Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkuse edasi lükkamine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Puhkuse edasi lükkamine

Postitas:

Proovisin siit mõnda teemat selle kohta leida, aga ei õnnestunud, nii et küsin siis ise nõu, äkki kellelgi on kogemusi.

Kui olen dekreedini töövõimetuslehel ja ei soovi enne dekreeti puhkust välja võtta (graafikujärgselt jääb ta töövõimetuslehe lõppu ja dekreedi algusesse), kas ma pean siis tööandjale avalduse tegema? A’la sõnastusega \”soovin oma puhkuse seoses rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämisega edasi lükata\”? (või mingi teise sõnastusega?:S) Kas see peaks samuti olema 14 päeva enne graafikujärgset puhkust esitatud või siin ei ole kuupäevad olulised?
Reaalselt saaksin ma siis seda puhkust kasutada peale lapsehoolduspuhkuse lõppu?

Aitähh, kui keegi teab ja viitsib vastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 16:57; 09.05 12:01; 09.05 13:24; 10.05 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei pea ju edasi lükkama mingi avaldusega. Kuna sa oled töövõimetuslehel, siis see takistabki sul puhkust kasutamast. Kui ükskord tööle tagasi lähed, peale lapsehoolduspuhkust, siis saad kohe oma puhkuse välja nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuse edasilükkamiseks pole vaja töötaja avaldust.

Kui sinu puhkus on puhkusegraafikusse märgitud, kui sel ajal oled töövõimetuslehel(üks kõik, kas haiguslehel või sünnituslehel), siis puhkusele jääda ei saa.

Kui pärast rsp=dekreeti jääd lapsehpoolduspuhkusele, siis

a) kas kasutad puhkuse pärast VH lõppu(lõpetad lhp-avaldus 14p ette tööandjale + samal päeval esitad puhkuseavalduse st ikka 14p ette, lhp lõpule järgnev päev=1.puhkusepäev; soovi korral esitad edasi uuesti lhp avalduse ja jääd puhkuse lõppedes taas lhp-le
või
b) võtad puhkuse vahetult pärast lhp lõppu
või
c) töötad pärast lhp lõppu ja võtad siis kasutamata puhkuse

Sinu rsp=dekreedi ja lhp ajaks puhkuse aegumine PEATUB.

Vale on ka info, et pärast VH lõppu või lhp lõppu makstakse puhkusetasu tingimata miinimumpalga alusel. EI, makstakse töölepingus kirjasoleva põhipalga nr alusel(kõigil pole seal ju kirjas miinimumpalk)
ja
kui vahepeal enne puhkust vähemalt 1k töötad, saad tegeliku kuu keskmise alusel.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellelt sa said vastuse, et PUHKUSETASU saad miinimumpalga alusel?
Raamatupidajalt?

Sel juhul rikuti seadust, määrus kehtib alates 1.juuli 2009 ja ka enne seda (eelmine st Puhkuseseaduseaegne kord oli sama):

Vt
Puhkusetasu arvutamist reguleerib Vabariigi Valitsuse 11. juuni 2009.a määrus nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“.
https://www.riigiteataja.ee/akt/111102011008
§ 2. Keskmise töötasu arvutamise alused
(4) Kui töö tegemisest keeldumise tõttu ei ole töötajale kuue kuu jooksul töötasu makstud, arvutatakse keskmine töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul kehtivast töötasust.

(=lepingujärgne põhipalk!)

(5) Kui töö tegemisest keeldumise tõttu ei ole töötajale rohkem kui kaheteistkümne kuu jooksul töötasu makstud, korrigeeritakse töötaja töötasu keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul kehtiva töötasu indeksiga. Indeksi väärtus arvutatakse keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul ja töö tegemisest keeldumise kuul kehtinud Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärade suhtena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kohalik kirjutas:[/small]

Täitsa huvitav. Kas see tasustamine on nüüd 2012a uus seadus?

Aasta tagasi esitasin sama küsimuse siin ja sain vastuseks,et kui ma pelae LPH võtan puhkuse välja siis tasustatakse see miinimumpalga järgi(töötasu ei ole kaugeltki mitte miinimum mul).

Njaa….Aga mis siin tagantjärgi ikka klattida. Puhkus juba ammu välja võetud ja aastake saab mööda sellest juba. [/tsitaat]

Ei, ei ole midagi uut.
Puhkusetasu on sellisel juhul lepingulise põhipalga alusel.

Pärast LHP on miinimumi alusel töövõimetushüvitised (haigushüvitis, hooldushüvitis jt), kui eelmisel kalendriaastal sots.maksuga maksustatud töine tulu puudub või selle keskmine on väga väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin veel, et kui ma olen ainult suuliselt personaliosakonda öelnud, et puhkust ei võta, kas ei või juhtuda, et nad automaatselt ikka kannavad mulle puhkuserahad üle kogemata? Selles mõttes, et olen küll töövõimetuslehel, aga selle saan tööle viia alles tagantjärgi, siis kui kaks nädalat puhkust juba graafiku järgi täis jooksnud. Eelmine leht on aprilli kohta, see ei anna ju neile garantiid, et mais ja juunis ka ikka haiguslehel olen. Praegu neil otseselt mingit paberit ei ole, mille alusel tegutseda…(tegelikult arsti kergemale tööle üleviimise soovituse paber peaks neil alles olema, seal periood peal kirjas. Või saadeti see haigekassasse?)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 16:57; 09.05 12:01; 09.05 13:24; 10.05 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel olemisest peaks tööandja ju teadlik olema?

Igaks juhuks võid personaliosakonda loomulikult VEEL KORD teavitada, et sa ei jää puhkusele vastavalt puhkusegraafikule, sest sa oled haiguslehel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsene ülemus muidugi teab, et haiguslehel olen, kuid kuna töötan väga suures asutuses, siis ma polegi kindel, kas personaliosakond seda fakti reaalse paberita ära ei unusta.

Aga tänud kaasa mõtlemast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 16:57; 09.05 12:01; 09.05 13:24; 10.05 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Otsene ülemus muidugi teab, et haiguslehel olen, kuid kuna töötan väga suures asutuses, siis ma polegi kindel, kas personaliosakond seda fakti reaalse paberita ära ei unusta.

Aga tänud kaasa mõtlemast![/tsitaat]

Kindlasti on otsese ülemuse kohustus esitada vastavad andmed personaliosakonnale või sisestada vastavasse arvestusprogrammi, mille alusel süsteemid toimivad (näiteks palgatabel, töö- ja puhkeaja arvestus, summeeritud tööaja korral veel summeeritava perioodi arvestus jne).

Tavatöötajal pole sageli aimugi, milline aruandlus tegelikult igakuiselt juhtidel teha tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ülemusest…minul juhtus nii, et olin rahulikult haiguslehel, ülemusega juba enne lehe algust nii suuliselt kui ka e-maili teel kõik kokku lepitud ja asendaja oli ka tööl minu asemel juba olemas. Ja siis tuli välja, raamatupidamise pool ei teadnud asjast midagi, kanti isegi palk mulle üle ja pärast öeldi, et aga ma ei ole ju neid üldse teavitanud, et haiguslehele jäin. Segapudrukapsad noh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 16:57; 09.05 12:01; 09.05 13:24; 10.05 22:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkuse edasi lükkamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.