Esileht Pereelu ja suhted pulmakutse – kui pikalt ette?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: pulmakutse – kui pikalt ette?

Kui pika etteteatamisega on teie arvates viisakas saata pulmakutsed?
Palun põhjendage oma vastust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 14:29; 13.06 20:24; 14.06 13:40; 16.06 20:49; 16.06 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar kuud oleks mõistlik. Siis saab planeerida nii rahaliselt kui ka sobitada oma plaanidega (puhkused jms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kutsud välismaalasi, siis võiks planeerida vähemalt 6 kuud varem need saata. rõhuga sõnal vähemalt. mu sõbranna saatis 10 kuud varem, et välismaalased saaks oma puhkuste ja muude plaanidega arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meie kutsusime vaid lähedasemad sugulased tuttavad, saatsin kutsed laiali umbes kuu aega ette, või oli natuke rohkem. Igatahes mitte üle 2 kuu. Ja täpselt just sellepärast, et inimesed saaksid end nt. töölt vabaks võtta, puhkuse aega planeerida jne jne. Ja kõik kutsutud olid ka kohal, kel just tervisehäireid polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud 10s pulmas ja alati aasta alguses suvepulmale kutse kätte saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oleneb sellest, keda kutsud. Me ei ela Eestis ja nüüd paar nädalat tagasi tuli pulmakutse Eestisse augustiks. Meil olid aga kõik augustiplaanid juba tehtud ja piletid ostetud. Meie perele läheb see pulm väga palju maksma, minemata ka ei saa jätta.
Välismaal on tavaks saata kusagil pool aastat või isegi rohkem ette väike \”save the date\” kaart. See ei ole kutse, see on ainult teadaanne, et pulma kuupäev on paika pandud. Ja siis hiljem saadetakse korralik kutse kellaaegadega jne.
Eestis on ka suvisel ajal neid pulmasid nii palju. Pigem saada kutsed varem, muidu plaanib keegi teine pulma samaks kuupäevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, oleneb sellest, keda kutsud. Me ei ela Eestis ja nüüd paar nädalat tagasi tuli pulmakutse Eestisse augustiks. Meil olid aga kõik augustiplaanid juba tehtud ja piletid ostetud. Meie perele läheb see pulm väga palju maksma, minemata ka ei saa jätta.
Välismaal on tavaks saata kusagil pool aastat või isegi rohkem ette väike \”save the date\” kaart. See ei ole kutse, see on ainult teadaanne, et pulma kuupäev on paika pandud. Ja siis hiljem saadetakse korralik kutse kellaaegadega jne.
Eestis on ka suvisel ajal neid pulmasid nii palju. Pigem saada kutsed varem, muidu plaanib keegi teine pulma samaks kuupäevaks.[/tsitaat]

Nõus! Kahjuks on Eestis selline idiootlik süsteem, et abielu sõlmimise kuupäeva ei ole võimalik kindlalt paika saada rohkem kui 3 kuud enne seda konkreetset päeva. Meil oli ka suur jama, kutsusime välismaalt külalisi, ütlesime kuupäeva küll juba pool aastat ette, aga klausliga, et 3 kuu pärast saame alles 100% ära kinnitada. Meil läks õnneks, saime oma soovitud päevaks registreerija. Ühtedel tuttavatel aasta varem see aga näiteks ei õnnestunud ja seetõttu olimegi sellisel tobedal äraootaval seisukohal :(. Eriti keeruline on, kui ei taha registreerimist perekonnaseisuametis. Suvekuudel nädalavahetuseks registreerija oma soovitud pulmapaika tellimine on ikka tõeline loterii (täpselt 3 kuud varem tuleb kohe tööpäeva alguses kõht vastu ust sabas olla) ja tõelisest jabur on see, et nii ei saa ju ka muid vajalikke asju varem konkreetselt ära tellida, rääkimata siis veel külalistele varem teatamisest :S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nõus! Kahjuks on Eestis selline idiootlik süsteem, et abielu sõlmimise kuupäeva ei ole võimalik kindlalt paika saada rohkem kui 3 kuud enne seda konkreetset päeva. Meil oli ka suur jama, kutsusime välismaalt külalisi, ütlesime kuupäeva küll juba pool aastat ette, aga klausliga, et 3 kuu pärast saame alles 100% ära kinnitada. Meil läks õnneks, saime oma soovitud päevaks registreerija. Ühtedel tuttavatel aasta varem see aga näiteks ei õnnestunud ja seetõttu olimegi sellisel tobedal äraootaval seisukohal :(. Eriti keeruline on, kui ei taha registreerimist perekonnaseisuametis. Suvekuudel nädalavahetuseks registreerija oma soovitud pulmapaika tellimine on ikka tõeline loterii (täpselt 3 kuud varem tuleb kohe tööpäeva alguses kõht vastu ust sabas olla) ja tõelisest jabur on see, et nii ei saa ju ka muid vajalikke asju varem konkreetselt ära tellida, rääkimata siis veel külalistele varem teatamisest :S. [/tsitaat]

Sa räägid ainult registreerimise poole pealt.
Kirikus saab palju varem aja paika panna.
Nii et võimalusi on

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 17:32; 13.06 21:15;
To report this post you need to login first.

aitäh kõigile vastajatele!

siis on mul ikka natuke nagu õigus imestunud olla ja pruutpaaril ehk ei ole ka väga palju põhjust solvuda 🙂

nimelt ma ei ole abielluja, vaid külaline, kes ei saa pulma minna, sest kutse saabus vähem kui 2 kuud ette. 3 kuud oleks antud juhul juba päästnud – siis oli mul tollele nädalavahetusele planeeritud tegevuste aeg veel lahtine, mida aga nüüd enam kuidagi muuta ei saa.

aga mulle isiklikult tundub ka, et isegi Eestis toimuva pulma ja ainult Eestist kutsutud külaliste puhul on suvepulma korral mõistlik kutsed ikka jaanuaris ära saata. ehk siis see kuupäeva broneerimise palve, nagu siin nutikalt välja toodi.
tea, kas peaks tulevasi abiellujaid sel alal natuke rohkem harima hakkama 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 14:29; 13.06 20:24; 14.06 13:40; 16.06 20:49; 16.06 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aitäh kõigile vastajatele!

siis on mul ikka natuke nagu õigus imestunud olla ja pruutpaaril ehk ei ole ka väga palju põhjust solvuda 🙂

nimelt ma ei ole abielluja, vaid külaline, kes ei saa pulma minna, sest kutse saabus vähem kui 2 kuud ette. 3 kuud oleks antud juhul juba päästnud – siis oli mul tollele nädalavahetusele planeeritud tegevuste aeg veel lahtine, mida aga nüüd enam kuidagi muuta ei saa.

aga mulle isiklikult tundub ka, et isegi Eestis toimuva pulma ja ainult Eestist kutsutud külaliste puhul on suvepulma korral mõistlik kutsed ikka jaanuaris ära saata. ehk siis see kuupäeva broneerimise palve, nagu siin nutikalt välja toodi.
tea, kas peaks tulevasi abiellujaid sel alal natuke rohkem harima hakkama ;)[/tsitaat]

Einoh väga hea ju et sa sinna pulma ei lähe. Pruutpaaril veab, et sinusugune tibla nende tähtsat päeva ei lähe rikkuma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 17:32; 13.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saatsime/andsime umbes 2,5 kuud ette, tähtsamad ja/või kaugemalt tulijad teadsid kuupäeva varem. Saame absoluutselt aru, kui keegi ei saa tulla, aga sellest ilmselt ei saaks aru, kui külaline, kes tulla ei saa, meid süüdistama hakkaks. Vabandust, meil on pulmi planeerides muudki teha kui kõigil 80 külalisel sabas käia. Negatiivseid emotsioone aitab vast see eemale juhtida, et mittetulekust tuleb teatada eraldi kontaktisikule, loodan, et keegi talle mingit sellist tiraadi ei esita nagu 20.24.

Pulmad suvel, jaanuaris ei teadnud me veel midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 22:36; 14.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome sõbrannal selle aasta juulis pulmad ja kutsed saatis eelmise aasta juulis. Tulemisest/ mittetulemisest paluti teatada 4 kuud ette.
Minu melest normaalne teha omal plaane ja piisav aeg teavitada noorpaari plaanide muutumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes tiraadi? Inimesel on selleks kuupäevaks kindlad plaanid. Tundis ennast halvasti, et minna ei saa ja tuli uurima, et kuidas teistel pulmapidudega on- kas kutsed varem kätte saanud, et saaks plaanid paika panna. Mida te miinustate teda???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Mis mõttes tiraadi?\” –> võtan isiklikult ja täpsustan 🙂
Üks asi on öelda, et kahjuks ei saa tulla.
Teine asi on öelda, et oleks pruutpaar haritum olnud, oleks ehk saanud tulla.

Juhiksin veel tähelepanu, et tundsin muret meie kontaktisiku pärast, kellega peaks ühendust võtma inimesed, kes on saanud kuupäevast teada 5-6 kuud ette ja paberkandjal kutsed 2,5 kuud ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 22:36; 14.06 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestama paneb, et kõigil siin paistab elu 12 kuud kella pealt ette planeeritud olevat…? Mina ei tea veel sedagi, mida ma tuleval nädalavahetusel teen. Kas viitsime Rabarockile minna või ei, oleneb ilmast. Just seetõttu ei ostnud ka eelmüügist pileteid ära, et lausvihamaga ei tahaks nagu sinna mudasse müttama ja telkima minna. Kogu meie pere elu käibki üldiselt ülispontaanselt, tuleb idee ja nii teemegi. Ei mingit pikka planeerimist. Vabalt võib vaid kahenädalase etteteatamisega pulma või kuhu iganes kutsuda. Kui keegi mitu kuud varem pulmakutse saadaks, unustaksime ilmselt pulmade toimumise ajaks ammu ära, et kuhugi minema pidime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 00:56; 15.06 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me aprillis alles otsustasime, et juulis pulmad teeme…
Huvitav, et mu sugulased ja sõbrad küll pahaks ei pannud, et \”nii vähe\” ette teatasime:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie otsustasime novembris ja pulmad olid jaanuaris. Ei oleks solvunud, kui keegi poleks saanud tulla.
Samas polnud väga uhke lossiüritus, vaid piduliku lõunasöögiga koosviibimine sugulastele. Nii et ka korraldamine käis ühe kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Imestama paneb, et kõigil siin paistab elu 12 kuud kella pealt ette planeeritud olevat…? Mina ei tea veel sedagi, mida ma tuleval nädalavahetusel teen. Kas viitsime Rabarockile minna või ei, oleneb ilmast. Just seetõttu ei ostnud ka eelmüügist pileteid ära, et lausvihamaga ei tahaks nagu sinna mudasse müttama ja telkima minna. Kogu meie pere elu käibki üldiselt ülispontaanselt, tuleb idee ja nii teemegi. Ei mingit pikka planeerimist. Vabalt võib vaid kahenädalase etteteatamisega pulma või kuhu iganes kutsuda. Kui keegi mitu kuud varem pulmakutse saadaks, unustaksime ilmselt pulmade toimumise ajaks ammu ära, et kuhugi minema pidime.[/tsitaat]

Tundub, et ongi üldjoontes kahte tüüpi inimesi ja sellest tulenevalt ka pulmi: kes planeerivad pikalt ette ja teised, kes käituvad spontaanselt.
Eks siis spontaansed peavad lihtsalt leppima asjaoluga, et mõni planeerija nende pulma ei tule või vastupidi, planeerija ei pane pahaks, kui spontaanne inimene ta pikalt ette kavandatud ja teatatud pulma lihtsalt ära unustab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 14:29; 13.06 20:24; 14.06 13:40; 16.06 20:49; 16.06 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe , kui kuupäev paigas, siis ütlesime kõigile, et broneerige omale see päev ära, et tuleb üllatus. detsembris juba rääkisime. Ja 2 kuud enne saatsime kutsed ja 1 kuu enne pulmi oli rsvp.

Pärast on nii, et kõik salatsevad ja plaanivad ja tahavad üllatust teha ja siis on näiteks kaks pulma ühel päeval + kõik broneeritud/makstud/avaldused viidud jne.

Eelteatamine tasuks teha kindlasti pool aastat ennem. Osades asutustes tuleb puhkuseid juba jaanaris paika panna.

Eelmisele: kui pikalt planeerida, siis kõik külalised just ei jõua ära oodata ja küsivad koguaeg, et noh, kuidas edeneb jne.. Mis mõttes unustatakse ära 🙂 See pole mingi sünnipäev ..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes unustatakse ära 🙂 See pole mingi sünnipäev ..[/tsitaat]

No see oli inspireerituna siin ühest eelmisest spontaanset tüüpi vastajast, kes nii arvas ja peaaegu et võrdles Rabarockiga pulmaminekut – et kui ilma ja tuju on, siis läheb 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]tibi 3e lapsega kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No see oli inspireerituna siin ühest eelmisest spontaanset tüüpi vastajast, kes nii arvas ja peaaegu et võrdles Rabarockiga pulmaminekut – et kui ilma ja tuju on, siis läheb :P[/tsitaat]

Tegelikult ei võrrelnud ma mitte Rabarocki pulmadega vaid tahtsin öelda, et me ei pane kunagi asju rangelt paika, nt. kui keegi pulma kutsuks, saaks vabalt minna, sest Rabarocki (mis iganes ürituse) võib ära jätta, pileteid ei ole varem valmis ostetud, kahjumisse mitteminekuga ei jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 00:56; 15.06 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et peaks ette teatama VÄHEMALT ühe kuu. Mehe vend pidas pulmad jõulude ajal, kuu lõpus ja ette teatas vist 10-14 päeva. Üldse käis see planeerimine neil väga kiirelt, oma asi muidugi, aga külaliste suhtes ebaviisakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saatsime esmalt eelkutse \”Save the date\” – see siis 9 kuud ette.
Ja ametliku kutse 3 kuud ette, et oleks 2 kuud aega RSVP saata. Kusjuures välismaalased teatasid kõik õigeaegselt. Eesti poole pealt oli ikka väga raske RSVP-sid kätte saada. Nädal aega enne pulmi pidin veel taga ajama,et kas tulevad või ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 15:36; 16.06 15:57; 16.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saatsime kutsed ära kohe kui kindla päeva teada saime, ehk siis umbes 2 kuud ja kolm nädalat. Palusime ka kuu enne teada anda oma tulekust. 46st kutsutut külalisest teatas oma tulekust 42. Kusjuures kaks kes kindla jahi ytlesid, hüppasid hiljem alt ära ja kolme inimese mitte tulekust saime teada alles pulmas. Ehk siis lõpus oli meil 37 külalist. Aga pulmad olid ilusad ja rohkem ette teatada poleks seda ma usun palju muutnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Imestama paneb, et kõigil siin paistab elu 12 kuud kella pealt ette planeeritud olevat…? Mina ei tea veel sedagi, mida ma tuleval nädalavahetusel teen. Kas viitsime Rabarockile minna või ei, oleneb ilmast. Just seetõttu ei ostnud ka eelmüügist pileteid ära, et lausvihamaga ei tahaks nagu sinna mudasse müttama ja telkima minna. Kogu meie pere elu käibki üldiselt ülispontaanselt, tuleb idee ja nii teemegi. Ei mingit pikka planeerimist. Vabalt võib vaid kahenädalase etteteatamisega pulma või kuhu iganes kutsuda. Kui keegi mitu kuud varem pulmakutse saadaks, unustaksime ilmselt pulmade toimumise ajaks ammu ära, et kuhugi minema pidime.[/tsitaat]
issand kui mõttetu inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 15:36; 16.06 15:57; 16.06 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest pole mõtet üle dramatiseerida. Pulmas peavad kindlalt olema pruut ja peigmees ning nende lähimad pereliikmed. Viimastega saab vabalt asju arutada ja planeerida ennem mingi kutse saatmist ja eelnevalt teada anda, et vot sel kuul plaanime abielluda, et te teaksite arvestada. Ülejäänud inimeste tuleku või mitte tuleku taha ei jää midagi. Kui on juba midagi tähtsamat ees, siis on. Pole midagi parata. [/tsitaat]
Sa pole ilmselt ise pulmi pidanud kinni maksma. Kas sa kujutad ette kui lõbus on pruutpaaril kinni taguda pulm sajale kui kohale vajub vaid 40 nägu! ütleme,et lähed odava versiooni peale ja toitlustus läheb maksma 10 eur in kohta ilma alkoholita. peale selle peab rentima veel ruumi ja hinnavahe 40 või 100 kohaga saalil on ikka suhteliselt suur. mõnel asutusel polegi pakkuda saali rohkem kui 70-le.
samas maksab ka juba toolirent ja kate 3-4 eur ringis tooli kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 15:36; 16.06 15:57; 16.06 20:12;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie saatsime esmalt eelkutse \”Save the date\” – see siis 9 kuud ette.
Ja ametliku kutse 3 kuud ette, et oleks 2 kuud aega RSVP saata. Kusjuures välismaalased teatasid kõik õigeaegselt. Eesti poole pealt oli ikka väga raske RSVP-sid kätte saada. Nädal aega enne pulmi pidin veel taga ajama,et kas tulevad või ei.
[/tsitaat]

Jep, ja see kutsetele vastuste saamine on Eestis täiesti omaette teema. Mitte ainult pulmade puhul,aga alustades laste sünnipäevadest ja lõpetades erinevate asutuste suurüritustega, igal pool sama jama – umbes pooled kutsutud vastavad kenasti tähtajaks, teisest poolest pool vastab meeldetuletuse peale (ja osa isegi vabadnab, et unustas vastata), aga teine pool ei reageeri siis ka mitte, kui sa talle 2-3 meeldetuletust/üleküsimist saadad. alles kui üle helistad, nii et ta peab telefoni otsas otsekohe reageerima, siis saad vastuse kätte. sürr.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 14:29; 13.06 20:24; 14.06 13:40; 16.06 20:49; 16.06 20:53;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa pole ilmselt ise pulmi pidanud kinni maksma. Kas sa kujutad ette kui lõbus on pruutpaaril kinni taguda pulm sajale kui kohale vajub vaid 40 nägu! ütleme,et lähed odava versiooni peale ja toitlustus läheb maksma 10 eur in kohta ilma alkoholita. peale selle peab rentima veel ruumi ja hinnavahe 40 või 100 kohaga saalil on ikka suhteliselt suur. mõnel asutusel polegi pakkuda saali rohkem kui 70-le.
samas maksab ka juba toolirent ja kate 3-4 eur ringis tooli kohta. [/tsitaat]

Ei no aga see on tal õigus, et kaugematest sugulastest-tuttavatest ei pea pulma aega sõltuvusse seadma. Tulevad siis tulevad, ei tule – ei tule.

Ma arvan, et kulutuste osas teeb ju iga mõistlik pruutpaar nii, et tellib ruumid ja toidud ikka ainult neile, kes on osavõtust teatanud. Nii matse vast ka massiliselt ei leidu, kes teatamata jätavad ja ikkagi kohale vajuvad. Igaks juhuks võib ju 2-3 kohta kontvõõrastele planeerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 14:29; 13.06 20:24; 14.06 13:40; 16.06 20:49; 16.06 20:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted pulmakutse – kui pikalt ette?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.