumused tulevad lapsepõlvest kaasa, ja kõikide mu tuttavate näited on seda arvamust vaid kinnitanud. Pole mu tutvusringkonnas ühtegi räpast teismelist. Aga siit Perekoolist loeb küll tihti, kuidas liigne peapesu on patt ning kuidas mees üldse hambaid ei pese või räpase londiga voodisse ronib. Äkki peate ikka ise peeglisse vaatama?

Arvamused on alati isiklikud 🙂 Ma arvasin samuti esimese kahe lapse puhul, et hügieeniharjumused tulevad kaasa lapsepõlvest ja neid kujundavad vanemad… kolmas laps lükkas selle teooria ümber! Arendan kannatlikkust, õnneks on tema täisealiseks saamiseni veel vaid mõned aastad. Elab ise oma elu nagu oskab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar ka varsti 11. Hea lugeda, et teistes peredes ka samad probleemid.
Laps sai 10 ja viskas äkki kasvu. Lapse keha muutus nagu üleöö neiu kehaks. Juuksed saavad päevaga rasvaseks.

Millal see aru küll järele jõuab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki need pesemist vältivad lapsed/teismelised lihtsalt trotsi pärast ei pese? Mäletan, et mul omal ajal täpselt just nii oligi. Ise tundsin, et hakkan nooreks neiuks sirguma – hinges oli kõik korraga nii õrn ja teistmoodi kui varem – ja siis tuli ema oma labaste pidevate näägutamistega a’la “kas sa ennast ikka alt pesid”, “kas sa trussikud vahetasid ära”, “ega trussikud verised ei olnud”, “kas sa kaenlaaluseid ikka pesid seebiga, ükspäev oli higihaisu tunda” jne. See kõik oli nii meeletult piinlik ja alandav, et tekkiski omamoodi trots pesemise suhtes – mis mingi veidra kiiksuna pidi siis väljendama justkui protesti mind alandanud ema vastu. Päris mitu aastat kestis see trots ja lõppes alles siis, kui hakkasin aru saama, et 1) ema ei saa mu protestist nagunii aru ja 2) pestud olemine toob mulle väljaspool kodu rohkem kasu kui räpane olemine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väikese vahega lapsed, tüdrukud. Koos täiesti ühtemoodi kasvanud. Väiksem on puhtus ise, hoolitseb ise enda eest. Vanemal pean ikka järgi käima ja meelde tuletama, et nüüd pead pead pesema – dushi alla minema ja et sokke võiks ikka vahetada. Õnneks treener ka utsitab ja selgitab ja nüüd, peale 1,5 aastat on asi normaalsemaks hakanud minema. Nii et ei pruugi asi ainult kodust sõltuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle tundub ka, et see probleem ei ole ju äkki tekkinud. Ilmselt lapsepõlvest saati halvad hügeeniharjumused. Lihtsalt hormonaalse tasakaalu muutumisega annavad need nüüd tunda. Ja kui neid praegu ei muuda, siis on 2 variant:

a) sinu lapsest kasvab tõeline räpakoll või b) täielik pedant

Täiskasvanu eas tean väga intelligentseid ja huvitavaid inimene, kellega suhtlemise muudab keeruliseks puudulik hügeen. Lisaks on koolieas üks suurimaid tõrjutuse põhjuseid just halb hügeen. Ei meeldi kellelgi suhelda, kui suust tuleb oksehaisu või riided ja juuksed haisevad. Niiet edu!

Ok, sulle tundub. Võib paljugi tunduda kuni ise kokku ei puutu.
Mul 3 poega. Esimene käib mitu korda päevas pesemas, teisel on väikelapseeast saati poogen kas peseb või mitte. Tavaliselt sai vägisi vanni pandud ja pidevalt kannul käidud. Nüüd pubekaea lõpus ometi hakkab mõikama ja ei pea enam pesemist meelde tuletama.Kolmas vahetab pluusi pisemagi pleki pärast ja peseb igal võimalikul juhul käsi. Ometi ühe pere lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kaua muudkui tuletad meelde, kui lõpuks hakkab pesema. Nii hambaid, kui ennast, kui juukseid sättima jne. Minu laps ka ei teinud vabatahtlikult neid asju ja ma muudkui käisin järel ja tuletasin meelde ja arvasin, et ma jäängi elu lõpuni seda tegema, kuid siis sai laps umbes 14 ja äkitsi oli see kõik tal vabatahtlik. Vahetab sokke ja aluspesu ka kenasti iga päev. Lisaks on tal tekkinud harjumus oma saunalina ise pessu panna ja ma olen vaadanud, et see ongi kord nädalas. Ma pean mainima, et seda ma küll talle õpetanud pole ja ma ise pean selles osas ta eeskuju järgima (ise aegajalt ehmatusena märkan, et enda käterätt on juba tükk aega vahetamata). See periood tuleb lihtsalt üle elada. Enda lapsepõlvest mäletan, et olin toa korrashoiu küsimustes suur räpakott. Kuni keskkooli lõpuni. Ega nüüdki ma mingi korrastuse etalon pole, aga mees ja laps kutsuvad mind koristusnatsiks. Lihtsalt mingi tunnetus jääb lapsepõlvest sisse ja küll see varem või hiljem välja lööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt on 11-aastastest ju, jah – tõesti lasevad. Vanem laps on nüüd 15 ja hügeeniga, juuste hooldamisega on kõik korras. Kui ei viitsi juuste eest hoolitseda, siis ei jäägi midagi üle. Olen tegelikult väga hea ema, aga on nõudmisi, millest ma ei tagane – tubade korrashoid, hügeen, tervislik toitumine ja õppimine. Samas on neil ka ka piisavalt vabad käed.
Kui ei pese – panen vannivee jooksma ja suunan vannituppa, kuna ei ole mingit soovi elada ühes elamises põrsastega.

See sõna on hügieen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 11-aastane varapubekas kodus. Õnneks olen suutnud aastatega talle sisse harjutada, et igal hommikul pesemas käiks. Ta käibki igal hommikul dushi all. Deodoranti kasutab ka ning hambaid peseb samuti. Aga ma muidugi pean igal hommikul ütlema ka mitu korda, et nüüd mine pesema, nüüd pane riidesse, nüüd tuleb kooli hakata minema.
Alguses kui tal see higihais tekkis siis ta ka ei tahtnud näiteks nädalavahetustel pesema minna aga tegin siis juba kurja häälega selgeks, et meil kodus ei istuta higihaisusena, vaid minnakse kohe pesema. Ja juuksed on õnneks peavad olema tal alati kammitud ja patsi tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaid peseb neiu ilusti 2 korda päevas ,vahel pean õhtul meelde tuletama ja enne kooli kammib juukseid ka (puhkepäevadel on kamm unustatud) aga deodoranti ei taha üldse kasutada 🙁 Ometigi on juba 13 ja ei midagi 🙁 Ma pidevalt tuletan talle meelde pangu ikka deodoranti ka .Ohjah

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, kamanda ja kannata aasta või paar ja sa ei saa teda enam vannitoast välja. Deodorandipilved matavad hinge ja riideid vahetatakse viis korda päevas. Peeglist saab põhiline aksessuaar ja juuksuriarved väljuvad eelarvest. Kolmel korral läbi elatud.

Mu mehel on 11aastane poeg ja juba praegu nii hull 😀 Ükskõik kuhu läheme, tahaks ära lämbuda selle lõhna kätte – nii noorena tal puudub ka veel taju, millal üldse deodoranti kasutada (a la reisil basseini äärde minnes ehk pole mõtet…). Reisil oli muidugi pildistamine üks suur naljanumber, enne oli vaja oma juukseid sättida nii ja naapidi, imelikke poose piltidel teha jne 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta siis oma lapsele neutraalne ilma haisuta deodorant ja seep-shampoon. Kõik ei taha tunda enda küljes mingit lõhnapahvakat ja ilmselt olenevalt lävitavast seltskonnast oleks piinlik ka ringi käia old spice küljes omavanuste seas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Puberteet ja enesehoolitsus