Esileht Hobinurk puhkus Norras, lastega

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: puhkus Norras, lastega

Postitas:

Naeratas õnn leida imeodavad lennupletid Oslosse endale ja kahele lasteaiavanusele lapsele. Siin perekoolis on palju Norrasse kolinud rahvast ja mõtlesingi järele kuulata, kuidas saaks puhkust sealkandis veeta ilma pankrotistumata. On vaja leida kas hotell või mõni huvitav ekskursioon (äkki isegi kruiis), mis oleks lastelegi jõukohane. Lend sinna on oktoobrikuuks, 10 päeva kohapeal. Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 04:35; 22.03 17:56; 29.03 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oslo on üks maailma kallemaid linnu (suhtarvuliselt) Tokyo kõrval. See selleks.

Kuidas aru saada – vaja leida KAS hotell Või ekskursioon???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 07:15; 22.03 09:22; 22.03 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oslo on maailma igavaim ja kalleim linn. Muuseumites võid ringi käia, aga kui ühe lapse võileiva eest 15-20 euri maksad, siis võtab ikka nõutuks küll. Restoranide poole peaks vaatama 150-200 euri lõunasöök. Seal on muidugi Norra kroonid.
Ma ei läheks üldse sinna, kuigi olen käinud, aga lastega eelistaks Norras talvereisi, kus on kelgud-suusad ja muud lumelõbud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teeb sama välja, et ostsin poest x lihatüki või 10m triibulist kangast, mis ma nüüd sellega teen?
Ikka ENNE on mõistlik asjad selgeks teha, siis vastav ese (piletid) hankida. Muidu see kokkuostjate sündroom – oli allahindlus ja PIDIN ostma, olenemata, kas üldse tarvis on.

Aga sinu valik muidugi. Küsi trip.ee-st, seal rohkem reisiteemasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 07:15; 22.03 09:22; 22.03 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lendad ryanairiga? Ryggest on Oslosse rongipilet juba üle 30 € edasi-tagasi. Olen ka vaadanud neid odavaid pileteid ja uurinud mida Oslos teha. Ega seal jah eriti palju teha ei ole. Ehk vaatad Ryggest ryanairiga edasilennu kuhugi sooja hoopis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teemaalgatajast isegi natuke kahju. Kui raha niigi vähe, oleks seda kahju kulutada “puhkusele” kahe mudilasega. Eriti veel Norras. Selles vanuses tasuks pigem Tallinna loomaaeda vms minna. Raha kulub vähem ja selles eas lastel on nagunii ükskõik missugune uus koht põnev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ega lennupiletitega üksi asja ära ei aja. 10 päeva hotell, 2-3x päevas söömine… See ise on juba pankrott. Oslo on tõesti kallis koht.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 07:15; 22.03 09:22; 22.03 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Norras 12.ndat aastat, mitte küll Oslos, aga Bergeni kandis. Elusees ei tuleks pähe väikelastega puhkust seal veeta. Üksinda ei tahagi seal olla üle 1 päeva. KOHUTAVALT igav, mõttetu ja kallis linn. Ühe päevaga oled linna vaatamisväärsustele juba 2 tiiru peale teinud. Anna andeks, aga see plaan on küll metsikult halb. Norras on muidugi palju väga kauneid ja põnevaid paiku, aga Oslost jäävad need väääga kaugele…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lendaks sinna ja tagasi. lapsed saaksid lennuelamuse. 10 päeva jätaks vahelt ära, muidu tuleb pankrot välja kuulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oslos soovitaksin Kon Tiki muuseumit(tunnistan, et see oli minu Oslo-reisi põhisihtkoht) ja kohe seal kõrval olevat Fram polaarlaeva muuseumit. Mõlemad on lastele väga huvitavad. Nõustun, et kesklinn on ülimalt igav. Nii et üle kahe päeva Oslos ei veedaks ja otsiks midagi muud teha. Kruiiside koha pealt ei oska soovitada aga see oleks hea mõte.
Igatahes mina teemaalgataja reisiplaane küll maha ei tee. Vahel on need ekspromt ostetud piletitega reisid just kõige toredamad. Ise ei välista ühtegi reisisihti ega kogemust. Oslo tuleb ka ära näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma Oslos elasin, oli sõjamuuseum ilma rahata.
Mitu korda sai käidud ja tuttavaid ka viidud, oli huvitav ja palju vaatamist.http://et.wikipedia.org/wiki/Akershusi_kindlus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui eesmärk oli näha norrat, siis oslo on küll vilets sihtpunkt, sest isegi norra mägesid ei õnnestu näha. kesklinnale teeb päevaga tiiru peale, vaatad kuningalossi ja paar muuseumi. lasteaialastele on enamik sealseid muuseume jube igavad. väljas sööma minekuks peab rahakott puuga seljas olema.
endale meeldis norra linnadest kõige rohkem bergen

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 12:27; 02.04 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Mulle meeldib eeskätt sealne loodus. Hea meelega veedaks päev või kaks Oslos ja siis teeks mingi rongireisi mööda rannikut või mõnepäevase laevareisi fjordides. Hiljem kuidagi organiseeriks tagasireisi Oslosse kui aeg tagasi lennata.

Toit ja hinnad on ja probleem, aga natuke ikka tuleb kohapeal kulutada, midagi pole parata..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 04:35; 22.03 17:56; 29.03 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi majutust leida hoopis kuskil maal couchsurfinguga. Olen isegi kahe väikese lapsega peatunud võhivõõraste juures ja väga-väga lahe oli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Mulle meeldib eeskätt sealne loodus. Hea meelega veedaks päev või kaks Oslos ja siis teeks mingi rongireisi mööda rannikut või mõnepäevase laevareisi fjordides. Hiljem kuidagi organiseeriks tagasireisi Oslosse kui aeg tagasi lennata.

Ma ei saa aru, kas sa ootad, et keegi sulle need reisid välja otsiks siin? See töö tuleb ikka endal ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Mulle meeldib eeskätt sealne loodus. Hea meelega veedaks päev või kaks Oslos ja siis teeks mingi rongireisi mööda rannikut või mõnepäevase laevareisi fjordides. Hiljem kuidagi organiseeriks tagasireisi Oslosse kui aeg tagasi lennata.

Toit ja hinnad on ja probleem, aga natuke ikka tuleb kohapeal kulutada, midagi pole parata..

Oh, ka rongisõit või laevareis on metsikult kallis. Oslos üle ühe päeva pole miskit teha. Mina esimese hooga käisin lossi vaatamas, kesklinnas paar tiiru, mingi muuseum, ja oligi kõik. See oli siis 2 aastat tagasi. Viimati seal käinud kuu aega tagasi, linn on lihtsalt remondis, kuhu iganes ei keera – teeremont või silla ehitus. Ja seda juba aasta aega.
Ise elan Stavangeris, Oslost 600km kaugusel, ookeani ääres. Vot siin on küll vaatamisväärsusi kuhjaga. Preikestollen, hästi kõrge mägi, on rahvalemmik, kuigi väikelastega on sinna keeruline minna. Ise oleme 2-aastase lapsega käinud Sandnesi lähedal mägedes, seal on palju matkarajasid, kus ka lapsega saab käia. Siis Stavangerist käime tihti praamiga Taus, seal on hästi ilus loodus, kõrged mäed. Oh, seal elaks hea meelega. Stavangeris on ka naftamuuseum, hästi kihvt koht, meie lapsele väga meeldis seal. Ja Kristiansandi poole sõites jääb automuuseum tee peale.
Hotelli alla 100.- eur öö ei leia, küll on hommikusöök selle hinna sees, ja TV/Wi-Fi. Pigem on mõtekam võtta mingi camping, nad on veidi odavamad ja varustatud on sama hästi, kui hotellitoad. Neid saab siis Oslo lähedal leida, kuskil väikelinnade lähedal. Restoranides on väga kallis. Kui mingit odavamat kohta otsida, siis Ikeas saab normaalselt süüa enam-vähem väikse raha eest.
Aga pead ikka ise välja mõtlema oma marsruudi. Arvesta sellega, et Oslo on hea vaadata 1 päev, järgmine päev pole enam kusagile minna. Rongisõit on kallis, ülalpool juba mainitud, et ainuüksi Rygge-Oslo-Rygge on 40.- eurot. Siin, kus mina elan, on selline meelelahutus, nagu ekskursioon laevaga, 4h sõita, vaatamisväärsusi uurida. Maksab selline lõbu 50.- eurot inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh sisukate vastuste eest, eriti viimasele käole. Couch surfinguga hakkan end kurssi viima, ja laevasõit 50ga pole ju teab mis jube hind kui ikka üks kord elus minna maad külastama. Ma tean tuttavat kes tegi Norra in a nutshell reisi kuid see on veidi pingutav, ja ka päris kallis tuli. Aga jah eeskätt mäed jms turistikaugemad kohad oleks mulle meeltmööda küll ja lapsed jõuaks ka mingi väikse matka kaasa teha.
Ahjaa minu probleem on veel see et autoga ma ise ei sõida, nii et autorent ka välistatud nii et ühistranspordile peab lootma mis on kallivõitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 04:35; 22.03 17:56; 29.03 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen elanud Oslos, Bergenis ja Trondheimis.
Norra on üks mõttetumaid ja kallimaid kohti kuhu lastega reisida.

Minu jätaks minemata või otsiks jätkulennu kuhugi sooja kohta (Kanaaridele vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh sisukate vastuste eest, eriti viimasele käole. Couch surfinguga hakkan end kurssi viima, ja laevasõit 50ga pole ju teab mis jube hind kui ikka üks kord elus minna maad külastama. Ma tean tuttavat kes tegi Norra in a nutshell reisi kuid see on veidi pingutav, ja ka päris kallis tuli. Aga jah eeskätt mäed jms turistikaugemad kohad oleks mulle meeltmööda küll ja lapsed jõuaks ka mingi väikse matka kaasa teha.
Ahjaa minu probleem on veel see et autoga ma ise ei sõida, nii et autorent ka välistatud nii et ühistranspordile peab lootma mis on kallivõitu.

mägedeni jõudmiseks pead oslost päris mitusada kilomeetrit edasi sõitma. ühistranspordi ja lastega päris piinarikas ettevõtmine.
muide, kui oslos liigud, siis arvesta sellega, et ka päris kesklinnas on “tõmmudega” kvartaleid, kuhu isegi päise päeva ajal ei tahaks sattuda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 12:27; 02.04 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi tžiises… Poetan teemasse vaid oma aspekti.
Mu mees ka tahab hirmsasti Norrasse puhkama sõita, enne kui teine laps sünnib. Jah, ma ihkaks ka korra Norras ära käia, kuid meie rahakott lihtsalt ei kannata sellist väljaminekut ja sinna lihtsalt loodust nautima sõita??? Ma alustaks Lõuna-Eesti või Soomega, märkimisväärselt rahakotisõbralikum. Loodetavasti suudan mehe enne maa peale tagasi tuua, kui mingid piletid ostab või bronnid ära teeb…

Mina ei suuda puhkust nautida, kui tean juba ette, et mul pole selle nautimiseks piisavalt raha või kui peaksin seda tegema laenuga. Mu süda lihtsalt ei peaks vastu. On targematki teha. Ja Eestiski on kohti, kuhu pole veel sattunud või tahaks väga tagasi minna. Ja kordades rõõmsama tujuga (rahakoti mõttes).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie käisime oslos eelmisel suvel. elame norra läänerannikul juba aastaid aga oslos käime ainult lennukit vahetamas tavaliselt. lapsed tahtsid hirmsasti minna ja nii planeerisime seekord lõunasse sõites lennukitele pika vahe ja veetsime päeva oslos. hirmus kallis oli jah, isegi norrakale;).juba bussipilet lennujaamast linna maksis sama palju kui mu lennukipilet oslosse. mulle see linn kohe üldse ei meeldinud, bergen ja trondheim ja lillehammer on palju toredamad. aga jalutasime kesklinnas, vaatasime lossi ja ooperimaja ja kindlust. kõik põnevamad ajaloomuuseumid asuvad bygdøy poolsaarel, sinna saab bussiga aga oktoobris vist sõidab veel praam ka kesklinnast, meie sõitsime sellega. seal on siis kon-tiki muuseum ja norra meremuuseum ja viikingilaevade muuseum. see sõjamuuseum, mida keegi soovitas, oli ka täitsa alles ja ikka tasuta, asub selle kai lähedal, kust bygdøy praami peale saab. tore koht oli veel norsk teknisk museum, nagu ahhaa keskus, seal sai kohe palju aega surnuks lüüa. sinna saab kesklinnast trammiga, (number 2 oli äkki?) linna ühistranspordi piletid tasub osta narvesenist (nagu r-kiosk), trammist ostes on kallim.

oslost kaugemale sõitmise kohta, et ühistransport on siin vilets ja kallis. aga lennukitele ja rongidele tehakse aegajalt soodusmüüke. muidu rongipilet ema/kaks last oslost bergenisse näiteks maksab 155 euri üks ots. meie elame turismimagnetite piirkonnas, siin on küll nii laeva- kui bussireise turistidele aga turismihooaeg lõpeb 30.09. pärast seda on valida öised ekspressid suuremate linnade vahel ja koolibussid.

ehk et kokkuvõttes jagan selle inimese arvamust, kes soovitas leida odava lõunamaa paketi oslost edasi, nädalaks näiteks. siis saate paar päeva oslos ka olla ja seda on rohkem kui küll. meil oli ühe päevaga oslost kõrini aga oktoobris on lisaks veel külm ja märg, päris looduses lisaks ka pime. ja raha kulus ka selle päevaga sama palju kui pärast kreeks terve nädala jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeodavaid lennupileteid saab Ryggesse jah. Minu soovitus – võta sealt edasi jätkulend. Oktoobris võid Norras nautida vihma ja tuult. See ei ole puhkus ei sulle ega lastele. Ja kallis ka. Odavam ja mõnusam on edasi lennata. Lõuna-Euroopa on oktoobris väga mõnus koht. Meri on veel soe, lastele toredad veepargid jne. Imeodavad piletid ei taga sulle imelist puhkust.
Norra on imeline maa. Ma elasin siin palju aastaid. Maja on veel alles, aeg-ajalt käin ikka siin lihtsalt niisama olemas. Esimest korda tulin siia üksi, autoga ja oli ka oktoober. Tohutult ilus oli läbi Norra sõita. Ma olin üksi ja mul oli auto, vabadus käes, sõitsin kuhu tahtsin.
Sina oled üksi ja sul on kaks väikest last kaasas. Norra ei ole koht, kuhu oktoobris tulla väikeste lastega turistima, eriti kui varasem kogemus puudub. Sul võib muidugi hästi minna, joppab ilmaga ja kõige muuga ka. Aga teil oleks palju toredam Lõuna-Euroopas. Vot see on imeline oktoobris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naeratas õnn leida imeodavad lennupletid Oslosse endale ja kahele lasteaiavanusele lapsele.

mis õnn see nüüd ikka nii väga on? mu meelest on need aastaläbi imeodavad, aga kasutatavad ainult vahemaandumiseks.
ma isegi mõtlen, et kas see libateema ei ole mitte – oktoobris, 10 päevaks, koolieelikutega, Oslosse? vabandust, aga kui rumal peab ikka inimene olema?

kui see nüüd liba ei ole, siis äkki oleks lahendus leida kena majutus kuskil fjordi ääres ja tõesti paigal lihtsalt puhata ja mägesid vaadata? ma kardan, et sellised looduse keskel kohad on selleks ajaks juba suletud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk puhkus Norras, lastega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.