Esileht Ilu ja tervis Punn kulmu all, silm paistes

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Punn kulmu all, silm paistes

Postitas:

Üleeile tekkis valuliku punetusega punn kulmu alla. Esimesel päeval ei teinud midagi. Teisel päeval panin teepuuõli peale, ei läinud paremaks. Täna ööseks panin kriimustustele mõeldud salvi(sisaldab oliiviõli, päevalilleõli, mesilasvaha, shea võid jne). Proovisin eile pigistada ka aga välja sealt midagi ei tule.

Hommikuks oli silm paistes ka ja punetas. Punetus on pea terve ülalau ulatuses. Eile veel oli ainult punni koht punane.

Millega tegemist võiks olla ja kas peaks midagi peale sellele määrima üldse?

Lisan pildi paistetusest

https://www.upload.ee/image/14098804/6139B499-F34D-4568-8A06-4519F5342C3B.jpeg

 

 

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Üldiselt punn, hoolimata nende erinevatest liikidest, tähendab seda, et naha all on kusagil midagi umbes, paistes, ärritunud, koguneb sekreeti jne. Huvitav küll, kuidas tuleb inimene selle peale, et juba ummuksis ja paistes asjale mätsida veel peale mingeid õlisid ja vahasid? Et saaks ikka kõik veelgi korralikumalt kinni kittida ja umbe ajada?

Eile oleks pidanud perearstiga ühendust võtma, enne kui ise midagi mökerdama hakkasid. Kui nüüd on veel hullem ja süveneb ja silm on paistes  siis nädalavahetusel saab pöörduda valvesilmaarstile. Sa ei maini, kus elad, Tln nt on valvesilmaarstid ITKs. Praegu ei tea, kas midagi on muutunud, aga varem oli neil ka valvesilmaarsti kabinet Magdaleenas. Seda viimast inimesed nii palju ei tea ja sai kiiremini löögile. Helista ja küsi, kas töötavad ka nädalavahetustel.

 

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laupealse vistriku pärast kihutada silmaarsti emosse, sa kiirabi ei soovitagi kutsuda? Mida paanikat. Hoolda nii nagu sa iga küpsevat vistrikku-paiset hooldad, tõesti ära topi sinna peale vahasid jm umbseid määrdeid. “Toore” vistriku pigistamisega teed ainult kahju juurde, eriti nii õrnal nahal, kui pigistada, siis sellist, millel juba mädapea tekkinud ehk valge ots väljas on. Teepuuõli pole mul kunagi ühegi vistrikuga aidanud, aga äkki sul töötab. Kasuta desinfitseerivaid ja kuivatavaid vahendeid, ainult ära lase silma tilkuda, võid vaadata soovitusi nt odraiva hooldamiseks, sest põhjus on sama, karvanääpsus või rasunäärmes on bakter ja see tekitab mädapõletikku. Ma soovitan kas sooja kuldsõrmusega või hõbelusikaga masseerida ja desinfitseerida. Vistrikuga on nii, et sa kas “küpsetad” ta lõpuni ja siis mäda jookseb välja, või üritad ära kuivatada.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paiste ja punaseks tegid sa selle koha ikka esmajoones pigistamisega, mille tõttu põletikukolle suurenes ja protsess ägenes. Minu kogemus ütleb, et niisuguse asja puhul aitab põhiliselt aeg, määrimised ja võidmised mitte eriti.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See punn on kulmukaare all, ei ole lau peal. Seega ei usu, et silmaarst aidata saaks.

kui taolised punnid kusagil mujal näol on olnud varasemalt, siis olen teepuuõliga korda saanud enda mälu järgi.

praeguseks paistetus vähemaks läinud kahe tunniga. Punetus on alles.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota veidike, pane aga veel õige pisut mingit odraiva kreemi või teepuuõli, mida varemgi kasutasid. Kui ei taandu kuidagi, siis soovitus minna igaksjuhuks EMOsse näitama, on igati asjakohane. Aga tundub, et see siiski sul taandub ja kui pilti vaadata, siis ei ole asi ka nii hull, millega esmaspäevani ei kannataks oodata.

Igal juhul ei ole vaja niisugust asja pigistada kuidagi, sellega teed ainult hullemaks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen see, kel tekivad hästi valusad nahaalused punnid, nii, et kõik on paistes ja valus. Pea alati ma siis ei saanud rahu ja pigistasin (peamiselt seal vedelik, mis paistetust tekitab) kuni suur korpas auk.

Ise tellin välismaalt neid vistrikuplaastreid (müüakse ka Eestis, aga kallimalt) VÄGA soovitan seda – tõmbab selle vedeliku välja. Alguses lihtsalt vaja tihedamini vahetada – siis kui valge on ja hakkab lahti lööma.

Ning õli ega rasvane EI TEE hullemaks, rasv lahustab rasva (ehk nt õliga nägu masseerides tulevad ka komedoonid välja). Oluline ongi see, et nahk pealt pehmeneks ja sisu saaks välja tulla.

Plaastrite all mõtlen nt neid https://www.holikaholika.ee/naohooldus/980-poletikku-imavad-plaastrid-ac-mild-yellow-spot-patch

Oleneb, kus elad, aga ehk leiad kusagilt ka neid täna ostmiseks.

Tegu on hüdrokolloidplaastriga  – tean, et osad kasutavat ka apteegis müüdavaid selliseid https://www.apotheka.ee/hydrocoll-haavaside-10x10cm-n10-pmm0110577ee

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas aurusauna võib kasutada sellises seisus?

umbes 15min olen seal tavaliselt. Või peaks vahele jätma seekord selle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laupealse vistriku pärast kihutada silmaarsti emosse, sa kiirabi ei soovitagi kutsuda? Mida paanikat.

Hommikuks oli silm paistes ka ja punetas.

Mida vingu. Inimene kirjutab, et tal on SILM paistes ja punane. Muidugi võib oodata ka nii kaua kuni silm päris kinni paistetab ja põletiku tõttu ka nt nägemiskahjustus tekkib. Eks sa ise siis tee nii, kui sulle sobib.

P. S. Minu isal oli kulmu all lau peal punn, mille tõttu silm läks punaseks, paiste ja jooksis vett. Tema arvas, et see läheb ise üle ja pole vaja arste tüütama minna. Kui mina ta ise Magdaleenasse kohale viisin, oli ta kabinetis oma 30 min ja tuli sealt välja paberitega, kus ülejärgmiseks päevaks oli määratud kirurgi aeg, sest see suvaline punn oli kasvaja.

Aga ei muidugi, ega arstiabi pole kohustuslik, võib loomulikult ka lihtsalt ise kodus lusikate, sõrmuste jm tarbeesemetega silmi nühkida.

 

+1
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Laupealse vistriku pärast kihutada silmaarsti emosse, sa kiirabi ei soovitagi kutsuda? Mida paanikat.

Hommikuks oli silm paistes ka ja punetas.

Mida vingu. Inimene kirjutab, et tal on SILM paistes ja punane. Muidugi võib oodata ka nii kaua kuni silm päris kinni paistetab ja põletiku tõttu ka nt nägemiskahjustus tekkib. Eks sa ise siis tee nii, kui sulle sobib.

P. S. Minu isal oli kulmu all lau peal punn, mille tõttu silm läks punaseks, paiste ja jooksis vett. Tema arvas, et see läheb ise üle ja pole vaja arste tüütama minna. Kui mina ta ise Magdaleenasse kohale viisin, oli ta kabinetis oma 30 min ja tuli sealt välja paberitega, kus ülejärgmiseks päevaks oli määratud kirurgi aeg, sest see suvaline punn oli kasvaja.

Aga ei muidugi, ega arstiabi pole kohustuslik, võib loomulikult ka lihtsalt ise kodus lusikate, sõrmuste jm tarbeesemetega silmi nühkida.

Kle, jaa! See, et kord sajandis mingi punn kasvajaks osutub, ei tähenda, et iga punniga peaks EMOsse jooksma.

See on muidugi absoluutne tase. Hetkel tundub, et puugiga inimesed, kellel ka tungivalt soovitatakse mitte EMOt koormata, on ikka selle punniga võrreldes tõsise probleemiga.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalist lipoomi või fibroomi või koetihendit võib kasvajaks muidugi nimetada, kui sa tahad kangesti paanikat üles kütta, aga tegelikult on lipoom nt healoomuline rasvkasvaja, ongi “punn”, rasvapunnikene, mis ise kuhugi ei kao, aga mingil viisil eluohtlik ei ole. Teemaalgataja pildil on suvaline vistrik, kasvaja ikka ei teki ka kahe päevaga, eksole.

TA, pane aga des vahendeid jms peale, küll ta tagasi tõmbab. Kui püsib kaua või läheb väga vihaselt hullemaks, võid ju arstile näidata.

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ega nad seal EMOs ei ole kohustatud ka kõiki vastu võtma. Olin aasta tagasi ise seal tõsisema vigastusega ja nägin, kuidas päris mitmed ukselt tagasi saadeti. Esmalt hindab olukorda seal registratuuris õde ja kui tema leiab, et ei ole EMO-vääriline olukord, siis saadetakse minema. Öeldakse, et minge apteeki või oodake kuni perearstile pääsete.

Nii et kui keegi mingi suvalise kulmupunniga sinna ka kohale läheks ja asi ei oleks arstikülastust väärt, siis ta saadetaks ukselt tagasi nagunii.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas aurusauna võib kasutada sellises seisus?

Kuum ja niiske aitab pigem seda küpsetada ehk et mäda rutem välja tuleks. Paisete jms infolehel isegi on kirjas, et 3x päevas sooja veega lapp/kompress paise peale, see aitab mäda väljutada.

https://haiglateliit.ee/wp-content/uploads/2015/04/patsiendile_109_Paise_ja_karbunkul.pdf paise ja furunkul on muidugi tsipa hullemad asjad kui see punn.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalist lipoomi või fibroomi või koetihendit võib kasvajaks muidugi nimetada, kui sa tahad kangesti paanikat üles kütta, aga tegelikult on see lipoom nt healoomuline rasvkasvaja, ongi “punn”, rasvapunnikene, mis ise kuhugi ei kao.

Vabandust, MIDA? Kust võtad sina endale õiguse suvaliselt oletada, milline kasvaja minu isal oli? Sina nimeta oma lipoome ja fibroome kuidas tahad, sel pole minu isa diagnoosiga midagi pistmist.

+1
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ega sinu isa kasvajal pole ka teemaalgataja punniga midagi pistmist! Ma ütlesin, kasvaja ei teki kahe päevaga.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli lau peal ripsmepiiri juures sarnane punn ja terve silm oli paistes. Käisin tasulise silmaarsti juures ja ta kirjutas mingit salvi, mis tõesti kohe aitas. Ühe päevaga tõmbas paistetuse maha ja sain tööle minna. Ma arvan, et muidu oleks ka paranenud, lihtsalt oleks kauem aega läinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleeile tekkis valuliku punetusega punn kulmu alla. Esimesel päeval ei teinud midagi. Teisel päeval panin teepuuõli peale, ei läinud paremaks. Täna ööseks panin kriimustustele mõeldud salvi(sisaldab oliiviõli, päevalilleõli, mesilasvaha, shea võid jne). Proovisin eile pigistada ka aga välja sealt midagi ei tule.

Hommikuks oli silm paistes ka ja punetas. Punetus on pea terve ülalau ulatuses. Eile veel oli ainult punni koht punane.

Millega tegemist võiks olla ja kas peaks midagi peale sellele määrima üldse?

Lisan pildi paistetusest

https://www.upload.ee/image/14098804/6139B499-F34D-4568-8A06-4519F5342C3B.jpeg

Ma arvan, et tean millest sa räägid ja pilt kinnitab seda ka. Mul tekkis just samasugune ja samuti kulmukaare alla. Polnud varem esimenud. Mingid mädapead vms ei tulnud, aga samas punn oli nagu vedelikku täis. Samuti ei leidnud muud võimalust kui seda tühjendada. (Ma tglt ei saa aru miks see teema ei ole “Tervis” all?) Alul pigistasin, ei miskit, siis tegin nõelaga augu sisse ja … kus siis hakkas vedelikku voolama, muudkui voolas ja voolas, vâga minimaalselt survestades. Esmalt siis jâtsin nii panin igaks juhuks Braunovidoni peale. Aga ei paranenud ühti, varsti oli punn jälle suur ja vedelik taas seea. Selle punni tühjendamisest sai iganädalane rituaal. Lõpuks lõingi kâega, mis teha, punn siis punn. Nüüd on sellest ligi pool aastat möödas ja punn on ise kahanenud, aga kui sõrmedega palpeerid, siis on ikka kergelt tunda. Millegi täpselt tegemist on, ei tea. Aitas ilmselt aeg. Aga samas arvan, et ka tühjendamine, sest siiski peale seda muutus punn mõõtmetelt väiksemaks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eilsega läks paistetus ära ja tänaseks punetust ka üsna vähe alles. Natuke on veel katsudes valus. Tundub, et paraneb.

Peale rohkem midagi ei määrinud. Tegin kummelikompressi mitu korda päevas. Aurusaunas käisin ka eile ja täna. Mõjus vist hästi sellele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alul pigistasin, ei miskit, siis tegin nõelaga augu sisse ja … kus siis hakkas vedelikku voolama, muudkui voolas ja voolas, vâga minimaalselt survestades. Esmalt siis jâtsin nii panin igaks juhuks Braunovidoni peale. Aga ei paranenud ühti, varsti oli punn jälle suur ja vedelik taas seea. Selle punni tühjendamisest sai iganädalane rituaal. Lõpuks lõingi kâega, mis teha, punn siis punn. Nüüd on sellest ligi pool aastat möödas ja punn on ise kahanenud, aga kui sõrmedega palpeerid, siis on ikka kergelt tunda. Millegi täpselt tegemist on, ei tea. Aitas ilmselt aeg. Aga samas arvan, et ka tühjendamine, sest siiski peale seda muutus punn mõõtmetelt väiksemaks.

See mäitabki seda, et ei tasu iga asja näppima ja torkima hakata, kui ei tea, millega tegemist on. Ilmselt sinu puhul oli tegemist lümfisoone vigastusega ja see vedelik, mis välja voolas, oli lümf. Lümfisooned ei parane kunagi enne, kui need rahule jäetakse ja mitte mingil juhul ei tohi lümfi pidevalt välja lasta. See koguneb alati uuesti. Kui esimisel torkimisel voolas lihtsalt vedelikku, siis oleksid võinud arstiga konsulteerida. Iga arst oleks öelnud, et mida vähem puudutad, seda kiiremini taandub, ära mingil juhul lase seda vedelikku välja! Rõhk parandab lümfisooned, välja laskmine ei lase üldse paraneda.

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mäitabki seda, et ei tasu iga asja näppima ja torkima hakata, kui ei tea, millega tegemist on.

See näitab ka seda, et sellised asjad paranevad ikkagi iseenest ära, tee mis lollusi tahes. Lümfivedeliku väljapigistamine, Braunovidon silma peale, aurusaun, kõik on ikka päris kahjulikud tegevused sellise punniga. Aga inimese organism on kõikvõimas, sellised asjad paranevad ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris nii pole, kui ongi nahaalune mädavistrik siis kuivatades on võimalik paistetustest vabaneda ja nahk paraneb ära, aga vistrik ise jääb sinna nahala alla endiselt muhuks ja valusaks. Mõne aja pärast tuleb tagasi.

Niisama paisel ja paistes vistrikul (enamasti naha all vajutades valus, korralikult paiste läheb alles näppides) peaks inimene ikka vahet tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pildilt ei näe silma paistetust ega midagi kohutavat. See võib isegi putukahammustus olla, küll ta ära kaob.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Punn kulmu all, silm paistes