Esileht Kodunurk punased sõstrad

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: punased sõstrad

Postitas:

Ostsime uue maja. Ja uue maja aias kasvab kümmekond sõstrapõõsast. Pooled neist punased sõstrad. Korjasin juba mõne kilo sügavkülmikusse, sest armastan talveperioodil küpsetada ja siis sobivad need marjad koogi vahele imehästi. Aga mida veel nendest teha? Mahlaaurutit mul pole. Moos ilmselt pole nendest kuigi hea. Sügavkülma pole mõtet 10 kg ka panna.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 19:09; 09.08 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süüa.
Mahla teha, kui juuakse või kasutatakse n mannavahu, kisselli jms tegemiseks(saab ka aurutita teha v auruti laenutada).
želee on väga hea.
Liha marineerida .
Sõstravõie
(Sõstravõide tegemisel segage vahustatud munad ettevaatlikult mahla- segu hulka. See mõnus hapukas ja õhuline maius sobib hommikusele moosisaiale ning kindlasti ka pannkoogi vahele. Kui tundub, et võiet sai liigagi palju, võib seda määrida biskviitkookide vahele ning miks mitte proovida ka rullbiskviidi tegemisel.Sõstravõie

– 2 klaasi punaseid sõstraid

– 1 tl vett

– 0,5 klaasi suhkrut

– 2 muna

– 2 tl võid

Asetage sõstrad ja vesi potti ning keetke 15 minutit, seejärel suruge marjad pudrunuiaga katki. Kui sõstraseemneid ning marjakesti võidesse ei soovi, kurnake segu läbi sõela. Valage segu taas potti ning lisage suhkur. Vahustage munad tugevaks vahuks ning hakake vähehaaval marjasegule lisama. Viimasena lisage või, segage. Kuumutage 10 minutit, kuni segu hakkab paksenema. Valage purki ning säilitage külmkapis.)

Sõstraäädikas.
(- 0,5 l valge veini äädikat

– 500 g punaseid sõstraid

– 200 g suhkrut

Sõstraäädikas sobib suvistesse salatitesse ideaalselt. Valage poti põhja natuke vett, lisage marjad ning keetke 20 minutit, kuni marjad on katki. Lisage suhkur ja keetke, kuni suhkur on sulanud. Seejärel valage hulka veiniäädikas, segage korralikult läbi ning jätke jahtuma. Siis kurnake segu ning valage äädikas pudelisse, kust on seda salati segamiseks mugav valada.)

Kaste liha kõrvale
(- 2 klaasi punaseid sõstraid

– 0,5 klaasi suhkrut

– 3 sl oliiviõli

– 1 sibul

– 1 tl palsamiäädikat

– 2–3 tl tomatipastat või 1 suur tomat

– soola, pipart

Keetke punaseid sõstraid 10 minutit. Valage segu sõelale ning pressige mahl välja ja segage mahlale juurde suhkur. Valage õli pannile, lisage tükeldatud sibul, praadige 5 minutit, seejärel segage hulka tomatipasta või peeneks hakitud tomat. Lisage punasesõstramahl, sool, pipar ning kõige viimasena palsamiäädikas. Keetke 10 minutit, valage purki. Kaste säilib suletuna külmikus nädalakese.)

Lisand punasest sõstrast

– 3 klaasi puhastatud punaseid sõstraid

– 0,5 klaasi suhkrut

– 0,3 klaasi vett

– 1 tl oliiviõli

– 1 tl sinepit (võimalusel sinepiseemneid)

– 1 kaneelikoor

– 1 sibul

– soovi korral pool tšillipipart, 1–2 viilu ingverit

– 4–5 terapipart

– soola, purustatud musta pipart

Valage sõstrad, suhkur ja vesi väiksesse potti. Keetke 10 minutit ning pressige mahl välja. Kuumutage pannil oliiviõli, praadige sibulad, lisage kaneelikoor, terapipar, ingver ning tsillipipar, sinep või sinepiseemned. Viimasena valage peale sõstramahl ning keetke segu veel 10 minutit. Säilib külmikus nädala, sobiv lisand grill-lihade ning vorstikeste juurde ketšupi asemel.


Jalavanni(Punane sõstar on väga hea puhastava toimega, nii et suveseiklustest parkunud nahale on raske leida paremat turgutajat kui puruks tambitud punased sõstrad.) sama kätega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 19:22; 06.08 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://naisteleht.ohtuleht.ee/486484/sartsakas-punane-sostar-lubab-fantaasial-lennata
https://kodus.ee/artikkel/punane-sostar-maandab-pingeid-ja-toob-hea-une-kanapime-peab-sooma-just-neid-marju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 19:22; 06.08 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna sul nüüd iga aasta sama lugu, siis soovitan siiski auruti osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna sul nüüd iga aasta sama lugu, siis soovitan siiski auruti osta.

Tahtsin just sama kirjutada. Kümne põõsa peale kulub auruti ära küll. Kui mahla teed täiesti ilma suhkruta, saab seda hiljem kasutada igaks asjaks, säilib väga häasti. Ja ei raiska sügavkülma ruumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 põõsast – ja ikka jäävad rohkem kui pooled marjad korjamata, sest ka mahla ei taha keegi sellises koguses, teen mahla mustast sõtrast, äärmisel juhul segu. Musti sõtraid on mul kümmekond, ka nendest jääb enam kui pool lihtsalt korjamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toormoos punastest sõstardest on ülihea!!!
Lased läbi hakklihamasina ja suhkrut ka samapalju!Ainult et külmkapis peab hoidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtad põõsad maha. Või noh, hoiad dekorstiivpõõsastena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keedan moosiks, mõned karbid olen ka sügavkülmutanud. Moosi panen väikestesse purkidesse – teinekord hea nt töö juurde hommikusöögi lauale viia (või kellelegi kingiks). Mul kasvavad valged ja mustad sõstrad ka – nendest teen sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise ei taha siis paku tuttavatele. Kas tulevad ise korjama. Ja kui tuttavad ise ei taha, lasku jutud lahti veel omakorda tuttavate seas, et oleks pakkuda.
Järgmiseks aastaks vähenda siis põõsaid(miks mitte ka netis näiteks maha müüa), kuu ise nendega midagu teha pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mahlaaurit maksab paarkend euri, aga suht jur ons ellega teha.

Pigem soovitan mahla teha nagu moosi – panna lihtsalt nö kuivalt podisema ja seejärel läbi sõela kurnata peale vajutades, võid veel sõela ja marjade vahele nt puhta marli panna, et viljaliha võimalikult vähe satuks sisse. Saab kiiremini. Eelmisel aastal tegime aurutiga mustsõstramahlal ja arvestades kulunud aega saime väga vähe….sisi mõtlesingi, et lihtsam oleks olnud läbi sõela teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta põõsasse, küll linnud teavad mis nendega teha. Põõsas ise on ju ilus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks auruti ja teeks suhkruga mahla. Võib-olla keegi saab prooviks aurutit laenata. Lisaks aurutile on vaja riiet marjadele alla, nt 1m2 marlit. Suhkur annab mahlale ilusa läbipaistva erksa värvuse ja sellest tuleb parim morss/ mannavaht. Kui pudeleid pole käepärast, olen mahla tavalistesse pooleliitristesse purkidesse pannud.
Handymannis ja Koduekstras 29.99, Bauhofis 42 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei pea midagi tegema. Natuke sööd ja natuke paned külma ja ülejäänuga ei pea mitte midgai tegema. Ma olen sellest viimasel ajal aru saanud ja niiiii hea on 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin paar aastat tagasi toormoosi sügavkülma. Suhkrut läks küll üsna palju, meie pere on magusaarmastaja, aga hea tuli. Lasin köögikombainis koos shkruga lihtsalt marjad sodiks.
Talvel sai seda toormoosi kasutatud nii kookide küpsetamisel, pannkookidega söömiseks kui mannavahu tegemiseks. Mahla ei tahaks meil keegi juua, ämm vahel ikka andis enda tehtut kaasa pudelitega, see seisis kuni läks käärima alati.
Eelmisel suvel juurisime ülearused põõsad välja ja jätsime ainult kolm väiksemat alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks ikka ka aurutajat. Kasutada saab aastakümneid, kui mitte veelgi kauem. Kui olete koogisööjad, siis morssi oma mahlast joote ikka ja need põõsad on teil olemas ju ka järgmisel aastal. Oma majaga ja marjapüüsastega tasub see oma aurutaja ikka ära.
http://soov-ee.postimees.ee/7664614-mahlaaurutaja/details.html
https://www.koduekstra.ee/et/search?page=1&q=mahlaaurutaja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen keedetud mahla, aurutatud on jah kvaliteetesem, aga ma ei viitsi tunde aurutada. Puhastan marjad, panen suurde potti, külm vesi peale ja siis kuumutan väiksel tulel kuni marjad hakkavad värvi kaotama. Kurnan läbi sõela (marli või puhas puuvillane riie alla). Krnatud mahlale lisan veidi suhkrut, siis kuumutan uuesti keemiseni ja purki. Kui ülihaput armastad, siis võid mudugi suhkru lisamata jätta. Joogiks lahjendan veega umbes pooleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, otsustasin, et korjan siiski ilusamad marjad ära ja teen toormahla (blenderdan suhkruga ära ja kurnan läbi marli). Panen sügavkülma väikeste taassuletavate kotikestega. Hea mannavahuks ja koogi immutamiseks kasutada.
Ilmselt uuel aastal mõtlen mahlaauruti peale, sest seekord enam ei viitsi mässama hakata. Hetkel pole veel teada ka, palju neid põõsaid alles jätame.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 19:09; 09.08 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

http://toidutare.ee/toidust/hooaeg/1C6EE/#Punaste%20s%C3%B5starde%20kutsuv%20kee%20-%2010%20retsepti%20magusast%20soolaseni

Näe, siit saad palju erinevaid retsepte! Saab teha nii kastet kui ka kooki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen keedetud mahla, aurutatud on jah kvaliteetesem, aga ma ei viitsi tunde aurutada. Puhastan marjad, panen suurde potti, külm vesi peale ja siis kuumutan väiksel tulel kuni marjad hakkavad värvi kaotama. Kurnan läbi sõela (marli või puhas puuvillane riie alla). Krnatud mahlale lisan veidi suhkrut, siis kuumutan uuesti keemiseni ja purki. Kui ülihaput armastad, siis võid mudugi suhkru lisamata jätta. Joogiks lahjendan veega umbes pooleks.

Mina teen ka täpselt nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, kuidas selle aurutiga palju mässamist on. Kuidas te seda mahla aurutate ometi? Ma panen vee alla, marjad aurutisse, suure supipoti vooliku alla ja siis las aga tilgub kuni tilgub. Hiljem suurest potist lehtriga pudelitesse ümber villimine ei ole ka mingi eriline kunst. Kus see mässamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk punased sõstrad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.