Esileht Koolilaps Punased jooned koolilapsel. Tuukrimüts, kombe, sukkpüksid poisil …

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Punased jooned koolilapsel. Tuukrimüts, kombe, sukkpüksid poisil …

Postitas:
Kägu

Silma jäänud erinevatest teemadest, et juhul kui miskit sellist koolilapsel kasutuses siis nagu peabki narrima, kuna titekas ju. Tuukrimütsid 56-58 suuruseni saadaval, kombed 140 suuruseni, tegelikult leiab ka suuremaid. Laste sukkpüksid 160 suuruseni, poisid ei ole vist lapsed. Huvitav kellele need kõik on mõeldud, kuna lasteaiaealised kannavad väiksemaid numbreid.

+6
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis punased jooned?

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis punased jooned?

Eks see väljend tuleb poliitikast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei. Narrimine on nõme ja punkt, normaalse enesehinnanguga laps seda ei tee.

Aga kui laps ise ennast mugavalt ei tunne (sest teised ei kanna või sukkpükste puhul ka füüsiliselt), siis ei pea ka suruma lihtsalt selle pärast, et ilmas olemas on.

________

Mul algklassilaps eelistab kombekat (komplekt on ka kasutuses, ta võiks öelda, et kombeka paneb ainult kelgumäele) ja ei ole kuulnud, et kellelgi ütlemist oleks. Ta pole klassist ainus ka.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes narrida tahab, leiab alati mingi “põhjuse”.
Keda ei narrita, seda ei narrita ka kombeka või tuukrimütsi pärast. Korra võib-olla mainitakse, sest lastele hakkavad erinevused jube hästi silma, aga suurt numbrit ei tehta.

Minu 11-aastane ise tahtis omale nt talvekombekat ja näeb sellega väga tuus välja – on õueskäija ja talisporti armastav laps, peenike ja külmavares, kombekaga tal nii mõnus + kiire riietuda ka oma sõnul. Kombekas on selline tumerohelise ja halli kirju, natuke lotakam, mitte ümber ja nunnu, nagu väikelaste omad – kannaksin isegi sellist, kui täiskasvanute suurust oleks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps lõpetas sukkpükste kandmise lasteaia viimases rühmas. Enne seda kandis ja kandsid vist enamus lapsi. Põhjus oli selles, et sai vanaemalt kingiks Huppa talvekombe ja see osutus erakordselt soojaks, sukki ega kampsikuid alla ei vaja. Laps on trööbeldis ja higistab isegi pika varrukaga pluusiga, mille paneb kombe alla kampsuni asemel.

Kombe on koolis 1.-2. klassis igati praktiline, vist valime uuesti Huppa kombe, kui veel suurustesse mahub. Tuukrimüts ka väga asjalik asi, kurk ei ole paljas. Need, kes narrivad kombe ja tuukri pärast, ilmselt enam ise ei mäleta, kui praktilised ja head need on. Mingi kirju nabajope õhukeste teksapükste peal ja tuttidega müts nüüd ka väga ilusad ei tundu, kui vaadata, kuidas need koolilapsed käivad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narrimine on äärmiselt nõme. Ükskõik, mis puhul.

Mul on endal mingisugused punased jooned täiega olemas, aga teised kandku neid tuukrimütse ja kombot sukkpüksid+lühikesed püksid südamerahuga edasi. Üldse ei koti. Ma lihtsalt oma lapsele ei pane.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa sõida potilaadale oma punaste joontega.

 

+16
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Poiss käis esimese klassi talvekombekaga (kevad-sügis oli komplekt ja enamasti kandis kooli minnes ainult jopet). Teise klassi talve alguseks oli välja kasvanud ja vaja osta uus talveriietus, siis igaks juhuks ostsin komplekti. Näitasin poisile ekraanilt, et kas sellist komplekti kannaksid ja nõusoleku peale tellisin ära.

Sukkpükse ei oskaks nagu kuhugi pannagi. Teksased+ talvekomplekti soojustusega püksid on piisavalt soe.

Tuukrimütsi kannab aga poiss siiamaani (3. klass), kuna eelistab tuukrimütsi kiiret pähetõmbamist salli kandmisele.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punastest joontest ei tea midagi, aga minu lapsed lihtsalt pole nõus selliseid asju selga panema. Ei sukkpükse, tuukrimütsi ega mingeid sooje tunkesid, kombekast rääkimata. Suusatundidegagi on suur sõda alati, et kaasa võtaksid. Tüdruk II, poiss III kl.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silma jäänud erinevatest teemadest, et juhul kui miskit sellist koolilapsel kasutuses siis nagu peabki narrima, kuna titekas ju. Tuukrimütsid 56-58 suuruseni saadaval, kombed 140 suuruseni, tegelikult leiab ka suuremaid. Laste sukkpüksid 160 suuruseni, poisid ei ole vist lapsed. Huvitav kellele need kõik on mõeldud, kuna lasteaiaealised kannavad väiksemaid numbreid.

Minu arust on ikka imelik kui poisid koolis teksad all veel sukkpüksid hoiavad. Kool on soe. Milleks noorel inimesel mu andeid kuumutada????

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kannavad lapsed siiani aeg-ajalt tuukrikaid (4. ja 5. klass). Soe ja mugav on, sellepärast. Ja suurem oli jube nördinud, kui s 140 kombe talle väikseks jäi ja mul ei õnnestunud kuskilt enam hea hinnaga suuremat kombet leida. Väiksemale see 140 suurus veel kuidagi mahub.
Mis sukkpükstesse puutub, siis tüdrukud ju seelikuga ikka kannavad neid. Või teil tüdrukud ei käi seelikuga koolis? Poisile, jah, ei pane, sest koolis oleks palav, kui teksade all veel sukkpüksid ka oleks. Külma ilmaga paneb pigem talvepüksid peale, need saab garderoobis ära võtta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma õigesti mäletan oli mul ühe lapse peaümbermõõt lasteaia viimases rühmas 56-58 ja kombekas 140 pikkusele.

Loomulikult oli tal tuukrimüts.

Oli vist esimeses klassis ka.

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sukkpükse on meil väga vähe olnud poistel. Ja suurem kandis neid viimati 3-aastaselt vist. Minu meelest lihtsalt retuuspüksid + sokid praktilisemad ja sobivad ka lasteaias v külas kanda ning lapsel on endal neid kergem jalga panna. Lisaks talvel on õhuke meriinosokk soojem kui puuvillased sukkpüksid. Jah, tean sukki on ka villaseid, aga selliste põlved kulutavad minu lapsed küll kiirelt auklikuks.

Muidu leian, et tuukrimüts ja kombe on väga praktilised ning sobivad veel ideaalselt ka algklassides kanda, kui lapsele endale sobib. Norimine on alati nõme, ka siis kui kellegi riided on määrdunud, auguga või täiesti sobimatud, ei luba mina oma õpilastel kedagi norida. Aga kahjuks on neid lapsi, kes vahel norivad. Näiteks üks tüdruk noris klassivenda, sest tal oli roosa joonlaud ja üks klassivend noris teist, sest sellel oli õpiku etiketil rongi pilt, mis pidavat olema titekas. ????‍♀️ Kellele meeldib norida, see leiab põhjuse alati.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar kandis punaseid sukkpükse veel teismelisena, suurus 170. Ta käis kooli rahvatantsurühmas.

On ainult tervitatav, kui kaubavalikus leidub asju võimalikult palju erinevas suuruses ja erinevale maitsele. See, kui sinu poeg ei kasuta näiteks kombekat või sukkpükse ei tähenda, et mõni teine neid ei kasutaks.

Tuukrimütsid on mu lastel tänini alles, ei viska neid minema. Ehkki igapäevaselt ei kasutata. Aga kui mõnikord läheme metsaretkele või  rabasse loodusmatkale, siis on tuukrimütsid asendamatud.

Mul endal on muide suusakombe olemas ja suusakombe alla panen alati sukkpüksid. Sest suusakombe vooder hakkaks vastu paljast higist ihu jubedalt kleepuma.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes narrida tahab, leiab alati mingi “põhjuse”.

Keda ei narrita, seda ei narrita ka kombeka või tuukrimütsi pärast. Korra võib-olla mainitakse, sest lastele hakkavad erinevused jube hästi silma, aga suurt numbrit ei tehta.

Minu 11-aastane ise tahtis omale nt talvekombekat ja näeb sellega väga tuus välja – on õueskäija ja talisporti armastav laps, peenike ja külmavares, kombekaga tal nii mõnus + kiire riietuda ka oma sõnul. Kombekas on selline tumerohelise ja halli kirju, natuke lotakam, mitte ümber ja nunnu, nagu väikelaste omad – kannaksin isegi sellist, kui täiskasvanute suurust oleks.

Minu kümnene käib ka nn suurte kombekaga. Klassist käib teisigi ja selle pärast ei narrita kedagi.
Teismeline tahtis küll endale talveks musta maskmütsi, sest nägu kardab külm,  aga narrimishirmu pärast siiski loobus. Nüüd kannab mütsi all puffi samal põhimõttel.
Eks need on lapse enda valikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss ei käinud sukkpükstega ka lasteaias mitte, retuuspüksid ja sokid oli praktilisem kombo. Tuukrimütsi pole ka kasutuses olnud, laps on eelistanud mütsi ja torusalli. Lapse klassikaaslastel teises klassis olen fotodel tuukrimütse näinud küll. Talvekombenesooni laps ise tahaks vähemalt kelgumäel hullamiseks aga kuna esimeses klassis olid ta riided juba suuruses 152 suuruses siis oli valik pigem kesine. Praegu kolmanda klassi poiss käib koolis kas voodriga teksade ja jopega või siis tavalised õhukesed teksad ja soojad talvepüksid peal+ jope.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu laps ei kanna tuukrimütsi ja kombet juba aastaid, sest mugavam on kaelussall ja müts ning jope ja traksipüksid. Poodi minnes v autosse istudes on hea mugav jope ära võtta ning tavalist mütsi saab ka lihtsamalt pähe ja peast ära.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool on soe.

Koolides on ka nüüd kokkuhoid ja pole sugugi igal pool soe. Sukkpükse minu poiss pole küll iialgi kandnud, on olnud ilma jalaosata soe pesu. Aga see on igaühe enda asi, mida ta kannab.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal on muide suusakombe olemas ja suusakombe alla panen alati sukkpüksid. Sest suusakombe vooder hakkaks vastu paljast higist ihu jubedalt kleepuma.

Suusariiete alla tuleb kasutada spordipesu.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal on muide suusakombe olemas ja suusakombe alla panen alati sukkpüksid. Sest suusakombe vooder hakkaks vastu paljast higist ihu jubedalt kleepuma.

Suusariiete alla tuleb kasutada spordipesu.

Miks tingimata “tuleb kasutada”? Kes seda ütleb? Mu abikaasal on spetsiaalne spordipesu, oli päris kallis. Olen proovinud, ei olnud millegi poolest mu tavalistest sukkpükstest parem.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool on soe.

Koolides on ka nüüd kokkuhoid ja pole sugugi igal pool soe. Sukkpükse minu poiss pole küll iialgi kandnud, on olnud ilma jalaosata soe pesu. Aga see on igaühe enda asi, mida ta kannab.

Ilma jalaosata? Ehk siis bokserid?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustaks sellest, kus ja keda kiusatakse?
sukkpükse ei tahtnud poiss ise juba lasteaiast ning tuukrimüts ei sallinud, kuna tuli üle pea tirida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Silma jäänud erinevatest teemadest, et juhul kui miskit sellist koolilapsel kasutuses siis nagu peabki narrima, kuna titekas ju. Tuukrimütsid 56-58 suuruseni saadaval, kombed 140 suuruseni, tegelikult leiab ka suuremaid. Laste sukkpüksid 160 suuruseni, poisid ei ole vist lapsed. Huvitav kellele need kõik on mõeldud, kuna lasteaiaealised kannavad väiksemaid numbreid.

Minu arust on ikka imelik kui poisid koolis teksad all veel sukkpüksid hoiavad. Kool on soe. Milleks noorel inimesel mu andeid kuumutada????

Kool on soe? Nalja teed või?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool on soe? Nalja teed või?

Vb sinu lapse kool mitte, aga minu lapse kool on. Käib nagu hilpharakas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norimine on ka Kuoma saabaste pärast.  Mu pojal lai ja kõrge jalg ja need on nii head talvesaapad, aga ma ei osta neid talle, sest lugesin taolist teemat juba siis, kui laps veel algklassides oli ja sain teada, et koledamaid saapaid ei ole olemas. Nii kahju. Aga selles olen kindel, et paljud vanemad ise kritiseerivad valjuhäälselt inimeste välimust lapse kuuldes, mistõttu hakkab ka laps tähelepanu pöörama teiste väljanägemisele.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu pojal lai ja kõrge jalg ja need on nii head talvesaapad, aga ma ei osta neid talle, sest lugesin taolist teemat juba siis, kui laps veel algklassides oli ja sain teada, et koledamaid saapaid ei ole olemas. Nii kahju.

Kahju tõesti, et mingite perekooli kägude pärast jätad lapsele head saapad ostmata. Mida määrab mõne nõmeda käo arvamus? See on küll sinu peal.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norimine on ka Kuoma saabaste pärast. Mu pojal lai ja kõrge jalg ja need on nii head talvesaapad, aga ma ei osta neid talle, sest lugesin taolist teemat juba siis, kui laps veel algklassides oli ja sain teada, et koledamaid saapaid ei ole olemas. Nii kahju. Aga selles olen kindel, et paljud vanemad ise kritiseerivad valjuhäälselt inimeste välimust lapse kuuldes, mistõttu hakkab ka laps tähelepanu pöörama teiste väljanägemisele.

Mina lapsele Kuomasid ostangi. Ja klassikaaslastel olen ka näinud. Pole kuulnud, et neid lapsi narritaks selle pärast.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sukkpükse on meil väga vähe olnud poistel. Ja suurem kandis neid viimati 3-aastaselt vist. Minu meelest lihtsalt retuuspüksid + sokid praktilisemad ja sobivad ka lasteaias v külas kanda ning lapsel on endal neid kergem jalga panna. Lisaks talvel on õhuke meriinosokk soojem kui puuvillased sukkpüksid. Jah, tean sukki on ka villaseid, aga selliste põlved kulutavad minu lapsed küll kiirelt auklikuks.

Muidu leian, et tuukrimüts ja kombe on väga praktilised ning sobivad veel ideaalselt ka algklassides kanda, kui lapsele endale sobib. Norimine on alati nõme, ka siis kui kellegi riided on määrdunud, auguga või täiesti sobimatud, ei luba mina oma õpilastel kedagi norida. Aga kahjuks on neid lapsi, kes vahel norivad. Näiteks üks tüdruk noris klassivenda, sest tal oli roosa joonlaud ja üks klassivend noris teist, sest sellel oli õpiku etiketil rongi pilt, mis pidavat olema titekas. ????‍♀️ Kellele meeldib norida, see leiab põhjuse alati.

Ei saa aru, mis lapsed need on, kes teisi norivad ja mis peredest need tulevad. Hirmus lugedagi, millega koolis on aega tegeleda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norimine on ka Kuoma saabaste pärast. Mu pojal lai ja kõrge jalg ja need on nii head talvesaapad, aga ma ei osta neid talle, sest lugesin taolist teemat juba siis, kui laps veel algklassides oli ja sain teada, et koledamaid saapaid ei ole olemas. Nii kahju. Aga selles olen kindel, et paljud vanemad ise kritiseerivad valjuhäälselt inimeste välimust lapse kuuldes, mistõttu hakkab ka laps tähelepanu pöörama teiste väljanägemisele.

Sa jätsid lapsele head saapad ostmata mingite netikommentaaride pärast? Päriselt? Sellest saaks veel aru, et laps ise kurdab, et noritakse saabaste pärast aga kohe niimoodi… Müstika. Endla algklassilapse klassikaaslastel olen Kuomasid jalas näinud, kui kannavad siis ilmselt ei tekita probleeme.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Koolilaps Punased jooned koolilapsel. Tuukrimüts, kombe, sukkpüksid poisil …