Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkusepäevade arvutamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Puhkusepäevade arvutamine

Postitas:

Olen tööl alates selle aasta mai kuust. Hetkel on tegemisel järgmise aasta puhkusegraafik, mille järgi on mul selle aasta eest saada 18 puhkusepäeva. Tööandja väidab, et järgmiseks aastaks võingi ainult 18 päevase puhkuse planeerida, kuigi suveks on ju tööaasta täis ja peaks vähemalt 28 puhkusepäeva olema. Kas tõesti saangi järgmisel suvel ainult 18 päevase puhkuse või on tööandja ise seadustest valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastavalt seadusele antakse puhkust kalendriaasta eest ja selle võib välja võtta vabalt valitud ajal aasta jooksul, e kui sa sel aastal oma puhkust ära ei kasuta, siis on sul järgmisel aastal õigus valja võtta selle aasta puhkus (18p) + 2013a puhkus täies ulatuses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2012.a puhkuse (18p) perioodi eest mai 2012 kuni 31.12.2012 sa 2012 a ei kasuta?

Sel juhul jääb see 2013.aastasse.
samas KOGU 2013.a puhkuse(28p) võid/pead saama 2013.a jooksul
st
2013.a on sul õigus saada puhkust 18+28= 46 puhkusepäeva.

Antud juhul on tööandja jätnd tähelepanuta Töölepingu seaduse § 68 p3 ja p5

Puhkust KOGU KALENDRIAASTA EEST(v a juhul, kui tööle asumise aastal ei asunud tööle juba 1.jaanuar) on ÕIGUS SAADA KALENDRIAASTA JOOKSUL.

§ 68. Põhipuhkuse andmine
(3) Iga töötatud kalendriaasta eest on töötajal õigus saada põhipuhkust täies ulatuses. Kui kalendriaastas on ajavahemikke, mida ei arvestata käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud aja hulka, antakse põhipuhkust võrdeliselt puhkuse andmise õiguse aluseks oleva ajaga.

(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjest. Tööandjal on õigus keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks kui seitsmepäevaseks osaks. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

(6) Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Aegumine peatub ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puhkusepäevade arvutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.