Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja palju raha ümbrikusse

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Pulmad ja palju raha ümbrikusse

Postitas:

Minu arvates on 500-1000 küll ilmselge liialdus, segi olete läinud. Sugulasele max 250 ok. Lihtsalt tuttavatele ma üle 150 euri ei paneks. Miks peavad olema pulmad raha teenimise eesmärk?

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

26 aastat abielus.Meil suurt “süldikat” polnud, pidulik vastuvõtt ilusas kohas. Inimesi oli kutsutud palju. Kutsel oli kirjas, et kingitusi teha vaja ei ole, et sa ise oled kingitus. palju toredaid inimesi tuli kokku. Keegi ei nurisenud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaene ei ole, aga kui panen peo korraldamise alla näiteks 3000 €, siis oleks väga tore poolgi sellest rahast ümbrikes tagasi saada.

Selline mõtteviis on minu jaoks väga häiriv. See on nagu piletite müümine, ümbrik on siis sissepääsutasu. Teed uhkeldava, ehk isegi üle jõu käiva peo, mille tegelikult maksavad kinni külalised ise?
Ja sellepärast ei meeldi mulle endale raha kingiks saada. Tahan kostitada kalleid sõpru ilma mingi häiriva tagamõtteta, külalistel pole vaja pead murda, kas eelarve võimaldab piisavalt suurt summat ümbrikusse panna. Raha saamine kingiks on alandav, nagu annetusi korjaks.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siiralt – abielludes oli ikka TÄIESTI suva, kes kui palju pani. Ja 300-500 tundub kingiks ikka ka väga-väga-väga palju. Ju siis olen rott, mis teha.
Ise paneksin kaugemale tuttavale 50-100 ja väga lähedasele 100-200 olenevalt sellest, kes oleks abielluda ja kuidas omal parasjagu võimalus oleks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub minu arust sellest, palju ise teenid. mina nt käin poole kohaga tööl ja saan 600e.kas ma teeks kingi oma kuutasu ulatuses?
Mehega läheks meil kindlasti vaidluseks, sest tema teenib ikka palju rohkem ja kingiks ka rohkem raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pole küll ühtegi paari näinud, kes kuidagigi summale viltu vaataks

Viimase kahe aasta jooksul olen ma käinud neljas pulmas, kus ümbrikukingid on olnud mttesoovitavad. Normaalseid inimesi veel on. Kokku olen sel ajal käinud kuues pulmas.

Ise ei võtaks ümbrikukinki iialgi, muidugi ka siis ei võtnud, kui abiellusime. Kutsel palusime kindlal sõnal mitte kinkida raha vaid tulla kohale ja nautida pidu.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha tuleks panna vastavalt võimalusele ja soovile. Kui tegu lähedase inimesega, siis kindlasti ei solvu. Ise abiellusin mõned aastad tagasi ja külalised panid ümbrikusse ahemikus 25-1000€. Minul oli hea meel, et inimesed ikkagi võtsid vaevaks ja tulid kohale. Kes tulevad kaugemalt neil on ju veel ka transpordi ja majutuse küsimus, kui pole ööbimisega pulm.
Kui rahakott lubab, siis 100€ inimese pealt on küll hästi. 500 võibolla on selline ilus ja ümmargune summa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õele paneks 300

Me tegime pulmad noorelt oma raha eest ja kutsel oli märge, et kinke palun mitte tuua. Ikkagi olid lillede hulgas ümbrikud ka ja ma ei saa väita, et üldse polnud hea meel natuke peo korraldamise raha tagasi saada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oma õele kingiks kas mõne suusareisi, spaapaketi, mõisaürituse, tema lemmikkunstniku maali, keraamilise käsitööseviisi, aiakuju (kujuri tehtud, mitte bauhofi päkapiku) vms.

Need on toredad asjad kõik, ainus probleem, et ma tahaks, ja kohe väga tahaks, kõiki neid asju ise valida! Valida just selle serviisi, mis mulle meeldib. Just selle ürituse selles mõisas, mis mulle meeldib. Just selle maali, mis mulle meeldib. Tahaks minna ise ateljeesse kohale, oma lemmikkunstnikuga lobiseda ja ise selle maali välja valida. Kõike tahaks ise valida.

Jeerum, milles probleem – haara aga omateenitud raha või isiklik pangakaart kaasa ja mine vali ning osta ISE.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 18:47; 09.07 18:45; 10.07 12:39; 10.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile soovitas pulmaisa kirjutada kutsele, et soovi korral võivad inimesed meie pulmareisi toetada, sest vastasel juhul inimesed toovadki tõenäoliselt asju, millega pole midagi peale hakata.
Kui kellegi arvates on raha kinkimine või sellele vihjamine matslik või läheb muul moel väärtustega vastuollu, siis tulgu niisama või toogu lihtsalt lilled ja kaart.
Lihtsalt naljakas lugeda neid kommentaare, kui jube isiklikult mõned seda ümbrikuteemat võtavad. Pulm on üldjuhul suur pidu pruutpaari ja külaliste auks, mille nimel on väga pingutatud ja vaeva nähtud – mul ei tuleks pähegi seda rahateemat matslikkusena võtta omades infot, millist pühendumist, ajalist ja materiaalset kulu see pruutpaarilt eeldab.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pulmas 2 a tagasi panid minu vanemad meile 500eur, sõbrad enamjaolt 200eur. Kui minu vend abielluks, paneksin ka 500eur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks küll abiellumise puhul sellised megasummasid peetakse kingina normaalseks? Kas abiellumine teeb nii vaeseks, et hurmanitaarabi vaja? Miks pruutpaarid kerjusteks muutuvad? Miks sinu abielu on nii tähtis maailma sündmus, et teised pool oma kuupalgast peavad loovutama? Seda enam, et iga kolmas abielu lahutatakse ja see pulmitajate poolt raha küsimine on üks suur röövmine.

Sa vingud nii, nagu oleks su tuttavad kõik pulmakutsele suures kirjas “tuhandete toomine kohustuslik” peale kirjutanud. Kas on tõesti nii uskumatu, et mõni pruutpaar ei eelda külalistelt raha ja mõni külaline ei kiibitse, kuna kaardi vahele raha pannes pole see mõeldud mitte humanitaarabi, vaid kingitusena?

Kui oma rahast nii kahju on ja juba ette kerjustest pruutpaari võimalikust lahutusest mõeldakse, siis on palju lihtsam sinna pulma minemata jätta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 23:29; 09.07 22:18; 10.07 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endale mulle raha kingiks saada ei meeldi, ka pulmakutse sõnastasime nii, et ümbrikuid ei toodaks ja mõjus. AGA kinkijana on ümbrik üks ütlemata mõnus soov tähistajate poolt. Jääb ära kingi mõtlemise ja otsimise vaev.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 14:45; 09.07 22:33; 14.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime mehe õe pulmas, uhke pidu, kallis kohas. Mees pani pärast pikka mõtlemist meie kingiümbrikusse 150 eurot.
Mehe töötu vend pani ümbrikusse vaid õnnitluskaardi, pensionärist ämm samuti. Ei sentigi raha kaardi vahele kumbki..
Ämm ütles selle kohta, et noorpaar juba aastaid koos elanud ja kõik asjad on olemas nagunii. Pealegi teenivad nii tütar kui väimees Eesti mõistes ikka väga head palka. Et tema ei hakka küll oma väikesest pensionist veel viimast rikastele ära andma. Töötu vend elas sel ajal ise ema kulul, temal polnudki mingit sissetulekut millest kingitusi teha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleks 400 eurot väga suur summa. Meie peres pole kombeks nii suuri kingitusi teha, v.a täiesti meie oma väikse pere siseselt, sest me lastele teemegi kallid ostud, mida nad on kaua igatsenud, pühadega seotult. Nt sünnipäevaks ostame arvuti, aga sageli ka nii, et laps panustab oma raha ka.
1000 peale poleks ma iial tulnud.

Nüüd tekibki vaikselt stress. Läheme kuu aja pärast pulma ja sellised summad on ikka ulmelised… Kas see ongi norm?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tekibki vaikselt stress. Läheme kuu aja pärast pulma ja sellised summad on ikka ulmelised… Kas see ongi norm?

Ei ole norm, ära muretse! Minu meelest norm on sõprade ja kaugemate sugulaste ( nagu onupoeg nt) puhul 50-100 € inimese kohta, ehk kui paarina minna, siis 100-200 €. Kui on lähedane sugulane, nagu õde või vend, siis lähtuks mina sellest, kui hea on minu rahaline olukord ja kui hea selle abielluja oma. Kui oleksin rikas vanem õde, siis toetaks vaesema pisisõtse pidu ka 500 euroga (koos oma kaaslasega). Aga kui pigem vastupidi, siis vähem. Kui oleksin ise rahalises kitsikuses ja abielluja oleks jõukas, siis tõesti prooviks ehk pigem panna kokku albumi fotodega, mis on minu valduses ja tema ka piltidel. Kuigi tegelikult ma pooldan ümbrikukingitusi, aga alati on probleem, kui kingisaaja on ise väga jõukas inimene. Kui oleks rahaliselt umbes võrdses seisus, siis paneks õele või vennale koos oma kaaslasega kahepeale 200-500 €. Kuidas sisetunne just ütleks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.07 15:35; 08.07 16:22; 10.07 11:08; 10.07 11:09; 10.07 12:12; 10.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime mehe õe pulmas, uhke pidu, kallis kohas. Mees pani pärast pikka mõtlemist meie kingiümbrikusse 150 eurot.

Mehe töötu vend pani ümbrikusse vaid õnnitluskaardi, pensionärist ämm samuti. Ei sentigi raha kaardi vahele kumbki..

Ämm ütles selle kohta, et noorpaar juba aastaid koos elanud ja kõik asjad on olemas nagunii. Pealegi teenivad nii tütar kui väimees Eesti mõistes ikka väga head palka. Et tema ei hakka küll oma väikesest pensionist veel viimast rikastele ära andma. Töötu vend elas sel ajal ise ema kulul, temal polnudki mingit sissetulekut millest kingitusi teha.

Sellest postitusest õhkub ridade vahelt rikkaviha. Mõtle järele, kas sinu mehe pere kadestab õe edu ja see kadedus tasapisi mürgitab nende peresuhteid?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.07 15:35; 08.07 16:22; 10.07 11:08; 10.07 11:09; 10.07 12:12; 10.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus peoga, kus oli kutsele märgitud, et kingitust ei oodata ja mis te arvate, kas keegi tuli tühja käega? Vanatädi tõi sokid, tädipere padja, onu kommikarbi, keegi tõi suure potitaime jne jne – lõpuks oli laud kingitustest lookas ja midagi nendega peale pole hakata – patju on mul küllalt, villasokke ei kanna, potitaim oli nii suur, et polnud kuhugi panna.
Kui tühja käega ei taha minna, siis ikka raha kõige mugavam kinkida. Raha kinkimisega võib ka loominguline olla – meisterdada kaart sihtotstarbe kohta – olgu see siis reis või spaa või õhtusöök kenas restoranis või tulevase beebi jaoks millegi vajaliku ostmiseks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, milles probleem – haara aga omateenitud raha või isiklik pangakaart kaasa ja mine vali ning osta ISE.

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.07 15:35; 08.07 16:22; 10.07 11:08; 10.07 11:09; 10.07 12:12; 10.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

Vii taaskasutuskeskusesse. Anneta tules kodu kaotanud perele või vähiravifondile. Arenda oma kunstimaitset ja äkki avastad, et tegu on sinu uue lemmikkunstniku teosega.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 18:47; 09.07 18:45; 10.07 12:39; 10.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

Vii taaskasutuskeskusesse. Anneta tules kodu kaotanud perele või vähiravifondile. Arenda oma kunstimaitset ja äkki avastad, et tegu on sinu uue lemmikkunstniku teosega.

Sinusugustele on muidugi peamine teistele oma maitset peale suruda: mis kunsti peavad hindama, millist serviisi kasutama, kuidas vaba aega veetma. Pöördu psühholoogile oma suure kontrollivajadusega!

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.07 15:35; 08.07 16:22; 10.07 11:08; 10.07 11:09; 10.07 12:12; 10.07 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu psühholoogile

Ah selleks on sul raha ümbrikuga vaja, arusaadav nüüd!

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 18:47; 09.07 18:45; 10.07 12:39; 10.07 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

Müü maha või anna ära.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 23:29; 09.07 22:18; 10.07 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, milles probleem – haara aga omateenitud raha või isiklik pangakaart kaasa ja mine vali ning osta ISE.

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

Lajata talle lagipähe!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 16:39; 10.07 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pisisõtse

Sõtse – isa õde

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei tuleks pähegi seda rahateemat matslikkusena võtta omades infot, millist pühendumist, ajalist ja materiaalset kulu see pruutpaarilt eeldab.

Sii tuleb välja, nagu külalised oleks midagi võlgu, et nad külla kutsutakse. Ei ole. Oma pingutused teed ikka rohkem enda heaks ja külalised teevad sulle teene, et nemad tulevad ja su pidupäeva ilusaks teevad. Nad ei pea selleks veel piletit ostma.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleks 400 eurot väga suur summa. Meie peres pole kombeks nii suuri kingitusi teha, v.a täiesti meie oma väikse pere siseselt, sest me lastele teemegi kallid ostud, mida nad on kaua igatsenud, pühadega seotult. Nt sünnipäevaks ostame arvuti, aga sageli ka nii, et laps panustab oma raha ka.

1000 peale poleks ma iial tulnud.

Nüüd tekibki vaikselt stress. Läheme kuu aja pärast pulma ja sellised summad on ikka ulmelised… Kas see ongi norm?

Loomulikult ei ole tavapärane panna ümbrikusse üle 100 euri. Suuremad summad antakse sihtotstarbeliselt korteri ostuks vms. lähisugilasele ( lapsele, vanale vanemale).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, 1000 liig. Eriti, kui see raha võtta pere säästukontolt, siis on see selge üle võimete kinkimine, millega tahetakse upitada hoopis ennast. Selline kink on ikka jõukale inimesele, mitte pere kõrvalt korjajale.
Oma elatustaseme järgi oleks normaalne, lisaks siis natuke oma õe kohta lisaks. 400 on väga ok.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus peoga, kus oli kutsele märgitud, et kingitust ei oodata ja mis te arvate, kas keegi tuli tühja käega? Vanatädi tõi sokid, tädipere padja, onu kommikarbi, keegi tõi suure potitaime jne jne – lõpuks oli laud kingitustest lookas ja midagi nendega peale pole hakata – patju on mul küllalt, villasokke ei kanna, potitaim oli nii suur, et polnud kuhugi panna.

Kui tühja käega ei taha minna, siis ikka raha kõige mugavam kinkida. Raha kinkimisega võib ka loominguline olla – meisterdada kaart sihtotstarbe kohta – olgu see siis reis või spaa või õhtusöök kenas restoranis või tulevase beebi jaoks millegi vajaliku ostmiseks.

Nii ongi – ei tahaks üldse midagi kingiks saada, aga seda ei saa öelda, sest külaline tunneks end tühja käega tullas kehvasti. Seepärast üritadki midagi välja nuputada või lööd käega ja ütled, et võite panustada uue voki ostu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pisisõtse

Sõtse – isa õde

Sõtse on jah isa õde, isapoolne tädi siis. Ema õde on tädi ja isa õde on sõtse. Miks oma õde sõtseks nimetada, on mulle ka arusaamatu.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 18:59; 13.07 17:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja palju raha ümbrikusse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.