Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pühapäevane ajaviiteteema

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Pühapäevane ajaviiteteema

Postitas:
Kägu

Lugesin Ekspresist artiklit “Kuhu kaovad putukad ja linnud”. Kinnine artikkel, lõpuni ei saanud lugeda, mõnda kommentaari lugesin ka, aga asjalikku oli sealt raske välja selekteerida. Miks nad siis ikkagi kaovad? Väidetavalt ju väetatakse vähem kui nōuka ajal ja siis oli putukaid kõik kohad täis, järelikult selles ei saa olla asi. Külmades talvedes ka mitte, need on meil aasta-aastalt üha soojemaks läinud. Keegi kommenteerijatest pakkus mobiililevi. Seda tōesti paarkümmend aastat vōi rohkem tagasi ei olnud. See on puhas spekulatsioon, aga kui asi olekski mobiililevis, siis kas me loobuksime putukate ja lindude nimel taskutelefonidest ja mobiilsest netist? Pakun, et ega ei loobuks. Räägiksime vast suuresõnaliselt, kui kahju meil lindudest ja liblikatest on, aga laseksime ikka samamoodi edasi. Sest me oleme mugavusega harjunud ja vabatahtlikult oma harjumusi ei muuda. Ja ega suured telekomidki sellel juhtuda laseks. Või mis nende kadumise taga on? Tunnistan, mind väga häirib see teadmine, et ka kodune loodus nii suures muutumises on. Olen vist juba vanuses, mil tahaks, et mingigi asi siin elus oleks stabiilne. Kuidas teie sellesse uudisesse suhtute?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

üks põhjus on see, et kadunud on igamehe loomapidamine. putukad ja loomad on tihedalt seotud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piisavalt vana inimene võiks teadmiseks võtta, et igasugune meietamine on tobe.

Tahad, ma saadan sulle 1€? Saad artikleid sirvida ja ei pea väitma, et “ei saanud lõpuni lugeda”.

+3
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teie sellesse uudisesse suhtute?

Ükskõikselt.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teie sellesse uudisesse suhtute?

Ükskõikselt.

Eks seda siin ka mainiti, et paljud oma kõhust kaugemale ei vaata ja reostavad või väetavad olenemata tagajärgedest. Peaasi, et enda p.. soojas on. Kahjuks on selliseid inimesi arvestatav hulk.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lindude arvuse sõltub putukate arvukusest. Lehmi hoitakse laudas, ei ole enam lehmakooke heinamaade, kus osa putukaid sigisid, hooldatud murud vähendavad putukate arvukust jne. Lindude arvukust piirab ka lageraiete tegemine jne.
Samas ma ei nõustu – maal on ikka sääski, parme, herilasi, mesilasi, kihulasi ikka piisavalt. Samas tõesti see aasta pääsukesed ei tahtnud meile pesa teha, samas jalutab hoovis igasugu linde – musträstaid näiteks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul pole 3000 €, et osta naaritsanahkne kasukas. Proovisin poes selga, sain natuke aimu, mis tunne on seda kasukat kanda. Aga mis teie arvate, kas on hea, kui on selline kasukas seljas, mis tunne talvel on, kui saab seda terve päeva kanda?

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin paberlehest artikli läbi. Üks mõte, mis sealt meelde jäi, on et tänapäeva aiad on tihedalt niidetud muru, mis on sama hea kui roheline betoon. Pole õisi, varjulisi paiku jne. Seetõttu väheneb taimede liigirikkus, mille tagajärjel omakorda väheneb putukate liigirikkus ja arvukus. Kuna linnud söövad putukaid, siis kahaneb ka lindude arvukus.
Veel oli toodud näide Prantsusmaa kohta. 20 aastat tagasi autoga maanteel sõites oli esiklaas putukalaipu täis. Enam mitte. Oma kogemusest ütlen, et siin on suht sama.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole 3000 €, et osta naaritsanahkne kasukas. Proovisin poes selga, sain natuke aimu, mis tunne on seda kasukat kanda. Aga mis teie arvate, kas on hea, kui on selline kasukas seljas, mis tunne talvel on, kui saab seda terve päeva kanda?

Mul on naaritsakasukas, kannan seda külmade ilmadega – kasukas on ca 30 aastat vana, sain ühelt välis-eesti sugulasest kingituseks.
Aga palju mugavam on käia talvel paksu ja pika jopega ning selleks ei pea elama ja surema sajad väiksed loomakesed.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Veel oli toodud näide Prantsusmaa kohta. 20 aastat tagasi autoga maanteel sõites oli esiklaas putukalaipu täis. Enam mitte. Oma kogemusest ütlen, et siin on suht sama.

20a tagasi sul sügeles ikka kõvasti, sa tegid kõik, et meest saada. Sõitsid kasvõi öösel autoga eitea kuhu.
Täna on ta (mees) sul olemas, vedeleb kodus diivanil ja sa ei viitsi eluski öösel kuhugi uhada, et musi või seksi saada.

Mistõttu ka laibad su, nüüd juba isikliku, auto esiklaasil puuduvad.

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel aastal on putukaid jah väga vähe kuidagi. Ainsad, keda järjest rohkem on ja kes ennast lausa linnadesse pressivad on puugid.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on putukaid oluliselt rohkem kui Lääne-Euroopas. Belgiast Eestisse sõites peab tuulemaksimumiks pesema hakkama alles Poolas.
Just autoklassi pesemise sageduse järgi on ka mul tunne, et võrreldes u 5 aasta taguse ajaga on putukaid Eestis vähemaks jäänud.

+2
-1
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pühapäevane ajaviiteteema