Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkuse aegumine?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Puhkuse aegumine?

Postitas:

Ma pole päris täpselt aru saanud, kui pika aja jooksul uue korra järgi puhkus aegub? Vanasti oli see vist isegi 4a, nüüd 1a.

Aga kas saan õigesti pihta, et see 1a pole mitte kalendriaasta vaid puhkuseaasta?

Minu küsimus tuleb sellest, et kui asusin täiskohaga tööle 1. märts 2011 aasta, lahkun töölt 31. mai 2012 aasta ning pole kogu selle aja jooksul päevagi puhkusel viibinud, siis kas lahkudes peaks tööandja kompenseerima mulle kogu selle aja eest saamata jäänud puhkuse või üksnes viimased 12 kuud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkus aegub ühe kalendriaasta jooksul
st
2011.a puhkus aegub siis kui on lõppenud 2012.a e 2013.a sa 2011.a puhkust enam kasutada ei saa.
Seega sa saad 2012.a kasutada nii 2011.a kasutamata puhkuse kui 2012.a puhkuse, miski pole veel aegunud.

Kui puhkust välja võtta ei soovi…saad kasutamata puhkuse kompensatsiooni lõpparvega.

Kuna sa töötad alates 1.märts 2011 kuni 31.mai 2012 siis
lõpparvega saad kasutamata puhkuse kompensatsiooni kogu selle perioodi eest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2011 aasta puhkust on sul saada minu arvutuse järgi 23 päeva. See aeguks 01.01.2013, kui varem välja ei võta.

2012 aasta puhkust on sul saada mai lõpuks 12p. See aeguks 01.01.2014.

Kas lahkud töölt, tähendab, et lõpetad töölepingu? Või lähed nt lapseootuse tõttu rasedus- ja sünnituspuhkusele/ lapsehoolduspuhkusele?

Kui maikuuni päevagi puhkust välja ei võta ja lõpetad töölepingu, siis on õigus kogu 35p eest saada puhkusetasu. Kui mingil muul põhjusel lahkud töölt, siis oleneb, mismoodi lahkud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see mais lahkumine tähendab dekreeti minekut, siis sel puhul puhkuse kompenseerimist rahas ei toimu, oled töötaja ika edasi ju. Ja lapsehoolduspuhkuse ajal puhkuse aegumine peatub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkuse aegumine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.