Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pulmakink lastele

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Pulmakink lastele

Postitas:
Kägu

Ei jätaks minemata. Pidulikud riided on olemas ja kingiks viiksingi uhkema lillekimbu ja kõik. Ja mine tea, võb-olla teengi veel seda.

Uhke kimp on suht mõttetu kulutus, kuna pruutpaar saab sel päeval nii palju lilli, et lõpuks seisavad kõik lilled lihtsalt ämbrites. Kui minu eelarve oleks väike, siis kingiksin kaardi vahel vautšeri kahele (õhtusöök-chillis väga erinevates kohtades ja erinevat hindadega).

Please wait...
Postitas:
Kägu

See raha kinkimine ja küsimine pulmas on minu arvates kohati üle igasuguse piiri läinud. Mul on näiteks suvel sõbranna pulm tulemas. Üsna hea sõbranna aga, elame erinevates linnades, näeme harva. Mul on praegu majanduslikult raske. Tema seda arvatavasti ei tea, välja ei paista. Kui kutsel on kirjas, et kingitus võiks mahtuda ümbriksse, siis on kurb seis. Muidu Läheks, viiks lilled ja tunneks rõõmu. Nüüd justkui ei sobi minna, kui raha panna pole. No 20,- vast pigistaks välja, aga seda oleks piinlik panna. Ma ise ei kujutaks ette, et selline lause pulmakutsele lisada. Pean pulmi, et olla koos kõige kallimaga ja teiste kallitega. Kingitus on ju siinkohal teisejärguline, kes kingib raha, kes lilled ja kaardi. Või tahetakse pulmakulud tasa saada? Tegemist keskealiste inimestega, kel lapsed pea täiskasvanud, aga pulm on väga suur ja peen. Ja las ta olla, kui neil võimalus, aga lihtsalt natuke kahju, et ise minna ei tihka.

No kas sa said selle pulmakutse nüüd, täna? Minul on pulmaminek järgmisel suvel, samas suur juubel juulis ja teine septembris tulemas. Igaks ürituseks nõutakse ju raha ja ma siis panengi aasta otsa kõrvale.

Kui pulm veel võib tulla üllatusena, siis juubel ju ometi mitte – sünnipäev on ju igal aastal.

Sel põhjusel ei mõista ma ka neid teemaalgatajaid, kes septembri alguses avastavad, et kool algab ja detsembris, et jõulud tulemas. 5€ kuus jaksab iga inimene kõrvale panna, aga aasta lõikes on see juba 120€! Üldse mitte väike summa.

Muidu idee hea, aga õpeta siis teistele ka kuidas 5 eurost kuus aastaga 120 saab 😁😁😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

See raha kinkimine ja küsimine pulmas on minu arvates kohati üle igasuguse piiri läinud. Mul on näiteks suvel sõbranna pulm tulemas. Üsna hea sõbranna aga, elame erinevates linnades, näeme harva. Mul on praegu majanduslikult raske. Tema seda arvatavasti ei tea, välja ei paista. Kui kutsel on kirjas, et kingitus võiks mahtuda ümbriksse, siis on kurb seis. Muidu Läheks, viiks lilled ja tunneks rõõmu. Nüüd justkui ei sobi minna, kui raha panna pole. No 20,- vast pigistaks välja, aga seda oleks piinlik panna. Ma ise ei kujutaks ette, et selline lause pulmakutsele lisada. Pean pulmi, et olla koos kõige kallimaga ja teiste kallitega. Kingitus on ju siinkohal teisejärguline, kes kingib raha, kes lilled ja kaardi. Või tahetakse pulmakulud tasa saada? Tegemist keskealiste inimestega, kel lapsed pea täiskasvanud, aga pulm on väga suur ja peen. Ja las ta olla, kui neil võimalus, aga lihtsalt natuke kahju, et ise minna ei tihka.

see osa kutses ei tähenda seda et palun andke raha. see tähendab et palun jumala eest ärge tulge meile veiniklaase ja aknakardinaid kinkima, kui tahate kinkida siis mahtugu ümbrikusse. maitsed ja vajadused on erinevad ja enamasti on pulmapäevaks juba mitu aastat koos elatud ja kõik vajalik olemas. see märge kutsel tähendab seda – ärge kinkige meile asju mida meil vaja ei ole. raha on võimalik paljude erinevate asjade ja kogemuste vastu vahetada ja mitme kingi pealt kokku midagi suuremat saada jne. materiaalsete kinkidega seda ei ole, kui üks vanatädi raatsib ühe kardina kinkida ja teine teise siis neid koos arvatavasti ikka kasutada ei saa, sest vaevalt nad kokku sobivad.

Oma pulmas ei tulnud ma selle pealegi et solvuda kui keegi ilma kingita tuli. ei oodanud kinki oma perelt ega üheltki külaliselt. Külalisi kutsusin ikka selleks et nad aitaksid koos toreda peo teha, ilma külalisteta poleks toredat pidu olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimase kirjutatud postitusele lisan, et ümbrikusse mahuvad ka muud asjad peale raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina kirjutaks kutsele, et kingitust ei pea tooma, aga kui soovite siiski tuua, peab see olema isetehtud. mulle on sümpaatne ka nt palve koerte varjupaigale või mõnele haigele lapsele annetada. veel sobiksid taimed (juurtega). aga rahakinkija “lööksin jah maha” nagu eelpool öeldud. see oleks solvav. kullast hügieenisidemeid ei taha kinkida?

Please wait...
Postitas:
talent

Nõrk! Mulle kingiti pulmadeks korter. EVP’de ajal.
😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on veel pisikesed. 2010 saime abielludes minu vanematelt 50000 krooni (maksid kinni meie kodulaenu jäägi), mehe emalt ei saanud suurt midagi. Minu vanemad on jõukad ja mehe ema oli kahte nooremat last kasvatav üksikema. Ühtviisi kallid on nii vanemad kui ämm.
Ühte õiget vastust, teemaalgataja, sinu küsimusele ei ole. Panusta vastavalt laste vajadustele ja oma võimalustele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimatu on foorumist sellele vastust saada.
esimese lapse abielludes kinkisime euroaja alguses 2000 eurot. nüüd abiellus teine laps ja selle pea 10 aastaga oleme saanud olulisemalt jõukamaks ja valmis kinkima oluliselt rohkem.
kinkisime lubaduse tasuda oma kodu esimene sissemakse. ka vanemat last oleme tegelikult sellega aidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See raha kinkimine ja küsimine pulmas on minu arvates kohati üle igasuguse piiri läinud. Mul on näiteks suvel sõbranna pulm tulemas. Üsna hea sõbranna aga, elame erinevates linnades, näeme harva. Mul on praegu majanduslikult raske. Tema seda arvatavasti ei tea, välja ei paista. Kui kutsel on kirjas, et kingitus võiks mahtuda ümbriksse, siis on kurb seis. Muidu Läheks, viiks lilled ja tunneks rõõmu. Nüüd justkui ei sobi minna, kui raha panna pole. No 20,- vast pigistaks välja, aga seda oleks piinlik panna. Ma ise ei kujutaks ette, et selline lause pulmakutsele lisada.

Kui tegemist on üsna hea sõbrannaga, siis võiksidki talle öelda, et hetkel rasked ajad, mitte ei hala Perekoolis, et raha kinkimine on üle piiri läinud ja et sina küll kutsele sellist lauset ei paneks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõrk! Mulle kingiti pulmadeks korter. EVP’de ajal.

😁

Nõuka-ajal oli korter, suvila või auto VIST üsna sagedane vanemate poolt tehtav kingitus.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pulmakink lastele