Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja palju raha ümbrikusse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Pulmad ja palju raha ümbrikusse

Postitas:
Kägu

Tulemas on minu õe pulmad ja läheme mina, mees ja 2 last. Ümbrikusse mõtlesin panna 400. Mees aga raiub, et pereliige ja vähemalt 1000 peab olema. 1000 on aga minu arust liiga suur summa. Pulmad tulevad tagasihoidlikud ja nende maakodus.
Ma ei saa tõesti aru, milleks sellist summat on vaja. Kuidas teil kogemused pulmaümbrikega? Mis summat peate normaalseks?
Kusjuures see 1000 eurot tuleks meie säästukontolt. No ei ole sobilik niiviisi kingitusi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu arust isegi 400 on palju. Ma paneks täiskasvanu kohta 50 eurot, lapse kohta 25. Ega see pulm pole mingi teenimise üritus. Oma “viga”, et peo korraldavad ja raha kulutavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on alati 100 olnud, vahel ka erinevas valuutas.
Nõme on see ümbrikus kinkimine nii ehk naa. Müügu pileteid parem siis juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei paneks midagi ümbrikusse, mõtleksin midagi normaalsemat välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vennale panin 500, rahaliselt oli võimalik. Kui ise pidusid pean ja saan ümbrikke – siis võta raja kaarte lugemata välja ja panen ühte hunnikusse, pärast loen kaardid läbi. Minu jaoks ei ole tähtsust kas pannakse 10 või 1000 eurot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui see on jõukohane siis mulle tunduks ka 400 igati suur ja ilus summa. Võibolla paneks mingis nende lemmikriigi valuutas- vihjega, et see on reisiks või nautlemiseks. Mitte niisama ühiskassasse. Kui ei ole jõukohane siis on iga summa ok. Eriti kui sellele lisandub märkimisväärne peo korraldamisega seotud ajaline ja tööpanusega abi. Oma õe puhul võtaks küll kindlasti selleks abistamiseks palju aega, kasvõi puhkusenädala, et nad ise saaks vähem miljoni pisiasja pärast muretseda ja rohkem nautida. Minu arust see on isegi olulisem kui kink.

Ja üldsegi olen ka nõus, et kuidagi nii kehva energiaga see ümbrikukink, just täpselt piletimüügi laadne tunne tekib. Samas mittevajalike asjade saamine on sama kehva. Kui ise kunagi pidu peaks siis mõtlen, et äkki hoopiski teeks sõpradele üllatuseks selle peo, nii et keegi ei teagi, et nad pulma tulid ja ei mõtleks tarbetult kingi või riiete või muu träni peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raha läheb ümbrikusse ikka kinkija võimaluste kohaselt, mitte nii, et nui neljaks x summa. Ise oleme mehega ka varsti pulma minemas ja paneme 200. Tegemist pole lähisugulasega, ilmselt õele paneksin rohkem, aga lastega minek on teine asi, peate ju nemad ka “kinni maksma”. 100 inimese kohta on minu meelest korralik summa ja pole midagi häneneda.

Kui mees sul jonni ei jäta, siis las panustab oma hobide arvelt (kui tal neid muidugi on).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil olid väiksematsorti (50 inimest kokku) pulmad mõni aasta tagasi. Peo korraldasime ühes puhkekeskuses, nii et oli ka kõigile ööbimine. Aga minu arust ei ole see, kus või kuidas või kui suured pulmad mingi näitaja selles osas, et palju ümbrikku peaks panema. Igaüks pangu ümbrikku, nagu tunneb, et talle sobib. Mul oleks piinlik olnud ja oleksin väga kohmetunud edaspidi suhtlemisel, kui keegi oleks 1000 eurot ümbrikku pannud. Ausalt öelda on minu tutvusringkonnas 1000 eurot paljudel netopalk, ma ei kujuta ette, et keegi pulma tulles ühe kuu palga ümbrikku paneks. Külaliste ümbrikes oli 30-100 eurot, kellel kuidas, enamasti perega tulijatel 50. Minu ema-isa-õde tulid ühise ümbrikuga, neil oli seal kamba peale 300 eurot. Aga meil pole peresiseselt kunagi seda kommet olnud, et sugulastele üüratute summadega pulma või sünnipäevale mindaks. Mehe isa pani 100. Ma ei tea, kui palju see teemaalgatajat võrdlemisel aitab, aga seda ta ju ikka teab, kuidas tema peres kombeks on.

1000 võiks panna, kui teate, et õe pere on majanduslikult hädas, et aidata pulmade korraldamisel. Aga seegi on kahe otsaga asi, kui täiskasvanud inimesed abielluvad, siis pulmad võiks ka ikka teha sellised, mida ise kinni maksta jõuad, mitte oodata, et külalised või vanemad ja õed-vennad selle kinni maksavad. Ja kui see 1000 tuleb teie enda säästukontolt, siis on selline asi liig, mis liig. Mees tahab midagi tõestada su perekonnale, et selliste summadega lajatada tahab? Kui su õde teie võimalusi teab, siis tal pigem imelik tunne, kui nii suure summa panete.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õele paneks ma 500. Muidu, kui oleks nt sõbrad ja mehega kahekesi läheksime, siis 200, et 100 kummagi poolt.

Ümbrikukingid on hästi mõistlikud. Ei ole mõtet jälle seda vana vingumist ümbrike pärast üles tõmmata. Ümbrike üle võivad pahandada ainult need, kes ise kunagi tähtpäevi ei tähista ja seetõttu ise kunagi midagi kingituseks ei saa. Hiljuti oli lähisugulase lapse gümnaasiumi lõpetamine. Mõtlesin siis ka (paljuski perekooli mõjul), et nõme ümbrik, kingiks lapsele parem mõne väärika ehte, mis jääks mälestuseks. Et ise ostab selles vanuses kindlasti ainult odavaid kulinaid. Aga enne igaks juhuks sai ääriveeri uuritud, mis soov oleks, ja lõpetaja enda kindel soov oli ümbrik! Plaanis oli minna koos klassikaaslastega reisile ja selleks kogus raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
ninakaspreili

Kui te rahahädas ei ole siis mina isiklikult probleemi siin ei näe. Tegu siiski eelduste kohaselt sulle väga lähedase inimesega ja minu meelest on väga positiivne, et sinu mees, kes pole temaga sugulussidemeis tahab teha nii helde kinigtuse. Enamik ei raatsiks sõltumata võimalustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 400 € nelja peale väga mõistlik summa. Kui teil on võimalik rohkem panna ja tahate, siis andke minna, aga 400 on küll piisav. Meie pulmas oli pandud erinevalt, 100-1000 euroni ümbrikus, kusjuures 1000 eurot tuli ühelt paarilt. See oli meie jaoks natuke piinlik, väga suur summa ju!
Samas, meile ei kinkinud ei mehe vend ega minu õde midagi, nii et ka nii saab, vähemalt oli väga tasakaalus 😁
Mina olen küll ümbrikukinkide poolt. Osta on keeruline, inimestel iseseisvad elud juba pikalt olemas, triikraud ja serviis ostetud. Paned täpselt nii palju kui saad, ausalt, mina pole küll ühtegi paari näinud, kes kuidagigi summale viltu vaataks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

õele raha? mis ta on vallavaene või? minu õde solvuks surnuks, kui talle pulmadeks raha kingiksin. oskan öelda, mis minu õde rõõmustaks, teiste õdede puhul on muidugi teised kingid ja äkki mõnele on tõesti raha vaja? või toitu? või kasutatud riideid? kes teab. mina oma õele kingiks kas mõne suusareisi, spaapaketi, mõisaürituse, tema lemmikkunstniku maali, keraamilise käsitööseviisi, aiakuju (kujuri tehtud, mitte bauhofi päkapiku) vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina oma õele kingiks kas mõne suusareisi, spaapaketi, mõisaürituse, tema lemmikkunstniku maali, keraamilise käsitööseviisi, aiakuju (kujuri tehtud, mitte bauhofi päkapiku) vms.

🤮

Ainus normaalne on spaapakett, aga see on ka nii vaimuvaene ja äraleierdatud kink.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina oma õele kingiks kas mõne suusareisi, spaapaketi, mõisaürituse, tema lemmikkunstniku maali, keraamilise käsitööseviisi, aiakuju (kujuri tehtud, mitte bauhofi päkapiku) vms.

🤮

Ainus normaalne on spaapakett, aga see on ka nii vaimuvaene ja äraleierdatud kink.

no aga pane siis raha ja jupp vorsti 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on toredad asjad kõik, ainus probleem, et ma tahaks, ja kohe väga tahaks, kõiki neid asju ise valida! Valida just selle serviisi, mis mulle meeldib. Just selle ürituse selles mõisas, mis mulle meeldib. Just selle maali, mis mulle meeldib. Tahaks minna ise ateljeesse kohale, oma lemmikkunstnikuga lobiseda ja ise selle maali välja valida. Kõike tahaks ise valida.
Vaene ei ole, aga kui panen peo korraldamise alla näiteks 3000 €, siis oleks väga tore poolgi sellest rahast ümbrikes tagasi saada. Küll siis ostaksime ise endale meeldivaid asju ka. Või jätaksime ostmata, just nii, nagu meile meeldib ja vajalikuks peame.
Õudselt pealetükkivad on need inimesed, kes arvavad kõige paremini teadvat, mis teisele meeldib. Isegi kui tegemist on väga lähedase inimesega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tema lemmikkunstniku maali,

Mõtle nüüd, kui ta lemmikkunstnik on modigliani või van gogh või picasso vms. Muidugi, mis see mõnisada miljonit ära ei ole, ega kinkija mingi vallavaene ole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju, ikka palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mismoodi meie su mehele öelda saame, et seda palju on? Anna e-mail.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas, meile ei kinkinud ei mehe vend ega minu õde midagi, nii et ka nii saab, vähemalt oli väga tasakaalus 😁

Kindel? Suht kindel, et tegid kellegagi kokku, aga mingil põhjusel on teil vale mulje jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindel? Suht kindel, et tegid kellegagi kokku, aga mingil põhjusel on teil vale mulje jäänud.

Täiesti kindel, ei teinud nad “kellegagi kokku”, aga see ei olegi hetkel teema ju 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks, pulmakingiga ei toetata mitte pulmapidu vaid paari ühist tulevast elu.
Suur summa pulmadeks, nagu sinu mees tahab teha, oleks mõeldav siis, kui teaksite, et nad koguvad mingiks suureks ostuks raha… korter, maja, auto, paat või hoopis mingi suur reis… siis oleks küll armas, kui suudate neid üllatada nii suure smmuga oma eesmärgile lähedale. Küll need teie säästud ka tasapisi tagasi kogunevad. Ja sellisel juhul pole see kindlasti mingi liiga suur kingitus.
Aga kui su mees tegelikult su õde ja tema tulevast abikaasat niiväga ei tunnegi ja tahab pigem mingit muljet avaldada, siis on küll tobe nii suurt summat anda. 400EUR, mida sina mõtled, on ikka väga ilus ja paras summa ka, arvan ma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui muidu kumbki järele ei anna, siis tehke kompromiss, et panete näiteks 500 või 600, äkki sellega jääb mees rahule.

Kas tegemist on noorema õega? Siis saaks aru, et selline “vanemlik hool” oma pisiõele suurem summa kinkida. Kui olete veel niimoodi kasvanud ka, et pool aega oled sina teda kasvatanud ja kantseldanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks, pulmakingiga ei toetata mitte pulmapidu vaid paari ühist tulevast elu.

Tänapäeval ei abielluta tavaliselt verinoorena ja nii, et hinge taga midagi ei ole. Enamasti ikka tehakse pulmad, kui on juba ühine elu alustatud, st ühine kodu ja majanduslik kindlustatus olemas. Küpsed ühiseks eluks ollakse ikkagi siis, kui perena majanduslikult hakkama saadakse, mitte ei pea pulma selleks tegema, et saaks pärast nõudepesumasina või voodipesu osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jällegi alati mõtlen, mida need ümbrikuvastased siis kinkida tahaks? Tänapäeva paarid on enne abiellumist ju juba aasta(kümne)id koos elanud ja kõik vajaliku soetanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina paneks just sellise summa nagu antud hetkel võimalik(olgu ta kasvõi vanajumal ise), aga mitte mingil juhul ei läheks säästu konto kallale.
Vähenalt meie pere jaoks on säästukonto, ainult väga hädapäraste vahendite kasutamiseks(näiteks auto läheb nii katki, et vajab kõva remonti ja ilma selleta tööle ei pääse), õe pulmad(või kellegi teise omad), seda mu silmis pole.
Antud hetkel(mul vh läbi, laps aeda niipea ei lähe, mees ainus teenija), kui mu ainus vend abielluks, siis meie pere eest paneksin 300€

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jällegi alati mõtlen, mida need ümbrikuvastased siis kinkida tahaks? Tänapäeva paarid on enne abiellumist ju juba aasta(kümne)id koos elanud ja kõik vajaliku soetanud.

Hoopis tore ju kui kõik vajalik olemas on – pole neil seda ümbrikku kah vaja siis, mis nad selle rahaga ikka teevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina paneksin 500. Oma õde. 400 on nii imelik summa (ma saan aru, küll et külaliste arvu pealt, aga ikkagi). Ehk siis mees ka lepib?
A üldse imelik mees kuidagi on teemaalgatajal. Muretseb naise õe pärast nii hellasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1000 eurot ümbrikust leida oleks näiteks minul kingi saajana väga keeruline. Tegu on sellises suurusjärgus summaga, mille puhul tekib juba kuidagi selline võlgu jäämise tunne. Pigem ikkagi kuskil maksimaalselt 200 (no väga lähedastelt 300) on ümbrikus selline summa, mis rõõmustab, aga veel piinlikust ja võlguolemistunnet ei tekita.

Pulmakulusid küll kuidagi tagasi saada mina ei ootaks, samuti ei ole kingiraha minu meelest otseselt mingi elu alustamise raha. Kulukas pulmapidu ei ole mingi elu põhivajadus vaid ikkagi toimub siis, kui selleks on olemas võimalused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meile kinkisid mehe töökaaslased õlimaali, mida ei olnud mitte kuhugi panna. Maal on kallis, aga ei sobi kohe kuidagi koju. Seega olen rahul, kui keegi soovin kinki ümbrikusse, sellist peavalu ei taha kohe kindlasti

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees aga raiub, et pereliige ja vähemalt 1000 peab olema.

No aga las mees paneb siis 1000 eurot ümbrikusse, milles küsimus. Loomulikult mitte pere säästukontolt, vaid omast taskust.

Kindlat summat, palju “peab” panema, ei ole. Sõltub kinkija võimalustest, pruutpaari läheduse astmest ja teie suguseltsis väljakujunenud tavadest. Mina panin enda õe pulmas kaardi vahele 500 eurot, oleme väga lähedased. Samas mehe vend sai meie perelt pulmadeks 300 eurot – suurt suhtlemist nendega ei ole, hoiavad omaette ja kutse registreerimisele oli ka selline suusõnaline “registreerimine on XXX ajal, kui viitsite, võite ju ka tulla”.

Mis puutub teemaalgataja 400-eurosesse kingitusse, siis nagu eespool keegi ütles, on see kuidagi imelik summa. Ma paneksin 300 või 500.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja palju raha ümbrikusse