Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Puhkama?

Postitas:

Oleme juba ammu mehega planeerinud märtsis puhkama sõita. Sihtpunktiks on valitud Dubai. Nüüd aga sain teada rasedusest ning väike mure hinges. Puhkusele minnes oleks 8-9 ndl. Arstile saaksin alles 4 päeva enne väljasõitu, selleks ajaks peaks aga olema juba otsus vastu võetud ja piletid ostetud. Olen otsinud perekoolist, googeldanud ja kõikjalt mujalt püüdnud leida vastust küsimustele, mida teha, kas minna. Ma tean, et vastuseid on seinast-seina. Võibolla ma ootan, et keegi mulle ütleks: \”ära põe, mine puhka\”.
Eelmisel aastal oli üks raseduse peetumine ja üks katkemine raseduse varajases staadiumis. Looduslik valik – mis teha. Keegi ei garanteeri, et nüüd kõik hästi läheb aga nagu mulle on öeldud – kui on ette nähtud katkemine, siis selle vastu võidelda on raske, kõnni või kõrvade peal. Ise olen seekord optimistlik. Olen käinud vereproove andmas ja HCG tõuseb jõudsalt. Tean, et kõik on hästi. Õnneks mul ei iivelda, kuigi see ju võib veel tulla 🙂

Mis ma siis teen.. ma ei oska ise enam midagi arvata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks, sest varsti on pisike käes ja siis on igasugune puhkus raskendatud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks ka, lihtsalt laseks mehel kohvreid vedada ja selliseid raskemaid asju mitte teha ja võib-olla mitte endale väga raskeid ja pikki ekskursioone planeerida. See on minu arvamus, mina teeks nii ja läheks kindlasti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina talitaks nii, et uuriks kohaliku ehk dubai arstiabi kättesaadavuse kohta ja teeks vajadusel ravikindlustuse kindluse mõttes ja läheksin kindlasti puhkama, kuid prooviksin ka veidi enne arsti või ämmaka juurde saada, sest võimalik et sul on raseduse toetamiseks duphastoni vms vaja – kas sulle tehti eelmisel aastal hormoonianalüüse?
Ma kindlasti reisiks, sest hiljem ei pruugi jaksata ja kunagi ei tea millal pisike otsustab tulla, kui laps käes siis pisikese kõrvalt samuti kaugele ju ei reisi mõnda aega – naudi oma elu ja rasedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks ka kindlasti, ainult reisikindlustus korralik!
Ise meenutan kui 7-8. nädala paiku laevaga Rootsis käisin, mehega kahekesi. Mehel oli küll laeval \”eriti huvitav\”, sest ma suutsin ainult magada. See oli väga unine aeg mu jaoks, kuigi iiveldust veel ei olnud.
Loodan, et sul on piisavalt huvitav, et mitte kogu reisi maha magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:50; 16.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka läheks. Ise tahaks ka minna hirmsasti, aga enam ei saa, sest juba 20 nädal ja selles suuruses mulle ei meeldi kuskil reisil olla. Idee selles, et kui juhtub miskit a la 8 nädal, siis nagunii ei saa keegi miskit teha, ka Eestis mitte, aga kui juba hilisemas faasis, siis annab ehk laps päästa, seega kuskile ma ei lähe. Aga sel ajal kui rasedust vähe oli siis ei olnud ühtegi ahvatlevat pakkumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka läheks 🙂 Aga ma kuulun ka nende hulka, kes arvab, et rasedus ei ole haigus.
Ma ise lähen varsti puhkama, aga jah, mul rasedust veidi rohkem. Ma pole kunagi nö ette muretseja, elan hetkes. Kavatsen juba ka sügiseks reisid paika panna 🙂
Olen loomult maailmarändur. Mu 10.a. laps ka juba maast madalast reisipisikusse nakatatud ja kui laps mul ära sünnib, siis juba paari kuu möödudes plaanime reisi (küll mitte kuskile soojale maale, kus pisikesel oleks ohtusid)

Seega, käitu vastavalt iseenda enesetundele ja soovile – ela, reisi, puhka. Kogu positiivseid emotsioone tõesti, nagu keegi juba soovitas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no vahel jääb tahes tahtmata selline mulje et neid teemasid tehakse siia selleks, et uhkustada ala lähme soojale maale, oleme jõukad ja reisime:)
arstile võid helistada ju ka ja küsida selle kohta. Kui katkeb, siis katkeb ta eestis ka, see ei päästa kui ei reisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem seoses puhkama sõitmisega. Eelmine aasta septembris rasedus katkes 8-ndal nädalal. Nüüd olen jõudnud 15 nädalani ja arstilt sain vastuse, et pean enda jaoks läbi mõtlema ja välja selgitama selle riigi arstiabi taseme. Kas ma tahaksin mingi probleemiga seal haiglas olla. Iseenesest reisimine positiivne, mina jätsin minemata. Ka tervisekindlustuse kehtivus rasedatele minu arust teistsugune, aga seda peaks kindlasti täpsustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis see uhkustamine siis teemaalgatajale annaks, et siin suht anonüümselt karjale kägudele oma plaanidest teada anda? :))

See portaal ongi, et küsida nõu ja jagada oma muresid/rõõme. Mina näiteks ei tundnud seda teemat lugedes kadedust. Kas keegi tundis??

Teemaalgatajale veel.. Samas kui mul endal oleks mitu peetumist selja taga, oleksin veidi ettevaatlikum küll. Uuri kindlasti kindlustuselt, mida peaksid teadma ja kohaliku arstiabi kontaktid võiksid ka olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus, kus rasedustesti tegingi juba Dubais. Reisul hakkasid ka need jubedad iiveldushood (mul on ikka antud alati oskus just kuumas päikeses oma esimesi kuid kanda 🙁 ).
Kuu hiljem Eestis avastati, et mul on rasedus kuu aega tagasi katkenud (nii et umbes siis Dubai reisi ajal).

Minul võis olla paha kokkulangevus ja nii ma arvangi. Et pigem lihtsalt looduslik valik (olen varemgi sel ajal pikema lennureisidega reisidel olnud).

Arstiabi on Dubais väga hea ja teenindus igati esmaklassiline.

Teine asi on koht ja maitse. Mulle väga soovitati, aga mina selles kohas pettusin. Kui sul just pole plaanis lihtsalt luksushotelli basseinis viibida või kaubanduskeskustes meile tuntud poode külastada, siis muud seal küll teha pole (Merd on palju, aga randasid mitte. Ja tavarandades indialased käivad raha eest päevitajaid vaatamas. Kohalikku kultuuri pole ka muud kui see, et näed naftaga rikkaks saanud inimesi kaubanduskettides aega surnuks löömas.)

Kui otsid päikest, soovitaksin mõnda teist sihtriiki. Dubai on selleks liiga igav ja liiga kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisikindlustuse kohalt. Esimese rasedusega käisin umbes sel ajal Tais. Lugesin siit portaalist soovitus teha Taani reisikindlustus, mis spetsiaalselt tagab parema arstiabi rasedatele. Tegingi.

Kindlustusmaakler ütles aga, et sel kindlustusel pole võimalik juurde teha ei pagasikindlustust ega reisitõket ja et teiste firmade kindlustust ei saa ka juurde teha. Pidasin seda tervisekindlustuse osa kõige tähtsamaks ja nii siis tegin ikka ära.

Juhtus aga nii, et meie 3-nädalane reis venis üle nädala pikemaks – nimelt napilt enne tagasilendu toimusid massilised meeleavaldused ja riigipööre.
Minu hea kindlustus poleks aga seda jama katnud. Õnneks sõitsime Finnairiga, kes tegi (kuigi polnud kohustatud) meile tagasisõidu lennupiletid välja ja kotid said pandud mehe nimele ja hotelliarved läksid mehe kindlustuse alt.

Soovitan siiski uurida, mis kindlustust teha. See sõit oleks võinud väga kalliks minna (sel hetkel oleks me lennupiletid ringiga teistest maadest läinud 100 000 EEKu).

Kahjuks ei mäleta ma selle Taani kindlustuse nime, aga tellitud oli läbi Iizi. Ma ei kahtlegi, et see on parim tervisekindlustus reisi ajaks rasedale, aga soovitaksin siiski kusagil mujal ka tavalise reisikindlustuse teha. Ma arvan, et kui kasutada neid kindlustusi eraldi nõuetena, mitte samal ajal, siis toimivad koos küll. (Nt et kui on terviseprobleem, siis seda Taani oma ja kui on lihtsalt pagasiga, siis teist). Või siis jääda kompaktsete siin pakutavate kindlustuste peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Gipsy kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ka läheks 🙂 Aga ma kuulun ka nende hulka, kes arvab, et rasedus ei ole haigus.
Ma ise lähen varsti puhkama, aga jah, mul rasedust veidi rohkem. Ma pole kunagi nö ette muretseja, elan hetkes. Kavatsen juba ka sügiseks reisid paika panna 🙂
Olen loomult maailmarändur. Mu 10.a. laps ka juba maast madalast reisipisikusse nakatatud ja kui laps mul ära sünnib, siis juba paari kuu möödudes plaanime reisi (küll mitte kuskile soojale maale, kus pisikesel oleks ohtusid)

Seega, käitu vastavalt iseenda enesetundele ja soovile – ela, reisi, puhka. Kogu positiivseid emotsioone tõesti, nagu keegi juba soovitas! [/tsitaat]

Eks seda \”rasedus-pole-haigus\” juttu ajavad ikka need, kes pole pidanud see 9 kuud nt. haiglas säilitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Gipsy kirjutas:[/small]

Eks seda \”rasedus-pole-haigus\” juttu ajavad ikka need, kes pole pidanud see 9 kuud nt. haiglas säilitama.[/tsitaat]

Ära torise, selge see, et esineb ka erandolukordi, kuid enamus rasedusi kulgeb siiski probleemivabalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:50; 16.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen riskirase ja tuli töö asjus reisida just selles riskantses algusjärgus. Oli nii lennusõitu kui pikemaid bussiotsi.
Sain enne oma rohud ja süstid ja tõendid (et mul on süstid-rohud lennukis asja pärast).

Sinu asemel ma vist valiks ikkagi puhkusele mineku. Juhtuda võib. Juhtuda võib ka lihtsalt kodus puhates.

See on küll eelkõige minusugustele riskirasedatele, aga küsi igaks juhuks, ehk leiab arst ka, et kasulik oleks võtta loote verevarustust parandavaid asju (hjaertemagnyl või ehk koguni verevedeldamiseks mõeldud süstid lendamise ajaks). Pead ju pikalt paigal istuma ja ka tervetel inimestel võib lennureis verevoolu häirida. Ei tea, kas see osutuks vajalikuks, aga no uurida võid ju. Kui sul arst ei tea öelda, uuri mõne kogenuma käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.