Esileht Pereelu ja suhted Pulmade pidamine imiku kõrvalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Pulmade pidamine imiku kõrvalt

Postitas:

Tere,

Sooviksin lugeda nende inimeste kogemusest, kes on pidanud oma pulmapidu imiku kõrvalt (kuni 6 kuud).

Planeerisime pulmi 2015 aasta suvel ning sooviksime pelgalt registreerimise asemel tähistada sündmust koos sõprade ja sugulastega st pidu umb 60 inimesega. Tänaseks olen aga lapseootel ja seega oleks laps praegu planeeritud pulmakuupäeval alles 4 kuune. Kas lükkaksite pulmad veel aastakese võrra edasi või saab edukalt nii pisikese kõrvalt ise ka oma pulmapäeva nautida? Palun kirjutage oma kogemusest ja tooge välja millele tuleks erilist tähelepanu pöörata.

Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 14:00; 26.09 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-kuuse lapse kõrvalt mina ei hakkaks. Ma pole küll pulmi pidanud imiku kõrvalt, aga mu neljakuune laps tahtis iga tunni tagant pool tundi magada ja sellise rütmiga ei saa sa mingit pidu nautida. Pigem on võimalik pulmad teha varem, kui laps on 1-2 kuune või hiljem, kui laps on 7+ kuune. Seitsmekuusena teeb laps muidugi veel kaks päevaund, parem oleks selline periood, et ta teeb ühe une päeval ja öösel magab ühe jutiga, siis saad pulmapidu nautida.

Päris alguses peaks imik suurema osa ajast magama 2-3 tundi järjest, siis söödad, vahetad mähmed ja magab uuesti, selles mõttes on pulmade nautimise aega rohkem, aga ilmselt väsimus suurem 🙂

Mina soovitan pulmad ära teha kas siis kui sa veel rase oled või siis kui laps on suuem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus 7-kuusega ühestainsast konverentsipäevast on selline, et kui ema hoidis teda sealsamas majas ja ma käisin aeg-ajalt imetamas, siis päeva lõpuks ei lasknud laps mind enam vetsugi ilma temata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ühes pulmas tuttavatel lapsehoidjaks, neil oli ka laps siis vist ca 3-kuune. Ei olnud temaga raske, oli RPA peal, toitsin teda, panin magama ja natuke sai mängida ka. Seal oli majutus seega olin temaga ühes toas. Lapse vanaema muidugi käis kogu aeg vaatamas ja andis mulle vaba aega, et ma saaks sööma minna ja õhtul nt torti jne, aga ma tegin alati hästi ruttu. Olin siis alaealine ka, aga kogemusi oli küll oma väikeste õdede-vendade hoidmisega ja pruutpaarile ei läinud mu palkamine palju maksma ka. Õhtul kui laps magas ja mina olin magama jäänud, siis lihtsalt mingi hetk tuli vanaema lapsele järgi ja viidi ilmselt pruutpaari juurde, ei mäleta enam täpselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei oska sulle seda öelda. kõik sõltub sellest, mida sa oma pulmadest ootad. Mina olen oma suguvõsa jõulude ajal võõrustanud ka kahe väikelapse ja ühe imiku emana. Aga arvestada tuleb, et esimese lapsega on naised hädisemad ja ei oska veel aega ja logistikat seada, võtavad kõike hirmus hinge, hüppavad iga vääksatuse peale. Minu jaoks ei ole olnud keeruline imikute kõrvalt midagi korraldada, arvestan lihtsalt toitmised-lõbustamised-kallistamised-magamapanekud oma logistilise ajakava sisse. Pealegi saab imiku kenasti kandelinaga keha külge kinnitda ja seal võib ta siis rahus magada või tissi imeda. Aga mina võtan selliseid asju kergelt. Mulle ei tee meelehärmi igasugused äpardused, täis oksendatud pulmakleit või laudlina või see, et pean keset pulmakõnesid teise tuppa minema imetama ja last magama sättima jms. Mulle ei ole ka oluline, et üritus läheks täpselt kavandatud plaani järgi, oleks harras ja ülev. Mul on peamiselt hea meel, kui sõbrad tulevad kokku ja ma saan nendega koos tegutseda ja juttu rääkida. Kui soovid reglementeeritud päevakavaga, harraste titekisata hetkedega ja pikkade fotoshootidega pulma (beebi ei kannata ühtegi asja välja, mis liiga pikalt kestab), siis ehk oota aastake. Kui tahad lihtsalt näha oma sõpru enda ümber ja välisest glamuurist ei hooli, siis anna minna ja pea pidu!

PS: ainult ühe pulma pidamise tõttu last rinnast võõrutada tundub mulle ekstreemne, nii, et selle kunstpiima variandiga ma igaks juhuks ei arvestaks, kuna loodetavasti sujub imetamine kenasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 14:23; 26.09 11:34; 26.09 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea sellepärast veel võõrutama- pumpad piima pudelisse ja saad lapse vajadusel hoida anda inimesele, kellega ta juba tuttav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tõesti tahaksid väsinult pulmi pidada? Nii või teisiti oled sa nii pisikese lapse kõrvalt magamata, lapsel võivad olla gaasivalud. Kägu 14.23 kirjeldab küll kenasti, kuidas pisikese lapse kõrvalt pulmas olla aga kas ta ka ise selle läbi teinud on? Jõulupeo ja pulmade vahel on ikka suur vahe, isegi kui tegemist on sõprade kokkusaamisega. Mina kahe lapse emana lükkaks selle aasta võrra edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 21:29; 24.09 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui leidub piisavalt imikukantseldajaid, siis ma (kolme lapse emana) ei lükkaks.
4kuune laps on juba väga mõnusas beebieas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Meie tegime 4-kuuse lapsega Euroopale ringi peale. Eks sõltub lapsest ja vanematest ka, kes, kui palju vinti peale keerab ja kes kui palju ohib. Meie jaoks on laps meie elu osa. Lapse tõttu ei jää midagi tegemata ega midagi tegemata koos lapsega. Kõik on vaid planeerimise küsimus. Laps tajub ka ära, kas ema on stressis ja tõmbleb ta ümber või võtab vabalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:20; 24.09 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie ei oska sulle seda öelda. kõik sõltub sellest, mida sa oma pulmadest ootad. Mina olen oma suguvõsa jõulude ajal võõrustanud ka kahe väikelapse ja ühe imiku emana. Aga arvestada tuleb, et esimese lapsega on naised hädisemad ja ei oska veel aega ja logistikat seada, võtavad kõike hirmus hinge, hüppavad iga vääksatuse peale. Minu jaoks ei ole olnud keeruline imikute kõrvalt midagi korraldada, arvestan lihtsalt toitmised-lõbustamised-kallistamised-magamapanekud oma logistilise ajakava sisse. Pealegi saab imiku kenasti kandelinaga keha külge kinnitda ja seal võib ta siis rahus magada või tissi imeda. Aga mina võtan selliseid asju kergelt. Mulle ei tee meelehärmi igasugused äpardused, täis oksendatud pulmakleit või laudlina või see, et pean keset pulmakõnesid teise tuppa minema imetama ja last magama sättima jms. Mulle ei ole ka oluline, et üritus läheks täpselt kavandatud plaani järgi, oleks harras ja ülev. Mul on peamiselt hea meel, kui sõbrad tulevad kokku ja ma saan nendega koos tegutseda ja juttu rääkida. Kui soovid reglementeeritud päevakavaga, harraste titekisata hetkedega ja pikkade fotoshootidega pulma (beebi ei kannata ühtegi asja välja, mis liiga pikalt kestab), siis ehk oota aastake. Kui tahad lihtsalt näha oma sõpru enda ümber ja välisest glamuurist ei hooli, siis anna minna ja pea pidu!

PS: ainult ühe pulma pidamise tõttu last rinnast võõrutada tundub mulle ekstreemne, nii, et selle kunstpiima variandiga ma igaks juhuks ei arvestaks, kuna loodetavasti sujub imetamine kenasti.[/tsitaat]

Silja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:30; 25.09 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Silja?[/tsitaat]

Kui tegemist olekski Siljaga, siis võiks ta ka sinu nime koos perekonnanimega foorumisse välja laotada. Jube alatu minu meelest anonüümses foorumis reaalseid nimesid välja pakkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:20; 24.09 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Silja?[/tsitaat]
ei, hoopis karin
mis siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleneb lapsest. Meie tegime 4-kuuse lapsega Euroopale ringi peale. Eks sõltub lapsest ja vanematest ka, kes, kui palju vinti peale keerab ja kes kui palju ohib. Meie jaoks on laps meie elu osa. Lapse tõttu ei jää midagi tegemata ega midagi tegemata koos lapsega. Kõik on vaid planeerimise küsimus. Laps tajub ka ära, kas ema on stressis ja tõmbleb ta ümber või võtab vabalt. [/tsitaat]

4 kuuse lapse kõrvalt on väga mõnus reisida, olen isegi lennanud pikki lende ja sõitnud pikki autosõite koos pisikese lapsega, aga pulm, kus pruut on tähelepanu keskpunktis, on ikka midagi muud. Hetkel ei oska keegi ennustada, millise iseloomuga laps sünnib, mis on tema tähelepanuvajadus ja kas ta üldse terve on. Miks tekitada stressi emale? Kõige hullemas variandis jääb pruut üldse oma pulmapeost ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 21:29; 24.09 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtleks veel sellele ka, et kuidas sünnitusjärgse vormiga oleks ja kuidas see valges kleidis välja paistaks, lisaks lekkivad rinnad pulmakleidis ja magamatus. Mina ei tunneks ennast vist küll mugavalt. Teeksin kas nüüd kiiresti pulmad ära enne kui kõht suureks paisub (kui on oluline lapse sündides kõik ühe nimega olla) või lükkaks kõvasti edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei teeks, vähemalt ei planeeriks niimoodi enne, kui laps on käes. Sest sa ei tea, milline laps tuleb ja kuidas sina ja mees lapsega hakkama saate. Kui palju tähelepanu, sh just teie tähelepanu ta nõuab, lisaks veel söötmisajad. 4-kuust toidad veel 8 korda päevas. Piima väljapumpamine pudelisse on tore mõte, aga terve päeva nii ei toida ju – sul ei ole rindades ju kogu päeva piimakogustki ehk vahepeal pead ikka käima ise imetamas või sisi pumpamas. Samas sa ei tea ette, kaua imetamine teie puhul aega võtab – mõni imetab 15 min korraga, mõni imetab 45 minutit. Lisaks siis lekkivad ja ebamugavust tekitada võivad rinnad. Muud hädad lapsega.

EHk siis kui ülse planeerida imiku kõrvalt, siis hakkaks planeerima ja kindlaid kokkuleppeid (ettemaksud jmt) tegema alles siis, kui laps onkäes ja näha, kuidas asi toimib.

Reisimine on üks asi, aga pulm hoopis teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll imikuga pulmi pidanud, kuid ei lükkaks seda plaani kohe ka kõrvale. Muidugi oleneb suuresti lapse iseloomust ja vanematest, kuid 4-kuune laps on juba selline, et kannatab natukene aega mõne tuttava hoidjaga kusagil kõrvaltoas olla küll. Muidugi tuleb sellisel juhul arvestada sellega, et pruudil tuleb aeg-ajalt olla ka lapse juures, kuid mind minu pulmapäeval see küll ei segaks. Laps on ju sinu elu osa, sinu igapäevane kaaslane, miks ta peaks siis pulmapäeval kuidagi nö häirima hakkama. Minu soovitus, kuid ei taha pulmi varem teha või edasi lükata, siis tehke nii nagu esialgne plaan oli. Muidugi tuleb pisut rohkem planeerimist ja võib-olla ka mõnes kohas natukene suuremad väljaminekud, kuid kindlasti saate just sellise päeva nagu ise soovisite.

Muidugi on veel ka võimalus enne lapse sündi kahekesi ära registreerida (siis olete kõik sama perekonnanimega) ning hiljem sõpradele ja sugulastele pidu korraldada, siis kui ise valmis olete.
Edu ja ilusat ootusaega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lükkaksin selle asja ettepoole, teeks kohe ära. Ei kujuta küll ette pisikese lapse vanemaid abiellumas, mõlemad on väsinud kõigest ja kõigist ja siis teevad pulmas head nägu ja punnitavad mingit mängu mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lükkaks aastakese edasi, kui tõesti soovid peos ka ise osaleda. Muidugi oleneb ka lapsest, mõni beebi on vana rahu ise ja temaga pole mingit probleemi. Teisele jälle ei sobi miski, tahab ainult süles olla, päevauned on lühikesed sutsakad ja autoga sõidust või jalutama minekust võid vaid unistada, kuna laps röögib ennast hingetuks hällis või vankris. Minu laste puhul on mõlemad variandid esindatud, seega ei saa öelda ka, et oleneb vanematest ja pere harjumustest. Ei olene, oleneb ainult lapsest. Ja seda ei näe ka esimeste nädalate-kuuga ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul lükkaks aasta edasi. Mul endal hetkel pooleaastane laps ja ta ei ole kunagi eriti nõudlik beebi olnud, pidas juba kuuajaselt kenasti paaritunniseid söögivahesid ja oli muidu muhe. Aga ikkagi ei oleks ma ette kujutanud, et saaksin tema kõrvalt rahulikult pulmi pidada.
Keegi siin soovitas sel päeval lasta kellelgi pudelist sööta. See oleks ju eriti loogiline. Keegi võõras toidab beebit pudelist, aga ema käib aeg-ajalt piimapaisu tõttu ennast lüpsmas.
Ja mõni laps on ju iga tund rinnal ja tahab ainult ema lähedust kogu aeg.
Nii et ikka igal juhul lükkaks edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja pole ju maininud, et ta üldse imetada kavatseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lükkaks edasi. See, et planeerid aasta ette, näitab, et sinu jaoks ei ole tegemist lihtsalt ühe üritusega vaid Sulle väga olulise üritusega. Võid olla magamatusest kurnatud, figuur pole veel taastunud, beebi võib vajada palju tähelepanu. Lisaks närvipinge kui esimene imik kantseldada ja pulmad korraldada samal ajal…
Kuhu enam kiiret, lapsega pruut oled ju niikuinii? 😉

Endine lapsega (2,5a) pruut

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 20:12; 26.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui tegemist olekski Siljaga, siis võiks ta ka sinu nime koos perekonnanimega foorumisse välja laotada. Jube alatu minu meelest anonüümses foorumis reaalseid nimesid välja pakkuda.[/tsitaat]

Issand, milleks selline paanika? Nagu üks Silja terve maamuna peal oleks?
Jah, tuli tuttav ette ja küsisin. Õige Silja poleks selle peale elusees vihastanud, sest tema ongi selline tubli, kes kolme lapse kõrvalt kõigega hakkama saab ning mingite pseudoprobleemidega oma pead ei vaeva.
Kats

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:30; 25.09 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem teeksin juba kohe ära, sest pärast sünnitust võtab vormi tagasi saamine aega, oled väsinud, magamata ja kunagi ei tea, kas tuleb rahulik laps või mitte. Lisaks veel juurde variant, et kui juba laps ON sündinud, mis siis, kui mehel läheb abielu-soov üle? Ei tahaks sind hirmutada, aga siin Perekoolis juba on üks lugu olemas (mitte küll üks-ühele), kuidas mees rääkis suurelt abiellumisest, aga kui naine oli juba rasedaks jäänud, siis mees teatas ühel hetkel, et tema vist ikka pole veel selleks valmis….

Mis ma öelda tahan, on see, et lapse sünniga kaasnevates elumuutustes (magamata ööd, stress, jne) võib mehel abiellumise tuhin üle minna… Kuid eks jah, sina tunned oma meest kõige paremini. See on vaid minu arvamus, et mina sooviksin ENNE lapse sündi kindlalt tanu alla saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi soovitas teha pulm 1-2k lapse kõrvalt. Mina seda küll kindlasti ei soovita. Mul pole selliseid 1-2k olnud (3st lapsest), kes söövad 5-10min ja siis magavad 3-4h. Ikka rinnal 30-40-60min, päevas 3 und, 2 lühemat (alla 60 min), 1 lõunane pikem. Õhtud on mu lapsed enamasti rinnal veetnud, st iga natukese aja tagant tissi tahtnud.

Minu meelest variante 2 (või oleks, kui mina oleks pruut)
1. edasi lükata
2. Plaanidki, et oled beebiga pruut. St lased kleidi teha, millega saad imetada, võtad lapse kandelinaga või rõngaslinaga sülle ja niimoodi terve õhtu plaanidki käia. Minu jaoks poleks probleem oma pulmapäeval peoruumis titte toita, aga võibolla mõne teise jaoks on. Riietus peab muidugi sobiv olema, mitte nii, et oled a la vööni paljas kui laps rinna. Võibolla vahepeal saad kellegi teisega jätta, kui laps uinub, aga valmis peaks olema ka muuks. Kui planeerid tegevusi lapse uneaegade järgi, siis peaksid arvestama sellega, et lapse jaoks närvilisem päev võib unegraafiku sassi ajada.

Kui imetad ja peo ajal otsustad seda mitte teha, siis võid arvestada tilkuvate rindade ning blokeeritud piimajuhaga või pead käima rinnast välja lüpsmas-pumpamas. Paljude jaoks on lapse rinnast ära toitmine lihtsam kui piima välja lüpsta-pumbata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei tea ette, milline laps tuleb. Ja seega mina ei riskiks. Võib juhtuda, et elu on ilus ja sina puhanud, laps magab regulaarselt ja palju. Aga võib juhtuda ka selline laps nagu minul. Päeval magas poole tunni kaupa, ärkevl olles enamiku ajast nuttis – gaasid kestsid tal jube kaua. ÖÖsel magas samuti poole tunni- tunni kaupa ja ma ei olnud neli kuud üle tunni korraga maganud! Ma ei oleks isegi külalisena pulma suutnud minna, rääkimata siis oma pulmadest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks muidugi pead arvestama võimalusega, et pead ürituse ikkagi ära jätma, näiteks, kui selgub, et pead beebiga hoopis haiglas istuma. Aga lastega pere peab igasuguste ootamatute ümberotsustamistega niikuinii arvestama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 14:23; 26.09 11:34; 26.09 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peo ajal veel saaks hakkama, aga kuidas sa registreerimise ajal hakkama saad? Kui laps parasjagu otsustab nutma hakata, siis keegi läheb lapsega ruumist välja? Endal oleks ilmselt väga paha ja mõtte ei oleks abiellumise juures, kui laps röögib ja keegi temaga ruumist välja läheb. Ja kui ei lähe välja, on registreerimisel esiplaanil lapse röökimine.

Ma ei julgeks planeerida nii olulist sündmust ajale, kui laps on nii väike. Me ei tahaks ka rasedana abielluda, kuid kui teil juba laps tulemas, tundub see kõige mõistlikum variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…. Lisaks veel juurde variant, et kui juba laps ON sündinud, mis siis, kui mehel läheb abielu-soov üle? Ei tahaks sind hirmutada, aga siin Perekoolis juba on üks lugu olemas (mitte küll üks-ühele), kuidas mees rääkis suurelt abiellumisest, aga kui naine oli juba rasedaks jäänud, siis mees teatas ühel hetkel, et tema vist ikka pole veel selleks valmis….

Mis ma öelda tahan, on see, et lapse sünniga kaasnevates elumuutustes (magamata ööd, stress, jne) võib mehel abiellumise tuhin üle minna…[/tsitaat]

Vabandust, aga kas polekski targem MITTE abielluda mehega, kes mõne kuu möödudes avastab, et ta tegelt ei tahakski abielus olla (selle naisega)? Kas tõesti on abiellumine vaid NAISE huvides?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 20:12; 26.09 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õde käis beebiga registreerimas, ukse taga imetas ära, siis läksid mehega sisse ja abielu registreeriti, laps oli süles, kui oleks nutnud, ei oleks ka midagi juhtunud, kui kolm inimest paar minutit kannatama oleks pidanud, kuni beebi rahuneb. Aga kui kutsuda suur hulk rahvast, siis on küll see registreerimine stressirohke.

See piima välja pumpamine vahel õnnestub, aga minu beebid pole ükski näiteks olnud nõus pudelist jooma. Ml pole nii suurt hädavajadust olnud, et lapsel oleks piisav motivatsioon olnud. Igatahes paari-kolme tunniga, mil mu mees last hoidis, laps lutipudelit omaks ei võtnud, vaid röökis kogu aeg. Seega, kui harjutada, siis tuleb sellega juba varem peale hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 14:23; 26.09 11:34; 26.09 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johhaidii, mis kuramuse pulmad, kui isegi viina võtta ei saa ja tite järgi peab passima!?
Teemaalgatajale annaks sellist nõu: kuna sa oma planeerimistega nagunii puusse paned (no planeerisite ju juba pulmi aga nüüd plaanivaba titt jne), siis ära väga tõmble. Paari aasta pärast ei taha neid pulmi enam su mees või oled end paksuks söönud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Pulmade pidamine imiku kõrvalt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.