Esileht Hobinurk Püha Johannes

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Püha Johannes

Postitas:
Kägu

Kõik need erinevad Johannesed ei mängi antud juhul mingit rolli, kuna TA küsis, kas mõne sellenimelise tähtsa tegelase jalg on eestimaa pinda puudutanud.

TA ei tahtnud midagi teada. Ilmselgelt oli tema mõte “vaimukalt” kirikliku taustaga õppeasutusele ära panna. Tüüpiline keskpärane kultuurimarksist.

Mina aru ei saanud, et TA tahtis kellelegi ära panna. Sest pole selliste uudistega (või kus iganes sellest koolist räägiti või kirjutati) lihtsalt kursis. Kas see näitab mu haritust? No seda ikka tean, kust suur osa eestlaste nimesid pärit on, see on tavapärane teadmine, pole just eriline harituse näitaja. Maailma levinumate usunditega olen samuti kursis, olen õppinud neid vabatahtlikult  valikainetena palju aastaid, ka kõrgkoolis, tutvunud ka reisidel eri piirkondadesse põhjalikumalt, väga huvitav on olnud. Samas  mul pole aimugi  Püha Johannese koolist ega selle taustast. Isegi mitte selle olemasolust. Isegi selle teema peale ei guugeldanud. Miks peaksin? Mismoodi see teadmine peaks kellegi “haritust” edendama, et meil on mõne pühaku nimeline kool? Neid on ju igasuguste nimelisi.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei põhjendanud, miks peaks suvainimene neid asju teadma.

Suvainimene EI PEA üldse suurt midagi teadma, aga VÕIKS. Seda nimetatakse harituseks või silmaringiks, kuidas soovite.

Et siis selle kooli taustast teadmine näitab haritust? Ahsoo.

Eee… miks peaks keegi kooli taustast midagi teadma (keda huvitab, loeb kodulehte). Ja eriti ma ei saa aru siia selle teema tegemisest. Samas pühade Johanneste (neid on mitu, ristija, evangelist + mõned hilisemad pühakud) kui religiooni- ja kultuuriloos oluliste kujude teadmine ei jookse külgi mööda maha isegi parimal võitleval ateistil.

Ja, see on see Õnne 13 tegelane, see kingsepp. Oled nüüd rahul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, see on see Õnne 13 tegelane, see kingsepp. Oled nüüd rahul.

Kusjuures see oleks väga tore. Otsa ja Elleri kooli kõrval ka Kingsepp Johannese kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik need erinevad Johannesed ei mängi antud juhul mingit rolli, kuna TA küsis, kas mõne sellenimelise tähtsa tegelase jalg on eestimaa pinda puudutanud.

TA ei tahtnud midagi teada. Ilmselgelt oli tema mõte “vaimukalt” kirikliku taustaga õppeasutusele ära panna. Tüüpiline keskpärane kultuurimarksist.

Mina aru ei saanud, et TA tahtis kellelegi ära panna. Sest pole selliste uudistega (või kus iganes sellest koolist räägiti või kirjutati) lihtsalt kursis. Kas see näitab mu haritust? No seda ikka tean, kust suur osa eestlaste nimesid pärit on, see on tavapärane teadmine, pole just eriline harituse näitaja. Maailma levinumate usunditega olen samuti kursis, olen õppinud neid vabatahtlikult valikainetena palju aastaid, ka kõrgkoolis, tutvunud ka reisidel eri piirkondadesse põhjalikumalt, väga huvitav on olnud. Samas mul pole aimugi Püha Johannese koolist ega selle taustast. Isegi mitte selle olemasolust. Isegi selle teema peale ei guugeldanud. Miks peaksin? Mismoodi see teadmine peaks kellegi “haritust” edendama, et meil on mõne pühaku nimeline kool? Neid on ju igasuguste nimelisi.

Kas tõesti sina, kui haritud inimene, ei saa aru teemaalgatuse mõttest? Kas tõesti keegi arvab tõemeeli, et Ristija Johannes on kunagi Eestis käinud enne, kui tal pea maha löödi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti sina, kui haritud inimene, ei saa aru teemaalgatuse mõttest? Kas tõesti keegi arvab tõemeeli, et Ristija Johannes on kunagi Eestis käinud enne, kui tal pea maha löödi.

Pole see, kellele vastad, aga kas sina ei saa aru, et äkki TA ei pidanud silnas Ristija Joannest. Oleks naiivne arvata, et selle nime populaarsuse juures ainult paar sellenimelist pühakut eksisteerib. Äkki näiteks mõni Johannese-nimeline mees Lätis või Soomes kuulutati pühakus. Sel juhul on ju võimalik, et käis ka Eestis. Ei?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Hobinurk Püha Johannes