Esileht Hobinurk Puhkus Eestis

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Puhkus Eestis

Postitas:

Plaan minna nädalavahetusel mehega Eesti tripile. Mida soovitaksite?
Hetkel ühtegi sihtkohta paika pannud pole. Kuna väga ilusat ilma ei luba, siis ilmselt telkimisvariant jääb ära. Teeb keegi mingeid puhkemaju, mis ei maksa hingehinda (kuigi ilmselt nii viimasel minutil raske midagi leida)? Mõnda vaatamisväärsust, mida kindlasti soovitate?

Tänan ette! 🙂

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:28; 26.06 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.puhkaeestis.ee/et/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:30; 26.06 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus kõlab umbes nii: tahan minna tripile Euroopasse. Teab keegi mingeid vaatamisväärsusi? Soovitage odavaid hotelle ka, hingehinda ei taha maksta.
Lisaks ei maini, kust reisi alustame… soovitage reisi alustamise kohti ka!

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T

Loomulikult tean ka ise vaatamisväärsusi ja oskan ka googeldada, aga hetkel pigem ootaksin inimeste kogemusi, kus käidud ja rahule jäädud. Eesti on niivõrd väike, et reisi alguspunkt küll ju mingit rolli ei mängi.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:28; 26.06 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti on niivõrd väike, et reisi alguspunkt küll ju mingit rolli ei mängi.

Natuke ikka mängib. Meie käisime nt nädala alguses Tallinnas. Käisime memoriaali vaatamas ja Pirital rannas, õhtul vanalinnas jalutamas ja ööbisime seal ühes butiikhotellis. Järgmisel päeval käisime Pärdi keskuses ja üldse Laulasmaal jalutamas. Õhtul olime mere ääres.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T

Loomulikult tean ka ise vaatamisväärsusi ja oskan ka googeldada, aga hetkel pigem ootaksin inimeste kogemusi, kus käidud ja rahule jäädud. Eesti on niivõrd väike, et reisi alguspunkt küll ju mingit rolli ei mängi.

Loomulikult mängib reisi alguspunkt rolli – ma ju ei soovita Haapsalus elavale inimesele veeta üks mõnus nädalavahetus nt romantilises Päeva Villas.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan minna nädalavahetusel mehega Eesti tripile. Mida soovitaksite?

Sibulatee. http://www.sibulatee.ee

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tean ka ise vaatamisväärsusi ja oskan ka googeldada, aga hetkel pigem ootaksin inimeste kogemusi, kus käidud ja rahule jäädud.

Palun saage ükskord aru, et see, millega üks perekoolikas rahul on, teine kindlasti ei ole.

Või pole sa tõesti kunagi märganud siin mitte mingeid vaidlusteemasid?
Minuarust ainult need ongi ja kuni sinnani välja, et kas sinime või punane nööp ja kas seelik 1cm all või ülespoole põlve jne jne.

Ok, ühte eesmärki ma sinu loogikas võibolla, kordan, võibolla näen – et sa kuulad ära, millega inimesed rahule on jäänud ja siis VÄLDID neid kohti.
Siis oleks arusaadav, vastasel korra küll mitte.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:30; 26.06 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähed lähimasse 3x Maximasse ja näedki Eestimaa ära

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes kümmekond aastat tagasi sai käidud igal suvel nn mõisatuuril (peamiselt minu ärgitusel) – regioonide kaupa. Kuskil ei ööbinud, ühepäevane reis, ja mis mõisad tee peale jäid ja näpuga muid asju ka ja mõned linnad või muidu asulad. Võileivad ja kohv olid kaasas, aga muidu sõime ka mitmes tee peale jäävas toidukohas, ostsime tee peal müüjatelt kaasa nt sinki, koduleibu, kartuleid, hapukurki, sibulaid ja muud nänni, mõnes kohas suplesime, võtsime mõnusalt ja ladnalt. Kui mõnes kohas ka sugulasi leidus, siis välkväisasime neidki natukeseks ajaks (ei sadanud kolmeks päevaks grillima ja muidu kaela peale, irw). Hakkasime umbes hommikul 8-9 ajal sõitma ja õhtul 5-6-7-ks olime kodus tagasi. Küllalt ühe päeva kohta.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõisates käia, siis ma võtaks seal ööbimise ja sööksin restoranis. Ilus ja mõnus, mitte teepervel võileiba ja liisunud kohvi manustada.
Oleme selliseid mõisareise ka teinud, küll Lätis ja Leedus, aga on olnud väga tore.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguspunkt pole oluline 🙂
Vaevalt sa Kohtla-Nõmmel elades ja kaevanduses töötades Kaevandusmuuseumist huvitatud oleks. Või haanjalasena Suure Munamäe tippu viitsiks ronida…
Kuremäe klooster oli huvitav. Palmse ja Sagadi, neid käime aeg-ajalt ikka üle vaatamas, sibulatee külades sõidame ka igal suvel.
Saartel on huvitav, oleme igal aastal mõnele sõitnud, kus enne käinud pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noarootsi, Haapsalu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me viimati tegime Harjumaa-Lääne-Viru tuuri. Ööbisime Mäetaguse SPA-s. Kõige põnevam oli Hara allveelaevasadam.
Läksime laupäevasel päeval, oli avatud mõisate päev. Kolga mõisas saime 1,5 tunnise pritvaatekskursiooni kahele – rohkem ekskursioonihuvilisi polnud. Seal oli ka einestamise võimalus.
Eelmisel aastal tegime tiiru Põlvamaal, ikka avatud mõisate päeval. Alustasime Mooste mõisast.
Oleme käinud ka Haapsalu kandis, linn ise on juba vaatamist täis – loss, Evald Okase ateljee, Iloni Imedemaa, Kuursaal, promenaad, Epp Maria galerii jne. ÖÖbisime FRA Mares.
Kõige parem Pavlova kook on Hapsal Dietrici-is!
Alustage Narvast – Hermanni kindlus, käige läbi Kuremäe kloostrist, mööda Peipsi äärt läbi ALatskivi lossi Tartusse.
Rakvere linnus on väga tore koht.
Pärnumaa on omamoodi tore, võite ära käia Manilaiul – ei võta kaua aega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile ei olnud üldse oluline, et oleks tegemist käibiva mõisaga ja seal süüa saaks või midagi nii. Näiteks Riisipere ja Kuigatsi olid ka niisama vahvad. Taageperasse ja Kalvi ei saanud sisse, kuna mõlemas olid parajasti pulmad, aga ma olen interjööripilte näinud, seega polnud hullu midagi. Padise kloostris ja Abja-Paluojas olid parajasti mingid ordupäevad ja laat ja täitsa vahva oli. Sangastes olen ma lapsena käinud ainult pargis, nüüd pääses sisse ka. Narva kindlus oli samuti huvitav. Järvamaa koolimõisates käisin kunagi mingi ekskursiooniga – Jäneda, Albu, Mooste, Laupa, Roosna-Alliku ja mis seal veel olid. Alatskivi tundus piltide järgi suur, aga tegelikult nagu mingi nukulossike, aga maastik seal ümber oli huvitav. Laitse oli uhke ja seal sõime ka.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile ei olnud üldse oluline, et oleks tegemist käibiva mõisaga ja seal süüa saaks või midagi nii. Näiteks Riisipere ja Kuigatsi olid ka niisama vahvad. Taageperasse ja Kalvi ei saanud sisse, kuna mõlemas olid parajasti pulmad, aga ma olen interjööripilte näinud, seega polnud hullu midagi. Padise kloostris ja Abja-Paluojas olid parajasti mingid ordupäevad ja laat ja täitsa vahva oli. Sangastes olen ma lapsena käinud ainult pargis, nüüd pääses sisse ka. Narva kindlus oli samuti huvitav. Jõgeva koolimõisates käisin kunagi mingi ekskursiooniga – Jäneda, Albu, Mooste, Laupa, Roosna-Alliku ja mis seal veel olid. Alatskivi tundus piltide järgi suur, aga tegelikult nagu mingi nukulossike, aga maastik seal ümber oli huvitav. Laitse oli uhke ja seal sõime ka.

Oo, proua kirjanik on käinud mõistaes ja puha.. oskab neile hinnanguidki anda.

+2
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pange pimedat

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile ei olnud üldse oluline, et oleks tegemist käibiva mõisaga ja seal süüa saaks või midagi nii. Näiteks Riisipere ja Kuigatsi olid ka niisama vahvad. Taageperasse ja Kalvi ei saanud sisse, kuna mõlemas olid parajasti pulmad, aga ma olen interjööripilte näinud, seega polnud hullu midagi. Padise kloostris ja Abja-Paluojas olid parajasti mingid ordupäevad ja laat ja täitsa vahva oli. Sangastes olen ma lapsena käinud ainult pargis, nüüd pääses sisse ka. Narva kindlus oli samuti huvitav. Jõgeva koolimõisates käisin kunagi mingi ekskursiooniga – Jäneda, Albu, Mooste, Laupa, Roosna-Alliku ja mis seal veel olid. Alatskivi tundus piltide järgi suur, aga tegelikult nagu mingi nukulossike, aga maastik seal ümber oli huvitav. Laitse oli uhke ja seal sõime ka.

Need pole Jõgeva mõisad, Järvamaa omad on. Olen ise Roosna-Allikult pärit. Jäneda on äkki isegi Lääne -Viru. Jõgeva kindlasti mitte 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust jah, mul on Jõgevamaa ja Järvamaa pidevalt sassis. Aitäh viitamast, parandasin ära 🙂
Näed, ja jälle krt vajutan nime peale ja tuleb kägu, krt maivõi.
kitah olen.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõisates käia, siis ma võtaks seal ööbimise ja sööksin restoranis. Ilus ja mõnus, mitte teepervel võileiba ja liisunud kohvi manustada.

Oleme selliseid mõisareise ka teinud, küll Lätis ja Leedus, aga on olnud väga tore.

Kui sul on mõisahuvi, mitte peene ööbimise huvi, siis ühte mõisa kohale sõitmine ja seal ööbimine ei anna sulle küll mitte midagi.
On väga palju inimesi, kellele meeldibki sõita mööda Eesti mõisaid ja pooled neist hoonetest pole katuse allgi, mingist majutusest ja restoranist rääkimata. Neid käiaksegi külastamas lihtsalt huvist mõisaarhitektuuri vastu. Minu ämm käib näiteks ka. Täiesti hooletusse jäänud mõisaaedadest on endale koju ka mõne taime toonud mõnikord.
Kusagile kohale sõita ja restorani sööma minna ja seal ööbida on hoopis teise eesmärgiga reis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot, mind huvitas ka just arhitektuur, mitte et vot nüüd mõisas ööbid ja einestad. St kui seal sai süüa, siis muidugi me seda kasutasime, aga see polnud eesmärk omaette. Ja pigem ma võtan ise täpselt parajaks timmitud kohvi kaasa kui neist söögikohtadest samamoodi mitte värsket ja etteaimamatu kvaliteediga kohvi. Söögikohas joon siis pigem mahla. Minu kohvinauding on tegelikult vara hommikul omaette, mitte kuskil reisi peal, kus see on täiesti mõttetu jook (kui just omal termoses ei ole, aga see on ka pigem teiste jaoks kui endale ja seni pole keegi kurtnud).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin kirikute tuuri ja kogudusemajades ööbimist.
https://www.eelk.ee/et/majutus-ja-laagripaigad/

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saka mõis, Toila park, kui ilus ilm narva-jõesuu. Käiks ka läbi vask-narvas jmt, ilusad peipsiääred vanausuliste külad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot jah, Narva-Jõesuu on ilus, lisaks puhas rand ja vesi. Kahjuks aga tuleb seal auto rannast üsna kaugele jätta. Meie käisime küll seal sanatooriumi juures, äkki saab mõnest kohast ka ligemale.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle mõistan teemaalgataja probleemi. Näiteks on meil tihti olnud olukordi, kus oleme netis oleva info järgi reisisihtkohad paika pannud ja kohapeale jõudes selgub, et asi on väga lagunenud, kinni kasvanud või ei pääse sinna ligi. Samas on netis üleval pildid üks uhkem kui teine. Eriti käib see looduslike vaatamisväärsuste kohta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk veidi rumal küsimus – kui kaugele sõidab Emajõe laev? Nende kodulehelt lugesin, et sõit kestab poolteist tundi (see on siis edasi-tagasi), aga ei sõnagi, kui kaugele? Kas ujulani või edasi? Kas vahepeal peatusi ka on, nagu vanasti oli? Kas see vana ujula üldse eksisteerib veel?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma mäletan õigesti, et vanasti käis laev Tartust Ihastesse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk veidi rumal küsimus – kui kaugele sõidab Emajõe laev? Nende kodulehelt lugesin, et sõit kestab poolteist tundi (see on siis edasi-tagasi), aga ei sõnagi, kui kaugele? Kas ujulani või edasi? Kas vahepeal peatusi ka on, nagu vanasti oli? Kas see vana ujula üldse eksisteerib veel?

Sõidab alguses Kvissentali, seal pöörab ümber ja tagasi kesklinna, sealt Ihaste poole (Ihastesse mitte), pöörab umbes Ropkas ümber ja tagasi kesklinna. Peatusi ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Hobinurk Puhkus Eestis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.