Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus pärast LHP?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Puhkus pärast LHP?

Postitas:
Kägu

Igas ametkonnas praegu just puhkuste planeerimisaeg. Mina aga plaanin alles septembris tööle minna. Mille järgi minul puhkust arvestatakse? Kas ma võin kah siis sellel aastal veel puhkust võtta (nt jõulud)? Või arvestatakse minu puhul justkui uue tööajaga ja saan puhkust alles siis kui aastake töötatud. Töölt ära tulin ma ajaliselt veebruaris ja selle ära tuldud aasta eest polnud ma siis veel puhkust võtnud. Aitäh, kui keegi oskab vastata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kohalik

RE: Puhkus pärast LHP?

Ka sinu puhul on õigus võtta 2012.a puhkus 2012.aastal.
Uue seaduse kohaselt tuleb töötajale käesoleva kalendriaasta puhkus anda käesoleval aastal(2012.a eest aastal 2012, 2013.a eest 2013 jne), mitte ei anta puhkust ära töötatud aja eest ainult või tööaasta eest.

Eelmine puhkus on kõik käes? Või mitte?

Mis tähendab \”töölt tulin ära veebruaris\”? Kas veebruaris algas dekreet või lõppes dekreet st algas lapsehoolduspuhkus?

Dekreedi eest koguneb puhkust(see on töövõimetusperiood), lhp aja eest mitte.

Selgita välja oma puhkusejääk st palju on kasutamata puhkust enne lhp-le jäämise aja eest.
See on õigus saada lisaks 2012.a osalisele puhkusele.

Mitte aga kogu aasta eest vaid alates tööle asumisest st september-detsember st 4 kuu eest saad 2012.a puhkuse.

Ei, sa ei asu tööle uues asutuses, seega ei alga kõik n ö uuesti vaid jätkub st ei ole vaja enne 6k töötada, ammugi mitte 1a kui tekib õigus puhkusele jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh! Jah, veebruaris läksin dekreeti alles. Seega, kui ma nüüd septembris tööle lähen, peaksin ma endale sellel aastal võtma puhkust dekreeti jäämise aasta eest poole aasta puhkuse ja praeguse, jooksva aasta 4 kuu eest puhkust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma küsiks siit teema alt mis vanuseni saab neid lapsepuhkusepäevi ja kas need on tasustatavad??

Please wait...
Postitas:
zensus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma küsiks siit teema alt mis vanuseni saab neid lapsepuhkusepäevi ja kas need on tasustatavad??[/tsitaat]

Emal või isal on õigus igal kalendriaastal saada lapsepuhkust, mille eest tasutakse 4,25 eurot päevas:

1) kolm tööpäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last;
2) kuus tööpäeva, kui tal on vähemalt kolm alla 14-aastast last või vähemalt üks alla 3-aastane laps.

Please wait...
Postitas:
zensus

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aitäh! Jah, veebruaris läksin dekreeti alles. Seega, kui ma nüüd septembris tööle lähen, peaksin ma endale sellel aastal võtma puhkust dekreeti jäämise aasta eest poole aasta puhkuse ja praeguse, jooksva aasta 4 kuu eest puhkust.
[/tsitaat]

Mitu päeva täpselt jääk eelnevast on, sõltub dekreedi lõpukuupäevast. Iga töötatud, korralisel puhkusel ja töövõimetuslehel oldud kuu annab 2,33 puhkusepäeva, kui aastane põhipuhkus 28 päeva. Kui dekreet lõppes enne kuu 15.kuupäeva, siis antud kuu puhkusepäevi ei anna, kui pärast 15.kuupäeva, siis annab ka dekreedi lõppemise kuu 2,33 päeva.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkus pärast LHP?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.