Esileht Beebi ja mitmikud Punased põsed

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Punased põsed

Postitas:

Sügise poole lõi lapsel aeg-ajalt põsed punaseks. Iga paari päeva tagant tekkis pune põskedele ja kadus sealt tunni aja pärast. Ei leidnud mingi seost miks tal see puna tekkis. Nüüd veidike rohkem kui kuu aega on lapsel kogu aeg põsed punased. Mõni hetk päevas on õrnroosad ja mõnikord lausa tulipunased. Nahk on ka kare.
Mõnikord lööb see punasus välja ilmastikuolude peale, nt kui olen külmakreemi pannud, oleme õues ja tuleme tuppa, siis lööb tulipunaseks. Tihti aga ei leiagi põhjust.
Laps sööb RPA ja isevalmistatud püreesid. Olen vahetanud tootjaid ja muutnud püree koostisosi, mitte midagi ei aita.
Mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 11:37; 09.02 17:20; 11.02 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama jama. Küsisin eile arstil ka selle kohta, pidi olema külmast. Samas see keskkütte liiga kuiv õhk tundub ka loogiline. Soovitas määrida vaseliiniga. Meil aitab ka avent magic cream päris hästi, panen mitu korda päevas peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel ka viimasel ajal p6sed punased ja kohati natukene karedad, kahtlustan ka külma ilma ja keskkütet, sest kuivi kolle tekib ka ninna vahel. Külmakreemi panen küll ja toitumist olen jälginud, aga j6uan ikkagi arusaamisele, et külm ilm ja tubane kütmine see p6hjus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sepik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Unustasin ennist lisada, et kui me maal vanemate pool oleme kus on ahjuküte seal on lapse põsed palju paremad.[/tsitaat]
Meil on vastupidi. Ahjuküttega ruumides läheb nahk hullemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 11:37; 09.02 17:20; 11.02 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sundaykiss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil tehti põsepuna pärast allergiatestid. Selgus, et lapsel atoopiline dermatiit. Asi ikkagi keskkonnas. Ja pidi olema sedasi, et kütteperioodil (seega eriti talvel) ongi probleem esil, suvel aga muretu elu:) Allergoloog soovitas Dexeryl kreemi. See on apteegis müüdav kreem. Pidi olema ülihea, sest ei tekita karedale ja vahel põletikulisele kohale mingit sügelust ega kipitust. Teeb lihtsalt naha pehmeks ja leevendab haigusnähte. Soovitan seda kõigile, kel samad mured, sest meile lapsele mõjub kreem hästi. Olen samas märganud, et kui kasutan külmakreemi, et minna õue, siis hakkavad põsed kohe punetama. Ei mõju kahjuks põskedele hästi ei külmakreem ega ka külm:([/tsitaat]
Nüüd kui suur külm on möödas ja köetakse vähem on ka puna põskdel vähenenud. Nüüd on põsed vaid õrnroosad. Siiski nahk on ülikuiv, ühe põse peal on veel kuivusest tekkinud selline pisike lohk. Ma nii kardan, et ta saab omale nn krokodillinaha see on jube:(
Kodus peaks õhk normaalne olema, pole plastikaknaid ja õhutan regulaarselt. Proovin nüüd seda Dexeryl kreemi, kas see on retseptita?
Muidu lugesin Internetist, et AD-haiguse puhul on ka juustes ketendus ja punetus kehal. Kehal veel mingeid märke pole, küll aga on peanahk ühest kohast näo lähedalt väga ketendav. Mida ma peaksin nüüd tegema, perearsti aeg on alles 2 kuu pärast. Kas helistama ja paluma saatekirja allergoloogi juurde? Kaua sinna järjekord võib olla?
Kuidas te jõudsite allegroloogi juurde? Millised sümptomid olid?
Muidu külmade ilmadega vaatasin jah, et kui külmakreem oli lapsel näos, siis soojades ruumides, mida tookord köeti ikka hoolega, läksid põsed eriti jubedaks. Mõned korrad oli nii, et tulin temaga trennist, kus olid ülisoojad ruumid. Panin kreemi näkku ja ta läks näost tulipunaseks ja ta lihtsalt röökis. Ma ei teagi kas tal oli siis suisa valus:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 11:37; 09.02 17:20; 11.02 10:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Punased põsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.