Esileht Ilu Pulmariietus (peale valge kleidi ja ülikonna)

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Pulmariietus (peale valge kleidi ja ülikonna)

Postitas:

Nii, mõtlesin, et teeks ühe muljetamise teema inimestele, kes on kandnud pulmas midagi muud kui see kõige klassikalisem versioon. Ma küll tegelikult leian, et see riietuse ei peaks pulmas üldse nii oluline olema, rõhk võiks ikka olla sisulisel osal. Aga ma olin sunnitud sellele natuke mõtlema, kuna ma ise naisena ei taha valget kleiti. Esiteks ei sobi üleni valges olemine mulle absoluutselt (olen väga kahvatu jne). Teiseks sain ma ka kähku aru, et ma tegelikult ei taha ka kleiti. Esimese hooga mõtlesin küll, et ikka kleit ja teadsin ka lõiget, selline lihtsam, mul lihtsalt juhtus olema kapis üks kleit mille lõige mulle meeletult meeldis ja oleks siis lasknud õmmelda selle järgi analoogse pulmakleidi, et lihtsalt pikema (maani) ja teisest materjalist, pitsi kasutanud jne. Aga siis sain aru, et see lõige paraku lihtsalt ei tööta maani kleidi ja puhul, eriti mitte minu eelistatud materjalidega.

Nii et ma otsustasin kanda seelikut ja pluusi. Põgusalt kaalusin pükse ka, aga ma kartsin, et äkki ikka mõni eakam sugulane minestab 😀 Sest noh, nagu öeldud, rõhk võiks olla sisul, mitte riietusel ja sitt lugu kui külalised muust enam rääkida ja mõelda ei suuda kui et issand pruut oli pükstes. Okei, tegelikult mulle tundus ka seelik siinkohal natuke mugavam, kuna siis ma ei põe kas istudes piltidel mu reied näevad paksud välja või kas mu tantsusammud lähevad sassi või mis jalanõud mul täpselt jalas on (ei mingeid kontsi). Ja üleüldse, mulle meeldivad maani seelikud ja see on hea juhus ühe kandmiseks.

Loomulikult maksab sama toode nime “pulmakleit” all 600 ja nime “kleit” all 60 eurot ning analoogselt ka seelikutega. Seega ostsin täiesti “tavalise” altlaieneva maani seeliku  mõnekümne euro eest. Mitte siis valge, aga värvilise. Ühevärvilise, sest mustrid ei tundunud mulle piisavalt pidulikud millegipärast (tooni valikul küll veidi võtsin eeskuju ka kodukandi rahvariideseelikust). Väga efektne ja samas mitte midagi ekstravagantset – kohe kui nägin, teadsin, et seda ma tahan. Lõpuks pluusi võtsin naturaalvalge, kuna kõik muud variandid hakkasid liigselt seelikuga võistlema ja jäid liiga kontrastsed. Kusjuures pluus oli varasemast olemas, ainuke valge asi mu kapis. Hele kampsun ka jahedasse kirikusse peale.

Nii möödaminnes, et seeliku üks pluss on minu arvates see, et see on khm ealiste figuurimuutuste osas andestavam kui kleit, loodan seda kanda ka pulma-aastapäevade tähistamisel-pildistamisel jne. Valge kleidi ostmine tundus mulle minu väärtustega mittesobiv ka sellepärast, et edaspidi jääks see ju lihtsalt kappi seisma, mis sa teed sellega? Ega ma oma seelikut nüüd ka toidupoodi minnes selga ei pane, aga pidulikel puhkudel saan kanda küll. Laenutamise osas olid mul kahetised tunded, et osalt muidugi palju toredam kui asi üheks kandmiseks osta, samas on mingid spets pruudikleidilaenutused ka üllatavalt kallid ja no katsu leida seda, mida sa tahad…

Laduge nüüd letti enda versioonid, et maailmas on muud ka kui valed kleidid 🙂 Äkki keegi kunagi saab ideid juurde.

Mu ema muide nõuka ajal ei abiellunud valges maani, vaid rohelises lühemas kleidis. Ja mu vanaema 60ndate alguses oli küll valges, aga lühikeses, napilt põlvikatvas kleidis, nagu siis ka moes oli kanda. Ja vanavanaema esimese eesti ajal oli rahvariietes nagu ilmselt ka esivanemad enne teda.

Lõpuspämmm: https://ruffledblog.com/bridal-separates-wedding-trend/

+7
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Teemaalgatuse heietuse point jääb tabamatuks, aga ise kandsin helebeeži pidulikumat kleiti.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli helesinine. Ei pea valge olema. Pane, mis meeldib.

https://img.davidsbridal.com/is/image/DavidsBridalInc/Image-F20065-11236746-DustyBlue?$plpproductimgmobile_1up$

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka punane on hea valik, no musta oma pulma kleidiks ei paneks, aga muu on puhtalt oma valik, ongi huvitavam.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nabapluusides pruudid!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soov kleidile oli, et seda saaks ka pärast kanda, muutes-lisades mõnd aksessuaari.
Olen kaks korda abiellunud, mõlemal korral kabietis.

Esimesel korral oli keskmine hall naturaalsest raskest siidist kleit, voodril, põlvini. Kolmveerandvarrukatega, väikese u-kaelusega, ilma ühegi mingi lisadetailita. No taga pisike lõhik, age ei mingeid tikandeid ega volange ega krookeid ega pitse.

Teisel korral oli pahkluudeni meremehesinine kleit mingist puuvillase(guse)st materjalist ja valge väike krae ning valged käänised kolmbeerandvarrukatel. Samuti ilma pitside, dekolteede, satside ja ilutsemiseta.

Eesmärk oli mõlemal juhul selline muidu “neitsilik” või ülitagasihoidlik müürilillekese kleit, ent väga hästi figuuri näitav ja omas tagasihoidlikkuses ülinaiselik. Ütleme nii, et less is more printsiibi järgi. Või kui soovite, siis seksikus oma tagasihoidlikkuses ja ilu oma loomulikkuses (einoh, silmad olid ikka värvitud).

Muidu elus olen pigem nagu harakas või hipi, väga palju värve. Aga halli ja meremehesinist armastan ka nüüd ja neid kleite olen kandnud ni palju, et kindlasti 30 korda mõlemat. Siniselt võtsin valged detailid ära ja töötab nüüd mul sellise turul- aiapeol- laadal käimise kleidina. Hall on pigem pidudel, materjali tõttu. Siidi juurde ju mingit tuustakat ketsi ei pane.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:00; 25.02 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle need lingitud kleidid meeldivad, aga minu figuuriga ei sobiks. Endal oli klassikaline pulmakleit, aga mitte valge vaid roosa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud gooti stiilis pruutpaari, kus mõlemad olid mustas, pruudil korsett ja must maani seelik. Olen näinud sinist ja kollast pulmakleiti, nii lühikesi kui pikki pulmakleite.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatuse heietuse point jääb tabamatuks, aga ise kandsin helebeeži pidulikumat kleiti.

Ma ka ei saanud pihta… Nagu mingi vigane google tõlge mõnest “välismaa” ajakirjast.
Igatahes kummaline, et ininene omaenda pulmas peab nii rängalt pead vaevama, mis sugulastele meeldib. Mees sai ikka oma maitse järgi valitud või sellele eelnes ka nõuküsimine Perekoolist ja sugulastelt?

Minul oli esimeses pulmas must pükskostüüm ja teine kord abielludes põlvini rukkilillesinine kleit ja hõbedased kingad.
Esimesel abikaasal helehall ülikond, teisel valge särk, mustad püksid, hõbedase esiosaga vest, rukkilillesinised kingad.
Täitsa oma peaga otsustasime ja keegi ei minestanud.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:50; 25.02 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötab nüüd mul sellise turul- aiapeol- laadal käimise kleidina.

Vat mina miskipärast ei taha, et mu pulmariietusest saaks laadariietus… ????

Üleüldse leian, et need 2 konkreetset riietust las jäävad nii nagu olid. Mul on palju riideid, pulmakleidiga ei pea hakkama aias krokside välkudes sõnnikut laotama.
Aga eks igal ühel omad põhimõtted.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:50; 25.02 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikk ja punane oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA lingitud pluus- seelik komplektid moodustasid enamik väga klassikalise kombo.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötab nüüd mul sellise turul- aiapeol- laadal käimise kleidina.

Vat mina miskipärast ei taha, et mu pulmariietusest saaks laadariietus… ????

Üleüldse leian, et need 2 konkreetset riietust las jäävad nii nagu olid. Mul on palju riideid, pulmakleidiga ei pea hakkama aias krokside välkudes sõnnikut laotama.

Aga eks igal ühel omad põhimõtted.

Jah, just, igaühele oma. Mina soovisin, et minu pulmariieetus oleks ka minu abielusriietuse osa. Mitte ei oleks “see üks imekaunis päev ja siis panen müüki või seisab kapis- kleit””. Mehega olima ka üht meelt. Müüa poleks ma seda soovinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:00; 25.02 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tshtsid vist kelkida, et abiellud ja oled nii eriline, et ei kanna valget.

+2
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tänan selle imelise teema eest, kust me saime teada, et verbaalse kõhulahtisusega naine sai ealistest iseärasustest hoolimata ka lõpuks mehele. Palju õnne!

P. S. Su mees võib lasta endal hääleaparaadi välja opereerida, pärast sellise naise majja toomist nagunii enam ei avane võimalust seda kunagi kasutada.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 21:37; 26.02 15:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kõhulahtisusega, ei verbaalses ega gastrointestinaalses tähenduses mul probleeme pole. Samuti pole mul vajadust internetis võõraste inimestega õelutseda.

Ehk mõni tulevane pruut saab mõtteid juurde 🙂 Mul endal lihtsalt esimene kord abielluda ja ainsad paar pulma kus käinud olen, on kõik valge kleidi pulmad olnud, nagu ka kõik need tuttavate omad, mille pilte näinud olen.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 16:04; 26.02 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli punane nn merinetsi lõikega pitskleit, punased kingad. Abiellusime kahekesi ja sõitsime kohe ära, seega valget ei hakanud panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pläku-pläku-pläää-plääää-pläää.

Näe, ma aitan veel su teemat upitada, siis saavad ikka veel rohkemad inimesed teada, et said lõpuks sina ka mehele.

Kirjuta ruttu veel mingit tühja-tähja oma riietest, muidu vajub teema esilehelt minema!

 

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 21:37; 26.02 15:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minul oli analoogne. https://lh3.googleusercontent.com/proxy/CvYGVhv7NaU0Ep33Xx_teuC5koaNTB1_5w38_WQNjfifqaZqRjSXmWG-aA7mqPBeTNkQffHhaxl4-nqH3hFtr8V3gRWL6sjZDFmt_YNjgFsA4J3iaqrQ4ppEg1IA

Muide punastel pulmakleitidel on pikem ajalugu kui valgetel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli lühike punane kleit ja mehe ülikonna juures sama värvi lips ja rätt taskus. Pulmakimp oli punastest roosidest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli helebeež seelik, pluus ja pitsiline pikk pidulik pintsak (külm aeg). Pluusi ja pintsakut olen ka hiljem kandnud.

Mind ei vaevanud sugugi mure, et pole klassikaline kleit. Kelle asi? Ise olin väga rahul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli helesinine. Ei pea valge olema. Pane, mis meeldib.

https://img.davidsbridal.com/is/image/DavidsBridalInc/Image-F20065-11236746-DustyBlue?$plpproductimgmobile_1up$

Mul oli väga sarnane kleit ja samuti 1980-ndate alguses mu emal. Tema pulmakleidist inspireerituna lasingi enda oma teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nende lingitud komplektide puhul peab enamus juhtudel ikka superfiguur ja ilus kõht olema. Kui juba pükste kandmisel muretsed, ega “reied piltidel liiga paksud välja ei näe”, siis ma ei tea.

Kusjuures, viimasel ajal olen Instas pulmapiltidel päris palju pluus-seelik kombosid kohanud, et ilmselt ei ole enam väga originaalne ka, kui see üldse su idee on.

Aga palju õnne noorpaarile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu Pulmariietus (peale valge kleidi ja ülikonna)