Esileht Kodunurk Puitpõranda pesu

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Puitpõranda pesu

Postitas:

teadupärast seda väga märjalt pesta ei tohi. on nii?
olen tolmuimejaga tõmmanud, pesnud ikka märja lapiga. pärast veel kuiva lapiga üle tõmmanud.
juhtus nii, et midagi oli läinud maha ja see koht põrandal kleepus. võtsin niiske majapidamispaberi, et seda ära pesta. see mustus, mis sealt tuii oli uskumatu. proovisin teisest kohast ka märja majapidamispaberiga nühkida. sama.
kui niisama märja lapiga pesta ja kuivatada, ei tundugi põrand nii must. arvasin, et elan päris puhtas elamises.
kuidas te puitpõrandaid pesete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 08:37; 11.12 08:47; 11.12 20:42; 11.12 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas te puitpõrandaid pesete?

Me?

Me`l on kas lakitud, värvitud, õlitatud, vahatatud, ka toores jne puitpõrand.
Igale põrandatöötlusele läheneme erinevalt ja kasutame vastavaid nippe.

Kuidas te`l?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 08:45; 11.12 11:54; 11.12 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on õlitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 08:37; 11.12 08:47; 11.12 20:42; 11.12 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mingi viimistlus peab sellel põrandal ju olema? alusta ikka sealpoolt otsast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on õlitatud.

Guugeldades leiad õlitatud põranda hooldamiseks piisavalt juhendeid.
Näiteks:
https://www.sisustusweb.ee/ee/uudis/1030/olitatud-porand-vajab-enam-hoolt-kui-lakitud.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on õlitatud.

Ilmselt igal aastal ka rohelise seebiga puhastatud nagu kord ja kohus ning korduvõlitatud?

Õlipõrand just kõige veekindlam asi ei ole, ses suhtes on sul õigus.
Aga hullu pole, kiirelt pestes ja kuivatades ei juhtu midagi.
Isegi köökide töötasapindu ju õlitatakse ja need saavad veel rohkem vett.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 08:45; 11.12 11:54; 11.12 22:05;
To report this post you need to login first.

millest see märg lapp tehtud on?
proovi mikrokiudlappe, need puhastavad väga tõhusalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen pesnud puuvillase lapiga ja muude spets ja peenemate lappidega ka. lapp nagu ei saa mustaks, järelikult on põrand puhas. aga niiske majapidamispaber näitab et puhtas see põrand küll pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 08:37; 11.12 08:47; 11.12 20:42; 11.12 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen pesnud puuvillase lapiga ja muude spets ja peenemate lappidega ka. lapp nagu ei saa mustaks, järelikult on põrand puhas. aga niiske majapidamispaber näitab et puhtas see põrand küll pole.

Kas põrand peabki sama puhas olema nagu taldrik või lusikas?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 21:44; 12.12 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen pesnud puuvillase lapiga ja muude spets ja peenemate lappidega ka. lapp nagu ei saa mustaks, järelikult on põrand puhas. aga niiske majapidamispaber näitab et puhtas see põrand küll pole.

Kas põrand peabki sama puhas olema nagu taldrik või lusikas?

Mulle meeldiks. Nt köögi plaatpõranda saab pestes täiesti puhtaks. vannitoa, esiku saab täiesti puhtaks. ainult õlitatud puitpõrand elutoas jääb peale pesemist ikka mustaks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 08:37; 11.12 08:47; 11.12 20:42; 11.12 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

puitpõrand elutoas jääb peale pesemist ikka mustaks.

Pesid rohelise seebi või spetsiaalse pesuvahendiga ja ikka must?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 08:45; 11.12 11:54; 11.12 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen pesnud puuvillase lapiga ja muude spets ja peenemate lappidega ka. lapp nagu ei saa mustaks, järelikult on põrand puhas. aga niiske majapidamispaber näitab et puhtas see põrand küll pole.

Kas põrand peabki sama puhas olema nagu taldrik või lusikas?

Mulle meeldiks. Nt köögi plaatpõranda saab pestes täiesti puhtaks. vannitoa, esiku saab täiesti puhtaks. ainult õlitatud puitpõrand elutoas jääb peale pesemist ikka mustaks.

Õlitatud põrandat hullunult pestes näeb see sul varsti väga halb välja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 21:44; 12.12 08:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui märja majapidamispaberiga õlitatud põrandat nühkida, siis eraldub sealt ka õli, mis võib paberil tunduda määrdumisena. Eriti, kui on kasutatud toonõli. Mina võin oma õlitatud põrandale lausa heleda laigu sisse nühkida. Paber saab oi kui mustaks. Pärast on vaja hele laik uuesti toonõliga üle tõmmata, muidu jääbki hele lärakas.
Iganädalaselt laike põrandasse ei nühi, korra aastas vaatan üle ja siis õlivaha peale.
Igapäevaselt koristab robot, korra kuus vast käin niiske lapiga ka üle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra kuus aurupesuriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Puitpõranda pesu