Esileht Beebi ja mitmikud Püree

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Püree

Postitas:

Tere!

Alustasin lapsele püree andmist,laps on 5 kuune.
Perearst soovitas anda alguses pool teelusika täit prooviks ja iga päev kogust suurendada.

Mis perioodi vältel on okei, et laps sööb päevas terve purgi korraga?

Kas on soovitatav anda soolast ja magusat püreed vaheldumisi?
Tean, et vahetades peab olema ka kindel periood.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 13:50; 08.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks kui laps sööb köögiviljapüreed (nö soolane), siis ma üldse magusat ei annaks. Mitte mingit vajadust pole lapsele magusat püreed anda. Kui laps on piisavas vanuses, ehk et istub juba iseseisvalt, siis võid anda õuna-pirni viilusid näpuvahele närimiseks.

Kuna sa alles alustasid ja üldine soovitus on 6k alustada, siis ma ei kiirustaks terve purgitäie sissesöötmisega, isegi kui lapsel on isu. Võidki võtta eesmärgiks, et tasapisi liigud sinna, et umb 6 k saades sööb purgitäie ära, kui tal on nii hea isu (minul vist on maailmas ainsana kõik lapsed püreedest keeldunud). Ehk et ütleme, et 3-4 nädalat niimoodi rahulikus tempos, selle ajaga jõuad ka 4-5 erinevat köögivilja katsetada, et mis talle maitseb ja millised kombinatsioonid omavahel sobivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh informatsiooni eest 🙂 öeldi ka arsti juures, et algul 1 köögivilja oma ja siis tasapisi edasi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 13:50; 08.02 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Soovitan seda lehte vaadata: https://www.ponn.ee/vaikelapse-toitumine. Meie alustasime nende soovituste järgi, mille autoriks on lastearst Reet Raukas. Seal ka ühe alajaotuse all antud soovituslikud söögikordade arvud ja kogused kuude kaupa. Minu beebi on 8 kuune, alustasime 5,5 kuuselt ja hetkel veel 100g ühel söögikorral ei söö, st me ei ole veel tervet purgitäit korraga andnud. Ilmselt varsti jõuame sinnani. Ma olen kasutanud seda lehte inspiratsiooniks, aga ise nt kartulit andsin hiljem (algul seda keerulisem beebil seedida) ja alustasin muudest köögiviljadest (järjekorras: kõrvits, suvikõrvits, lillkapsas, brokoli, porgand). Annan ka puuviljapüreed pudruga, eks see palju magusat püreed anda on enda otsustamise koht ???? Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Püree

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.