Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pulmakink lastele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Pulmakink lastele

Postitas:
Kägu

Kui palju olete pulmadeks ümbrikku raha pannud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii palju, kui on võimalik panna, ilma et see silmist vett välja võtaks. 😀

Ajuvaba küsimus, sry. Inimestel on erinevad võimalused, ega üle oma varju hüpata ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb kui lähedane on. Vennale nt 500, sõbrannale 200

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb kui lähedane on. Vennale nt 500, sõbrannale 200

äkki loeks pealkirja ka läbi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas, kuhuni on välja jõutud. Küsitakse võhivõõraste käest, kes ei tea sind, su lapsi ega su võimalusi, kui palju OMA lapsele raha kinkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lapsed ei tohi abielluda (kui ikka meie riigist jutt). alates 15 võib laps abielluda, kui kohus selleks nõusoleku annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ema kinkis pulmadeks lilled ja kommikarbi. Ta on mind alati palju aidanud ja ei oodanudki materiaalset kinki. Suur oli siis meie üllatus kui õhtul toas karbi lahti tegime et maiustada ja see oli raha täis.
Kolme nulliga summa.

Kingi nii nagu ise tunned et õige on. Kui tihti su lastel ikka sellist suurt sündmust on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt näitena toon, et mina sain oma vanematelt 2000 eurot 3 aastat tagasi. Täditütrel osalesid vanemad pulmade kinnimaksmisel ja see oligi nendepoolne kingitus. Teiste inimeste kohta ei tea, liiga isiklik küsimus ka sõbrannadelt uurima hakata, palju nende vanemad on kinkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ju oleneb, missugused Su võimalused on. Minu ema kinkis meile paar aastat tagasi 2500 eurot. Ma siiani olen ta peale seepärast pahane, sest tean, et ta saab iga kuu max 800 eurot palka. Pole väga selline teema, et minna ta käest küsima, et kuule, kuskohast sa selle raha said – loodan, et tal oli mingi pulmafond 🙂 ja et ta endale mingit laenu kaela ei tõmmanud. Mu jutu mõte on see, et üldiselt vanemad tahavad oma lastele parimat ning pulmad on tähtis sündmus, aga ennast lõhki ei tasu tõmmata ja kui laps pole mingi materialistlik tropp, siis see on tema jaoks väga suur väärtus, et Sa üldse tema pulmapäeval temaga koos oled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma “lööks oma ema maha”, kui ta rahaga pulma tuleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kah muidugi variant. Et inimene, kes sulle ühest vähestest maailmas sulle südamest head tahab, lihtsalt “ära tappa”.

“siin puhkab oma viimast und perekoolika ema”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otseselt raha ei kinkinud aga vanemate soov oli maksta kinni pulmapidu ja see kink jäi suurusjärku 15 000. Olime nõus, kuna see oli nende suur soov ja tean, et see nende rahalist seisu kuidagi ei mõjuta ja kellegi kõhu arvelt see ei tule ega endale midagi ostmata ei jäta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

500 sain 6 aastat tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ema kinkis pulmadeks lilled ja kommikarbi. Ta on mind alati palju aidanud ja ei oodanudki materiaalset kinki. Suur oli siis meie üllatus kui õhtul toas karbi lahti tegime et maiustada ja see oli raha täis.
Kolme nulliga summa.

Vahva ema ja nii tore üllatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie saime ühe suure ja praktilise eseme kingiks. Enne muidugi uuriti mida vaja. Kahe nulliga summas. Minu vanemad olid pensionärid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kah muidugi variant. Et inimene, kes sulle ühest vähestest maailmas sulle südamest head tahab, lihtsalt “ära tappa”.

“siin puhkab oma viimast und perekoolika ema”

Jajah. See tähendab seda, et oma penskarist emalt ma cashi vastu ei võta. Põhimõtteliselt. See oleks piinlik ja närune.
Lillepoti võtan küll vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah. See tähendab seda, et oma penskarist emalt ma cashi vastu ei võta. Põhimõtteliselt. See oleks piinlik ja närune.
Lillepoti võtan küll vastu.

Penskaril ja penskaril on vahe. Minu poolt suguvõsal on maad ja metsa, emal rahapuudust pole, kuigi õigupoolest on penskar ju. Ämm elab tõesti pensionist ja väheke sääste vist on ka veel, temale vahel ostame mõne suurema asja või aitame remonti teha. Meil pulmad ammu peetud, aga ütleme kui minu ema tuleks 50. sünnipäeva peole 500 € ümbrikus, siis vaeseks ta kindlasti sellest ei jääks. Ämma puhul kahtlustaks, et tahab külmutuskapi eest tagasi maksta.

Aga vastuseks teemaalgataja küsimusele, siis mina oma lapse pulmadeks teeks nii suure kingituse, kui mul vähegi võimalik ja temale vajalik. Esmalt pakuks abi pulmade eest maksmisel. Kui seda poleks vaja, siis uuriks, mida üldse vaja oleks? Hindaks ka enda ja oma laste rahalist seisu. Kui laps oleks minust palju jõukam, siis kingiks pigem midagi sümboolset. Nagu siin tihti soovitatakse, teeks ehk hoopis albumi tema piltidega vms. Kui ma nüüd võtan konkreetselt oma vanima lapse ja enda olukorra, siis kingiks äkki 1000 eurot. Aga kui ta ütleb, et tahab oma korterit osta, siis kraabiks u 15 000 kokku omaosa jaoks. Või tahab abi pulmade kinnimaksmisel, siis aitaks ehk ka u poole maksumusega, sest mõtlen nii, kui tahetakse teha suur ja uhke pulm, siis võiks mingi osa sellest rahast noortel endil ka olemas olla.
Kui ma lähtun oma rahalistest võimalustest, siis miinimum oleks 500 ja max 15 000 , aga viimane summa peaks siis kuluma millegi asjaliku peale, mitte peo korraldamiseks, lihtsalt ära söömiseks-joomiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otsustage ikka enda pere võimaluste järgi. Minu vanemad panid pulmakingiks 200 eurot ümbrikusse, minu arust oli seegi liig, rääkisime ka sellest ja palusin, et nad ei hakkaks midagi kinkima, aga ikka tulid ümbrikuga. Aga eks neile on ka oluline see teadmine, et nad oma lapsele midagi kinkinud. Nad on mõlemad pensionil, isal on väga väike pension, kahekesi saavad hakkama, aga kuna nad ka vähehaaval maakodu kõpitsevad ja muud kulud, siis ega kiita pole. Nii et selles suhtes vanematelt mingit panust kingituse või pulmakulude katmise osas me ei eeldanudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vanemad maksid kinni mu pulmakleidi (ca 1000€) ja pärast ümbrikus veel 1000€. Kleit oli kena zhest, sellest oleks piisanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas, kuhuni on välja jõutud. Küsitakse võhivõõraste käest, kes ei tea sind, su lapsi ega su võimalusi, kui palju OMA lapsele raha kinkida.

Jah, see on kohutavalt nukker, et enam oma lähedaste vajadusi ja soove ei teata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lapsed ei tohi abielluda (kui ikka meie riigist jutt). alates 15 võib laps abielluda, kui kohus selleks nõusoleku annab.

Vanemate jaoks on lapsed ikka lapsed isegi kui nad 30 on

Please wait...
Postitas:
Kägu

See raha kinkimine ja küsimine pulmas on minu arvates kohati üle igasuguse piiri läinud. Mul on näiteks suvel sõbranna pulm tulemas. Üsna hea sõbranna aga, elame erinevates linnades, näeme harva. Mul on praegu majanduslikult raske. Tema seda arvatavasti ei tea, välja ei paista. Kui kutsel on kirjas, et kingitus võiks mahtuda ümbriksse, siis on kurb seis. Muidu Läheks, viiks lilled ja tunneks rõõmu. Nüüd justkui ei sobi minna, kui raha panna pole. No 20,- vast pigistaks välja, aga seda oleks piinlik panna. Ma ise ei kujutaks ette, et selline lause pulmakutsele lisada. Pean pulmi, et olla koos kõige kallimaga ja teiste kallitega. Kingitus on ju siinkohal teisejärguline, kes kingib raha, kes lilled ja kaardi. Või tahetakse pulmakulud tasa saada? Tegemist keskealiste inimestega, kel lapsed pea täiskasvanud, aga pulm on väga suur ja peen. Ja las ta olla, kui neil võimalus, aga lihtsalt natuke kahju, et ise minna ei tihka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

su oma lastele?
mul maksis isa terve pulmapeo kinni (toidud, ruumirent, muusika) 🙂
abielludes olin 33, ju siis paps oli õnnelik, et vanapiigast tütreke ka lõpuks tanu alla saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

20€ on piinlik panna ümbrikusse, aga mida „uhket“ sa siis 20€ kingiksid? See oleks ju sama „piinlik“? Igatpidi jätaksid ju minemata, sõltumata, et kutsel oli ümbrikukingi soov

See raha kinkimine ja küsimine pulmas on minu arvates kohati üle igasuguse piiri läinud. Mul on näiteks suvel sõbranna pulm tulemas. Üsna hea sõbranna aga, elame erinevates linnades, näeme harva. Mul on praegu majanduslikult raske. Tema seda arvatavasti ei tea, välja ei paista. Kui kutsel on kirjas, et kingitus võiks mahtuda ümbriksse, siis on kurb seis. Muidu Läheks, viiks lilled ja tunneks rõõmu. Nüüd justkui ei sobi minna, kui raha panna pole. No 20,- vast pigistaks välja, aga seda oleks piinlik panna. Ma ise ei kujutaks ette, et selline lause pulmakutsele lisada. Pean pulmi, et olla koos kõige kallimaga ja teiste kallitega. Kingitus on ju siinkohal teisejärguline, kes kingib raha, kes lilled ja kaardi. Või tahetakse pulmakulud tasa saada? Tegemist keskealiste inimestega, kel lapsed pea täiskasvanud, aga pulm on väga suur ja peen. Ja las ta olla, kui neil võimalus, aga lihtsalt natuke kahju, et ise minna ei tihka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei jätaks minemata. Pidulikud riided on olemas ja kingiks viiksingi uhkema lillekimbu ja kõik. Ja mine tea, võb-olla teengi veel seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loll oled. Sa ei anna ju seda ümbrikut talle kätte. Kingid käivad laua peal. Sina surud neil kätt, õnnitled ja lähed pidu panema. Kui küsib, et sinult kaarti või ümbrikut polnud siis ütledki, et oli ikka. Mingit vahet pole, viid ei vii ega selle eest keegi sind tänama personaalselt ei hakka ja kui tahakski no siis lihtsalt pole mille eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vanemad kinkisid meile 5 a tagasi 1500 eur. Mehe vanemad umbes sama palju (maksid ühe pulmaga seotud arve kinni).

kes kardab, et imelik on väikest summat panna – kui on õige sõber, on väga arusaaja. Saime ka meie oma pulmas paar ümbrikut, kus oli ainult kaart sees – tean ju ka ise oma sõprade elu, kus nad töötavad, palju sellisel kohal võiks teenida jne Samuti saan aur, et pulmas osalemine ise juba maksab külalise jaoks midagi – naised tahavad ikka kena kleiti ja sobivaid kingi, soengu ja meigiga saavad ehk ise hakkama, meeste ülikonnad jälle teinekord on kallimadki kui naiste riided jne.

See, et kinkidus ümbrikusse mahutataks, ei ole mitte raha soovist, vaid et mida sa sisi plaanid pulmadeks kinkida? serviisi? tolmuimeja? mida? ja mismoodi pruutpaar selle kõik koju tassib pulmast? Tegelikult on raha ümbrikusse panemine ka külalisele odavam, sest mingit mõistlik pulmavääriline kingitus ilmselt tuleks kallim kui need 20-50 euri, mida ümbrikusse paned.

olen isegi laste sünnipäevadele kinki tehes avastanud, et odavamad on need lapsed, kes tahavad raha, kui et mingi normaalne mänguasi poest leida, mis ei läheks kohe katki 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kas sa said selle pulmakutse nüüd, täna? Minul on pulmaminek järgmisel suvel, samas suur juubel juulis ja teine septembris tulemas. Igaks ürituseks nõutakse ju raha ja ma siis panengi aasta otsa kõrvale.
Kui pulm veel võib tulla üllatusena, siis juubel ju ometi mitte – sünnipäev on ju igal aastal.
Sel põhjusel ei mõista ma ka neid teemaalgatajaid, kes septembri alguses avastavad, et kool algab ja detsembris, et jõulud tulemas. 5€ kuus jaksab iga inimene kõrvale panna, aga aasta lõikes on see juba 120€! Üldse mitte väike summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu ema kingiks 100-150 eurot, ma arvan. Tal lihtsalt poleks rohkemat. Ma eelistaks küll, et tuleks lihtsalt lilledega ja ostaks selle raha eest endale nii ilusa kleidi, et see talle endale rõõmu teeks. Ilmselt ta siiski paneks mingi raha.

Mis küsimus üldse. Oma lapsele paned vist nii ehk naa nii palju kui saad või tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea sõbranna puhul ma lihtsalt võtaks telefoni ja räägiks oma olukorrast. Ei usu, et ta sul tulemata jätta soovitaks. Kui tegelikult nii hea sõbranna pole, et sellist olukorda tunnistada, siis ma jätaks minemata lihtsalt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pulmakink lastele