Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: P

Postitas:
Kägu

.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 60 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tulegi suurt verejooksu, sest kõik kaabiti sul seest puhtaks. Ongi roosakas voolus ja KUI tuleb suur verejooks, peaks hoopis haiglasse minema, sest siis on see uus veri. Seega rahu, ainult rahu, püstiolek on ka selleks, et haavavedelik jms väljuks paremini. Oksütotsiin aitab emakal kokku tõmbuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

HCG võib peale raseduse katkemist püsida organismis isegi nädalaid ning selle tulemusel võivad ka mõned raseduse sümptomid püsida ka peale puhastust veel. Eelpool juba mainiti, et emakas puhastati kirurgiliselt ära ja seega ei tekigi ilmtingimata mingit suuremat verejooksu. Sõltub väga palju inimesest.

Mis puutub emaka kokkutõmmetesse, siis paljud rasedad tunnevad juba umbes 4 nädala pealt kiskumist ja valutuikeid, päevadelaadset tunnet – see tuleneb emaka valmistumisest raseduseks ehk emakas hakkab juba väga varakult ennast piltlikult öeldes venitama jne. See kõik tuleb nüüd tagasi loomulikku olekusse saada ehk 6 rasedusndl jagu venimist on vaja emakal samuti kokku tagasi tõmmata.

Läbi teksti kumab päris korralik paanika ja hirm. Arvan, et see on asjatu, kuid enda rahustamiseks võid ju alati arstile pöörduda läbivaatuseks. Kindlasti toimeta nii, nagu arstid on öelnud, st võta kõik tabletid jms, mis välja kirjutati, ning hirmust tulenevate järelduste põhjal ära tee otsuseid.

Loodan, et saad meelerahu ja kõik on kenasti korras ning et Sa ei peaks enam kunagi sellist asja läbi tegema. Pikad paid ja julgust uuesti proovida!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuule, sa just tulid opilt, ei saagi lõpphea tunne olla. Sorgiti sees jne, see põletikuoht ongi suurim just sellepärast, et emakakaela avati ja selle tagasitõmbamine võtab aega, just selle jaoks ongi oksütotsiin. Rahune nüüd maha. Sulle öeldi haiglas- kui tuleb palavik, valud jne, siis emosse, muul juhul on sinuga kõik korras, ab hoiab põletikuohu ära.
Raseduse tunnused võivad püsida veel mõni päev ja kauem, siis hakkab kõik tasapisi normaliseeruma.
Mismõttes “kummaline oleks mul neid tarbida”? Sa ei tea ju isegi, mille jaoks need on, nagu näga, miks sa hakkad arsti ettekirjutusi ümber tegema. Võtad ära oma rohud nii nagu ette nähtud ja loodad parimat. Ja lõpeta ülemõtlemine, ma olen vastanud sulle siin juba mitmesse paanikateemasse, mida sa oled erinevatesse rubriikidesse teinud, võta heaks ja aitab ehk.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule, otsustad ehk ära, mida sa siis tahad, ühes teemas nuiad antibiootikume, teises on seesama ab “jube rohi”. Kuidas sa nii elatud saad, kui nii häda on iga asjaga!
Loomulikult on paljud metronidasooli tarvitanud, see ongi kõige põhilisem põletikuvastane rohi peale väikseid oppe, tarkusehamba tõmbamisi ja muud sellist. Nüüd ma tõepoolest enam ei viitsi ühe aborditaja hädaldamist enam kaasa teha, head aega. Etendad siin erinevaid günekoloogilisi hädasid, sest tead väga hästi, mida siin aborditajatest arvatakse.

https://foorum.perekool.ee/teema/luhiajaline-narkoos-ja-paanika/

Ja neid teemasid on erinevates rubriikides veel mitugi, kust selgub väga hästi, et sa oled seesama “seksisin kodurahu huvides ja nüüd olen rase” hädaldaja ja tehid lihtsalt aborti, ei olnud peetumine, ei olnud puhastus, pole mõtet kokku valetada maad ja ilmad. Isegi su kirjeldus “millal rasedustunnused ära kaovad?” pole absoluutselt 2n peetunud rasedusele omane. Nutt ja hala on sama. Kui sa oled hädas oma mõtetega, otsi nt raseduskriisinõustajalt abi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris uskumatu tegelane siin viimasel ajal möllamas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul ei tulnud ka esimene päev peaaegu üldse, ainult õrnnalt määris sidet, aga hakkas tulema kas teisel või kolmandal päeval ja siis ikka paar nädalat tuli. Ja tulid ikka ka sellised krambid, et mul oli täitsa hirm et midagi väga valesti, aga tuli välja et need on emaka kokkutõmbed. Peetunud oli 11 nädalane loode ja just viimase 24h tunni sees. Lisaks, kui tõesti nii mures oled, siis nädal hiljem on mõtet üle vaadata, mind rasedusega jälginud arst ka nii toimis. Siis oli küll mingi mass (vereklomp vist) veel näha, aga ta ütles, et see on normaalne ja tuleb esimeste päevadega välja. Kuu hiljem on mõtekam üle vaadata tegelikult, siis ka rohkem selgust. Ja proovi mitte üle mõelda, see on ju ainult halb.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See üks vastaja, kes kirjutas, et tal hakkas alles hiljem verd tulema – ta ilmselt ei teinud kirurgilist aborti, vaid medikamentoosselt. Kirurgilisega ju tõmmatakse kõik puhtaks, ei peagi verd lahmama.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirurgiline oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mingeid tablette ma hiljem ei saanud, enne protseduuri anti haiglas mingi tablett sisse. Vb veenikaudselt siis ka midagi. Mul nt reesusnegaiivne veri ja selle kohta ütlesid küll, et ravim manustati veenisiseselt kui narkoosis olin. Ja kui ma välismaa foorumitest teiste naiste kogemusi lugesin, siis veritsemine ongi väga erinev kõigil, mõnel ei tulegi pm midagi hiljem ja sul võib ka vabalt nii olla. Mul on aga alati ka väga vererohked päevad, ehk veritses mul sp ja määris hiljem veel nii pikalt. Esimese katkemisega mis 7n oli ja iseeneseslik oli seda verd ikka ropult rohkem ja samamoodi 3n kokku määrimist. See, et sul on hell alt on ilmselt täiesti normaalne, keha läks siiski väga suurest traumast läbi. Aga kui liialt muretsed ja ei suuda ennast maha rahustada, siis mine nt erakasse kontrolli nädala pärast. Edit: Ja kui ikka praegu ka väga mures mõne küsimusega, on mõistlikum 1220 helistada. Lisaks, siis proovi nii mõelda, et tegelikult see liigne muretsemine ja ülemõtlemine ei anna sulle mitte kui midagi ja ei muuda ka midagi. Sa röövid endalt vaid meelerahu asjadega, mis oled üsna tõenäoliselt oma peas välja mõelnud ja mida kunagi ei pruugi tekkidagi ja kui tekibki, siis ega see ette muretsemine midagi ei muuda. Hellita ennast ja proovi enda eest hoolitseda ning ole endaga hell, su kehal on ka praegu väga raske ja oma raskete emotsioonide ja stressiga teed sa teda vaid veel nõrgemaks. Seega proovi nii vähegi hell endaga olla kui suudad. Ning kui midagi tundub tõesti et võib valesti olla, siis mine kindlasti arstile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oskagi öelda, see oli selle suve alguses ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Ju siis arst ei pidanud vajalikuks. Protseduuri nimi oli vaakumabrasioon.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on mul munasarjade juurest natuke paistes ka, on see ok 🙁

???
Misasi sul kust paistes on?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõht puhitab ja munasarjade koha pealt oleks nagu veidi kõrgem vms.

Munasari on su sõrmeotsa suurune. Sa arvad, et see ajaks kõhu paiste?
Puhitus ja paistes olemine on ometi täiesti erinevad asjad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks keegi ainult miinuseid siia laob?

Sest sa ei võta kuulda, mida sulle räägitakse – kõik on individuaalne. Usalda palun arste, võta ära rohud, mis sulle on määratud ja ära paanitse. Kui verejooks muutub nii tugevaks, et läheb vaja üle ühe sideme tunnis, siis tuleb pöörduda arsti juurde. Kogu veri, mis välja peab tulema, tuleb niikuinii – mõistlik on siis ikkagi liikuda, et see saaks ilusti välja valguda, vastavalt enesetundele siiski. Kui tõuseb suur palavik või enesetunne läheb väga halvaks, siis pöördu arstile.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa oled vist see sama isik, kes on eelnevalt korduvaid postitusi teinud nii raseduspaanikas kui ka millist aborti valida. Juba siis näppisid mitu korda päevas emakakaela. Loodetavasti nyyd enam mitte, aga ymber selle on ikka pidevalt jutt. Jæta see emakakael rahule ja taastu.

Algne paanika oli, et verd ei tule. Nyyd tuleb ja ikka ei ole rahul. Lase kehal rahulikult taastuda ja ära mõtle välja igasuguseid probleeme. Varsti on nagunii järelkontroll. Igasuguseid info- ja abiliine on piisavalt, kui oma tunnetega hakkama ei saa.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle on ju korduvalt seletatud, et see on individuaalne – mõnel määrib, mõnel tuleb verd. Ikka veel ei saa aru? Kui verd lahmab, nii et suur side on vähem kui tunniga täis, siis on alles probleem. Inimene, rahune maha juba palun ja ära mõtle endale 1 päev pärast kirurgilist puhastust surmatõbesid külge, lase oma kehal taastuda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vedel ja punane 🙁 nii vist ei tohiks?

Issand jumal küll! Veri ongi vedel ja punane. Kas sa arvad, et sind tehti seest imekombel kuivaks? Sinu sees on haav, sul oli kirurgiline protseduur.

Side võiks olla tavaline hügieeniside. Mitte “pisike”, mitte mähe.

Ja rahune ometi maha!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovin maha rahuneda, kui tihti peaks sidet vahetama, kui see isegi ei ole verd tâis vaid näiteks natuke maaritud? Just põletiku mitte saamise mõttes. Ma ei suuda üle tunnigi olla, kuidagi niiske ja higistatud tunne koguaeg 🙁

2-3 tundi võid rahulikult ühe sidemega olla, kui ainult määrib. Nagu tavaliselt päevade ajal.
(Sa ei ole ju tampoonikasutaja)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paradoksaalne ja naljakas on tegelikult see, et kui taoline inimene ükskord saab mingi PÄRIS haiguse, muutub ta paugupealt täiesti normaalseks. Mitte et ma tahaks, et teemaalgataja vähki haigestub, aga lihtsalt mainisin sellist huvitavat tõsiasja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on hetke olukord ka suur probleem, sest ei ole kindlat asja millest juhinduda, kõik on nii individuaalne ja seetõttu saan pikalt praadida ja muretseda oma mõtetega,enne paari nädalat ei ole mul teadmist kas kõik on korras või ei, see teebki mind selliseks nagu olen. Ma kardan isegi oosel magada, kardan et tekib suur verejooks jne jne. Kas need siis ei ole oigustatud hirmud? Seda enam et mul on lapsed, noorena selline hirnutunne puudus ja votsin kõike kulmalt.

Vähemalt läheb sul osa auru selle jauramise peale ära. Seegi hea ehk.

Aga vaesed lapsed. Ema peaks iga lapse jaoks olema midagi turvalist ja stabiilset.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

…Kas need siis ei ole oigustatud hirmud?

Ei ole!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on raudselt see sama eit, kes selle “Kui suur?” teema siin paar nädalat tagasi kirjutas. 100%

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei saagi selles mitte kuidagi kindel olla ja ei saa ka arstid enne järelkontrolli. See ülemõtlemine ei anna sulle mitte kui midagi, ega see kui midagi emakasse ka jäi selle peale sealt nüüd välja ei tuleks. Tõesti hakkab tunduma, et tegid selle teema igavusest. Kui mitte ja tõesti oled antud olukorras, siis leia endale muud asjad millele keskenduda, ülemõtlemine ei anna sulle MITTE KUI MIDAGI ja ei muuda ka midagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa tõesti sellises seisus oled, siis mine psühhiaatrikliiniku erakorralisse ja ehk saad mingid ravimid peale. Ise peaksid ka aru saama, et igaljuhul ei ole su suhtumine okei ja vajad abi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa täpsemalt kardad? Osadel tuleb vähe verd, osadel rohkem.  See on kõik individuaalne ja normaalne. Kui peaks hakkama ääretult lahmama, lähed emosse või kutsud kiirabi. Abordi suurim vōimalik tysistus on viljatuks jäämine, aga lapsi sa rohkem ju ei tahagi.

Sul on suurem shanss paanitsemisega infarkt saada, kui et abordi tõttu surra.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi, sul on veel lapsed ka?

Anna ometi aru endale, mida su hullutsemine neile teeb. Võta ennast kätte ometi naine, ema!!!

*Pere reaktsioon on täiesti õige, terviseärevikega ongi raske koos elada.

SUL ON KÕIK KOMBES!!!

(“Äge” muidugi, et abort ise ei morjenda sugugi, ainult verejooks. Äkki mees tahaks hoopis sellel teemal mõtteid jagada, mitte sinu luule kuulata)

Palun kustutage see teema või tõstke vähemalt Tervise alla Rasedusest ära. Tegu ju psühholoogilise häire, mitte raseduse teemaga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa juba nagunii loed, siis loe hüpohondria (hypochondria) kohta ka. Lisaks vt “hypochondria management” vmt, ehk saad kasu!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa täpsemalt kardad? Osadel tuleb vähe verd, osadel rohkem. See on kõik individuaalne ja normaalne. Kui peaks hakkama ääretult lahmama, lähed emosse või kutsud kiirabi. Abordi suurim vōimalik tysistus on viljatuks jäämine, aga lapsi sa rohkem ju ei tahagi.

Sul on suurem shanss paanitsemisega infarkt saada, kui et abordi tõttu surra.

Kardangi, et hakkab lahmama, pean emosse minema, uuele õudsale puhastusele, lastest eemal olema, kõikvõimalikke olukordi kardan, need tunduvad kõik nii reaalsed… 🙁

Tahan et see oleks moodas.

Puhastuse/abordi kestvus on minutites. Sinu jauramine kestab aga päevi/nädalaid, kus sa reaalselt ei olegi oma laste jaoks olemas, seega ära aja solki suust välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki see on libatema, keegi osav libameister naerab perekoolikate üle? Või on siis tõesti sellised kupli alt ärapööramised võimalikud? Ega me seda ju teada ei saagi.

Aga kui ta on päriselt sellisena olemas, siis ma ei kujuta ette, kuidas ta üldse lapsed on saanud jne. Ja kui lapsed puberteeti jõuavad ja neile lõua peale mõni vistrik peaks tekkima… siis ma ka jälle ei kujuta ette, mis saab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ma mõistan, et sa kardad ja oled paanikas, aga see ei ole normaalne. Sul on ärevushäire!

Ka minul tekkis kunagi täiesti paaniline hirm, et mul võib olla üks ravimatu haigus ning hoolimata korduvatest testimistest ja arstilkäikudest, ei suutnud ma sellest hirmust lahti lasta. Ajasin samuti inimesed enda ümber hulluks kuni lõpuks pöördusin psühhiaatri poole, kust sain ärevushäire diagnoosi ja õige ravi.

Kui sul nüüd ka see mure lahendatud saab, siis ärevushäire ravimata jätmise korral suudad sa õige pea endale mõne uue mure leida ning see õudus ei lõpegi sinu ja su pere jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )