Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämist

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Puhkus enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämist

Postitas:

Tere!
Töötan koolis, põhipuhkus on 56 päeva. Sünnitustähtaeg on 28.10.2012, dekreeti tahan jääda 70 päeva enne ST. Minu arvutuste kohaselt peaks siis dekreet algama 20.08.2012 ja lõppema 06.01.2012, siit aga tekkinud ka paar küsimust:
– kas mul on õigus välja võtta kogu 2012 aasta puhkus (56 kalendripäeva)? (Ei ole 2012 aasta eest veel puhanud, eelmisest aastast on 2 puhkusepäeva veel võtmata hoopis)
– Kas mul on õigus välja võtta puhkus ka 2013 aasta 6 päeva eest, millal kestab veel RSP? (Kas see on ka mõistlik?)
– Kui RSP esimeseks päevaks tuleb 20.08, mis on riigipüha, siis kas RSP nihkub päeva võrra edasi?

Tänud vastamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 07:00; 18.05 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

– Jah, 2012 eest teenid välja kogu aasta puhkuse ja õigus see ka kõik välja võtta.
– 6 päeva eest teeniksid välja 0,92 puhkusepäeva (6/365 x 56 = 0,92 päeva) ehk siis seda paraku sa välja võtta ei saa hetkel – välja saab võtta ikka täispäevades.
– Ei, ei nihku. RSP on töövõimetus ja haigestuda/töövõimetuks jääda võib ja saab ka riigipühal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuse eest, Zensus! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 07:00; 18.05 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat]
– Ei, ei nihku. RSP on töövõimetus ja haigestuda/töövõimetuks jääda võib ja saab ka riigipühal.
[/tsitaat]
See on nüüd küll rumal jutt. Haigust või töövõimetust absoluutselt ei huvita, milline nädalapäev või püha parasjagu on. Arstid küll tööl ei ole, kuid dekreedileht väljastatakse reeglina ju ka kas paar päeva varem või hiljem. Väga paljud inimesed töötavad ka pühade ajal ja siis haigestudes saavad loomulikult ka töövõimetusele jääda – iseasi, kuidas arst sellest teada saab. Dekreet pannakse aga sageli juba vähemalt 4 nädalat varem paika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 19:28; 18.05 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]

See on nüüd küll rumal jutt. Haigust või töövõimetust absoluutselt ei huvita, milline nädalapäev või püha parasjagu on. Arstid küll tööl ei ole, kuid dekreedileht väljastatakse reeglina ju ka kas paar päeva varem või hiljem. Väga paljud inimesed töötavad ka pühade ajal ja siis haigestudes saavad loomulikult ka töövõimetusele jääda – iseasi, kuidas arst sellest teada saab. Dekreet pannakse aga sageli juba vähemalt 4 nädalat varem paika. [/tsitaat]

Aga täpselt seda ma ju kirjutasingi, et riigipüha tõttu RSP ei nihku kuhugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga täpselt seda ma ju kirjutasingi, et riigipüha tõttu RSP ei nihku kuhugi.[/tsitaat]
Vabandust, ei tea, kuidas ma \”ei saa jääda\” lugesin 🙂
Nädalalõpp, noh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 19:28; 18.05 22:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.