Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pulmad praegu, pidu hiljem – kuidas täpsemalt?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Pulmad praegu, pidu hiljem – kuidas täpsemalt?

Postitas:
Kägu

Hästi palju on silma jäänud, ka siitsamast foorumist, et abielu registreeritakse à la kahekesi, aga öeldakse, et “sõpradele teeme peo hiljem, kui on rohkem raha / koroonaoht möödas / tited suuremad / majaehitus valmis” jne jne. Enda tutvusringkonnas pole ühtegi sellist algselt lubatud pidu muidugi toimunud. Mind huvitabki, et kes siiski on ise pidanud või mõnel sellisel järelpeol käinud – kuidas see siis välja näeb? Kas nt naispool kannab siis uuesti pruutkleiti peol? Mille puhul siis õnne soovitakse, kui abiellutud juba on ammu, või mida täpsemalt üldse tähistatakse? Kas keegi valgustaks mind 🙂

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil sõbrad abiellusid kahekesi, kui lapsed olid väikesed ja pruut rase. Viiendal aastapäeval tehti laulatus ja pidu.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen kahes sellises pulmas käinud.
Ühel juhul toimus pidu aasta peale registreerimist. Registreerimisel oli naisel hele kostüüm ja käidi lähima perega restoranis. Aasta pärast peol oli pruutkleit ja pidu mõisas 100 inimesele. Peol olid kõik tüüpilised pulmarituaalid välja arvatud registreerimine. Selle asemel vahetas pruutpaar omavahel tõotused ja toimus naise nime minemasaatmine.

Teisel juhul toimus registreerimine talvel, kus ainult abiellujad beebiga osalesid, ja pidu suvel. Registreerimisel oli pruudil hele kleit ja mehel viisakam särk ja püksid (isegi ülikonda polnud). Suvel oli pidu rahvalikus stiilis ja pruutpaaril rahvariided. Toimus naisevõtt vanade rahvalike traditsioonide kohaselt. Enne pulmapidu toimus tüdrukute õhtul veimevaka valmistamine, osalesid ka vanemad naissoost sugulased.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõbrannal oli kaks pulma, kuna elab Eestist kaugel. Nad abiellusid tema praegusel kodumaal, kohal olid mehe sõbrad-sugulased ja naise perekond, pluss lähemad sõbrad. Järgmisel suvel tegid Eestis kirikliku laulatuse, sõrmused võtsid ära ja panid kirikus uuesti sõrme, kleit oli lihtne, aga pidulik, heleroosat värvi. Pidu vanemate hoovis koos naise sugulaste ja sõpradega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie registreerisime kahekesi, laulatus ja pidu oli kuu hiljem. Ei tahtnud laulatust mingite allkirjade ja bürokraatiaga solkima hakata.
Registreerimise päeval kandsin heleroosat kleiti, sõrmuseid ei vahetanud ja meik-soeng olid n-ö proovimeik ja -soeng laulatuseks. Pärast registreerimist läksime kahekesi pikale nädalavahetusreisile.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõbrannal oli kaks pulma, kuna elab Eestist kaugel. Nad abiellusid tema praegusel kodumaal, kohal olid mehe sõbrad-sugulased ja naise perekond, pluss lähemad sõbrad. Järgmisel suvel tegid Eestis kirikliku laulatuse, sõrmused võtsid ära ja panid kirikus uuesti sõrme, kleit oli lihtne, aga pidulik, heleroosat värvi. Pidu vanemate hoovis koos naise sugulaste ja sõpradega.

No milleks taoline tsirkus? Sõrmused võeti ka veel sõrmest ära, ajuvaba.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hästi palju on silma jäänud, ka siitsamast foorumist, et abielu registreeritakse à la kahekesi, aga öeldakse, et “sõpradele teeme peo hiljem, kui on rohkem raha / koroonaoht möödas / tited suuremad / majaehitus valmis” jne jne. Enda tutvusringkonnas pole ühtegi sellist algselt lubatud pidu muidugi toimunud. Mind huvitabki, et kes siiski on ise pidanud või mõnel sellisel järelpeol käinud – kuidas see siis välja näeb? Kas nt naispool kannab siis uuesti pruutkleiti peol? Mille puhul siis õnne soovitakse, kui abiellutud juba on ammu, või mida täpsemalt üldse tähistatakse? Kas keegi valgustaks mind 🙂

Olen ise kaks korda abiellunud nii, et pidu on hiljem. Kui pidu on hiljem, siis registreerunud oleme vaid kahekesi. Ka ei ole mul selleks ometi mingit valget pruutkleiti olnud. Lihtsalt pidulik kleit. Mõlemal korral oleme küll käinud pärast restoranis, kus meie vanemad lõuna- või õhtusöögi korraldasid. Tavalisest paremas restoranis, aga lihtsalt üks eine.

Õnne soovitakse hiljem peo ajal ikka abiellumise või abielu puhul muidugi. Vahet ju pole, kui palju sellest möödas on, mil allkiri sai antud, õnnitleda saab ikka. Kaunist kooselu soovida jne. Tähistataksegi seda, et see paar on astunud abiellu. Abielu saab tähistada kasvõi igal aastal.

Abiellumistel, kui pidu on hiljem kui registreerumine, pole ma üldse mingeid valgeid sitse-satse pruutkleite näinud. Lihtsalt ilusad riided.

Ma selist varianti pole küll näinud, kus registreerumine, laulatus oleksid paljude küalistega, pruutkleidiga, ülipidulikud, kõigi oluliste inimestega ja siis saadetaks külalised koju ning pidu toimuks samade inimestega näiteks aasta või viie aasta pärast. Kui pidu on hilkem, siis on ka registreerumine olnud nö kabinetis või/ja laulatus vaid mõne inimese juuresolekul – lihtsalt näiteks abieluv paar ja õpetaja.

Järgnev lõik käib aga pulmade kohta, kui pidu on samal päeval. Ka tavalistes pulmades ma pole aastakümneid enam näinud pruuti peol pikalt pruutkliedis ja ma käin pulmades väga palju. Suured suguvõsad abiaasaga mõlemal. Tavaliselt saabub pruut peopaika ja paari tervitatakse siis, kui pruudil on pruutkleit. See vahetatakse peokleidi vastu kas kohe või pärast avavalssi. Kui aga riietevahetuse võimalust pole, siis vahetatakse rõivad enne peopaika saabumist. Ükski Eesti pruut ei istu öösel kell 2 pruutkliedis laua taga. See rohkem Venemaal nii. Pruutkleidis pole ju ilmselt kuigi mugav tantsu vihtuda ega süüa. Tavaliselt tuleb nendes ettevaatlikult istuda, veidigi kortsunud pruutkleit on paari tunniga pärast istumist kole ja jalatsid on ka tavaliselt ebamugavad pika peo jaoks.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järgnev lõik käib aga pulmade kohta, kui pidu on samal päeval. Ka tavalistes pulmades ma pole aastakümneid enam näinud pruuti peol pikalt pruutkliedis ja ma käin pulmades väga palju. Suured suguvõsad abiaasaga mõlemal. Tavaliselt saabub pruut peopaika ja paari tervitatakse siis, kui pruudil on pruutkleit. See vahetatakse peokleidi vastu kas kohe või pärast avavalssi. Kui aga riietevahetuse võimalust pole, siis vahetatakse rõivad enne peopaika saabumist. Ükski Eesti pruut ei istu öösel kell 2 pruutkliedis laua taga. See rohkem Venemaal nii. Pruutkleidis pole ju ilmselt kuigi mugav tantsu vihtuda ega süüa. Tavaliselt tuleb nendes ettevaatlikult istuda, veidigi kortsunud pruutkleit on paari tunniga pärast istumist kole ja jalatsid on ka tavaliselt ebamugavad pika peo jaoks.

Kõikides pulmades, kus ma käinud olen, on pruut terve peo pikas pruutkleidis olnud. Pruutkleit vahetatakse muu piduliku kleidi vastu tavaliselt südaööl. Enda pulmas oli samamoodi. Räägin siis noorte, alla 35 a inimeste pulmadest ja kogemused viimasest 15 aastast.

Minu kleit küll ebamugav polnud ei istumiseks, liikumiseks ega ka tantsimiseks.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõikides pulmades, kus ma käinud olen, on pruut terve peo pikas pruutkleidis olnud. Pruutkleit vahetatakse muu piduliku kleidi vastu tavaliselt südaööl. Enda pulmas oli samamoodi. Räägin siis noorte, alla 35 a inimeste pulmadest ja kogemused viimasest 15 aastast.

Kumb siis, kas terve peo pruutkleidis olnud või vahetatakse kleit sõdaööl?

Aga jah, minul seda kogemust pole. Viimati sügaval nõukogude ajal. Huvitav teada, aitäh.
Pulmades käimise kgemust umbes 55 aastat ja sellel aastal 5 pulma käidud ja praeguse seisuga 2 ees.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates see ajuvaba ikkagi. Abiellutakse ikkagi kindlal päeval ja mis pidu see hiljem on…..niisama suvaline. Miks siis mitte juba kohe pidu või siis üldse abielluda siis kui on piisavalt raha vms.
Minu arvates see ” teeme peo pärast” on pigem lihtsalt vabanduse otsimine, miks kedagi ei kutsutud. Neid pärast tehtud pidusid ikka väga harva kohtab.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga jah, minul seda kogemust pole. Viimati sügaval nõukogude ajal. Huvitav teada, aitäh.

Pulmades käimise kgemust umbes 55 aastat ja sellel aastal 5 pulma käidud ja praeguse seisuga 2 ees.

Südaööl saabki peo ametlik osa nagu läbi, nii et terve peo jah. Edasi on tavaliselt mingi DJ ja tantsud, mitte enam laudade taga istumine ja klassikaline pulmapidu.
Eks peo korralduslikus osas on erandeid ka, mõned pulmad on olnud vastuvõtu stiilis ja lõppevad kaugelt enne südaööd, seal ei tulegi muud kleiti pruudil. Mõned on olnud lõunasöögiga restoranis, samamoodi ongi ainult pruutkleit.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti päris palju pulmades käinud ja pole veel kordagi kohanud, et pruut poleks peol pruutkleidis. Loomulikult vahetatakse kingi ning mõni pruut ka peale südaööd kleiti aga alles oli pulm, kus pruut kell 5 tantsis pruutkleidis.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükski Eesti pruut ei istu öösel kell 2 pruutkliedis laua taga. See rohkem Venemaal nii. Pruutkleidis pole ju ilmselt kuigi mugav tantsu vihtuda ega süüa. Tavaliselt tuleb nendes ettevaatlikult istuda, veidigi kortsunud pruutkleit on paari tunniga pärast istumist kole ja jalatsid on ka tavaliselt ebamugavad pika peo jaoks.

Ma olen elu jooksul käinu 10+ pulmas ja ei kunagi näinud, et keegi oleks pruutkleidi millegi muu vastu vahetanud. Võib-olla laenutatud kleidi puhul tehakse nii. Või kui on juba ette arvestatud, et pruutkleit tuleb kalli raha eest edasi müüa.
Pruutkleidi õmblemise puhul ju arvestataksegi, et ei kortsuks, et selles oleks võimalik tantsida jms.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

huvitav, ma pole 40 aasta jooksul satunud kordagi pulma, kus pruut kleiti vahetaks
ainus “kogemus” sellise vahetusega pärineb TLC kanalil joksva mustlaspulma realityst, kus pulmakleit on “suurem kui naabril”, mille kirikusse transportimiseks on vähemalt korra rekatreiler tellitud, kuna tavaautodesse pruut koos kleidiga lihtsalt ei mahtunud 😀 seal vahetatakse megasuur vahuhunnik sellise vastu, milles on võimalik istuda ja tantsida.
eesti pulmades pole sellist asja kohanud, pruutidel on ilusad kleidid, millega on võimalik nii istuda kui tantsida ja mis pruutidele ka meeldivad. miks osta kallis kleit ja kanda seda vaid tunnike registreerimise ajal, pärast lihtsalt pidulikke riideid? pruutkleiti kannad ju vaid korra elus, siis tahaks seda ju võimalikult pikalt kanda ja nautida.
või kannavad teie suguvõsade pruudid selliseid sondra celli kleite https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk00FOMM-zP7LiT1ISy6zVvV161x6yA:1596870545250&source=univ&tbm=isch&q=my+big+fat+gypsy+wedding+dresses&sa=X&ved=2ahUKEwjM5OeshovrAhVQw4sKHZgOB9sQsAR6BAgFEAE&biw=1600&bih=757

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kumba sa ise öelda tahad, kleit vahetatakse peo lõpupoole või juba enne söömist?
Eesti pulmadest ei ole mingit ühtset kommet selle osas, aga rohkem olen ka ise kohanud, et kleit vahetatakse südaööl või siis nt enne ärasõitu pulmaöö hotelli. Kindlasti mitte kohe peale registreerimist enne pidu (söömist)
Selle nimel on ju meikar, juuksur, samamoodi aga rätsep või pruut kleiti valides pingutanud, et pruut terve õhtu/peo kaunis välja näeks just sellesama kleidiga.
Kes need sul on, kes ainult aluguseks (pildistamiseks) valge kleidi selga panevad?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole ka kordagi kohanud, et pruut vahetaks kleidi ära. Ise ka ei vahetanud vaid olin peo lõpuni. Valisingi sellise kleidi millega oleks mugav ja mõnus olla.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen olnud sellisel pulmapeol, kus südaööl, peale pruudipärja maha mängimist vahetas pruut oma pruutkleidi teise kleidi vastu. Pidutseti edasi aga peategelasteks oli siis juba “uus paar”.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina oma pulmas ka vahetasin peale südaööd kleiti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No milleks taoline tsirkus? Sõrmused võeti ka veel sõrmest ära, ajuvaba.

Välismaal toimunud registreerimine oli ilmalik, Eestis tehti kirikus (nö kodukirik, kus pruut lapsest saadik käinud oli). Ma olen ise üsna usukauge inimene, nii et täpsemalt ei oska seletada, aga kirikuõpetaja õnnistas need sõrmused ära vms ja seejärel pandi sõrme tagasi.

Mina võtan oma sõrmust mõnikord isegi mustemateks aiatöödeks ära, miks siis mitte seda laulatuse tarvis teha?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks seda kui pidu kohe ei tehta, tulebki nii võtta. Pole mõtet ära arvata, kas hiljem tuleb või ei tule.
Mina ei lubanud kellelegi hiljem teha, sest ei tahtnudki suurt pidu ja kutsutud olid kõige lähedasemad sugulased. Lähedaste sõpradega oleks pidu kindlasti lõbusam olnud, aga neid lõbusaid pidusid peamegi siis eraldi sündmusena, mitte hiljem pulmaks nimetades. Ei taha midagi võlgu olla. Kui oleksime suurt pidu hiljem lubanud, siis ma kogu aeg mõtleks sellele, kuna see pidu siis teha ja kindlasti peaks selleteemalistele küsimustele vastama.
Pruutkleit oli minul küll 12 tundi jutti seljas ja see oli väga mugav. Valisingi ilusa, aga ka mugava kleidi. Mis imeasi see kleit peaks olema et ainult paar tundi saab sellega olla. Pulmakleiti investeeritakse tavaliselt palju aega ja mõned ka raha, samas see on kleit, mida kantakse vaid kord elus. Sel korral tahaks siis juba võimalikult kaua seda kanda.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pulmad on juba aegunud nähe, jätavad enamiku täiesti külmaks. Miks kedagi taoline pisiasi veel peaks huvitama? Nagu näete valdava enamuse jaoks pole abielul elus mingit jäävat väärtust. Soovitan ametlik pool tunnistajatega ühele poole saada ja asi lõppenuks kuulutada-sest see jama peale teie endi kedagi teist ei huvita. Hunnik raha ka säästetud, kuni järgmise korrani.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen olnud sellisel pulmapeol, kus südaööl, peale pruudipärja maha mängimist vahetas pruut oma pruutkleidi teise kleidi vastu. Pidutseti edasi aga peategelasteks oli siis juba “uus paar”.

See ongi minu meelest traditsiooniline, et südaööl mängitakse pruudipärg maha ja siis pruut vahetab kleiti. Ja minu pulmamälestused ulatuvad sügavasse nõukogude aega.

+1
-1
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pulmad praegu, pidu hiljem – kuidas täpsemalt?