Esileht Tööelu, raha ja seadused. puhkus enne teist dekreeti

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: puhkus enne teist dekreeti

Postitas:

Olen lapsehoolduspuhkusel, laps on 2a ja 7k. Teise lapsega jään dekreeti mai keskel (tähtaeg 21.07.2012). Enne esimese lapsega dekreeti jäämisel võtsin välja kõik puhkusepäevad. Kas nüüd on mul uued puhkusepäevad kogunenud? Kas oleks mõtekas need ka välja võtta enne dekreeti? Või ei ole üldse mõtet dekreedilehte võtta ja teha lihtsalt avaldus tööandjale, et olen veel 3aastat lapsehooldupuhkusel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:19; 26.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoolduspuhkuse ajal on tööleping peatatud ja puhkusepäevi ei lisandu

Küll aga teenid uue rasedus- ja sünnituspuhkuse ehk dekreedi eest välja puhkusepäevi – 10,71 puhkusepäeva, kui aastane põhipuhkus 28 päeva.

Kui soovid välja võtta, võta.
Kui ei soovi, jäävad hilisemaks kasutada.
Rasedus- ja sünnituspuhkuse ja lapsehoolduspuhkuse ajaks puhkusepäevade aegumine peatub, nii et kuhugi nad ei kao.

Dekreet 140 päeva + VH 435 päeva = kokku ~ 19 kuud hüvitisi.

VH alates lapse sünnist kuni 18-kuuseks saamiseni = 18 kuud hüvitisi.

Lisaks siis dekreet+VH kasuks:
– dekreedi aja eest kogunev puhkus
– dekreedi ajal makstakse edasi lapsehooldustasu vanema lapse pealt (VH perioodi ei maksta ühegi lapse pealt).

Kui tahad kõigepealt puhkust võtta ja siis mai keskel dekreeti jääda, siis oled avaldustega ainult juba hiljaks jäänud. LHP lõpetamise avaldus ja puhkuseavaldus tuleks esitada 14 päeva ette.

Kas nii vara dekreeti jäämisel on mingi põhjus? Kui nagunii LHP oled, siis võiks ju vabalt hiljem jääda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud selge vastuse eest!
Lähen siis ikkagi dekreeti, kasulikum nagu aru saan aga mitte siis mai keskel vaid 30 päeva enne sünnitustähtaega. Sain aru, et nii mõistlikum 🙂
Tänud veekord vastamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:19; 26.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama küsimus, ainult et vahe selles, et esimene laps on teise lapse sünnihetkel (samuti 21.07) 2a 4kuud – seega jätkub sama vanemahüvitis, mis eelmise lapsega (eks?). aga küsimus tekkis selline, et kui ma võtan enne dekreeti minekut välja oma 9 päevase puhkuse, kas seda siis ei käsitleta nii, et nagu läheksin enne teise lapse sündi 9ks päevaks tööle. kui tahan, et jätkuks sama VH, mis esimese lapsega, siis ei ole ju tööle naasmine soovitatav? võimalik, et see on mingi ülemõtlemise tulemusel tekkinud küss, aga igaks juhuks küsin ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul sama küsimus, ainult et vahe selles, et esimene laps on teise lapse sünnihetkel (samuti 21.07) 2a 4kuud – seega jätkub sama vanemahüvitis, mis eelmise lapsega (eks?). aga küsimus tekkis selline, et kui ma võtan enne dekreeti minekut välja oma 9 päevase puhkuse, kas seda siis ei käsitleta nii, et nagu läheksin enne teise lapse sündi 9ks päevaks tööle. kui tahan, et jätkuks sama VH, mis esimese lapsega, siis ei ole ju tööle naasmine soovitatav? võimalik, et see on mingi ülemõtlemise tulemusel tekkinud küss, aga igaks juhuks küsin ära :)[/tsitaat]

Õigus eelmise lapsega sama VH saada, kui laste vanusevahe kuni 2,5 aastat (2a6k).

Mine vahepeal tööle või hakka õppima, koondatagu sind ära või asuta oma ettevõte – ükski asi neist ei muuda sinu laste vanusevahet ja seega õigust eelmisega samale VH-le.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puhkus enne teist dekreeti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.