Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Puhkus

Postitas:

Enne dekreeti minekut sai mul kõik korraline puhkus välja võetud. Kaks dekreeti ja selle eest peaks olema saada 11x2päeva.
Nüüd ütles tööandja, et pean selle aasta lõpuks välja võtma 14 päeva puhkust. Kuigi dekreetpuhkused ei tohiks veel see aasta aeguda. (november 2008 jäin dekreeti, teine dekreet algas 01.01.2011.) Ja esimesest dekreedist alates olen olnud kas dekreedis või LHP-sel.
Asusin tööle septembrist. Siis saab detsembriks täist tulu 3 kuud. Puhkusetasu arvestatakse 6 kuu keskmise järgi. Siis 3 esimest kuud on miinimumi alusel ehk 290 krooni kuu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 09:00; 04.11 20:49; 04.11 21:04; 05.11 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid rahulikult võtta.

Kui töötatud on VÄHEMALT 1 täiskuu, arvutatakse juba KESKMINE):
1k töötamise järel saad 1k keskmist,
2k töötamise järel 2k keskmist jne, kuni 6k-ni.

Ei, ei jagata ikka 6 kuuga ega ammugi ei arvestata n ö puudujäävad kuud miinimumpalgaga 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, e ole nii, et tingimata 6 kuu järgi arvutatakse.

Kui on vähem kuid töötatud aga vähemalt üks terve kuu, siis arvutatakse keskmine,
hetkel saad sis oma 3 kuu keskmist kui 3 kuud töötatud.

Kui üldse pole töötatud, mitte kuudki, siis saab töölepingus kirjasoleva põhipalga numbri järgi…mitte tingimata miinimumpalga järgi(kõigil ei ole ju põhipalk miinimum)…

Miinimumi järgi maksab Haigekassa töövõmetushüvitist, kui eelmise aasta keskmine puudub või on väike, alla miinimumi, hoolimata sinu palganumbrist, mitte ei maksa tööandja k nii puhkusetasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 14:53; 04.11 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pukserahade arvutamisel läheb tulumaks maha 100%-dilt või võetakse tulumaksuvaba miinimum ka maha?
Siis hiljem palga arvutamisel läheb maha 14 päeva?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 09:00; 04.11 20:49; 04.11 21:04; 05.11 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa saad puhkuseraha selles kuus, kus sa ei ole saanud palka vähemalt 144 eurot(st selle kuu tulumaksuvaba miinimum on kasutamata), saad 144 tulumaksuvabalt.

Kui on kasutatud, siis läheb kogu summalt.

Jah, puhkusepäevade eest saad puhkusetasu ja palka e saa, palka saad töötatud päevade eest ja neid päevi on selles kuus siis vähem kui muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma ma tean, et sana töötatud päevad eest raha aga kas maha läheb 14 päeva või 10 töö lepingus graafiku järgi aga enamasti olen tööl E-R-ni.
Kuna puhkus millest räägin saan järgmisel kuul ja sinna sisse peaksid jääma ka kõik pühad. Siis olen pisut segaduses mille alusel ma siis Jaanuaris palka saan. Tea, et pühad lähevad kuu normtundide arvestusest välja. Tegemist on ka kuupalgaga.
Normtundide keskmine on 168? Sealt võtan siis 14X8 maha ja siis arvutan palga ja maksud maha? Kui ma detsembris saan juba palga ja kuu lõpus puhkan siis olen juba tulumaksuvaba miinimumi ära kasutanud ja phkuserahadelt läeb 100%-lt maha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 09:00; 04.11 20:49; 04.11 21:04; 05.11 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstakse reaalselt tööpäevad, mitu neid sul vastavasse kuussse jääb, nii mitu makstaksegi.

Täpse arvutuse (palgaliiku) võid alati küsida raamatupidajalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 14:53; 04.11 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma siis järgmine kuu puhkan 14 päeva ja kokku on tööpäevi vaid 18 ja palka saan 8 päeva eest. Kaotan tohutult rahasid kuna kuu on nii lühike. Kuna meil kuupalk siis olenemata kuu pikkusest on palk ikka sama aga seoses puhkusega kaotaks Väga palju :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 09:00; 04.11 20:49; 04.11 21:04; 05.11 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, e ole nii, et tingimata 6 kuu järgi arvutatakse.

Kui on vähem kuid töötatud aga vähemalt üks terve kuu, siis arvutatakse keskmine,
hetkel saad sis oma 3 kuu keskmist kui 3 kuud töötatud.

Kui üldse pole töötatud, mitte kuudki, siis saab töölepingus kirjasoleva põhipalga numbri järgi…mitte tingimata miinimumpalga järgi(kõigil ei ole ju põhipalk miinimum)…

Miinimumi järgi maksab Haigekassa töövõmetushüvitist, kui eelmise aasta keskmine puudub või on väike, alla miinimumi, hoolimata sinu palganumbrist, mitte ei maksa tööandja k nii puhkusetasu.[/tsitaat]

Kasutan teemat ära ja küsin aga kui töölepingus pole kirjas põhipalga numbrit vaid palka saab tükitöö alusel,mille järgi siis makstakse puhkuseraha.Täpsustuseks ,kolm aastat kodus olnud lhp ,vahepeal tööl pole käinud ja alates tänasest puhkusel (4 päeva staazipuhkust ,14 päeva põhipuhkust ja 6 lastepäeva)kuigi praeguseks hetkeks veel puhkuseraha pole saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõõlepingus ei saa kirjas olla ainult tükitöö.
Ilmselt on ka mingi tööaeg(mitu tundi päevas ja mitu päeva kuus)?

Isegi kui on vaid tükitöö, siis eeldatakse, et töötad täisajaga?
sel juhul ei tohi palk jääda alla miinimumpalga st 290 bruto.
St
kindlasti ei tohi saada väiksema nr alusel.

Lapsepuhkus on hetkel vaid 4,25/päev bruto…

Puhkusetasu peab laekunud olema ENNE PUHKUST!

Helista tööle. Ühtlasi võid paluda ka arvestust, kuidas puhkusetasu kujuneb(raamatupidajalt)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.