Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus enne dekreeti, kui leping lõped lapsehoolduspuhkuse ajal???

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Puhkus enne dekreeti, kui leping lõped lapsehoolduspuhkuse ajal???

Postitas:

Tere,
Sooviksin targematelt nõu. Töökaaslased soovitasid kõik võtta välja puhkused, mis võimalik. Lisaks sellele sain teada, et dekreedi ajal ( s.o. 140 päeva eest) tuleb lisaks mingid puhkusepäevad.
Kas keegi oskab mulle öelda, et kui jään dekreeti jaanuarist ja leping lõpeb ametlikult lapsehoolduspuhkuse ajal, siis kuidas selle puhkuse välja võtmisega on? Kas nö. ette saab puhkuse ära võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 10:12; 13.09 12:21; 13.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et riigikohtus oli just menetlemisel olukord, kus täpselt selline situatsioon oligi – probleem tekkis sellest, et inimesele maksti puhkuserahad välja samal ajal, kui ta oli LHP-l ja sai vanemahüvitist – kuna summa ületas vanemahüvitise ajal lubatud täiendavate sissetulekute piirmäära, siis ta jäi vastava perioodi eest vanemahüvitisest ilma ja kohus mõistis otsuse õigeks. Ma ei ole jurist ja ei oska täpsustada peensusi, kuid üldjoontes lugu selline. Seega soovitan see täpselt läbi mõelda. Kõige lihtsam variant oleks ehk puhkus ette ära võtta enne dektreeti minekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkust saad seaduslikult võtta:
*vahetult enne rasedus-sünnituspuhkusele jäämist
või
*vahetult pärast rsp lõppu

Viimasel juhul tasub kalkuleerida, kas see on mõistlik: kui puhkusetasu ületab 278,02 bruto, vähendab see väljamaksmiskuu VH.

Kui puhkust ei kasuta, saad kasutamata puhkuse kompensatsiooni lõpparvena
ja
kui lõpparve laekub VH perioodil, siis üle 278,02 bruto vähendab selle kuu VH.

Puhkust on saada IGA KUU EEST, mil sa töötad, oled korralisel puhkusel või töövõimetu(haiguslehel, sünnituslehel e nn dekreedis).

St ei ole LISApuhkusepäevi dekreedi eest, lihtsalt dekreedi lõpuni koguneb ka puhkust. Edasi oled lhp-l, tööleping peatatakse ja puhkust ei kogune.

Kui põhipuhkus 28p, annab iga kuu 28:12=2,33 puhkusepäeva.

Mina sinu asemel kaaluksin puhkuse võtmist vahetult enne dekreeti.
Aga selleks, et arvutada, mitu päeva seda on, peab teadma:
*kui pikk on põhipuhkus, kas 28p?
*millal tööle asusid?
*kas oled osaliselt 2012.a eest juba puhanud või ei?
*millal on sünnituse tähtaeg(kas jaanuar ongi viimane võimalus e 30p enne tähtaega)?
*millal lõpeb tööleping(st kas ikka pärast dekreeti)?
*umbkaudne palganr(et otsustada, kas puhkusetasu ületab 278)

Lisan veel, et

töölepingu lõppedes algavad sul 0-sissetuleku kuud, sest sa pole enam lhp-l ja Töötukassasse pöördumisega, kui soovid tkh, ei tohi kaua viivitada, sinul ei jää lapsega kodusolemise aeg välja nende 36k lugemisest, mille jooksul pead vähemalt 12k töötanud olema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahangi võtta kõik puhkused välja enne dekreeti, seepärast ka uurisin kuidas sellega on.

Kommentaariks viimasele vastajale- esmalt suured tänud väga põhjaliku selgituse eest. Ainsana jäi arusaamatuks mul viimane lause, st. \”töölepingu lõppedes algavad sul 0-sissetuleku kuud, sest sa pole enam lhp-l ja Töötukassasse pöördumisega, kui soovid tkh, ei tohi kaua viivitada, sinul ei jää lapsega kodusolemise aeg välja nende 36k lugemisest, mille jooksul pead vähemalt 12k töötanud olema… \”
Mis see täpselt tähendab? Vanemahüvitist saan ikka edasi, aga lihtsalt haigekassa pärast pean töötuna arvele võtma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 10:12; 13.09 12:21; 13.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt on TÖÖTUSKINDLUSTUSHÜVITISEST, mida makstakse töötule, kui tema tööleping lppes tähtaja saabumisel. Ja seda tehakse juhul, kui viimase 36k jooksul on vähemalt 12k töötatud.
St
kui lepingu lõpust on möödas üle 2a siis enam ei maksta.
Selle 36k lugemisest jääb välja dekreet ja lhp. AGA ei jää pärast lepingu lõppu kodus olemine(leping lõppenud=lhp lõppenud).

Ravikindlustuse(Haigekassa) pärast EI PEA töötuna arvele võtma, selle saad riigilt kui alla 3a lapse kodune ema.

Samas ei ole keelatud võtta töötuna arvele ka VH ajal (kui tõesti tööd otsid), enamasti tehakse seda küll VH lõppedes.

See tähendab, et kui tavaliselt st lhp-l olles võib rahulikult oodata lapse 3a saamiseni, seejärel lõpetatakse leping(koondamine) ja siis vaatad, kas lähed kohe Töötukassasse või viivitad jne(aega on alla 24k)
siis
sinu puhul tuleb jälgida, et töölepingu lõpust alates ei oleks paus rohkem kui 23 kuud st Töötukassasse jõuaksid enne 24k möödumist: näiteks kui leping lõpeb lapse 2k saades siis viimane aeg Töötukassasse minna on 23k hiljem st laps on alles 2a2k

arusaaadav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina dekreeti minnes teadsin kohe, et leping lõpeb vanemahüvitise ajal. Seda seetõttu, et olin tööle võtnud asendajana ja asendatav soovis naasta tööle.
Ma ei võtnud puhkust välja, sest lapsega kodus olles kui lõppes leping maksti mulle puhkuserahad välja. Mul polnud põhjust varakult dekreeti minna ja nii eelistasin vabade päevade asemel raha:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 13:56; 13.09 15:14; 13.09 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-

see on mõistlik juhul kui puhkusetasu
a) ei ületa 278,02 bruto kui laekub VH ajal
või
b) ei laeku VH ajal vaid hiljem(lepingu lõpp ei satu VH perioodi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]eelmisele-

see on mõistlik juhul kui puhkusetasu
a) ei ületa 278,02 bruto kui laekub VH ajal
või
b) ei laeku VH ajal vaid hiljem(lepingu lõpp ei satu VH perioodi)[/tsitaat]

Summa oli suurem kui 278,02
Kontrollisin oma pangaväljavõtet, ma sain lõpurahad pärast dekreedirahade laekumist ja enne esimest vanemahüvitist. Vanemahüvitis ei olnud väiksem n-ö lõpparve laekumise pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 13:56; 13.09 15:14; 13.09 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured suured tänud vastajatele, sain nüüd hulga targemaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 10:12; 13.09 12:21; 13.09 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanudki olla I VH väiksem kui puhkusetasu laekus enne VHperioodi algust 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 13.09 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Puhkust saad seaduslikult võtta:
*vahetult enne rasedus-sünnituspuhkusele jäämist
või
*vahetult pärast rsp lõppu

Viimasel juhul tasub kalkuleerida, kas see on mõistlik: kui puhkusetasu ületab 278,02 bruto, vähendab see väljamaksmiskuu VH.

Kui puhkust ei kasuta, saad kasutamata puhkuse kompensatsiooni lõpparvena
ja
kui lõpparve laekub VH perioodil, siis üle 278,02 bruto vähendab selle kuu VH.

Puhkust on saada IGA KUU EEST, mil sa töötad, oled korralisel puhkusel või töövõimetu(haiguslehel, sünnituslehel e nn dekreedis).

St ei ole LISApuhkusepäevi dekreedi eest, lihtsalt dekreedi lõpuni koguneb ka puhkust. Edasi oled lhp-l, tööleping peatatakse ja puhkust ei kogune.

Kui põhipuhkus 28p, annab iga kuu 28:12=2,33 puhkusepäeva.

Mina sinu asemel kaaluksin puhkuse võtmist vahetult enne dekreeti.
Aga selleks, et arvutada, mitu päeva seda on, peab teadma:
*kui pikk on põhipuhkus, kas 28p?
*millal tööle asusid?
*kas oled osaliselt 2012.a eest juba puhanud või ei?
*millal on sünnituse tähtaeg(kas jaanuar ongi viimane võimalus e 30p enne tähtaega)?
*millal lõpeb tööleping(st kas ikka pärast dekreeti)?
*umbkaudne palganr(et otsustada, kas puhkusetasu ületab 278)

Lisan veel, et

töölepingu lõppedes algavad sul 0-sissetuleku kuud, sest sa pole enam lhp-l ja Töötukassasse pöördumisega, kui soovid tkh, ei tohi kaua viivitada, sinul ei jää lapsega kodusolemise aeg välja nende 36k lugemisest, mille jooksul pead vähemalt 12k töötanud olema…[/tsitaat]

Palun vasta mulle ka. Palju mul koguneb puhkusepäevi dekreedi eest, kui:
– sünnituse tähtaeg on 20.02,
– koju jään 30p varem, ehk 21.01
– palka (ja puhkusepäevi) saan ka jaanurais töötatud kuupäevade 11.01.12-20.01.12. 2-10.jaanuar olen korralisel puhkusel.
– puhkust on meil 35 päeva.
– Brutopalk on 1000.-
– 2012 eest puhanud ei ole, see mis jaanauri alguses puhkan on 2011. a jääk.
– Olen selles ettevõttes juba aastaid töötanud.

Tahaks need kogunevad päevad ikka VH lõpus välja võtta, et kauem kodus olla. Või on rahaliselt väga kahjulik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:26; 13.09 16:42; 14.09 14:26; 14.09 14:32; 14.09 15:48; 14.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelmise kirja autor. Minu andmetel peaks mul VH periood läbi saama 18.augustil. Millal siis tuleb viimane VH, mis kuupäeval? Ja kui ma tahaks võtta alates 19.augustist oma kogunenud puhkust välja, siis saan ma õigesti aru, et selle puhkuseraha võrra saaksin VH vähem?
Kas Te arvate, et mõistlikum oleks siis üldse terve jaanuar juba puhata ja varem (kohe, kui VH läbi) ikka tagasi tööle minna?

Ma ei teagi nüüd, mida teha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:26; 13.09 16:42; 14.09 14:26; 14.09 14:32; 14.09 15:48; 14.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale sooviks edastada ühte infot veel.
Kui mingil iks-põhjusel otsustatakse su leping lõpetada ENNE kui lähed dekreeti (piisab ka üks päev enne) jäed vanemahüvitisest ILMA!

Ehk kui peaks tekkima selline olukord, et keegi tuleb sinu asemel tööle enne kui sa lahkud, siis lepi ülemusega kokku, et oled palgata kodus vms, sest vaid siis saad sa vanemahüvitist!

Kui sul on veel palju küsimusi tekkinud seoses paberimajandusega (elukoht jne) soovitaks külastada sünnitushaigla sotsiaaltöötajat. Mina käisin tema juures pika nimekirjaga ja tegin omale enne sünnitust kõik selgeks:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 13:56; 13.09 15:14; 13.09 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

I
2012.a puhkust tasuks võtta siiski 2012.a sest 1.-21.jaanuari see kuidagi ei mahu ju.

Aasta 2012 eest (11.01 kuni 31.12 2012) on saada 11,6 kuu eest
üks kuu annab
35:12= 2,916 puhkusepäeva

11,6 kuu eest
11,6 x 2,916= 33,83 päeva
ja
kui jaanuaris puhkad 2.-10.jaanuar e 9 päeva
siis
jääb saamata 2012.a puhkust veel 24 päeva

Lisaks jääb kasutamata puhkus perioodi eest 1.jaanuar 2013 kuni sinu dekreedi lõpp 9.juuni 2013
e
siis 5,3k eest
5,3 x 2,916 = 15,45 puhkusepäeva

Mõistlik(kui puhkuse kätte saada soovid) võtta kõik 49 puhkusepäeva
st

jääda puhkusele 1.detsember 2012 kuni 20.jaanuar 2013.a

Rasedal on sul SEADUSLIK ÕIGUS võtta puhkus vahetult enne dekreeti.

Mis põhjusel inimene, kellel on saamata 2012.a eest 33 puhkusepäeva puhkab jaanuaris 2013 vaid neist 9 on mulle arusaamatu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

/ Minu andmetel peaks mul VH periood läbi saama 18.augustil. Millal siis tuleb viimane VH, mis kuupäeval? /
1.-18.augusti eest laekub VH septembri algul, 8. või 9.

/Ja kui ma tahaks võtta alates 19.augustist oma kogunenud puhkust välja, siis saan ma õigesti aru, et selle puhkuseraha võrra saaksin VH vähem?/

EI, ei saa õigesti aru. Kui esitad tõendi, et puhkusetasu EI OLE perioodi eest 1.-18.august väljateenitu, siis ei vähenda see VH.

Veel pingevabam oleks muidugi mitte täpselt 19.augustist lhp lõpetada=puhkust võtta vaid teha seda pisut hiljem, nii et puhkusetasu laekuks septembris. Näiteks jääda puhkusele 5.septembrist vms

/Kas Te arvate, et mõistlikum oleks siis üldse terve jaanuar juba puhata ja varem (kohe, kui VH läbi) ikka tagasi tööle minna?/

Kui aus olla, siis soovitan tõesti puhata jaanuaris ja nii, et puhkus ise jääks jaanuari aga puhkusetasu laekuks detsembris st puhkusele alates detsembri lõpupäevadest(viimasest tööpäevast) või jaanuari I tööpäevast.

Aastal 2012 LISAKS aasta tulule laekuv puhkustasu tõstab nii dekreediraha kui VH suurust.

Ning kui te ei saa saa ainult põhipalka vaid ka lisatasu, preemiat, tulemustasu jne siis praegu saate puhkusetasu tegeliku 6k keskmise alusel, hiljem(VH lõppedes) aga vaid põhipalga nr alusel.

Isegi kui jaanuaris 19 p puhata(1.jaanuar jääb ju välja, 1.-20.jaauar on 19 puhkepäeva) või jäädes detsembri lõpust isegi rohkem siis hulk puhkust jääb ka pärast VH lõppu veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 13/09/2012 16:50 –
SINU INFO ON ABSOLUUTNE VALE!

/Teemaalgatajale sooviks edastada ühte infot veel.
Kui mingil iks-põhjusel otsustatakse su leping lõpetada ENNE kui lähed dekreeti (piisab ka üks päev enne) jäed vanemahüvitisest ILMA!/

VH SAAVAD KÕIK: SAAVAD KA TÖÖTUD st VH saamiseks pole töölepingut küll vaja.
Kui leping lõpeb enne rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) jäämist, siis ei saa jääda dekreeti ja ei saa sünnitushüvitist (dekreediraha).
Sel juhul algab VH lapse sünnist ja kestab 18 kuud.

Kui Kägu sai sotsiaaltöötajalt sellise info, mida siin jagab, siis oli see täiesti mittepädev e valeinfot jagav sotstöötaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ei ole ükski tööandja huvitatud palgata puhkuse andmisest, sest selle aja eest (kuigi inimene ei teeni sentigi) peab ta riigile maksma ikka sotsmaksu miinimumi pealt.

Ja antud juhul kirjutati et leping lõpeb lhp ajal, mitte enne dekreeti või enne VH algust (kui lõpekski dekreedi ajal, enne VH algust siis see ei muudaks ka mitte midagi ja kui lõpeb VH ajal ei muuda ka midagi).
Iseasi, kui lõpeb enne kui jõuad dekreeti minna, siis ei saa dekreediraha. saad VH lapse sünnist siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 13.09 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]I
2012.a puhkust tasuks võtta siiski 2012.a sest 1.-21.jaanuari see kuidagi ei mahu ju.

Aasta 2012 eest (11.01 kuni 31.12 2012) on saada 11,6 kuu eest
üks kuu annab
35:12= 2,916 puhkusepäeva

11,6 kuu eest
11,6 x 2,916= 33,83 päeva
ja
kui jaanuaris puhkad 2.-10.jaanuar e 9 päeva
siis
jääb saamata 2012.a puhkust veel 24 päeva

Lisaks jääb kasutamata puhkus perioodi eest 1.jaanuar 2013 kuni sinu dekreedi lõpp 9.juuni 2013
e
siis 5,3k eest
5,3 x 2,916 = 15,45 puhkusepäeva

Mõistlik(kui puhkuse kätte saada soovid) võtta kõik 49 puhkusepäeva
st

jääda puhkusele 1.detsember 2012 kuni 20.jaanuar 2013.a

Rasedal on sul SEADUSLIK ÕIGUS võtta puhkus vahetult enne dekreeti.

Mis põhjusel inimene, kellel on saamata 2012.a eest 33 puhkusepäeva puhkab jaanuaris 2013 vaid neist 9 on mulle arusaamatu…

[/tsitaat]

Need 9 päeva puhkan ma 2012. a puhkusejäägi ees. Ja võtan nad jaanuaris sel põhjusel, et saaks puhkuseraha detsembris, st et see puhkuseraha jääks veel ka 2012. a sissetulekuks. Ei ole mõistlik mõttekäik nii teha?

Lisaks puhkan oma 2012. a puhkusest veel terve selle aasta detsembri ka niikuinii.
Alles jääb siis see kogunev puhkus, mis koguneb 2013. a eest. Ma ise tahtsin selle kõik välja võtta 2014.a kui VH lõppeb, et kauem lapsega kodus olla. Aga nüüd loen, et nii kaotaksin raha. Mida siis teeksite Teie?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:26; 13.09 16:42; 14.09 14:26; 14.09 14:32; 14.09 15:48; 14.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]/ Minu andmetel peaks mul VH periood läbi saama 18.augustil. Millal siis tuleb viimane VH, mis kuupäeval? /
1.-18.augusti eest laekub VH septembri algul, 8. või 9.

/Ja kui ma tahaks võtta alates 19.augustist oma kogunenud puhkust välja, siis saan ma õigesti aru, et selle puhkuseraha võrra saaksin VH vähem?/

EI, ei saa õigesti aru. Kui esitad tõendi, et puhkusetasu EI OLE perioodi eest 1.-18.august väljateenitu, siis ei vähenda see VH.

Veel pingevabam oleks muidugi mitte täpselt 19.augustist lhp lõpetada=puhkust võtta vaid teha seda pisut hiljem, nii et puhkusetasu laekuks septembris. Näiteks jääda puhkusele 5.septembrist vms

/Kas Te arvate, et mõistlikum oleks siis üldse terve jaanuar juba puhata ja varem (kohe, kui VH läbi) ikka tagasi tööle minna?/

Kui aus olla, siis soovitan tõesti puhata jaanuaris ja nii, et puhkus ise jääks jaanuari aga puhkusetasu laekuks detsembris st puhkusele alates detsembri lõpupäevadest(viimasest tööpäevast) või jaanuari I tööpäevast.

Aastal 2012 LISAKS aasta tulule laekuv puhkustasu tõstab nii dekreediraha kui VH suurust.

Ning kui te ei saa saa ainult põhipalka vaid ka lisatasu, preemiat, tulemustasu jne siis praegu saate puhkusetasu tegeliku 6k keskmise alusel, hiljem(VH lõppedes) aga vaid põhipalga nr alusel.

Isegi kui jaanuaris 19 p puhata(1.jaanuar jääb ju välja, 1.-20.jaauar on 19 puhkepäeva) või jäädes detsembri lõpust isegi rohkem siis hulk puhkust jääb ka pärast VH lõppu veel.[/tsitaat]

Küsin ikka veel, loodan, et te ei pahanda. Sest tundub ikka väga segane.
Kui puhkan ära 2013. a jaanuari alguse 9 päeva + detsembris 2012, siis saab 2012.a puhkus kõik kasutatud. Seega koguneb siis 2013 a jaanuaris töötamise (11.01.20.01.13) ja dekreedi eest mitu päeva?

Ja on võimalik nii, et lähen alles septembrist 2014 puhkama? Näiteks 5. sept, nagu soovitasite? Mille arvele siis need augusti ülejäänud päevad jäävad? Võin seni olla lihtsalt kodus, kui VH läbi? Tööle ei peaks pooleks kuuks minema siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:26; 13.09 16:42; 14.09 14:26; 14.09 14:32; 14.09 15:48; 14.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti teie vaba valik.
Mina puhkaksin 1.jaanuar kuni 20.jaanuar, et saada 2012.aastasse lisaks 20p puhkusetasu
ja
ülejäänud puhkuse jätaks pärast VH lõppu.
Kui tervis ok ja töö ei nõua juba detsembris kojujäämist ja saategi vaid põhipalka.

Miks puhata vaid 9p, siis veel tööl käia ja alles siis dekreeti?

Detsembris puhates ei ole asjal rahalist kasu, sest saate puhkusreetasu aga ei saa palka detsembri eest.Jaanuaris puhates on.

Või puhkaksin osaliselt juba detsembrist…kuni 20.jaanuar nii, et võtaks kogu 2012.a puhkuse
ja
reservi jätaks vaid 2013.a oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid väga! Imetlen teie teadmisi 🙂

Aga kui käin dets tööl, siis saan dets palga ju alles jaanuaris. Mulle tundub, et kui võtan kogu dets puhkuse, siis saan detsembri eest puhkuseraha juba enne puhkuist, st novembri viimastel päevadel ehk ikka 2012. aastal. ja jaanuaris siis ülejäänud puhkuse eest saaksin ka dets 2012 lõpus väikse lisaraha. jaanuaris tahaks mõned päevad tööl olla selleks, et siis oleks ühe olulise projekti lõpetamine, millel tahaks veel ise ka osaleda ja uuele inimesele siis ohjad üle anda.

Vastake palun ka seda, et kas on õigus olla 2014. a augusti lõpuni lihtsalt kodus, ilma, et peaksin tööl puhkuse vormistama, kui VH on läbi juba??? et oleksingi ülejäänud augusti, kui vh läbi, kodus ilma palga ja vh-ta ning siis septembri algul 2014 võtaks need 2 nädalat puhkust (oli nii palju)? mis on kogunenud dekreedi ajal. oleks see reaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:26; 13.09 16:42; 14.09 14:26; 14.09 14:32; 14.09 15:48; 14.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigus lapsehoolduspuhkusel on kuni lapse 3-aastaseks saamise kuupäevani.
VH lõpp pole selles suhtes üldse oluline. Töökoht säilib, kuigi oled kodune(tööleping kehtib kuid on peatatud) max lapse 3a saamiseni.

St tegelikult tehaksegi algul lhp avaldus kuni lapse 3a sünnipäeva kuupäevani.

Seda on õigus igal ajal varem lõpetada, esitades tööandjale lihtsalt 14p varem lhp lõpetamise avalduse.

Ja samuti on õigus igal ajal(teatades 14p kirj. ette) taas lhp-le jääda…kuni laps pole veel 3a.

Alla 3a lapse kodusel emal on riigi poolt ka ravikindlustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur suur tänu, ma olen teile väga tänulik. sain siit palju infot, mille alusel nüüd mõelda ja otsustada, kuidas tegutseda.

saan ma õigesti aru, et see inimene, kes kohtus käis, kuna ta sai sama perioodi eest liiga palju raha vh + puhkuseraha, oleks seda probleemi vältinud, kui oleks puhkuse väljavõtmisega pisut oodanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:26; 13.09 16:42; 14.09 14:26; 14.09 14:32; 14.09 15:48; 14.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik, palun infot selle kohta: TÖÖTUSKINDLUSTUSHÜVITIS, mida makstakse töötule, kui tema tööleping lõppeb tähtaja saabumisel. Nimelt olen tööl lhp asendjana (tema laps sündis aprill 2012) ja samas lähen nüüd ise sünnituslehele okt 2012. Mul jääb päris suur puhkusejääk ja mul ei tasu puhkust välja võtta, kaotan sellega vh-s.
Oletame, et see keda mina asendan tuleb tööle näiteks jaanuar 2014, mistõttu minu leping lõppeb ja mulle makstakse välja puhkuse komp (kuid saan sel ajal vh). Kas siis on kõik ok, kui palun, et see summa makstakse mulle välja nö mitmes osas, korraga max 278,02? Samas kas seda arvestatakse siis nö töötasuna või mis oleks minul see viimane aeg, millal peaksin pöörduma Töötukassasse, et saada tk hüvitist? Ja mille põhjal seda hüvitist arvestatakse? Loodan, et mu küsimus on arusaadav 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 09:46; 16.09 14:18; 16.09 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohalik, palun infot selle kohta: TÖÖTUSKINDLUSTUSHÜVITIS, mida makstakse töötule, kui tema tööleping lõppeb tähtaja saabumisel. Nimelt olen tööl lhp asendjana (tema laps sündis aprill 2012) ja samas lähen nüüd ise sünnituslehele okt 2012. Mul jääb päris suur puhkusejääk ja mul ei tasu puhkust välja võtta, kaotan sellega vh-s.
Oletame, et see keda mina asendan tuleb tööle näiteks jaanuar 2014, mistõttu minu leping lõppeb ja mulle makstakse välja puhkuse komp (kuid saan sel ajal vh). Kas siis on kõik ok, kui palun, et see summa makstakse mulle välja nö mitmes osas, korraga max 278,02? Samas kas seda arvestatakse siis nö töötasuna või mis oleks minul see viimane aeg, millal peaksin pöörduma Töötukassasse, et saada tk hüvitist? Ja mille põhjal seda hüvitist arvestatakse? Loodan, et mu küsimus on arusaadav :)[/tsitaat]

Lepingu lõppemisel tuleb lõpparve viimasel tööpäeval välja maksta. Ehk siis on hilja jupikaupa korralist puhkust välja võtma hakata, kui juba asendatav naaseb. Peaksid sel juhul eelnevalt juba jupikaupa puhkust võtma.

Jah, ka need kuud lähevad siis arvesse hüvitamise arvestamisel, sest puhkusetasult makstakse ju samamoodi töötuskindlustusmakset. Kui muidugi näiteks makstakse välja 3 kuu jooksul, siis reaalselt nende põhjal töötuskindlustushüvitise arvutamine ei toimu, sest TKH aluseks viimasest 12 töise tulu saamise kuust 9 esimest.

Töötukassasse peaksid pöörduma hiljemalt 23 kuu möödudes töösuhte lõpust, sest viimase 36 kuu jooksul peab olema 12 kuud töötuskindlustusstaa¸i (LHP aeg jääb välja, kuid lepingu lõppemisest alates sa LHP enam ju pole, niisama kodus olemise aeg välja ei jää).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastus zensuse viimasele kirjale. Aga minu leping võibki lõppeda ajal, kui mina olen reaalselt veel ju LHP-l ja saan VH. Kuna kui praegu jään SL ja seejärel LHP, siis VH saan umbes maini 2014, kuid kui eelmine töötaja naaseb näiteks jaanuar 2014 ja oletame, et minu leping siis lõpetatakse (automaatselt lõppeb siis ka minu LHP) ja mulle makstakse välja puhkusekomp., mis on näiteks 3 x 278,02 summas, kas siis minu avalduse põhjal võib tööandja selle välja maksta niimoodi? ja kas need väljamaksed mõjutavad TKH? või TKH arvutatakse ikka sept 2012 perioodist tagasi tulude põhjal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 09:46; 16.09 14:18; 16.09 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, pärast töölepingu lõppu ei või töötaja lõpparvet maksta osadena näiteks 3k ooksul, peab maksma korraga.

Kui soovid osadena, siis võta välja juba VH ajal, näiteks 1 osa kohe dekreedi lõppedes (algul võtad pisut puhkust, ei jää kohe lhp-le), siis alles lhp-le, II osa järgmises v ülejärgmises kuus.
Jah, need väljamksed mõjutavad TKH määramist selles mõttes, et kui neid on näiteks 3 (lõpparve ja 2 puhkusetasu) siis need on 12 väljamaksest 3 viimast, mis jäävad arvestusest välja; kui neid on 4, jääb 1 juba sisse jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas siis nii on võimalik, et näiteks minu sünnitusleht lõppeb 31.01.13 ning oletame, et puhkust saada 24 päeva (kuid kui teada, et TL lõppeb minu LHP ajal), siis võtan puhkuse 01.-24.02.13 ? Alates 25.02 jään LHP-le (kas LHP ei pea jääma koheselt sünnituslehe lõppedes? Samas kuidas kuidas on lood aastaboonustega? Oletame, et siinsed kuupäevad kehtivad ja 2012 aastaboonust makstakse aprillis 2013, kuid mina olen siis juba LHP ja saan VH, kas siin samamoodi, et olenevalt boonuse summa suurusest vähendatakse VH ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 09:46; 16.09 14:18; 16.09 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, miski ei takista töötajat võtta pärast rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõppu puhkust.
St, ei ei ole reeglit, et kohe peab jääma lhp-le.

NB!
VH periood algab ikka, hoolimata sellest, kas töötad, oled lhp-l või puhkusel.

Tööandja on seda tema soovil kohustatud andma.
St dekreedi ajal teed puhkuseavalduse.
Seejärel esitad lhp avalduse, puhkuse lõpule järgnevast päevast.

Puhkuse lõppedes algab lhp.

Lihtsalt kontrolli, kui palju puhkust võtad, et puhkusetasu jääks alla 278,02 bruto!

Aastaboonused on asutusesisene asi, vt oma töölepingust või kollektiivlepingust, mis tingimustel saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus enne dekreeti, kui leping lõped lapsehoolduspuhkuse ajal???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.