Esileht Pereelu ja suhted Pulmade pärast nii õnnetu – mida teha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Pulmade pärast nii õnnetu – mida teha?

Postitas:

Ütlen kohe ette ära et ma ei ole mingi vingupunn ega kõrgete nõudmistega proua. Aga meie pulm läks nii aia taha, kui see üldse minna sai. Ma ei taha detailidesse laskuda, aga saime mehega väga haiget, siiani on raske on rääkida ja ka pulmapilte on valus vaadata. (Need on mobiiliga tehtud)
Külalistele pidime ära ütlema, et laulatust ei toimu ja kõik kulutused läksid tühja. Abiellusime, vastupidiselt plaanitule, peaaegu kahekesi ja asi oli tuim ja ametlik. Sõbrad tuttavad olid väga mõistvad, kuid paha tunne oli kõigil, ka tagantjärgi mõni vana sugulane ohkab, et näed, nii ootasin ja ei saanudki. Samas oleme mehega endiselt armunud ja õnnelikud. Kuigi möödas juba 5 aastat, on haav on ikka hinges. See päev pidi olema meie ilusaim hetk… Aga nüüd meenutame peaaegu pisaratega.
Mida te soovitaksite? Pulmi ju uuesti teha on imelik. Kuidas selle teemaga rahu saada? Fotod uuesti teha? Mingi abieluvande uuendamise teema on filmides olnud, aga see veel imelikum asi, ei taha. Või peaks lihtsalt sinnapaika jätma ja leppima? Samas tunneme, et tahaks midagigi teha.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke seda, mida ise soovite ja vajalikuks peate, et hing rahu saaks. See, et keegi peab seda imelikuks, on nende teiste probleem ja selle pärast ei tasu muretseda.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui põhimõtetega vastuollu ei lähe, võib lasta laulatada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka 5 aastat hiljem veel häirib teid mõlemaid, siis võtke plaani ja tehke järgmisel (või ülejärgmisel, kui võtavad ettevalmistused aega) pulma-aastapäeval üks ilus pidu või tõesti planeerige laulatus.

Kui ikka muidu elu sobib, siis negatiivseid mälestusi muuta ei saa, aga positiivseid saab alati juurde luua. 🙂 Piltide tegemisest võib lausa traditsiooni luua, olid need esimesed siis millised tahes, mingi aja tagant käia pulma-aastapäeval piltniku juures oleks tore traditsioon ning vanas eas on lihtsalt kena pilte ja aja voolamist vaadata.

Isegi need mobiiliga tehtud pildid on tulevikus suur väärtus!

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka 5 aastat hiljem veel häirib teid mõlemaid, siis võtke plaani ja tehke järgmisel (või ülejärgmisel, kui võtavad ettevalmistused aega) pulma-aastapäeval üks ilus pidu või tõesti planeerige laulatus.

Ma teeks näiteks 10. aastal.

Aga kas see lörriminek on ainult sinu või ka mehe arvates?

Ja põhjuseks oli see, et fotograaf ei ilmunud kohale?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui ikka 5 aastat hiljem veel häirib teid mõlemaid, siis võtke plaani ja tehke järgmisel (või ülejärgmisel, kui võtavad ettevalmistused aega) pulma-aastapäeval üks ilus pidu või tõesti planeerige laulatus.

Ma teeks näiteks 10. aastal.

Aga kas see lörriminek on ainult sinu või ka mehe arvates?

Ja põhjuseks oli see, et fotograaf ei ilmunud kohale?

Fotograafi mitteilmumise tõttu jäi sinu arvates laulatus ära või? Mõtle ikka ka natuke!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga meie pulm läks nii aia taha, kui see üldse minna sai. Ma ei taha detailidesse laskuda, aga saime mehega väga haiget, siiani on raske on rääkida ja ka pulmapilte on valus vaadata. (Need on mobiiliga tehtud)
Külalistele pidime ära ütlema, et laulatust ei toimu ja kõik kulutused läksid tühja. Abiellusime, vastupidiselt plaanitule, peaaegu kahekesi ja asi oli tuim ja ametlik.

Pole juba tükk aega nii totrat juttu siit lugenud.

Mismõttes jäi laulatus ära? Selgus, et mees on salaja muslim ja et teda ei saa kristlasega laulatada?
Ja siis, selle asemel, et usku vahetada, regasite end kuu või paari pärast kuskil salaja ära ja nii jäigi?

Mõtle ikka ka natuke!

Kõik siin praegu mõtlevad, et mis põhjusel on võimalik, et laulatus ära jääb, mida sa ise siis mõtlesid?

+24
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 10:19; 27.06 13:52; 27.06 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu siiras arvamus on, et pulmad on täiesti käsitlematult mõttetu üritus, ma ei oleks nõus mitte ühtegi senti sellele kulutama või kedagi selle eest toitma ja lõbustama, et ma mehega koos elan.
Minu jaoks on täielik kosmos lugeda, et inimesed soovivad abielluda ja veel pulmasid ka!? Milleks või miks, ausalt… ei mõista.

Teemaalgatajale ei oskagi muud soovitada, kui ikka see vana hea “Lahuta!”

+16
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat pole võimalik arutada, kui ei tea, mis põhjusel pulmapidu ära jäi? Mina saan sellest segasest postitusest aru nii, et plaanis oli suur pulmapidu, mis jäi ära, aga abielu siiski registreerisid, mehega kahekesi.
Mina pakun, et viimasel hetkel selgus, et raha ei ole. Näiteks mees rääkis, et tema maksab kõik kinni, aga paar päeva või ka päev enne pulmapidu ütles, et vabandust, ma ei julgenud sulle varem öelda, aga raha ei ole! Kas siis ei olnudki, või mängis kasiinos maha vms.
Ma arvan, et oleks ilus teha pidu mõnel pulma-aastapäeval. Te niikuinii võlgnete selle oma sugulastele ja sõpradele. Ehk aitab see ka enesega rahu teha.
Aga abielu on kõik need aastad õnnelik olnud?

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 10:36; 27.06 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided olemas, kõigepealt tehke ilusad pildid, kus peal olete kahekesti. Need riputate seinale. Mis olnud see olnud, elu läheb edasi, möödunut muuta ei saa. Pulmad on eelkõige ikkagi kahe abielluja lugu. Kõik külalised on “lisa”. Nii et kui teie 2 olete endiselt olemas, siis ei ole mitte mingit põhjust õnnetu olla. Kui raha palju ja tahtmist on, tehke või kõik järgmised aastad oma abiellumise päeval pidu, kuhu kutsute keda iganes soovite. Selles, mis olnud, sellest tuleb õppida. Mida järgmine kord teistmoodi teha. See on see õpetuslik iva teadvustatud, tuleb punkt panna. Elu elatakse ju siin. see mis läinud, seda sind enam ei olegi ju enam. Sa oled iga hetke uus ja vana sina “sureb” iga hingetõmbega. Minevikku on vaja mäletada, selleks, et mitte korrata varasemalt tehtud vigu. Aga õnnetu küll mineviku pärast olla pole mõtet. Mida see annab? Eriti veel kui keegi pole surnud ja sõda pole ka lahti. Hetkel tundub see õnnetu olemine küll üsna egoistlikuna. Sõda pole, kaaslane on alles, lähedased elus. Noo see on ju õnn, mitte õnnetus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakun, et viimasel hetkel selgus, et raha ei ole. Näiteks mees rääkis, et tema maksab kõik kinni, aga paar päeva või ka päev enne pulmapidu ütles, et vabandust, ma ei julgenud sulle varem öelda, aga raha ei ole! Kas siis ei olnudki, või mängis kasiinos maha vms.

Kirjutas ju, et kõik kulutused läksid tühja, kuidas saab siis asi olla rahas? Ma arvan, et keegi sai keegi surma.

Näiteks see, kes laulatama pidi. Või hüppas lihtsalt alt. Mis muul põhjusel saab laulatus kui tseremoonia ära jääda?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutas ju, et kõik kulutused läksid tühja, kuidas saab siis asi olla rahas? Ma arvan, et keegi sai keegi surma.

Et siis keegi sai surma ja pruut löristab nutta, kuidas tema ei saanud pidu ja ilusaid pilte? See oleks ju veel rohkem idiootsus.

Üsna kahtlane teema jah. Abielu on 5 aastat ilusti püsinud, aga ikka nutetakse mingit ühte pidu taga. Kes keelab praegu seda pidu uuesti teha? Ei pea ju pulma nime all.

Te niikuinii võlgnete selle oma sugulastele ja sõpradele.

Appi kui loll arvamus. Tegime samuti kahekesi registreerimise ja siiamaani mõni ema lehma lellepoeg (keda nagunii poleks kutsunudki peole) käib ja tänitab, kuidas oleme talle ühe peo võlgu. Kui sugulased ja sõbrad nii kangest pidu tahavad, võivad nad selle ise korraldada, rumal ja väiklane on teisi survestada.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pulmi ju uuesti teha on imelik.

Väga paljud abielupaarid teevad ilusa pulmapeo aastaid pärast abiellumist. Noortel armunutel pole sageli seda rahagi ja pidu tehakse siis, kui ülikoolid lõpetatud ja palk laekub ning ehk lapsedki sülelapse east väljas. Siis saab pidu parem ja kõigil lõbusam. Ükski seadus ei näe ette, et abiellumise pidu ei tohi teha ka 10 aastat hiljem.

Päris looriga sellistel pidudel pruut ei ole seni minu kogemuse järgi olnud küll, aga ikka kõige ilusam naine saalis. Muu peale valge pruutkleidi on kõik ikka sama olnud – kaunistused, õhkkond, soovid, kingitused, muusika, pidulikkus, korralik laud, lilled jne. Viimati sellisel peol oli naisel lihtsalt imekaunis hele suvekleit.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ainult abiellusite ja pulmapidu jäi pidamata, siis võib selle peo ju ka hiljem teha. Minul justnimelt nii plaanis on – abiellusime samuti mehega kahekesi, pulmapeo korraldamiseks tookord võimalust polnud. Aga üht ilusat pidu ma siiski tahan – toredat lähedastega jagatud õhtut, ilusat kleiti ja pulmatorti ja kauneid fotosid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taga. Kes keelab praegu seda pidu uuesti teha? Ei pea ju pulma nime all.

Te niikuinii võlgnete selle oma sugulastele ja sõpradele.

Appi kui loll arvamus. Tegime samuti kahekesi registreerimise ja siiamaani mõni ema lehma lellepoeg (keda nagunii poleks kutsunudki peole) käib ja tänitab, kuidas oleme talle ühe peo võlgu. Kui sugulased ja sõbrad nii kangest pidu tahavad, võivad nad selle ise korraldada, rumal ja väiklane on teisi survestada.

Vaata, siin on vahe. Teemaalgatajal oli ju suur pidu välja kuulutatud, kutsed saadetud. Paljudel olid kindlasti omalt poolt ka kulutused tehtud, nt ostetud uus kleit või ülikond. Nädalavahetus vabaks planeeritud. Seda ei saa võrrelda olukorraga, kus suurt pidu pole kunagi plaanis olnudki. Kui oligi plaanis kahekesi või vähemas pereringis registreerimine ja sugulasi-sõpru polnud pulma kutsutudki.
Aga kui suur pidu oleks ära jäänud mõne lähedase inimese surma tõttu (pruudi või peiu üks vanematest, õde või vend), siis ma selle pärast küll viis aastat hiljem ei ahastaks. See ei sõltunud teist ja peo ärajäämisest hullem on ikkagi lähedase surm ju. Ahastamiseks oleks põhjust siis, kui pulmapeo rikkusite ise ära või rikkus teine pool. Kui pulmapeo eelõhtul saaks näiteks mu õde autoavariis surma ja mul oleks viis aastat hiljem hinge peal oma peo ärajäämine, mitte õe surm, siis ma oleks halb inimene. Kui aga tegemist oli piisavalt kauge inimesega, siis jätsite asjatult peo ära. Tõenäoliselt alludes ülejäänud pere survele. Nt oli tegemist ema õega (tädi) või eaka vanaemaga.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 10:36; 27.06 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks ka peo. Pulma aastapäeva raames, nii nagu oleks esimest pidu soovinud. Telliks korraliku fotograafi, võib-olla uut laulatust mitte, aga ühise tantsu, pildid, toostid.. usun, et kõik oleksid rõõmsad ja rahul ning teie saate kogemuse ja nagu uued mesinädalad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pildid on ainus teema, paneks aastapäeval kenasti riidesse, meigid, soengud ja fotograafiga sessioonile.
Kui põdemine on vanemate sugulaste pärast, kes peole ei saanud, siis nendele eraldi pidu küll ei hakkaks korraldama – hoopis endale paksemat nahka vaja kasvatada.
Mis veel häirib?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vbl pandi mees vangi ja registreeriti vanglas?

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Mees jäi pärast poissmeeste pidu täis peaga roolis vahele ja istus pulmapäeval šokivangistuses .

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Mees jäi pärast poissmeeste pidu täis peaga roolis vahele ja istus pulmapäeval šokivangistuses .

Ahnii. Sa kindlasti mõtled seda meest?

See võis küll juhtuda. Pulm on tavaliselt laupäeval, aga siis pole kohtunikku kohal, kes otsuse teeks.
Reedel vastu laupäeva vahelejäänud istuvadki tavaliselt esmaspäevani.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 10:19; 27.06 13:52; 27.06 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvi. Lastel palju vaba aega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin mõnel pulma-aastapäeval peo. Paljud ju teevad peo tagantjärele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvi. Lastel palju vaba aega.

Tüüpiline fantaasiaüllitis jah. Teed “jõle salapärase” teema ära ja kaod seitsme tuule poole.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks ikka natuke selgitada, miks laulatus/pulmapidu ära jäi või miks te mehega nii väga haiget saite.

Kas keegi suri? Või kui tõesti üks teist kinni istus, nagu keegi siin välja pakkus, siis mina jätaksin selle tagantjärgi peo küll tegemata. Pole nagu põhjust.

Kui aga laulatuse ärajäämise põhjuseks midagi muud, siis miks mitte korraldada suurem tähistamine näiteks nüüd, kui registreerimisest 5 aastat möödas.

Tegelikult ei saa ma eriti sellest pikka aega põdemisest aru. Kirjutad ju, et “samas oleme mehega endiselt armunud ja õnnelikud”. Kas sellest siis ei piisa, on “päriselt” õnnelik olemiseks tõesti pidu, pilti ja pitskleiti vaja?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Mees jäi pärast poissmeeste pidu täis peaga roolis vahele ja istus pulmapäeval šokivangistuses .

Ma ei abiellukski sellisega, suudaksin ühe päeva jooksul ümber mõelda küll.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi kui loll arvamus. Tegime samuti kahekesi registreerimise ja siiamaani mõni ema lehma lellepoeg (keda nagunii poleks kutsunudki peole) käib ja tänitab, kuidas oleme talle ühe peo võlgu. Kui sugulased ja sõbrad nii kangest pidu tahavad, võivad nad selle ise korraldada, rumal ja väiklane on teisi survestada.

ka meil oli kahekesi registreerimine ja pärast vanematega tilluke kohvilaud. ja siis 10 aastat hiljem pidas mehe lähedane sugulane tallinnas suured pulmad, kogu suguvõsa oli kohal v.a. meie mehega. kui mu ämm tollelt tegelaselt küsis, et miks siis kõik peale meie kutsuti, teatas too, et meie teda ka ei kutsunud?!? kusjuures nad teadsid, et me olimegi kahekesi ainult. pärast seda meiepoolne suhtlemine ka lõppes – see pulmapidu poleks probleem olnud, aga probleemiks oli AJUVABA suhtumine, sääraste … ei soovi lihtsalt suhelda. Nii et see “võlgu olemine” on mu arust nõmeduse tipp!

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 17:04; 27.06 18:58; 27.06 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt pulmapilte teha, ilma peota, viis aastat hiljem – vaat see on imelik.
Siis sa ju ikka vaatad neid pilte ja sul on see teadmine, et pidu polnudki ja ärajäänud pidu kummitab endiselt, võib-olla veel hulleminigi kui ilma nende uute, feik-piltideta.

Aga teha pidu, mis ära jäi, see minu arvates ei ole imelik. Saad peo ja pildid ja untsuläinud ürituse minevikku jätta. Juhul muidugi, kui see uus pidu jälle veidratel asjaoludel ära ei jää 😀

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 17:10; 27.06 17:11; 27.06 19:12; 27.06 20:52; 27.06 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka meil oli kahekesi registreerimine ja pärast vanematega tilluke kohvilaud. ja siis 10 aastat hiljem pidas mehe lähedane sugulane tallinnas suured pulmad, kogu suguvõsa oli kohal v.a. meie mehega. kui mu ämm tollelt tegelaselt küsis, et miks siis kõik peale meie kutsuti, teatas too, et meie teda ka ei kutsunud?!? kusjuures nad teadsid, et me olimegi kahekesi ainult. pärast seda meiepoolne suhtlemine ka lõppes – see pulmapidu poleks probleem olnud, aga probleemiks oli AJUVABA suhtumine, sääraste … ei soovi lihtsalt suhelda. Nii et see “võlgu olemine” on mu arust nõmeduse tipp!

Kui on mehe LÄHEDANE sugulane, siis ma oletan et vend või õde. Kas tõesti see vend või õde ei oleks mahtunud koos vanematega kohvilaua taha?

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.06 17:10; 27.06 17:11; 27.06 19:12; 27.06 20:52; 27.06 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka meil oli kahekesi registreerimine ja pärast vanematega tilluke kohvilaud. ja siis 10 aastat hiljem pidas mehe lähedane sugulane tallinnas suured pulmad, kogu suguvõsa oli kohal v.a. meie mehega. kui mu ämm tollelt tegelaselt küsis, et miks siis kõik peale meie kutsuti, teatas too, et meie teda ka ei kutsunud?!? kusjuures nad teadsid, et me olimegi kahekesi ainult. pärast seda meiepoolne suhtlemine ka lõppes – see pulmapidu poleks probleem olnud, aga probleemiks oli AJUVABA suhtumine, sääraste … ei soovi lihtsalt suhelda. Nii et see “võlgu olemine” on mu arust nõmeduse tipp!

Kui on mehe LÄHEDANE sugulane, siis ma oletan et vend või õde. Kas tõesti see vend või õde ei oleks mahtunud koos vanematega kohvilaua taha?

kusjuures ei olnud vend ega õde, onupoeg oli. vend ja õde said aru meie soovist väga tagasihoidlikult abielluda ega näinud selles mingit probleemi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.06 17:04; 27.06 18:58; 27.06 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka meil oli kahekesi registreerimine ja pärast vanematega tilluke kohvilaud. ja siis 10 aastat hiljem pidas mehe lähedane sugulane tallinnas suured pulmad, kogu suguvõsa oli kohal v.a. meie mehega. kui mu ämm tollelt tegelaselt küsis, et miks siis kõik peale meie kutsuti, teatas too, et meie teda ka ei kutsunud?!? kusjuures nad teadsid, et me olimegi kahekesi ainult. pärast seda meiepoolne suhtlemine ka lõppes – see pulmapidu poleks probleem olnud, aga probleemiks oli AJUVABA suhtumine, sääraste … ei soovi lihtsalt suhelda. Nii et see “võlgu olemine” on mu arust nõmeduse tipp!

Kui on mehe LÄHEDANE sugulane, siis ma oletan et vend või õde. Kas tõesti see vend või õde ei oleks mahtunud koos vanematega kohvilaua taha?

Aga kui neid õdesid-vendasid on pruutpaaril palju, näiteks minul on kaks õde ja mehel 3 õde ja 1 vend. Ja neil kõigil (peale ühe) on ka kaaslased ja pered. 11 täiskasvanuti ja trobikond lapsi kohe juures ju; inimestele, kes tahavad väga väikest registreerumist, ju ikka päris plaanemuutev? Mina oma õdedega olen väga lähedane ja mehe venna ja 1 õega ka, aga teised kaks õde on mehest väga palju vanemad, elavad kaugel ja suhtlus on küll sõbralik, aga suhteliselt harv.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Pereelu ja suhted Pulmade pärast nii õnnetu – mida teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.