Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pühapäeval Tallinnas vaikset kohta õppimiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Pühapäeval Tallinnas vaikset kohta õppimiseks

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab soovitada mõnda kohta, kus saaks segamatult õppida Tallinnas pühapäevasel päeval? Raamatukogud paistavad kõik suletud olevat

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kodu pole?

+1
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

T1 pidi selline vaikne ja rahulik koht olema

+41
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Surnuaedadel on ka päris väikne. Hoiad rohkem äärealadele.
Kodust väiksemat kohta on muudugi raske leida. Aa teatrite koridorid etenduse ajal on ka head väiksed kohad. Ostad etendustele pileti ja saali ei lähe näiteks.
Paneelelamute koridoris peaks ka täitsa ok olema ja kui kuskil katusele saad minna noo siis on ju paradiis käega katsuda.

+3
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub et kõik täis juba varakult.

Ma saan aru, et üks viskab nalja, aga tõesti tundub, et pühapäeval õppimine on huumorinurga teema. Ja kodu. No tore on õppida kodus, kui elad üksi, aga kui ei ela, siis õpiks ikka kuskil, kus keegi sind ei kõneta koguaeg

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te naeruvääristate inimese muret? Kõik inimesed ei ela Tallinnas. Mõni elab Tallinnas, aga näiteks väikesed lapsed ei lase kodus õppida. Mis iganes …

Mina olen vahel tunni või paar õppinud lihtsalt autos, jätnud kuskil rahulikumas parklas mootori tööle (külmal ajal) ja saab õppida küll. Aga terve päeva on raske vast ja saastab liialt keskkonda ja võib-olla teema autoril ei ole autot.

Siis teine variant on mingi odavam hotellituba vm majutus võtta, ehkki see on muidugi igal juhul kallis. Ja kui tahta ka päeval, sh lõunaajal, õppida, siis peaks lausa kahe järjestikuse öö eest maksma.

Siis Tallinna kohta ma ei tea, aga vähemalt Tartu Ülikooli õppehoonete uksed on üldjuhul ka nädalalõpul päevasel ajal avatud. Laupäeval-pühapäeval on koridorid rahulikud ja vaiksed, päris hästi saab õppida, kui kuskilt mõne pingi leiab.

Rohkem variante praegu hoobilt pähe ei tule.

Igatahes loodan, et leiad mugava paiga, ja edu eksamiks (või mis Sul iganes ees on)!

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna Ülikooli akadeemilises raamatukogus on nn öösaal ehk siis kui juba kasutaja oled (siis oleks pidanud täna lahtiolekuajal end kasutajaks registreerima või laena mõne TLÜ-s õppija ID-kaarti), saad ID-kaardiga uksest sisse ja 2. korrusel saab istuda ja lugeda, laenutada lihtsalt ei saa. Ise tegin seal põhilise osa oma lõputöödest just nende öösaalide ajal.

Öösaal E–R 19–23, L 15–19, P 10–19

Allikas: http://www.tlulib.ee/index.php/et/lahtiolekuajad.

Kusjuures see on hea viide, et ülikoolide koridoris saab ka õppida. Google Mapsi järgi on nt TLÜ ka homme 8st 20ni lahti.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma läheks Arhitektuurimuuseumi vist, seal mugav õppimisruum ja kõrged lauad.
Hotellide jms lobid, kohvikud pole ka väga lärmakad kohad.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lennujaamas on päris vaikseid kohti ka.
Nõme, et see suur Rahvusraamatukogu P kinni on.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

TalTechis on ka ööraamatukogu, kogu aeg lahti.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mu isic on aegunud(see ju pangakaart ja tuleb pidevalt uuendad, mida ma pole viitsinud teha), siis sinna sisse ei saa?
Akadeemiline raamatukogu juba suletud ja oma id-kaarti vist uksekaardina netis aktiveerida ei saa nagu ma aru saan.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub et tlü õpisaali pääseb homme terve päeva sisse siiski

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

hmm, mul laps just eelmisel pühapäeval kurtis, et kõik raamatukogud on suletud. hea uudis siis, et polegi. samas peaksin nüüd kontrollima tema infootsingu võimeid…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ainult taltechi inimestele siiski.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taltechis peaks ka uksed lahti olema. Seal on koridorides laudu ja toole õppimiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub et tlü õpisaali pääseb homme terve päeva sisse siiski

See on Narva mnt hoones asuv saal, mis avaneb samuti kaardiga. Samas saad kellegi teisega koos sisse minna või ukse tagant (klaasuks) märku anda, et keegi avaks ja öelda, et unustasid kaardi maha või otse öelda, et ei jõudnud aktiveerida. Kui seal muidugi kedagi on, aga seda on harva juhtunud, et pole, sest ega neid vaikseid õppimiskohti tõesti nii palju olegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt koolides tihti toimuvad ka nädalavahetusteti kaugõppe õpilastele tunnid ja on kooli uksed avatud. St tihti on olemas ka mingi nurgake toolide ja laudadega kuhu end õppima saab sättida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bussijaam, rongijaam.

Sa nendes kohtades käinud oled üldse, et neid soovitad? Bussijaam on üks kõige rõvedamaid ja ebamugavamaid kohti üldse, mida kellelegi õppimise kohaks soovitada.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on küll naeruväärne, et pühapäeval raamatukogud suletud on. Millal nad siis veel peaksid avatud olema, siis kui inimesed tööl on või??

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on küll naeruväärne, et pühapäeval raamatukogud suletud on. Millal nad siis veel peaksid avatud olema, siis kui inimesed tööl on või??

Et siis sellepärast, et sina ei suuda oma käike laupäevale või tööpäeva õhtutele ajastada, peaks suur raamatukogu terve pühapäeva lahti olema, sh sealsed inimesed tööl?

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

hmm, mul laps just eelmisel pühapäeval kurtis, et kõik raamatukogud on suletud. hea uudis siis, et polegi. samas peaksin nüüd kontrollima tema infootsingu võimeid…

aga ongi ju suletud, laenutada midagi ei saa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis sellepärast, et sina ei suuda oma käike laupäevale või tööpäeva õhtutele ajastada, peaks suur raamatukogu terve pühapäeva lahti olema, sh sealsed inimesed tööl?

Aga KELLE jaoks need raamatukogud siis on?? Ikka inimeste jaoks, ka töölkäivate inimeste jaoks, kellel laupäev või pühapäev võib olla ainus aeg sinna jõudmiseks.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina avastasin ükskord juhuslikult Nautica keskuse II korruse, minigolfi juures ja kui mälu ei peta, oli seal ka pistikutega kohti. Jah melu on natuke ümberringi, aga kui kõrvatropid paned või kõrvaklappidest muusikat kuulad, siis oli minu jaoks täitsa ok.
Viru keskuse Rahvaraamatus olen ka mõnda aega tagasi mõned korrad käinud, seal ka pistikud mõndades kohtades olemas.
Üheski kohas pole ma muidugi tervet päeva järjest olnud.

Ülikoolide võimalusi-süsteeme soovitan aga minagi uurida lähemalt – võiks rahulikum ja mugavam olla. Midagi võiks kindlasti leida kuna paljud sessiooniõppena ehk nv-del koolis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen käinud kaubanduskeskuste suuremates söögikohtades tööd tegemas, kui kodus liiga lärmakas on. Eks eelduseks on, et on mõni natuke eraldatum laud vaba – näiteks Järve Ampsu pannkoogiosakonnas olen tööd teinud äärmises ümmarguses kõrgete mustade toolidega lauas – need moodustavad peaaegu nagu seina ümber, oled omaette. Samas homme on isadepäev ja kõik pühapäevaisad on lastega pannkooke söömas … homme vist ei oleks seal tore.
Salme Keskuses lapse peaproovi ajal oodates olen ka rahulikult õppida saanud seal all kohvikus ning üleval teisel korrusel on ka mingi laud kuskil.
Veidrad kohad, aga äkki annavad mõne idee teemaalgatajalegi.
Aa, ja Arsenali keskuse Hesburger oli jumala ideaalne koht – vaikne ja pistikutega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna Ülikool on nädalavahetuseti lahti ning õpikeskus samuti (õpikeskuse osas on erandiks suvi, aga ülikooli enda uksed on lahti ja koridorides leiab kindlasti vaikse nurgakese). Päevasel ajal lähed sisse, keegi ei küsi mingeid lugejapileteid, liead omale mugava koha ja õpidki. Joogipudel võib kaasas olla ning minu teada on ka mõni söögikoht lahti.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga KELLE jaoks need raamatukogud siis on?? Ikka inimeste jaoks, ka töölkäivate inimeste jaoks, kellel laupäev või pühapäev võib olla ainus aeg sinna jõudmiseks.

Laupäeval ongi lahti, pühapäeval pole. Kui tõesti on erandlik töökoht ja oled E-L 9st 20ni tööl, siis saad ju paluda kellelgi teisel ära käia.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laupäeval ongi lahti, pühapäeval pole. Kui tõesti on erandlik töökoht ja oled E-L 9st 20ni tööl, siis saad ju paluda kellelgi teisel ära käia.

Kuule, kuri inimene, esiteks on siin teemas juttu vajadusest raamatukogus õppida, kedagi teist vist enda eest õppima ei saada. Teiseks aga on inimestel ka muid kohustusi peale töö ning lastega peres vaja arvestada ka, et lapsi oleks kellelegi jätta.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab soovitada mõnda kohta, kus saaks segamatult õppida Tallinnas pühapäevasel päeval? Raamatukogud paistavad kõik suletud olevat

Jaani Kirik kui teenistused ja kontserdid on läbi. Vaata kuulutust! Ei tulnud selle peale, et arvutis klõbistamine ehk pole kiriku tagapingis kena tegevus aga raamatute ja paberitega sehkendamine võiks ju paslik olla.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kumu fuajee või kohvik. Seal peaks raamatukogu ka olema, aga ei tea, millal avatud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga ongi ju suletud, laenutada midagi ei saa.

tal ei olnudki vaja midgai laenutada, oli vaja kursakaaslasega üks rühmatöö lõpetada.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pühapäeval Tallinnas vaikset kohta õppimiseks