Esileht Kodunurk puhastusabi palun – kraaniotsad

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: puhastusabi palun – kraaniotsad

Postitas:

kuidas puhastada, kui on katlakivi täis, nii et vesi lendab laiali nagu sõelast läbi lastuna? nii kinni on, et kui tangidega keeraks, võtaks kroomikihi kõik maha. kas on muid variante, kuidas puhtaks saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 10:22; 12.02 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

katlakivieemaldajaga lasta seista, nõela v hambatikuga läbi torkida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal otsiku sees ongi ju sõel, ju on ka see umbes, siis hakkabki vett laiali pritsima.
Sest pole ju lugu, kui võtabki vanal otsikul kroomi maha – need ei maksa poes eriti midagi, osta lihtsalt uus.
Kui maha keerata ei taha, siis mingi katlakivi eemaldamise vahendiga määri kokku, oota, loputa, määri, oota loputa jne. Aga seesmist sõela sa vaevalt niimoodi puhtaks saad.
Ma tavaliselt kruvin enne maha, kui koledasti katlakivi täis ja panen äädikasse likku, lahustab ilusti ära. Ongi mitu tükki sahtlis varuks, kõigile kraanidele on vahetus võtta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 10:39; 13.02 10:50; 14.02 06:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks on hea nipp kasutada kondoomi /kui neid kodus on/ või kilekotinurka, paned selle sisse katlakivieemaldit ja seod kraaniotsa külge. Hiljem hõõrud harjaga ja torgid nõelaga sõela uuesti lahti. Või ostad poest uue sõela, see maksab sente.
https://www.youtube.com/watch?v=mJLri7IZAR4

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 10:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ei ole soovi torutangidega kroomi rikkuda siis võta kasvõi suvaline püksirihm ja pane otsiku ümber ning alles siis torutangidega (näpitsad sobivad kah) keera. Jätad äädika sisse ööpäevaks ning pesed lahti tulnud sette ära ja asi korras.
Mul kodus oli pisut liiga suur surve ja vanast otsikust võetud sõelasid lisades sain asja korda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ei ole soovi torutangidega kroomi rikkuda siis võta kasvõi suvaline püksirihm ja pane otsiku ümber ning alles siis torutangidega (näpitsad sobivad kah) keera. Jätad äädika sisse ööpäevaks ning pesed lahti tulnud sette ära ja asi korras.

Mul kodus oli pisut liiga suur surve ja vanast otsikust võetud sõelasid lisades sain asja korda.

Kui lausa valesti ei kanguta nii et libiseb, siis ei juhtu ka tavaliselt keerates midagi. Leota läbi ja torgi hambatiku või suurema nõelaga puhtaks. Mina eelistan nõela, see ei murdu, hambatikk küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 14:43; 14.02 12:13;
To report this post you need to login first.

nii hea teema! ma palju targem jälle

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh kõigile!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 10:22; 12.02 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sancleaner

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaaegu kõige eelnevaga nõus. Kord oli mul ka juhus, et ei saanud muidu otsikut maha, kui relakaga tuli ettevaatlikult sälgud sisse lasta (nii kinni oli jäänud).

Kokkuvõtteks: kellel palju raha ja vähe aega, ostku uued sõelad sisse, kellel vastupidi + tahtmine jännata, kasutagu äädikat, hambaharja, nõela.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

varem mässasin, nüüd ostan uued, ei maksa ju midagi.
https://www.k-rauta.ee/p/segisti-tila-soel-aeraator-thema-lux-22-cm/36av?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
https://www.k-rauta.ee/p/segisti-soel-bat-750-740-470-1-460-1-le/2y37?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 09:06; 13.02 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võeh, kuidas tean, millist sõela osta? Mõõdan joonlauaga kraaniotsa ära? Või mis veel silmas pidada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 10:45; 13.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võeh, kuidas tean, millist sõela osta? Mõõdan joonlauaga kraaniotsa ära? Või mis veel silmas pidada?

Võta vana poodi kaasa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 10:39; 13.02 10:50; 14.02 06:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta terve kilekott, vala sinna sisse äädikat ja vett ning seo see kraani külge selliselt et see lubjastunud osa sinna sisse ulataks. Lase seista kuni puhas. Toimib 100%, nõuab ainult aega mõned tunnid või rohkem kui väga palju lupja. Ei kahjusta kraani pinda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toimib 100%, nõuab ainult aega mõned tunnid või rohkem kui väga palju lupja. Ei kahjusta kraani pinda.

Toimib jah, aga mitte mõne tunniga.
Ehk siis rahulikult võib ööseks jätta. Ja kilekott tõmba patsikummiga ümber kraani kinni, et äädikas ära ei auraks.

Ja loomulikult kasuta kõige kangemat poola äädikat, mida Maxima poest saad, igasugused veini-, riisi- jne äädikad ei sobi.
Nende viimastega teed krõbekana magushapus kastmes.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult saab kiirelt, kui keedad veidike aega äädikaga ja jätad natukeseks seisma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 09:06; 13.02 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult saab kiirelt, kui keedad veidike aega äädikaga ja jätad natukeseks seisma.

Seal sees on osadel ka plastikosad (lisaks metallvõrgule) ja seda ma väga ei keedaks. Võib 100 kraadi juures ka klimpi minna või kõveraks sulada.
Aga nagu ma teemaalgatusest aru sain, siis põhiprobleem ongi tal selle otsa mahakeeramisega.
Mis on vanal kraanil keeruline ja igaühel ei ole häid kullinokkasid/torutange + vana püksirihmajuppi/nahkkinda sõrme vms kohe kodus käepärast.
Just tegelesin oma köögikraaniga, mis hakkas imelikésse suundadesse vett pritsima. Pärast äädikat oli ok. (Mina küll sain ta maha ja leotasin tilgas äädikas.)
Poodi ei viitsinud ju keegi minna, et seda 1€-ga uut osta, see ei ole nii lihtne. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te selle äädikaga jamate? See haiseb ju ilgelt ja võtab veel kaua aega ka. Kasutage parem fosforhapet – ei haise ja tulemus on pea silmapilkne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te selle äädikaga jamate?

Ma olen rumalale lahkelt nõus selgitama, miks.

1. sest äädikas on enamusel kodus olemas ja ei pea kuhugi keemiakombinaati seda otsima minema.
2. sest fosforhape ei sobi kokku alumiiniumi, vase ja messingiga. Millest see võrk seal tehtud on, pole teada.
3. äädikas ei ole mürgine, ei söövita näppe ja võid seda lausa sisse juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta terve kilekott, vala sinna sisse äädikat ja vett ning seo see kraani külge

Mis vahekorras? Puhas äädikas ei või olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 10:45; 13.02 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta terve kilekott, vala sinna sisse äädikat ja vett ning seo see kraani külge

Mis vahekorras? Puhas äädikas ei või olla?

Mina leotan otsikuid 30% äädikas, veega ei lahjenda. Aga ma ei tee seda kraani otsas, ikka maha kruvin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 10:39; 13.02 10:50; 14.02 06:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te selle äädikaga jamate? See haiseb ju ilgelt ja võtab veel kaua aega ka. Kasutage parem fosforhapet – ei haise ja tulemus on pea silmapilkne.

Mina olen viimasel ajal kasutanud sidrunhapet, just lõhna pärast. Seda saab ka harilikust toidupoest. Äädikat mul üldjuhul kodus ei olegi, söögi jaoks ma seda ei kasuta (kui, siis õunaäädikat, ja see on liiga lahja). Tõsi, sidrunhappe kohta öeldakse ka, et “Ettevaatust emaili, alumiiniumi ja marmoriga”. Mul siiani küll ei ole õnnestunud sidrunhappega email- või alumiiniumnõudesse auke saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidrunhappe külm lahus ei ole väga efektiivne, muidu on ta igatepidi mõnusam kasutada- ei haise, kuiva pulbrit on lihtsam hoida ja doseerida, poolekilone kott kestab aastajagu. Kasutangi neis kohtades, kus vesi soojeneb- veekeedukannus ja pesumasinas. Ka äädikas reageerib kiiremini soojana.
Veel kõige kiirem on wcgeel Harpic jne (domestosed jms ei kõlba üldse), aga sellega on päris kindel, et võtab valamukraani emaili maha, kui sekunditega veega puhtaks ei pese, niiet sellega tasub jännata duhinurga põrandal jms, kus pole ohtu kroomitud asjadele otsa peale teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 10:49; 14.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidrunhappe külm lahus ei ole väga efektiivne, muidu on ta igatepidi mõnusam kasutada- ei haise, kuiva pulbrit on lihtsam hoida ja doseerida, poolekilone kott kestab aastajagu.

Mina kasutan ka ainult sidrunihapet, äädikat pole kodus olemaski. Sidrunihappe efekti saab suurendada ka keeva vett isetekitades. Puhastan sellega WC-d valades natuke sidrunihapet potti ja mõne minuti pärast keeva vett peale. Veekannus samuti, niipalju, et katab põhja algul tühja kannu ja mõne minuti pärast lasen pool tassitäit vett kannus keema. Pärast loputan hoolikalt ja kann puhas.
Käesoleval juhtumil kõlbab see lahendus vaid siis kui õnnestub otsik eemaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 14:43; 14.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk puhastusabi palun – kraaniotsad