Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus enne dekreeti

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Puhkus enne dekreeti

Postitas:

Sooviksin head nõu targematelt inimestelt selles valdkonnas:)
Minu sünnitus tähtaeg on 02.05.2020.Tunnen juba praegu oma ametis, et ei jaksa sellises tempos tööd teha nagu varem. Selle aasta nov lõpp ning detsember käiksin veel kuidagi ära kuid edasi ei kujuta ette ka. Iga päev tundub eneseületusena.Selle aastanumbri sees võttes haiguslehe või lehe kergemale tööle üleminek kaotaksin oma sünnitushüvitise summas, seega on sel aastal see varjant välistatud.2020 a see mind ei mõjutaks ja saaksin võtta enne dekreeti haiguslehe ja ka puhkuse.
Nagu ma aru saan on parim minna dekreeti 30 päeva enne tähtaega, minnes üle nn kergema töö lehele oleks kohustus minna ju 70 päeva enne, tahaksin vältida seda. 50 päeva enne tähtaega oleks veel arvestatav minu jaoks.Puhkust jäi mul saamata sel aastal 24 päeva ja dekreedi eest koguneks ka mingid päevad. Kuidas oleks mul kasulikum, kas võtta jaanuarist see puhkus ja siis haigusleht v võtta puhkus enne dekreeti? Kas saan üldse neid 24 päeva järgmisesse aastasse kanda?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 19:20; 24.11 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks sellest,kas haigusleheks kergemale tööle oleks üldse alust või see lihtsalt tüdimus, millest räägid? Ja mis siis kui tööandja tõepoolest pakubki kergemat tööd, oled sellega ikka arvestanud oma skeeme plaanides?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa lähed haiguslehele, siis ei saa sa minna 50p varem, vaid pead minema 70. On su töö selline millega üldse antakse selline leht? See asi ei käi päris nii, et ei viitsi tööd teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa olen enda tööandjaga oma “oma skeemid” läbi arutanud. Tema poolt on kõik arusaadav ja probleemideta. Sama on ka minu rasedust jälgiva arstiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 19:20; 24.11 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa soovid jääda koduseks kergemale tööle üleviimise lehega, siis peaksid ennem oma puhkuse välja võtma. Rasedus-ja sünnituspuhkuse eest saad ette võtta 11 puhkepäeva. Nende 24 puhkepäeva kohta, et kas need kanduvad sul üle uude aastasse, peaksid uurima raamatupidaja käest, et ega sul mingid pp ei aegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Jah, 2019.a kasutamata jäävad puhkusepäevad ei aegu enne 1a möödumist st saad rahulikult kasutada 2020.a
2. 2020.a eest koguneb samuti puhkust- nii töötamise, korralise puhkuse, haiguslehe kui ka rsp eest
st
mitte vaid rsp aja eest 11p kui põhipuhkus on 28p, muidu rohkemgi
vaid ka
perioodi eest 1.jaanuar kuni sinu rsp lõpp koguneb puhkust.

Kui läheksid rsp-le 30p enne tähtaega st alates 2.aprill koguneb veel puhkust perioodi ees 01.01 kuni 8rsp lõpp)19.08 ehk 7,5 kuu eest (kui põhipuhkus on 28p siis 18 puhkusepäeva)

Seega selle aasta 24p + uue 18p on 42p puhkust ehk siis puhkusele alates 19.veebruar
NB!
kui peaksid jääma kasutamata, siis arvesta, et rsp ja lhp ajaks puhkuse aegumine peatub st saad kasutada 1a jooksul pärast lhp lõppu ka

Kui töötada siiski jaanuar-veebruar ei jaksa, tuleb minna haiguslehele ja sel juhul dekreeti 70p enne tähtaega, mis muudab 2020.a puhkusepäevade arvu, sest rsp lõpp on varem…sel juhul dekreeti juba 22.veebruar, dekreedi lõpp 10.juuli ning 2020.a puhkust koguneb mitte 7,5 kuu vaid 6,3 kuu eest st 15p

Variant A:
ja samas võid ju ka ise nõustuda minema 70p varem, ilma haigusleheta…töötad ja puhkusele juba 14.jaanuar

Või variant B:
võttes puhkuse alates 2.jaanuar saad puhkusetasu veel 2019, mis tõstab sünnitushüvitist.
Puhkad 39p kuni 9.veebruar,
oled haiguslehel kuni 22.veebruar ja siis dekreeti.

Variant C : haiguslehte väldid, oled kindel dekreeti minekus 30p enne
st töötad, puhkusele 19.veebruar, puhkuse lõpust dekreeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus enne dekreeti