Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja palju raha ümbrikusse

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Pulmad ja palju raha ümbrikusse

Postitas:
Kägu

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

Müü maha või anna ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jeerum, milles probleem – haara aga omateenitud raha või isiklik pangakaart kaasa ja mine vali ning osta ISE.

Aga mis ma siis teen selle õe poolt kingitud maali või serviisiga?

Lajata talle lagipähe!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pisisõtse

Sõtse – isa õde

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul ei tuleks pähegi seda rahateemat matslikkusena võtta omades infot, millist pühendumist, ajalist ja materiaalset kulu see pruutpaarilt eeldab.

Sii tuleb välja, nagu külalised oleks midagi võlgu, et nad külla kutsutakse. Ei ole. Oma pingutused teed ikka rohkem enda heaks ja külalised teevad sulle teene, et nemad tulevad ja su pidupäeva ilusaks teevad. Nad ei pea selleks veel piletit ostma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks 400 eurot väga suur summa. Meie peres pole kombeks nii suuri kingitusi teha, v.a täiesti meie oma väikse pere siseselt, sest me lastele teemegi kallid ostud, mida nad on kaua igatsenud, pühadega seotult. Nt sünnipäevaks ostame arvuti, aga sageli ka nii, et laps panustab oma raha ka.

1000 peale poleks ma iial tulnud.

Nüüd tekibki vaikselt stress. Läheme kuu aja pärast pulma ja sellised summad on ikka ulmelised… Kas see ongi norm?

Loomulikult ei ole tavapärane panna ümbrikusse üle 100 euri. Suuremad summad antakse sihtotstarbeliselt korteri ostuks vms. lähisugilasele ( lapsele, vanale vanemale).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, 1000 liig. Eriti, kui see raha võtta pere säästukontolt, siis on see selge üle võimete kinkimine, millega tahetakse upitada hoopis ennast. Selline kink on ikka jõukale inimesele, mitte pere kõrvalt korjajale.
Oma elatustaseme järgi oleks normaalne, lisaks siis natuke oma õe kohta lisaks. 400 on väga ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus peoga, kus oli kutsele märgitud, et kingitust ei oodata ja mis te arvate, kas keegi tuli tühja käega? Vanatädi tõi sokid, tädipere padja, onu kommikarbi, keegi tõi suure potitaime jne jne – lõpuks oli laud kingitustest lookas ja midagi nendega peale pole hakata – patju on mul küllalt, villasokke ei kanna, potitaim oli nii suur, et polnud kuhugi panna.

Kui tühja käega ei taha minna, siis ikka raha kõige mugavam kinkida. Raha kinkimisega võib ka loominguline olla – meisterdada kaart sihtotstarbe kohta – olgu see siis reis või spaa või õhtusöök kenas restoranis või tulevase beebi jaoks millegi vajaliku ostmiseks.

Nii ongi – ei tahaks üldse midagi kingiks saada, aga seda ei saa öelda, sest külaline tunneks end tühja käega tullas kehvasti. Seepärast üritadki midagi välja nuputada või lööd käega ja ütled, et võite panustada uue voki ostu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pisisõtse

Sõtse – isa õde

Sõtse on jah isa õde, isapoolne tädi siis. Ema õde on tädi ja isa õde on sõtse. Miks oma õde sõtseks nimetada, on mulle ka arusaamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No oleneb. Lähisugulase või väga hea tuttava puhul nagu alla 1000€ oleks piinlik ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on kink sümboolne asi ja selle väärtust rahanumber ei tõsta. Mul oleks piinlik suurt summat panna või saada, sest sümboolne tähendab minu jaoks tõesti sümboolset. Ja tõesti, kui oma vend oleks hädas peo korraldamisega ja mul oleks ressurss teda aidata, siis annaksin selle talle muidugi ja seda enne pulma juba, et ta teaks mis summa piires arvet lubada saab. Aga lihtsalt sõbarale-sugulasele hinnalist ümbrikut ei paneks

Please wait...
Postitas:
Kägu

No oleneb. Lähisugulase või väga hea tuttava puhul nagu alla 1000€ oleks piinlik ikka.

Palju siis väga halvale tuttavale paned ka?
Mõne inimese palk on väiksem kui 1000, et tal peaks siis piinlik olema, kui enda kuupalka ei ohverda? Peaasi, et hea tuttava ees piinlik pole, las lapsed olla söömata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust on kink sümboolne asi ja selle väärtust rahanumber ei tõsta. Mul oleks piinlik suurt summat panna või saada, sest sümboolne tähendab minu jaoks tõesti sümboolset. Ja tõesti, kui oma vend oleks hädas peo korraldamisega ja mul oleks ressurss teda aidata, siis annaksin selle talle muidugi ja seda enne pulma juba, et ta teaks mis summa piires arvet lubada saab. Aga lihtsalt sõbarale-sugulasele hinnalist ümbrikut ei paneks

Rahahädas vend ei saa ometi kalleid pulmi korraldada! Ehk ainult niipidi, et sugulased kingivad üllatusena pulmapeo (muidugi teades, et noorpaar üldse pidu tahab).
Olen sarnaselt eelpoolkirjutatutele seda meelt, et pulmad korraldatakse endal olemasoleva raha eest endale ja külalistele rõõmuks. Ja tuleks arvestada ikka nii, et keegi raha ei kingi. Eks tõenäoliselt ikka kingitakse ja tore on, aga sellega ei saa ometi arvestada! Kõige olulisem on edastada sõnum, et kõigi kutsutute seltskonnast tuntakse rõõmu ja neilt ei oodata oma peo kinnimaksmist. Nii võib mõni tore tuttav või sugulane raha pärast tulemata jääda ja see oleks ju kurb.
Ma ka ei saa aru, mida tähendab “heade tuttavate” pulm? Miks neid halbu või vähem häid üldse kutsutakse? Et rohkem raha saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie tegime kasinate võimaluste tõttu väga lihtsad pulmad. Kutsutud oli 20 inimest. Kõige lähedasemad. Kutsele kirjutasime, et kinke mitte tuua, tulgu vaid kohale. Pildistamise jaoks palusime igal külalisel tuua ühe roosiõie.
Väga tore oli. Mälestuseks jäid kaardid ja pildid.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Esileht Pereelu ja suhted Pulmad ja palju raha ümbrikusse