Esileht Tööelu, raha ja seadused. puhkus pärast dekreeti

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: puhkus pärast dekreeti

Postitas:

mul oleks küsimus puhkuse väljavõtmise kohta pärast dekreedi lõppu ja enne lapsehoolduspuhkuse algust. nimelt jäi mul töökohast dekreeti minnes ülesse paari nädala jagu puhkusepäevi. mõtlen, et sooviksin neid väljavõtta pärast dekreeti (lõpeb märtsis) ja enne vanemahüvitise perioodi algust, mitte aga hoida selleks ajaks kui uuesti tööle lähen, sest: a) ma ei ole kindel, kas lähen samasse töökohta tagasi, b) ma nagunii ei plaani kohe tööle minna kui vanemahüvitis läbi saab, c) praegu oleks puhkusetasu suurem, kui hiljem (juhul, kui otsustaksin need puhkusepäevad hilisemaks jätta), d) olen riigiametnik ja õppelaenu tagasimakset tasub meie asutus siis, kui ollakse puhkusel, aga mitte siis kui ollakse lapsehoolduspuhkusel. Kui puhkuse võtaksin märtsis, siis jääks ka üks tagasimakse puhkuse aega sisse ja võidaksin ka sellega.

Ühesõnaga sooviksin teada, kas saab üldse niimoodi puhkust võtta (pärast dekreeti) ja lükata lapsehoolduspuhkusele minekut edasi mõne nädala võrra?
Tänud vastajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoolduspuhkusele võid hiljem minna, aga vanemahüvitis algab ikka igal juhul dekreedi lõppemisele järgnevast päevast. Kui saad puhkusetasu vanemahüvitise perioodil üle 278,02 eur bruto, vähendatakse VH.

Kommentaarid ka sinu argumentidele a ja b:
– Samasse kohta tagasi tööleminek või mitteminek pole kuidagi oluline – ega need puhkusepäevad kuskile ära ei kao. Kui samasse kohta ei naase, siis makstakse kasutamata puhkusepäevade eest kompensatsioon töösuhte lõpetamisel.
– Kas pärast vanemahüvitise lõppu naased tööle või oled edasi LHP, ei puutu ka kuidagi asjasse – puhkuse aegumine on LHP ajaks peatatud. Vabalt võib LHP katkestada, võtta vahepeal korralise puhkuse või võtta korralise puhkuse üldse pärast LHP lõppu alles.

Kui sinu töötasu pole kindel kuupalk, vaid sõltub töö tulemustest vms, siis võib puhkusetasu tõesti olla praegu suurem (mil see oleks 6 k keskmise põhjal) kui pärast LHP (kui see oleks viimase 6 k keskmise puudumisel lepinguline põhipalk).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kordan igaks juhuks üle, et õigesti aru saada. kui võtan pärast dekreeti puhkuse ja puhkusetasu tuleks suurem kui 278,02, siis väheneb vanemahüvitis?
vanemahüvitis nn jookseb ka puhkusel oldud aja jooksul?
kas hüvitis väheneb ühekordselt ja pärast puhkust, kui on juba LHP, siis on vanemahüvitise suurus, see mis olema peab?
ma otseselt ei karda oma puhkusepäevadest ilma jääda, aga mulle tundub, et rahaliselt on kasumlikum see praegu välja võtta (just puhkusetasu suuruse pärast ja õppelaenu tagasimakse pärast (kuna mul on kvartaalne makse, siis on summa ka päris arvestatav))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vanemahüvitis hakkab dekreedi lõppemisele järgnevast päevast – vahet pole, kas sa oled LHP või mitte. LHP olemine ei ole vanemahüvitise saamise eelduseks (makstakse ju ka töötavale vanemale).

Kui vanemahüvitise perioodil saad töist tulu, siis vähendatakse vanemahüvitist. Puhkusetasu on töine tulu. Vanemahüvitist ei vähendata juhul, kui suudad ära tõestada, et tegemist on vanemahüvitise õiguse tekkele eelneva perioodi eest väljateenituga.

Vanemahüvitise vähendamine toimub kuupõhiselt – kui ühes kuus said töist tulu üle 278,02, siis vähendatakse vastava kuu vanemahüvitist. 278,02 eur brutot ületavast töisest tulust tuleb Pensioniametit teavitada. Kui ise ei teavita, tehakse tagasiarvestus hiljem (siis kui Maksu- ja Tolliametist vastavad andmed Pensioniametisse jõuavad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see su laenumaksele kaasa aitab, siis võid võtta ka mitte kõik saadaoleva puhkuse, vaid ainult osa sellest. Kui võtad nt nädala või 10p vms ja puhkusetasu (bruto) ei ületa 278.02, siis vh-d ei vähendata. Igal juhul kui puhkusetasu saad kätte vähem, siis vh väheneb ka väiksema summa võrra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puhkus pärast dekreeti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.