Esileht Ilu ja tervis Punane sõõr nahal, borrelioos?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Punane sõõr nahal, borrelioos?

Postitas:
Kägu

Pärast putukahammustust tekkis nahale tumelilla, umbes 5 cm läbimõõduga laik, koht oli natuke paistes ka. Putukat ei näinud, puuki pole ka oma kehal tuvastanud.

Arvasin esialgu, et tegemist on allergiaga, tasapisi paistetus kadus ära ja laik läks heledamaks. Hakkas tunduma, et kõik on juba korras, aga nüüd on laik uuesti suurenenud ja näeb välja umbes selline:

https://i.cbc.ca/1.5289046.1622491768!/cpImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/original_1180/healthbeat-lyme-disease.jpg

Dr Google andis vastuseks, et tegemist on puukborrelioosi sümptomiga. Järgmisel nädalal lähen arstile näitama, aga südamerahustuseks uurin, kas kellelgi on olnud midagi sarnast ja see pole olnud borrelioos?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru – räägid tumelillast, aga pildil on ju punane laik. Mis värvi see laik siis on? Kui on selline nagu pildil, siis on borrelioos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algul oli tumelilla, umbes 5 cm. Paari nädala jooksul on laik läinud heledamaks, aga juurde on tekkinud punane sõõr.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on kindlasti borrelioos, mul oli täpselt samasugune. Mina ka enda kehal kuskil puuki näinud ei olnud, aga ka veretest kinnitas borrelioosi.  Kas sul muid sümptomeid ei ole?

2 nädalat sain antibiootikume ja sai korda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see borrelioosierüteem. Ruttu antibiootikumid peale!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on erythema migrans, kindel borrelioosi tunnus. Perearstile ja kirjutatakse AB kuur. Kiire väljaravimine on hästi oluline, et ei tekiks hilisemaid tüsistusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel oli peale puugihammustust paar nädalat ebamäärane punane laik, mis ei kadunud ega kadunud. Nahaarst “diagnoosis” ekseemi… perearst oli see, kes “no teeme igaks juhuks” võttis vereproovi ja alles selleks ajaks, kui vereproovi positiivne vastus tuli, hakkas sellest laigust midagi rõngamoodi kujunema. Seega mine muidugi vereproovi andma, on lootust kiiresti jaole ja ravi peale saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna teada, kas oli borrellioos. Mina olen hästi allergiline putukahammustustele ja tekivad ka sinised ja paistes laigud ja kui veel juhtun sügama, siis ka sellist tugevamat põletikku. On ka sellist ringi olnud. Puuki pole kahtlustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Punane sõõr nahal, borrelioos?